A101'deki Sandisk USB 3.0 Bellekler
0

Bu konuda 8 mesaj var

Bugün evimin yakınındaki A101'e gittim, Sandisk'in USB 3.0 belleklerindeki fiyatlar fena değil gibi geldi.

Şu ürün 14 TL:(Düzeltme 18 TL imiş)

Sandisk 16GB Ultra Dual Android USB 3.0 USB Bellek

Aynı bellek Vatan'da 24, Teknosa'da 27, Hepsiburada'da 23 TL'ye satılıyor. Amazon'da (130 MB/s Read // 45ish MB/s write) diye yorum yapılmış. Amazon fiyatı kargo dahil 13 USD.

Şu ürün 24 TL

Sandisk 32GB Glide 3.0 USB Bellek

Aynı bellek Vatan'da 29, Hepsiburada'da 26 TL'ye satılıyor. Yalnız bunun yazma hızı düşükmüş sanırım.

USB 3.0 bellek ihtiyacı olanlara duyrulur. Ben yarın 16 GB'lık olanı alacağım. Windows ISO'su için lazım oluyor.

Ekleme: Az önce A101'e tekrar gittim. 3 saat önce var olan ürün artık yok :) 16 GB'lığı kapışmış millet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün evin yakınındaki A101'e 32 GB'lık Dual olanlardan gelmiş. Fiyat 30 TL idi, aldım bir tane.

Ürün şu:

SanDisk Ultra 32GB USB 3.0 OTG Flash Drive with micro USB connector For Android Mobile Devices- SDDD2-032G-G46

Amazon fiyatı 10 USD. Tek başına alacak olursanız 5 USD de nakliye biniyor ve maliyeti 45 TL oluyor. Nakliye hariç Amazon fiyatına almak isterseniz A101'lere bir bakın.

Ürün yorumlarında 130 MB/s okuma, 35-40 MB/s yazma hızına sahip olduğundan bahsedilmiş. Ben henüz paketi açıp test etmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sandisk'in pis bir huyu var. Ürünü değiştirip (güncelleme, hataları giderme şeklinde) yeni seriyi ürün - model isminde değişiklik yapmadan, bire bir aynı görünüm ve isimle piyasaya sürüyorlar. İşini iyi yapan yerlerde (Amazon'da mesela) bunlar "new version" gibi ibarelerle belirtiliyor. O düzeltilmemiş olanlar da genelde buralarda, indirim mağazalarında satılıyor. Carrefour'da kilo hesabı satılan, A101'de ve BİM'de çok ucuza verilen ürünler genelde esas pazarda güncellenmişi satılan ürünler oluyor. Ha, sorunlar ürünün çalışmasını engelleyecek şeyler değil ama mesela yüksek yazma hızını koruyamama, ısınma gibi aslında sıradan kullanıcının farketmeyeceği şeyler oluyor genelde. Aynısından ben de almıştım zamanında A101'den (sonra kaybettim). İçine indirilmiş filmi atıp televizyona bağlamak için filan çok ideal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, aynı usb bellekten 2 tane alıp bir tanesini arkadaşıma vermiştim, kendime ayırdığım tam hızda çalışırken arkadaşıma verdiğim malesef benimkine göre yavaş kalıyordu.

Bir de şu var, sırf ucuz diye ala ala ev usb bellek cennetine döndü.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki tane buldum bundan ama emin olamadım doğru model olup olmadığından, 32 GB 3.0 sustalı. 16 GB dual olan da vardı sanırım. Alsam mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

32 GB'lık olanı test ettim, lakin acayip bir durum var yazma performansıyla ilgili.

Şöyle ki, misal 1 GB'lık bir dosya kopyalamak istiyorum belleğe. Yazma işlemi başladığında ilk 700-800 MB'lık kısmı 90 MB/s hızla yazıyor, ama son 200 MB'lık kısımda hız 20 MB/s değerlerine iniyor.

Kullandığım anakartın USB 3.0 denetçisiyle alakalı bir konudur diye düşündüm ilk başta, ama sonra Haswell işlemcili dizüstü bilgisayarda da denedim ve benzer sonuçlar aldım.

Ortalamaya vurduğunuzda 50 MB/s hız elde etmiş oluyorsunuz. Bu fiyata bu performans fena değil, alınır kullanılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok