Witcher 3
1 1

Bu konuda 639 mesaj var

oynanış mekaniği / combat vs. dandik diyen arkadaş tahmin ediyorum dark zorlukta, alchemy, spell, skill ve armor birleşimlerinin getirdiği combo'ları falan görmemiş. bu oyuna laf ettirmem olm çarpılısınız bak Allah taş eder adamı.

combat istiyorsanız gidin ghost of tsubasa oynayın :lol:

heriflerin 3 kuruşluk konsola laf etmedik, kendimizi tuttuk diye oyunun boklanmasına izin vermeyiz burda. o kadar uzun boylu değil.

TiesTorN and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri, o kısmı ayrı. ama combat dandik arkadaşım. :D

steam profilimde bile favori oyun olarak witcher 3 duruyor. oyunu ve yenioyun+'ı toplamda 6 defa falan sıfırdan bitirmişimdir ve hepsi de en zorda üstelik ek paketler de buna dahil. bizim kaptan kadar olmasa da ben de hastasıyım oyunun. bir arkadaş steam'den diyordu "git başka oyunu oyna, yeter. kaç defa bitireceksin daha?" diye. oyunu oynamamak için bilgisayardan sildim. pc'de olsa hala oynardım baştan. :D 

Ayrıca bütün achievementları açmayan da oyuna favori oyunum demesin lütfen. :icon_whistle:

wazzap tarafından düzenlendi
Squall and Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu kaç kez bitirdiğin, ya da kaç achievement açtığın, oyunu ne kadar sevdiğini değil, ne kadar hayatsız olduğunu gösterir malesef...

bunu sana laf etmek için söylemiyorum ama öyle. ben 2 kez bitirdim. oyunda dinlemediğim diyalog, ayağımın basmadığı santim yoktur.

3. kez oynamamamın sebebi de istemediğimden değil bu oyunun zevkini daha uzun zaman zarfına yayma düşüncemdendir.

combat dandik dediğin, oyundan ne beklediğine bakar. böyle bir oyunda DMC ya da GOW tarzı bir combat mı bekliyordun. bu motorda daha iyi ne yapılabilirdi, ya da witcher 1 ile witcher 2'nin combat'ından sonra sana neresi gelişmemiş geldi...

eleştiriye açığım fakat sırf eleştirmiş olmak için laf söylemiş olmak bana garip geliyor. kendi fikrindir o yüzden bu kadar yazmam bile fazla ama söylemeden de geçemedim işte...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Combat'ı Witcher 3'den daha iyi olan Witcher 3'den önce çıkmış kaç tane oyun var?

Varsa bu oyunların Witcher 3'den combat haricinde başka ne gibi artıları var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 2'nin kombatı genel olarak witcher 3'den daha iyiydi ancak onun da sorunu aktif combat halindeyken iksir falan içemiyordunuz mesela. 

Buna katılmıyorum, oyun bana ne kadar süre zevk verebilmiş ben ona bakarım. Oyun bana zevk vermeseydi oynamadığım bir ton oyun var, onları oynardım. Oynanan oyun sayısının fazla olması marifet değil.

8 hours ago, stardust said:

oyunu kaç kez bitirdiğin, ya da kaç achievement açtığın, oyunu ne kadar sevdiğini değil, ne kadar hayatsız olduğunu gösterir malesef...

wazzap tarafından düzenlendi
Squall, Narcissus and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, stardust said:

9 hours ago, wazzap said:

Buna katılmıyorum, oyun bana ne kadar süre zevk verebilmiş ben ona bakarım. Oyun bana zevk vermeseydi oynamadığım bir ton oyun var, onları oynardım. Oynanan oyun sayısının fazla olması marifet değil.

Ya ona katılan kimse yok zaten, ztar dünya üzerindeki en hayatsız insan olmasına rağmen üzülünce hemen böyle kolpadan sallayan biridir...  GTA daki Key of The City yi alamadığından beri achievementlara savaş açmış Donald Trumpın Türkiye ayağıdır kendisi.. :lol:  En az 5000 saat oynadığı garip garip oyunları hiçe sayıp burada veya dünyada hiç kimseye hayatsız falan diyemez zaten... 

Collectible achievementlar benim de çok sevdiğim bir şey değil.. ki onlarda bile bazen (oyununa göre) normalde hiç görmeyeceğiniz ama programcıların üzerinde hayvan gibi uğraştığı bölgeleri görmenize olanak sağlaması gibi bir işlevi oluyor...   Kimi zaman zorlayıcı ve farklı challengelar/puzzlelar şeklinde , kimi zaman bi easter eggi bulma şeklinde, bazen de o achievement olmasa oyunda öyle bir mekanik, silah, şaka, karakter hatta ülke/şehir/yer olduğunu bilemeyeceğiniz bulamayacağınız şeyler şeklinde aslında oyunlara çok şey katabilen şeyler achievementlar..  Sevdiğiniz bir oyunu daha fazla oynamanıza yaraması niye kötü bir şey olsun ki...  özellikle oyunlarda arkaplanda kalmış ve dümdüz story oynayan casulların asla göremeyeceği şeylerin achievementları hoşuma gidiyor..  

Witcher 3 örneğinde konuşacak olursak aklıma ilk gelen David and Golyat achievementı mesela.. Blood and Wine expansionın en başında çıkan Golyatı 5-6 dakika dövmeye çalışmak yerine gözüne tek crossbow çakıp öldürebiliyodunuz..  David and Goliath a referansla konmuş... 

Challenge olarak örnek vermek gerekirse.. : Street Figher 4teki oyunu en son zorlukta hiç round kaybetmeden ve belli istenen challengeları da yaparak bitirince sonra yapabildğiniz challengelara göre (2 perfect ve 4 ultra yapmak, son boss u ultrayla yenmek vs vs gibi)Bosstan sonra Akuma/Gouken/Evil Ryu veya Oni nin gelmesi ve benim onlara ulaşmak için gösterdiğim çaba bu oyunda gelişmemi sağlayan şeylerden biriydi.. 

Ki daha geçenlerde bir başlıkta küçük ztar wazapa şu an adını hatırlayamadığım metroidvania türündeki bi oyunu (ori gibin platformer bi oyun) her şeyini yapmadan bitirdiği için verip veriştiriyorken şimdi böyle demesi tam bir çevir kazı yanmasıncılıktır şimdi defol git burdan... :burn:

Şimdi wazapa gelelim.. ki çok uzun tutmayacağım...   Witcher 3 ün combat sistemini mükemmel bulan biri değilim.. ama her beastin, relicin vs vs nin  özel öldürme yönteminin yazdığı sayfalarca beastiary varken tek düze demek de yani saçmasapan bir şey..  Witcher ın human vs human combatı  biraz sorunludur.. ama asla tek düze falan diildir.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ach.PNG

merak ettim hangi achievementları açmamışım.

hani oyunla, konuyla, hikayeyle hiçbir alakası olmayan tamamen AMELELİK ile alakalı achievementlar.

şunu 10 kere kes, bunu 20 kere döv. achievement guide'dan bakıp herkesin 5 dk'da yapabileceği şeyler.

-

şimdi achievement ne demek ? sözlük anlamı başarı. işin biraz derinine inelim.

oyundaki achievement'lar gerçek hayatında bir boka yaramayan insanları iyi hissettirmek için konulmuş öğeler.

yanlış anlamayın siz öylesiniz diye söylemiyorum ( ama öylesiniz :icon_twisted: :zuh: ) fakat işin gerçeği bu.

Xbox Live sisteminde oyun oynarken bir furya gelip geçmişti. Gamer score'ları İmzalara falan da koymuştuk da, steam achivementını zaten kim takar.

taksa bile yukarıda yazdığım gibi siz oyunda başarılı olun, bana şuan başarı olarak iyi bir baba olmak yetiyor...

13 hours ago, Narcissus said:

Witcher 3 örneğinde konuşacak olursak aklıma ilk gelen David and Golyat achievementı mesela.. Blood and Wine expansionın en başında çıkan Golyatı 5-6 dakika dövmeye çalışmak yerine gözüne tek crossbow çakıp öldürebiliyodunuz..  David and Goliath a referansla konmuş... 

Ben bunu yapmamışım, oyun da yüklü olsa girip bir bakardım ama artık 3. oynayışımda aklımdan çıkmaz umarım. Hidden achivement'ların içinde kalmış heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, wazzap said:

@NarcissusHollow Knight.

Tekdüzelikten kastım, çoğu şeyin belli bir evreden sonra standart hale gelmesi. Özellikle de insanlarla savaşmaya karşı.

çoğu şeyin belli bi evreden sonra standart hale gelmediği tek bi oyun gösterebilir misin... :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fifa 99 :baba:

Orası öyle ama ne bileyim çok basit geliyordu belli bir süre witcher 3 için. Bakın hala diyorum benim gözümde top1'dır witcher3. Oyuna kötü demiyorum. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki msgımda da dediğim gibi insanlarla olan savaşlar biraz daha basit yapıda ama oyunu 1600 kere oynarsan senin için tek düze hale gelir tabi,  yani sorun oyunda değil sende.. :zuh:

Witcher 3te de Witcher 2deki gibi insane zorluğu olsa o zaman böyle demezdin,  7000 kere ölüp kalkmaktan tekdüze hale getiriyosunuz oyunları.. :baba:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissusorası öyle, belki de çok oynadığımdan zor gelmiyordur. Ama mesela witcher 3'ün bence en güzel tarafı rastgele ölebileceğin bir olay yok. En zor da bile saçma sapan şeyler yaparsan ölüyorsun ki bu da normal bir şey. Witcher 2'de bu yoktu işte, herhangi bir şeyden tak diye ölebiliyordun. O yüzden Insane olarak bitirenlere manyaklara ayrı bir saygım var.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gaunter O'Dimm abimiz iyiymis ya, "ben bununla basa cikamam" diye ne Olgierd'e yardim ettim ne de istekte bulundum... Surayi okudum da keske farkli davransaymissim, biraz daha muhattab olsaymisim abimizle... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu saatten sonra ben komple oynamam açıkçası. Var olan iki DLC'nin birisi yarım kalmıştı. Onu bitirmek için bahane olur anca bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belirli bir hikayesi olan oyunu birden fazla oynayabilenler beni şaşırtıyor. Hikaye , mekanikler .vs ne kadar güzel olursa olsun bitirdikten sonra bir tur daha atmak hiç içimden gelmiyor. Oyunu Steam'e kurayım da yeni grafikleri göreyim ama bir tur daha atmak çok iddialı olur. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Belirli bir hikayesi olan oyunu birden fazla oynayabilenler beni şaşırtıyor. Hikaye , mekanikler .vs ne kadar güzel olursa olsun bitirdikten sonra bir tur daha atmak hiç içimden gelmiyor. Oyunu Steam'e kurayım da yeni grafikleri göreyim ama bir tur daha atmak çok iddialı olur. :)

mesela en son oynadığımda triss ve yennefer'a aynı anda yürümüştüm, sonunda ikisi anlaşıp beni madara etmişlerdi, hiç birine çakamadım. şimdi hedefim triss'e çakmak :lol:

ana hikaye konusuna gelirsek, 6-7 sene içinde hikaye kimin aklında tam olarak kaldı ki... anıları tazelemek için bile oynanır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben normal versiyonu ile newgame+'ı toplamda 10 defa falan ayrı ayrı bitirmişimdir. Bu oyun ile ilgili aramda bir bağ oluştu, bilemiyorum.

Hatta şöyle manyaklıklar falan yapıyorum. Mesela oyunu yeniden yüklediğimde oyunu, DLC çıkış sırasına göre yükelyip, oynuyorum. İlk önce ana oyunu yüklüyorum, onu bitiriyorum. Ondan sonra Heart of Stone DLC'sini yüklüyorum ve onu bitiriyorum. Daha sonra da B&W'ı yükleyip onu bitiriyorum. Newgame+'a başlarken böyle manyaklık yapmıyorum tabi. :mrgreen:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok