Witcher 3
1 1

Bu konuda 639 mesaj var

Ben de kendim test ettim, Quality ayarında ikisi arasında öyle aman aman bir fark görünmüyor. Bazı objelerde yerlerde FSR daha iyi sonuç veriyor, bazı yerlerde DLSS.
DLSS genel olarak bir tık daha iyi ama sisteminiz DLSS desteklemiyor ise çok dert etmeyin.

Bu arada RT açılınca yanında AA için DLSS yada FSR da açmak zorundasınız gibi bir durum var oyunda. Opsiyon değil, mecbursunuz çünkü FXAA toparlayamıyor, TAAU zaten felaket performans öldürüyor.
Yani ya AA'sız oynayacaksınız, yada DLSS/FSR açacaksınız.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX11'de sadece TAAU var başka birşey yok, oyunu ilk açtığımda ciddi miktarda stuttering olmuştu, o da shader cache ile ilgili olabilir sonra olmadı. FSR, DLSS, ray tracing kullanılmayacak sadece yeni gelen Ultra+ ayarlarla bitirmek istenilirse DX11 daha performanslı çalışıyor bende. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçerli bir fix gelip yeni özellikleri onarmadan tekrar oynamanın pek bir anlamı olmaz gibi. En baba sağlam oyunlardan olsa dahi hazır gelmişken dlss rt vs kullanmakta isterim haliyle buna uygun donanımım varken zaten benzer ayarlarda oynamışım daha evvel fantezi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun şu, oyun herkeste böyle sorunlu. Yani atıyorum sadece x model ekran kartı kullananlarda sorun yok, her sistemde her sürücü ile sorun var ve adamlar bunu bu şekilde yayınladılar.
Bile bile sorunlu yamayı yayınladılar.

Çok ilginç. Sonuçta ücretsiz yama bu, 3 gün sonra çıksaydı, 1 ay sonra çıksaydı, hiç çıkmasaydı da olurdu.
Alışmış kudurmuştan beterdir, bunlar bence Cyberpunkt'dan sonra alıştılar küfür yemeye, bilerek böyle yapıyorlar.

Valve Steam Deck için Witcher DX12 hotfix yayınlamış. Tabi orada Linux üstünde emulatör ile çalışıyor, bize bir faydası yok ama Valve emulatör ile 2 günde düzeltebildiyse bu ibnelerin de native versiyonu düzeltmiş olması lazımdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Whooosh said:

Sorun şu, oyun herkeste böyle sorunlu. Yani atıyorum sadece x model ekran kartı kullananlarda sorun yok, her sistemde her sürücü ile sorun var ve adamlar bunu bu şekilde yayınladılar.
Bile bile sorunlu yamayı yayınladılar.

Çok ilginç.

Nesi ilginç herkesin beklediği yarısı bitmemiş oyunu alay eder gibi çıkartan adamlar patch çıkartmaktan mı çekinecekler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, Squall said:

Nesi ilginç herkesin beklediği yarısı bitmemiş oyunu alay eder gibi çıkartan adamlar patch çıkartmaktan mı çekinecekler?

Bitmemiş oyunu çıkartıyorlar çünkü belli bir mantığı var o işin. Tutturmaya çalıştıkları bir takvim var, anlaşmalar sözleşmeler var, e maddi sebepler var, var oğlu var.

Fakat yama çıkartırken bitmeden neden çıkartılır gerçekten anlamıyorum. Birilerinin size şu yamayı şu tarihe kadar çıkarmış olman lazım demesi gerekiyor böyle bir şey olması için. Nvidia ile sponsorluk anlaşması çerçevesinde mi bu yamayı yaptılar?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/17/2022 at 19:08, Whooosh said:

Fakat yama çıkartırken bitmeden neden çıkartılır gerçekten anlamıyorum. Birilerinin size şu yamayı şu tarihe kadar çıkarmış olman lazım demesi gerekiyor böyle bir şey olması için. Nvidia ile sponsorluk anlaşması çerçevesinde mi bu yamayı yaptılar?

Cyberpunk'ta sıçıp batırdıklarında "Oyuna en kısa zamanda patch çıkaracaz, beleşe 3 tane DLC çıkaracaz. Bitmedi! Witcher 3'e de beleş next-gen patch çıkaracaz" diye şirinlik yapmışlardı. Akılları sıra kendilerini aklayacaklardı böyle.

Lakin görüyoruz ki "Sıçtı Cafer bez getir. Cıvık sıçtı tez getir" durumları...

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.2 GB'lık bir Hotfix çıkmış, açıklaması da çok detaylı maşallah.

We’ve just released a hotfix for The Witcher 3: Wild Hunt on PC which should improve overall stability and performance of the game, and fix GOG & Steam overlays. The game version won’t change.

Our teams are working on further improving the experience on all platforms.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digital Foundry videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=HH87uJzUoew

• Kamera sikintili, sabit 60fps alindiginda bile problem olabiliyor. AMD anti-lag, nvidia Reflex acilmali.
  • Shader compilation stutter var. The Callisto Protocol da ilk ciktiginda feci shader compilation stutter vardi, o oyun yama sonrasi daha iyi oldu diyorlar. 
  • NPC'lerin bol oldugu yerlerde oyun agirlasiyor, DLSS3'le ucuyor. Islemci limitine (fizik motoru, trafik/kalabalik yuku) DLSS3 gibi bir cozum yok simdilik.

O kadar degisiklik yapmislar. Feedback gelsin, yamayla oturur.

epi tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üç günde bir yeni güncelleme çıkartıyorlar.

We’ve released another hotfix for The Witcher 3: Wild Hunt on PC. On top of further overall stability improvements it also introduces a number of fixes, including:

fixes to photo mode,

fixes to the Arabic language in the game,

fix to the bug with toxicity stuck at max level,

Steam Deck improvements,

and more.

Bende tek problem haritada fast transfer yapınca bazen oyunun 1-3 FPS arasına düşmesi ve oyunu kapatıp açmadan düzelmemesi, bir de bazen yükleme ekranında takılı kalıyor. Oyunu her adımda kayıt etmek lazım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

digital foundry videosunu izlemiştim, gerçekten baya iyi olmuş görseller ama sorun görsellerde değil zaten... ben geçen gün açıp denedim 30-40 fps'de dolaşıyor oyun ve sürekli stuttering var. böyle saçmalık olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben birde salak gibi bu patchi bekledim 2. kez oynayacağım diye şimdi oda suya düştü.. Teşekkürler cdpr. Sibelpank rezaleti yetmedi en güzel oyunlarınında içine ettiler .. Geriye dönükte kendilerini yoketmeye çalşıyorlar sanırımç

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim anlamadığım şu; sadece spesifik senaryolarda ortaya çıkan bazı buglar olabilir ve bunlar gözden kaçabilir eyvallah da, yani bariz bi şekilde rt açınca oyunu slayt şova döndüren bi patch'i neden o haliyle piyasaya sürersiniz ki arkadaş bu kadar mı gerizekalısınız? adam gibi optimize edin şunu öyle çıkarın işte. hala da ses seda yok galiba.

1 hour ago, wazzap said:

Ben yüklemedim daha oyunu da RT vs kapanınca da mı oyun çalışmıyor?

çalışmıyor derken...? :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

ya benim anlamadığım şu; sadece spesifik senaryolarda ortaya çıkan bazı buglar olabilir ve bunlar gözden kaçabilir eyvallah da, yani bariz bi şekilde rt açınca oyunu slayt şova döndüren bi patch'i neden o haliyle piyasaya sürersiniz ki arkadaş bu kadar mı gerizekalısınız? adam gibi optimize edin şunu öyle çıkarın işte. hala da ses seda yok galiba.

çalışmıyor derken...? :1pof:

Hiç oyun geliştirmeyi denedin mi? Oyun geliştirmenin doğasında var. Her oyunda karşılaştığımız buglar.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, rammstein said:

Hiç oyun geliştirmeyi denedin mi? Oyun geliştirmenin doğasında var. Her oyunda karşılaştığımız buglar.

sen bence yazdığımı tekrar oku da ondan sonra yorum yap. olayın oyun geliştirmekle falan bir ilgisi yok, ortada bariz bir sorun var. gözden kaçmış olamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gözden kaçan bir detay var. Yeni yama ile oyundaki HBAO seçeneğini de kaldırmışlar. DX11'de de yok. Tamamen kaldırmışlar. Sadece SSAO var.
HBAO SSAO'nun aksine çayırlara self shadow yapabiliyordu. Şimdi bu etki yalnızca RT ile mümkün.

İnsan "RT'yi daha cazip kılmak için HBAO kaldırılmış olabilir mi?"  diye düşünmüyor değil.

https://steamcommunity.com/app/292030/discussions/0/6126615404788747758/

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, rammstein said:

Hiç okuduğunu anlamayı denedin mi ? 

Yeni çıkan bir oyun değil bu, kimse bu next gen patch'i çıkarmaları için kafalarına silah da dayamadı. Hiç çıkarmasalar kimse bir hak da idda edemezdi.

Ne acelen var, cyberpunk'dan ağzın yanmış zaten, böyle bir patch çıkarıyorsan tam hazır olsun öyle çıkar, aynı fiyaskoyu tekrar yaşatmanın anlamı yok oyuncuna...

TiesTorN, Atrin and Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Videolar cok ovdu. Kalabaligin oldugu yerler yavasliyor, cayir cimenden merkeze gelince eskiye gore kalabaligi arttirdiklari icin (ve islemciye yuk oldugu icin) oralarda dususler oluyor dediklerini hatirliyorum.

Ona gore ayar cekmek denenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu düzgün çalıştırmak için RTX 5080, RX 8900XTX beklenmesi gerekli.

Bu oyunu GTX 980 ile çalıştırıyordum. :)

Ne yamaymış be.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok