Apple TV
2 2

Bu konuda 106 mesaj var

4. nesil ulkemizde de satiliyor artik. 

Su anda Star TV, NTV Spor (ve bircok yabanci kanal) uygulamalari var, ikisinden de canli yayin, programlarin/dizilerin onceki bolumleri guzel bir sekilde izlenebiliyor. Zaten cok az kullandigim teledunya'yi iptal ettirmeme neden olabilir.

NAS, DLNA vb uzerinden stream yapanlar icin birkac uygulama mevcut, ama iOS'de en saglami olan Infuse daha cikmadi (su anda beta). Ama cihazin 24p cikis destegi olmamasi beni uzdu. Nispeten eski bir TV kullaniyorum, filmlerde en guzel 24p cikista calisiyor. Lokal film/diziler icin Raspberryi Pi II uzerinde KODI kullanmaya bir sure daha devam edecegim gibi.

Arayuzu, kumandasi hos. Bendeki Logitech Harmony Hub ile de sorunsuz calisti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, ben bir önceki nesli oldukça uzun bir süredir kullanıyorum, star, ntv uygulamaları yoktu güncellemeler dahilinde, tekrar kontrol etmem gerekecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

Bir önceki nesile uygulama kurmak diye bir durum söz konusu değil zaten. Yeni Apple TV'ye uygulama kurulabiliyor. Ben de almayı düşündüm ama elimde zaten Apple TV olduğu için yapacağım harcamayı anlamlı hale getiremedim kafamda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncellemeler içinde arada yabancı kanal eklendiğini hatırlıyorum, ntv ve star için belki böyle birşey olmuştur diye düşünmüştüm. Gerçi ben Apple TV'yi genelde film kiralamak, arada YouTube kullanmak, bu aralar da sıklıkla iPhone'da herhangi bir online siteye girip sinema filmlerini aktarmak için kullanıyorum. Bu sonuncusu bu ara favorim, Google amcanın da yardımıyla oturup keyifle her akşam ne istersem onu izliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim canım Apple TV almayı çok istiyor ama ne işe yarıyor çok anlamıyorum açıkçası :) Bir gün anlayıp alıcam...  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende vardı uzun süre. Sonra bıraktım. Düzgün bir standalone mediaplayer gibi olmuyor. Çok ciddi apple ekosistemi yoksa yine olmuyor. Kısacası en fazla ayda yılda bir film kiralayıp izlediğim bir aletti. Star vs zaten izlemediğim kanallar amerikan olayları da zaten region nedeniyle kapalı dolayısı ile türkiyede çok işe yaramıyor el altında çok ciddi ekosistem yoksa. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz seyahat sonrasında oturup çektiğimiz resim ve videoları TV ekranından aileye göstermek için çok sık kullanıyoruz. Ailenin tamamı iPhone kullandığı için bu konuda çok faydalı oluyor. Ek olarak film kiralayıp izliyoruz. Bir de müzik dinlemek için de kullandığımız oluyor ama bu en azı diyebilirim. Olmasa da olur muydu? Elbette olurdu ama telefon ve tablet olarak sadece Apple ürünleri kullandığımız için haftada 3-4 kez kullandığımızdan ödediğimiz paranın karşılığını da verdi diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman Uygulamalar guncellemeyle gelmedi, tvOS'le ekledikleri App Store'dan kendim yukledim.

Bu kanal uygulamalari daha birkac gun once geldi App Store'a. Yani daha bircok kanalin uygulamasini yapmasi muhtemel

Bircok yabanci haber kanalinin uygulamalari var. Bir tane reddit'deki en populer videolari gosteren uygulama da yapmislar, o da cok keyifli.

Ben acikcasi uygulama gelistirme icin satin aldim. Video izlemek icin ucuz yollu raspberry pi 2 yetiyor da artiyor bile. Ama onceki nesilden App Store olmasi onceki nesillerle cok farkli bir cihaz cikariyor ortaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim canım Apple TV almayı çok istiyor ama ne işe yarıyor çok anlamıyorum açıkçası :) Bir gün anlayıp alıcam...  :)

Almayı düşünmüyorum ama ne işe yaradığını ben de bilmiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de anlamadım :) Türkiye de işe yaramıyor gibi sanki. iTunes da birşeyler mi alıyorlar , öyle birşey herhalde.

Bir minipc e Kodi kuracağım bir ara.Anlamam ben kapalı ekosistemlerden. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bayadır kullanıyorum Apple TV, DVD'den ucuza 1080p 5.1 film alınabiliyor. Film almayan kişilere hitap etmez pek. Benim baya işimi görüyor, 50-60 filmim falan vardır hesabımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kiralama olayını resmi olarak yapabilmeyi seviyoruz biz de. 3-4 TL'ye kiralayıp evde izliyoruz çoğu zaman

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kiraciyim =) 

Bu arada Star uygulamasi var falan diye ovdum, patladi uygulama. Hicbir video acilmiyor birkac gundur. 

Mobil oyunlari yavas yavas port etmeye basladilar, guzel oyunlar gelmis App Store'a. Ama sanirim kendi kumandasiyla calismayan oyun eklenmeyecek App Store'a. Aslinda GTA 3, San Andreas, SW: KOTOR, BioShock gibi bircok oyunun iOS portu var, Apple TV'ye gecirmek eminim hic de zor degil. Ama ayri controller gerektirecegi icin muhtemelen bunlar gelmeyecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star'ın IOS uygulaması da bazen patlyor ve video'lar izlenemiyor. Birkaç günden fazla patlak kaldığına rastlamadım ama o sorun Apple TV'ye özel olmayabilir.

Apple TV'de kendi kumandası yerine ne ile oyun oynanmasını sağlayacaklar ki? Gamepad falan mı entegre edeceklerini duyurdular?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV'de oyun oynama, yazılım çalıştırma v.b. bir beklentim olmadığı için 4K destekli Apple TV çıkmadan ve iTunes'dan 4K film satışına başlanmadan yeni model almayı düşünmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plex uygulamasını deneyen var mı?

Sırf bu iş için arkadaştan appletv sipariş ediyorum amerikadan 64gb versiyon. 

Plex server olabilen synology NAS server ile gayet uyumlu çalıştığını yazıyor incelemeler. Dosya formatında sadece mp4 kabul ediyormuş şimdilik ama mkv den mp4 yapmak zor değil. 

http://www.macworld.co.uk/review/home-entertainment/plex-for-apple-tv-review-3631366/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam plex server a hic gerek yok. Infuse var, her seyi transcoding falan olmadan calistiriyor. Herhangi bir network hard disk, ftp, dlna veya windows dosya paylasimindan falan sorunsuz calistiriyor. DTS gibi lisansli codec'leri var icinde. Benim KODI bile x265 codecli bir videoyu adam gibi acamadi mesela, Infuse'la actim

https://appsto.re/tr/xJEp1.i

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plex uygulamasını deneyen var mı?

Sırf bu iş için arkadaştan appletv sipariş ediyorum amerikadan 64gb versiyon. 

Plex server olabilen synology NAS server ile gayet uyumlu çalıştığını yazıyor incelemeler. Dosya formatında sadece mp4 kabul ediyormuş şimdilik ama mkv den mp4 yapmak zor değil. 

http://www.macworld.co.uk/review/home-entertainment/plex-for-apple-tv-review-3631366/

Kronus'a katiliyorum, Plex cok gereksiz kalan bir uygulama. 

Insanlar neden bu kadar Plex hayrani anlamis degilim. Synology uzerinden denedigim de bircok eksi yonunu gordum, NAS uyku moduna giremiyordu Plex yuzunden.  Kimi Plex kullanicisi desktop pc'sine kurmus, cok guzel calisiyor diyor ama ben PC yi acik birakacaksam ne anladim pratiklikten, enerji tasarufundan...

AppleTV 4th ve inFuse Pro cok guzel bir ikili gercekten. Bilen bilir, baska bir TV'de Nvidia ShieldTV ile Kodi kullaniyorum, en az shield TV kadar guzel calisiyor (4K videolar cogunlukta).

Amazon FireTV 2nd Gen 4K videolari KODI ile oynatamazken AppleTV ve InfusePro ikilisi gayet guzel calistirdi, tabi max output 1080p olunca bir faydasi olmuyor ama appletv nin h265'li 4k videolari oynattigini gormek sasirtti beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plex bana gore benim gibi 24 saat bilgisayari acik birakmayan, sadece izleyecegi zaman serveri acan icin ideal. Bundan once Emby kullaniyordum ama bir yerden sonra deli etti. Plex simdiye kadar bas agrisi vermedi, chromecast'le gul gibi gecinip gidiyor.

Apple TV'si olan zaten Infuse 4 kullanmali, hatta Apple TV almaktaki en buyuk sebep bilen icin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plex bana gore benim gibi 24 saat bilgisayari acik birakmayan, sadece izleyecegi zaman serveri acan icin ideal. Bundan once Emby kullaniyordum ama bir yerden sonra deli etti. Plex simdiye kadar bas agrisi vermedi, chromecast'le gul gibi gecinip gidiyor.

Apple TV'si olan zaten Infuse 4 kullanmali, hatta Apple TV almaktaki en buyuk sebep bilen icin.

Vay, sen yasiyor musun? :)

Plex bir turlu isinamadigim, diger alternatiflerin bir kopyasi gibi geliyor bana. Ayrica mobil uygulamalarini ucretli yapmalarini da anlamis degilim.  Server/PC acip kapamayla ugrasmamali kullanici.

Bir onceki mesajimda yazdigim gibi benim 2 farkli model Synology NAS aletinin surekli aktif halde kalmasina sebep olan bir uygulama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok