Apple TV
2 2

Bu konuda 106 mesaj var

Tek eksiği imdb bağlantısı. Çok önemli değil ama olsa iyi olurdu.

Yalnız kumanda konusunda Samsung dan bir şeyler araklasa iyi olurmuş. Samsung TV lerde kumanda ile ekrandaki klavyeyi kullanmak çok çok daha kolay.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan Hocam Apple TV iPhone app'ini kurdunuz mu? Klavye işini ben oradan hallediyorum, hızlı ve rahat.

Kurmamıştım, kurayım, teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Infuse Pro'yu sadece ipad de film izlemek için kullanıyordum... Satın aldım enpara kampanyasını da kullanıp... Da hala sadece ipad de film izlemek için kulanıyorum. NAS falan uğraşamadım, sadece "iyi bir programı satın alarak desteklemiş" oldum o kadar... 

Apple TV'de USB girişi olmaması da bir eksiklik bence... İlla bir şeyleri zorlayacaklar. Ama kumandasını çok sevdiğimi söylemem lazım, kullanması oldukça kolay ve keyifl. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende zaten NAS yok. Filmler bilgisayara bağlı bir harici diskte yada bilgisayarın diskinde duruyor. Infuse Pro buradan da filmi alıp izletebiliyor yanlış anlamadıysam. Doğru dimi?

Altyazıları falan kendisi düzgün buluyorsa o parayı verip geçerim. Apple TV + Netflix haricinde televizyona pek bakmıyorum zaten. Bunu da yüklersem home cinema'ya USB disk ile bağlayıp film izleme külfeti de ortadan kalkar. Son olarak sisteme bir NAS ekleyerek defteri kapatırım. Harika olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birçok dosya paylaşım protokolü destekleniyor. Benim NAS da var, evde sürekli açık bilgisayar da var, SMB üzerinden paylaşımda o bilgisayardaki içeriği de görebiliyorum. Siz de aynı şekilde izleyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayar üzerindeki paylaşımlı bütün klasörlere Infuse Pro üzerinden erişip filmleri oynatabiliyorsunuz.

Altyazıları opensubtitles üzerinden bulup getiriyor. Oldukça memnunum. Ara sıra dosya isminden film ismini çözemediyse elle isim girmeniz gerekebiliyor, onun dışında bir sorunu yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Router a taktığım usb bellekteki filmleri izleyebiiryorum ipad den infuse pro sayesinde . Önemli çünkü ipad in üzerinde yeterli yer yok. 

x265 çözebiliyor , animelerin bazıları en kaliteli böyle bulunuyor. 

Yetenekli bir yazılım, arayüzü de güzel. Bir kenarda dursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bilgisayarımda erişime açık bir klasör yaratıp infuse ile kablosuz ağ üzerinden izlemeye çalıştım, çok da verim alamadım, takılma falan oldu, bir daha da uğraşmadım. 

Dediğim gibi, güzel bir program, satın alıp desteklemiş olmaktan da pişman değilim (zaten enpara dan dolayı yarı para verdim), ama kullanmıyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV native HEVC desteklemedigi icin x265'lerde patlayabiliyor. Bazi videolarda sorun olmuyor, ama birkac video cok takildi bende, izlenemeyecek kadar kotu. Bunlar icin Plex Server kullanabilirsiniz, bigisayarda decode edip stream ediyorsunuz Plex app ile.

Benim ag full kablolu oldugu icin en buyuk videolarda bile (codec sorunu olmadigi surece) sorunsuz calisiyor Infuse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Infuse Pro'yu 1080p ile denedim. PC'deki harici USB diskten Apple TV'ye altyazı ile birlikte gayet başarılı sonuç verdi. Apple TV ethernet ile bağlı, bilgisayar kablosuz olarak bağlı olduğu durumda hiç takılma ve sorun yaşatmıyor. Şimdi bu sisteme bir storage eklemek kaldı geriye ama o zamana kadar PC'den paylaşarak rahatça kullanmaya devam edebilirim.

Bu arada Apple TV için Infuse kurunca 30 günlük Infuse Pro deneme süresi alınabiliyor. Ben öyle yaptım, bir ay kullanıp sorun yaşamazsam 22 TL ödeyip satın alacağım.

Ekleme yapayım :

Şimdi Apple'dan gelen trial ile ilgili bilgilendirme mailinde Infuse Pro'nun tek seferli satın alma değil, yıllık 22,99 TL olduğunu fark ettim. Ürünü 1 yıllık üyelik olarak veriyorlar ve bundan pek hoşlanmadım.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Infuse pro için hala tek ödeme ile satın alma seçeneğinin olması lazım, ama bir dahaki büyük güncelleme istenirse yeniden satın almak gerekiyor. Diğer türlü klasik kiralanmış yazılım gibi sürekli güncel tutacak uygulamayı.

Ha ben pro ile free farkını görebilmek için free yükledim, çok kurcalamadım ama ağdan dosya çalma işini yapıyor. Önemli farklarını bilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ : Huylandım şimdi, acaba yıllık mı itelediler bana ? Şu Infuse'a bir bakayım lisans için... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hariçten gazel okumuş olmayayım ama yeni almayı düşünenler artık 4K desteklemeyen h265'lerde sıkıntı çıkaran bu cihaz yerine akıllı TV'ye veya Mi Box gibi alternatiflere yönelse daha uygun olur derim.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hariçten gazel okumuş olmayayım ama yeni almayı düşünenler artık 4K desteklemeyen h265'lerde sıkıntı çıkaran bu cihaz yerine akıllı TV'ye veya Mi Box gibi alternatiflere yönelse daha uygun olur derim.

Bence de. X265 çok önemli özellikle. Akıllı tv ler tatmin etmez, netflix destekliyorsa o işe yarar. Esas media center olarakta diğer başlıkta tarttışılan kodi destekli bir cihaz düşünülebilir. Kodi nin enbüyük eksikliği netflix, onu da tv ile çözerseniz eksiksiz çözüm olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K akıllı tvlerde h265 sorunu olmaz. 

Evet h265 sorun olmaz. Youtube , netflix eklentileri vardır herhalde. Yeni beyaz taraf akıllı tv ler tarafından sağlanıyor. Geriye gri alan kalıyor, o da Mi Box ile olmaz . Yine kodi benzeri yazılım çalıştıran bir cihaz lazım. 

Son nesil televizyonları kullanmadım ama akıllı tv lerin akıllı taraflarını pek sevmemiştim. Genelde kısıtlı oluyor, bir süre sonra güncelleme de gelmiyor. RP+Kodi benzeri çözümler hem ucuz, hem güncel .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB den medya çalıyorsa mibox vs de gerek kalmaz. 

Bendeki züttürük filips bile USB den 1080p mkv çalıyor hem de altyazı vs sorunu olmadan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB den medya çalıyorsa mibox vs de gerek kalmaz. 

Bendeki züttürük filips bile USB den 1080p mkv çalıyor hem de altyazı vs sorunu olmadan. 

Benim tv de çalıştırıyor. Altyazı sorunu da yok ama kodi gibi de değil. Misal film izlerken alt yazılardan hata olduğu fark ettim. Geri dönüp bilgisayardan fark altyazı indirip dosya ismini düzeltmek gerek . Kodi den istediğin kaynağı seçip altyaızyı indiriyor. 

Tv lerdeki iş görüyor ancak. Zaten gri bir alan olduğundan üreticiler de fazla zorlamak istemiyorlardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada biraz spec lere bakmak için aratınca yurtdışında 40usd gibi fiyatlar çıktı. O civarda veya biraz fazla eder bu cihaz. Türkiye'de min 750₺ görünüyor. Görünce uyarmak zorunda kalıyoruz. Alacaksanız bari yurtdışından alın ,fakir çözümlerine premium fyat ödemeyin  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet alınabilir bir cihaz özellikle apple ürünleri kullanıyorsanız. Amerika fiyatları 32 ve 64GB versiyonları için 150 ve 200 dolar ki burada da bir miktar daha pahalı şekilde 750 ve 950 TL ye satılıyor. Diğer tür android vs kutularla medya oynatıcılar işe yaramıyor mu elbette yarıyor. Gidip aliexpress'ten android 6.0'lı içinde kodi vs kurulu klavyesi vs tam takım bir ürünü 50-60 dolar civarına alabiliyorsunuz. Hiçbir apple ürünü kullanmayıp sadece mediaplayer olarak kullanacak kişi gidip onları alabilir tabii ki, hatta daha mantıklı bile olur ama özellikle apple ürünleri kullanıyorsanız ya da sorunsuz olarak uzun yıllar başınızı ağrıtmadan çalışacak bir cihaz düşünüyorsanız bu cihazı alıp geçebilirsiniz. Kodi yazılımı da kurulabiliyor bu arada buna.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok