Delonghi KG79 Kahve Öğütme Makinesi
0

Bu konuda 8 mesaj var

KG-79-left.jpg

Delonghi KG79 kahve öğütme makinası hediye olarak geldi. Bir inceleme kadar olmaz ama elden geldiğince tecrübelerimi aktarayım. Umarım faydalı olur.

Birçok öğütücünün aksine bıçağı olmadığı için iyi sonuç veriyor. Yani çekirdekleri parçalamak yerine gerçekten öğütüyor. Bıçaksız olması gerçekten önemli, eğer öğütücü alacaksanız blenderdan hallice bir cihaz bana mantıklı gelmiyor. Adı üstünde öğütücü.

Cihaz çalışırken vuruntu veya sallantı yok, milim yerinden kımıldamıyor. Yüksek devirde çalışan motora sahip çok da ağır olmayan bir cihaz için gayet dengeli. Ayakları lastikli ve motoru yere yakın olduğu için stabil olsa gerek.

Sol tarafında çekme inceleğini ayarlamak için öndeki porsiyon düğmesine benzer bir düğme bulunuyor ve beklentinizin çok daha üstünde sonuç veriyor. Ne kadar koyu kahve istiyorsanız o kadar ince çekmelisiniz.

Üstte yer alan çekirdek haznenin hacmi ve yalıtımı gayet iyi ancak bence tamamen ışık geçirmez olmalıydı. Haznedeki çekirdek miktarını görebilmek için ön tarafında ince bir hat boyunca yarı saydam kalanı opak olabilirdi. Malumunuz kahve çekirdekleri sadece nemden değil güneş ışığından da olumsuz etkileniyor.

Porsiyon ayarlamak için öndeki ayar düğmesine bağımlı değilsiniz. Dilediğiniz zaman öndeki açma ve kapama düğmesini kullanabilirsiniz. Üzerinde kırmızı ışık olduğu için gürültülü ortamlarda makinanın halihazırda çalışıp çalışmadığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Elektrikli cihazlarda ifrit olduğum malesef burada yine karşıma çıktı. Elektrik kablosu bence kısa. 85cm

Hem çekirdek haznesi hem de çekilmiş kahvenin döküldüğü hazne yerinde değilse makina çalışmıyor. Hazneleri yerleştiriken tetik sesini duyuyorsunuz. Şık bir detay olmuş.

Siz bu satırları okurken fiyat ne olur bilinmez ama şu anda kargo hariç fiyatı webdenal.com'da 137TL hepsiburada.com'da 160TL

Üretici Sayfası: http://www.delonghi.com/en-int/products/coffee/coffee-makers/grinders/kg79-0177111028#

Youtube Videosu:

Bayağı bir araştırıp almak istemiştim. Hatta aramıştık ama bulunca da kredi kartı şişti almayalım demiştim ama hatun hediye aldı sağolsun neyse ama bana sorarsanız bu tip cihazların sonu yok. Oda nemlendirici, davul fırın, ekmek pişirme makinası, yumurta pişirme makinası, tüy toplama gereci, yağsız kızartma makinası, hey de hey. Neyse taze çekilmiş kahve candır. :)

Rj0lnir, TiesTorN and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 sene kadar önce 129 liraya almıştım, hala sapa sağlam çalışıyor ki her gün 2-3 defa kullanıyorum. Görüntüsü, kullanımı, malzeme kalitesi, vs. hepsi çok başarılı bence. Fiyatı da performansına göre hala iyi bence. Tek zor gelen kısmı öğütülmüş kahvenin hazneye boşaltıldığı ağız kısmını adam akıllı temizlemek. Bu işler için özel malzemeler/maddeler varmış ama bana biraz tuzlu geldiler fiyat olarak.

Kahve öğütücü arayanlara ben de tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

blender tarzı olanlara ben de inanmıyorum ve sırf bu yüzden el değirmeni almaya karar vermiştim ki şimdi kafam karıştı... hadi bakalım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Espresso ve türk kahvesi için yeterli incelikte değilmiş tam alıcaktım ve servise verince ufak bir hack yapıp ayar çekip daha ince çekilebiliyormuş. İzmir'de yapabilir mi acaba servis sormak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Enyalios said:

Espresso ve türk kahvesi için yeterli incelikte değilmiş tam alıcaktım ve servise verince ufak bir hack yapıp ayar çekip daha ince çekilebiliyormuş. İzmir'de yapabilir mi acaba servis sormak lazım.

Videosu vardı YouTube’da alanlar kendileri yapıyorlardı, kolay gibi duruyordu açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, pentaman said:

Videosu vardı YouTube’da alanlar kendileri yapıyorlardı, kolay gibi duruyordu açıkçası.

O videolara baktım bir bok anlamadım çok yakın olmadığından. Amazon.com da güzel değirmenler var bakalım güzel fiyata onlara yöneldim gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Espresso için önerilmiyor bu makine hack filan da olsa bu tarz makineler eşit boyutta o kadar küçük taneli öğütemiyor. O kadar kolay olsa zaten kimse Baratza'lara, Breville'lere o parayı vermezdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hack modu yaptım çok kolaymış.Dün tchibodan çektirmiştim espresso şu an onda bile ince çekebiliyorum. Tchibodaki çekilen örnekle karşılaştırdım dibinden macro foto çektim farkı göremedim açıkcası illaki fark vardır ama bence çok abartıyorlar bu olayı o kahve forumunda :D ikisini yan yana makinadan yapıp denedim krema seviyesi vb aynıydı hatta yeni çekilen daha fazlaydı o da taze oluşundan sanırsam. Temp olayında tartı ile 15 kg yi tutturmak için provalar falan. Myths about espresso yazın youtubea dünya barista ödüllü bazı abartılan şeyleri tiye nasıl aldıklarını görüceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok