İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

On 15.08.2022 at 04:13, RFID said:

?u=https%3A%2F%2Fdenachtvlinders.nl%2Fwp

Aksiyon, komedi, gerilim.

Harika bir film. 2 gün önce izledim, yoğunluktan yazacaktım unutmuşum. Elbet puanlamayla falan alakası ilgisi yok ama beklenti dahilinde olmadan hatta konusu neymiş diye bakmadan izleyim. Baya sürpriz bir film çıktı. Adeta oyundan fırlamış fizikleri falan hem güldürdü hem eğlendirdi. 😄

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/21/2022 at 5:07 AM, Deathknight said:

Harika bir film. 2 gün önce izledim, yoğunluktan yazacaktım unutmuşum. Elbet puanlamayla falan alakası ilgisi yok ama beklenti dahilinde olmadan hatta konusu neymiş diye bakmadan izleyim. Baya sürpriz bir film çıktı. Adeta oyundan fırlamış fizikleri falan hem güldürdü hem eğlendirdi. 😄

habire önüme cikip duruyor. Izliyeyim bari.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orphan' ı duyan izleyen olmuştur. Onun evvelsi niteliğinde yeni filmini çekmişler azcık absürt olmuş gerçi. Aynı kız kaç sene geçti yaşlandı haliyle biraz sırıtıyor ama temele bağlı kalayım dersen izlettiriyor. Çok ekstrem bir yenilik olmamakla birlikte işin içine azcık renk katmışlar.

Ve bugün boş zaman yaratayımda izleyeyim diye sakladığım Maverick'i izleme şerefinde bulundum. Tek kelimeyle muazzamdı, ilkine sadık yerine göre duygusunu iyi yansıtan yerine göre aksiyondan hiç eksik kalmayan. 90 kuşağına güzel bağlantı çekmişler spoilera dalmamak kaydıyla Maverick-F14 ikilemi bağı bunu en iyi yansıtan örnek olmuş. Kadroda malumüyle yeni yüzler var ama hiç sırıtan bir durum yoktu. Karate kid ve devamı cobrai kai dizisinde ki uyum gibi bu filmde de o dengeye ısınıverdim.

Döneminde sinemada oynarken izleme fırsatı bulamamıştım. Şimdi şikayet olarak çekiminden mi diyeyim niye tam anlamadım ama sanırım 2 tip kamera ölçüsüyle çekim yapılmış. Bende 21:9 34" monitör var ve artık hemen hemen her filmin bu konsepte uygun çekildiği bilinen bi kavram hatta netflix vs bile bu kalıba uymaya başladı. Filmde iyi hoş bir geniş çekimli birde genelde uçaklı aksiyon sahnelerinde kullanılmış dar çekim var. Hal böle olunca normalde dar çekimi tam ekrana yerleştirince kenarda boşluklarla tamam ama geniş çekime geçtiğinde bu sefer aynı filmin içinde olduğu için bu sefer hem kenarlar hem alt üstte bantlı koca siyah ekranla izler oldum. Ekrana taşırsam bu sefer dar çekimli sahnelerde görüntü taştığı için o sahnelerde alt üstün bi kısmını görülmüyor.o açıdan bşraz what the dunkof? Modunda kaldım. Onun harici herşey çok çok iyidi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TG Maverick'i ben de sevdim , izletti.
Jennifer Connelly'nin oynadığı karakter pek bir ekleme olmuş.
Rooster'ı canlandıran Miles Teller süper bir oyuncu. Ekranda her göründüğünde Mav ile aralarındaki gerilimi hissettirdi (belki de o elim olayı bildiğimden ben gerildim)

Bu arada 2 gün önce TopGun 86'yı izledim , daha önce  2 kere falan o da televizyonda izlemiştim muhtemelen.
Film demek yanlış olur, uzun videoklip diyebiliriz. Bir senaryo yok. Aralara serpiştirilmiş konuşmalar var.
Dekor kostüm duruş bakış hepsi afiş-kartpostal tadında , altta saçma sapan ama sürekli bir müzik akıyor.
Bu Ridley Scott reklamcıydı acaba Tony de mi reklamcıydı?
O dönem diş tedavisi aşırı lüksmüş diyeceğim alakası yok milyon dolarlık oyuncular bunlar , gözüm hep Tom'un dişlerine kaydı. Kelly'nin de bir gözü şaşı resmen.
Tom-Val sürekli aynı sırıtışlar filme gıcık oldum. Neyse gençken izleniyormuş demek ki.
İlk filmin highlight'ları ikinci filmde de vardı.
İki filmin de giriş müziği aynıydı sanırım,  bitişi de aynıydı (oyuncuları isimleriyle filmden karelerle göründüler).
İlk filmdeki vücut şov voleybol sahnesi ikinci de vücut şov Amerikan futboluna evrilmiş.
İlk filmdeki piyano başında mutlu anlar sahnesi ikincide de vardı.
Gerisi bayraklar uçaklar aksiyon şaka biraz Mav'in geçmişi ve dünyanın koruyucusu god bless america...

Ben 6.7 çikobitlik h264 web-slot versiyonu izledim. 1080p 10 gb üzüeri aradım yoktu ama 6.7gb üzmedi görüntü çok iyiydi (her ekran oled olmalı).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Top Gun'ı ben pek sevemedim ya... Yani güzel film, çok da iyi çekmişler falan ama bi ilk film değil kesinlikle (:icon_oldie:). Özellikle de sesler bana aşırı sönük geldi. İlk film sound editing konusunda çok çok iyiydi ama bu bayaa bi zayıf. Hatta sesleri Skywalker Sound yapmış olmasına rağmen sönük (bazı yerlerde SW sesleri de kullanmışlar ki oralar çok sırıttı). Belki suç ses ekibinde değildir de Super Hornet'lerin asıl sesleri tırttır, bilemedim. :mrgreen:

Spoiler

Bu yazdıklarım spoiler sayılmaz ama olsun, kapatalım yine. Hangman'i oynayan Glen Powell adlı dostumuz yeni "Iceman" olmak için çok kasmış (ya da öyle yönlendirilmiş) ama olmamış.

Bir de Miles Teller'ı beğenmeyen bir tek benim galiba (ufukta linç var).

@Altan Yoklar Tony Scott klip yönetmeniydi aslında. O yüzden ilk film aşırı derecede male poster şeklinde. :) Filmin bütün numarası da o gerçi.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, wazzap said:

IMAX olanını indirme. :D

Olay imaxlik değil bence filmin sanırım çekimleri bu şekilde yapılmış.

Mesela filmden aşağıda kesitler var bazı sahneler altüst siyah bant yani geniş çekim olduğu belli bazılarıysa tam ekrana sığıyor ama aslında bu tam ekrana sığan çekim kaydı dar çekimle yapılmış tümü birleşince aslında yanlarda da sinemaskop olayı oluşmamış oluyor programla ayrıyetten müdehale edersen oluyor.

1ly5dhx.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bişey daha ekleyeyim hemen... :) 

Spoiler

- Hedefe ulaşmak için vadiden geçilecek.

- Etrafta bi sürü SAM var, dikkat.

- Sonra da bombalar kutu kadar bi delikten içeri gönderilecek.

Eee? Use the Force, Luke (Rooster)? Bu dümdüz Star Wars Trench Run. :D 

SEP tarafından düzenlendi
Hugh Bullet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SEP said:

Bişey daha ekleyeyim hemen... :) 

Hide contents

- Hedefe ulaşmak için vadiden geçilecek.

- Etrafta bi sürü SAM var, dikkat.

- Sonra da bombalar kutu kadar bi delikten içeri gönderilecek.

Eee? Use the Force, Luke (Rooster)? Bu dümdüz Star Wars Trench Run. :D 

Spoiler

E hocam filmi her izleyen o tespiti bir yapıyor zaten. Evet Star Wars'dan  arak. Use the force luke'un yerine don't think just do muhabbeti var. Arasan daha çıkar barmen hatun Leia da olur, her şey olur. :mrgreen:

Peregrine tarafından düzenlendi
typo
Altan Yoklar and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, SEP said:

Yeni Top Gun'ı ben pek sevemedim ya... Yani güzel film, çok da iyi çekmişler falan ama bi ilk film değil kesinlikle (:icon_oldie:). Özellikle de sesler bana aşırı sönük geldi. İlk film sound editing konusunda çok çok iyiydi ama bu bayaa bi zayıf. Hatta sesleri Skywalker Sound yapmış olmasına rağmen sönük (bazı yerlerde SW sesleri de kullanmışlar ki oralar çok sırıttı). Belki suç ses ekibinde değildir de Super Hornet'lerin asıl sesleri tırttır, bilemedim. :mrgreen:

Reveal hidden contents

Bu yazdıklarım spoiler sayılmaz ama olsun, kapatalım yine. Hangman'i oynayan Glen Powell adlı dostumuz yeni "Iceman" olmak için çok kasmış (ya da öyle yönlendirilmiş) ama olmamış.

Bir de Miles Teller'ı beğenmeyen bir tek benim galiba (ufukta linç var).

@Altan Yoklar Tony Scott klip yönetmeniydi aslında. O yüzden ilk film aşırı derecede male poster şeklinde. :) Filmin bütün numarası da o gerçi.

Spoiler

Miles'ı ben de hiç beğenmem, yalnız değilsin:8

Ayrıca filmin Star Wars esintileri de yabana atılır cinsten değil.

https://www.youtube.com/watch?v=QN6qBDQMEq8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@DeathknightTamam hocam, ehr sahne IMAX kamerası ile çekilmediği için öyle. Mesela Transformers 2'nin IMAX versiyonunda da aynı muhabbet vardı. Bazı sahneler sizin paylaştığınız ekran görüntülerindeki gibi alttan üstten siyah barlı, bazıları ise tam ekran.

@SEP

Spoiler

hocam aslında Hangman'i daha çok ilk filmdeki Maverick'e benzetiyorlar. Kafasına buyruk, kibirli, wingman'ini falan terkedip gidiyor vs vs. 

wazzap tarafından düzenlendi
SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hustle

Dun aksam izledim. Filim gercek gibi gorunsede degil fakat cok guzel yapilmis bir filim. Yonetment ve yazar  Philadelphia dan ve bir surur NBA oyuncusu filimde rol aliyor.  Philadelphia dan guzel goruntuler var. Basketball severlere tavsiye ederim kacirmayiniz. Yalniz, Turkce izlerseniz nalam yitimi olabilir.

Hugh Bullet tarafından düzenlendi
Yanlış harf
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu siz yapmayın bari, imax experience denilen şey o.

eskiden beri başlığında IMAX yazan filmlerde aspect ratio değişkendir. 

sinemada da, evde televizyonda da izleseniz görüntü -yönetmenin tercihine göre- bazı sahnelerde tam ekran iken, bazı sahnelerde daha dar bir ratio ile sunulur.

Altan Yoklar and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Web versiyonu da aynı , bazı sahneler farklı oranda . 
EK:
O kadar çok konuşunca bu sabah bir daha izledim TG Maverick'i :icon_popcorn::thumbs:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12