İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

13 hours ago, wazzap said:

Bumblebee izlenebilecek en eli ayağı düzgün Transformers filmi.

Bolca nostaljik öğeler var filmde. Dönemin müzikleri, yaşantıları ve ilişkileri güzel verilmiş. CGI olarak çok az daha ucuza kaçılmış gibi geldi bana ama yine de kurtarıyor vaziyeti. Düşük bütçeli ama eğlenceli.

Eski bir beetle sahibi olarak anılarım depreşti :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gece izledim, genel olarak kendisini izletiyor. senaryosu genel olarak iyi ama bazı tahminleriniz olursa tutmaması zor gibi, izlerken yaptığım birçok tahmin tuttu, oyunculuklar gayet iyi konu işleyişide güzel, klişelere uğramayalım derken ellenip bozulmamış derli toplu bir konusu var.  filmdeki tek eksik filmin geçtiği mekanlardaki insanları yamyam yada mankafalı göstermeye özen göstermeleri.  imdb puanını hakediyor.

Triple frontier (netflix filmi) 

https://www.imdb.com/title/tt1488606/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Green Book

Böyle güzel filmler nadir geliyor. "The Shawshank Redemption" tadı bıraktı ağzımda diyebilirim. Mutlaka izlenmeli.

-

Durante la tormenta / Mirage / Fırtına Anı

İspanyol yapımı. Netflix filmi. Bunu mutlaka izleyin diyemem. Fakat "Butterfly Effect" tarzı bir film merakınızı cezbedebilecek ise güzel bir seyirlik. Fakat bu tür filmlerin üstüne yeni bir şey koymuyor. Daha fragmanı izleyen, ya da afişe bakan sonunu direkt anlar. İzleyecekseniz hakkında hiçbir araştırma yapmadan izleyin. Daha güzel olur. 

Spoiler

ya arkadaş, filmin afişine gidip de, normalde filmin ortasında devreye giren ve bir yan rol olduğunu düşünmemiz gereken karakteri koyarsan, daha adamı görür görmez neyin ne olduğunu anlarız işte. çok salakça yani, o adamın ne afişte, ne fragmanda olmaması gerekir ki süpriz kaçmasın. Benim için tahmin etmek o kadar kolay oldu ki, filmin "can alıcı" olması gereken süprizi tümden kaçtı.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor

filmi şimdi izledim geldim, tavsiye için çok teşekkür ederim. hiç farkında değildim böyle bir film olduğunun.

ben böyle adam filmlerini seviyorum işte, çocuk çocuk filmleri ile işim yok

tiestorn gibi veletlerin izleyebileceği ve anlayabileceği bir film değil, aquaman izlemeye devam etsinler.

bana böyle filmlerle gelin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/28/2019 at 3:27 PM, stardust said:

Durante la tormenta / Mirage / Fırtına Anı

İspanyol yapımı. Netflix filmi. Bunu mutlaka izleyin diyemem. Fakat "Butterfly Effect" tarzı bir film merakınızı cezbedebilecek ise güzel bir seyirlik. Fakat bu tür filmlerin üstüne yeni bir şey koymuyor. Daha fragmanı izleyen, ya da afişe bakan sonunu direkt anlar. İzleyecekseniz hakkında hiçbir araştırma yapmadan izleyin. Daha güzel olur. 

Reveal hidden contents

ya arkadaş, filmin afişine gidip de, normalde filmin ortasında devreye giren ve bir yan rol olduğunu düşünmemiz gereken karakteri koyarsan, daha adamı görür görmez neyin ne olduğunu anlarız işte. çok salakça yani, o adamın ne afişte, ne fragmanda olmaması gerekir ki süpriz kaçmasın. Benim için tahmin etmek o kadar kolay oldu ki, filmin "can alıcı" olması gereken süprizi tümden kaçtı.

yukarıda yazdığım filmin başarısından sonra netflix'in önerdiği başka bir ispanyol yapımına şans verdim.

Contratiempo / The Invisible Guest

Fimle ilgili bir şey anlatmayacağım, heralde bu zamana kadar bana güvenebileceğinizi anlamışsınızdır. Gizem-Gerilim-Polisiye türü filmler seviyorsanız (kim sevmez) bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Amerikalılar özgün bir içerik bulamadıkları için eski filmleri remake yaparken ispanyollar almış yürümüş demek. Yazık yani 2016'da oynamış filmi ben daha yeni keşfediyorum, ama iyi ki izlemişim. Çok başarılı.

ps: şimdi aratınca eski mesajlarda @Lightning McQueen ve @srk 'nın da bu filmi daha önceden önermiş olduğunu farkettim. Nasıl ve niye atlamışım bunu bilmiyorum. Yoğun bir anıma gelmiş heralde. Teşekkürler öneriniz için :)

SEP and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

yukarıda yazdığım filmin başarısından sonra netflix'in önerdiği başka bir ispanyol yapımına şans verdim.

Contratiempo / The Invisible Guest

Fimle ilgili bir şey anlatmayacağım, heralde bu zamana kadar bana güvenebileceğinizi anlamışsınızdır. Gizem-Gerilim-Polisiye türü filmler seviyorsanız (kim sevmez) bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Amerikalılar özgün bir içerik bulamadıkları için eski filmleri remake yaparken ispanyollar almış yürümüş demek. Yazık yani 2016'da oynamış filmi ben daha yeni keşfediyorum, ama iyi ki izlemişim. Çok başarılı.

ps: şimdi aratınca eski mesajlarda @Lightning McQueen ve @srk 'nın da bu filmi daha önceden önermiş olduğunu farkettim. Nasıl ve niye atlamışım bunu bilmiyorum. Yoğun bir anıma gelmiş heralde. Teşekkürler öneriniz için :)

Evet güzel film gerçekten, tavsiyeye katılıyorum.  Aynı yönetmenin daha eski tarihli El Cuerpo - Body'yi de bir izle derim. :

https://www.imdb.com/title/tt1937149/?ref_=nm_knf_t1

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.03.2019 at 23:54, Erwin said:

Captain Çöpvel izleyen oldu mu?

Pek niyetim yoktu ama bir önceki avengerstan sonunda bağlantı kurulması ve o boşluğun telafisi için izleme niyetim vardı. Pek beklentim olmadığından sabah indirimine falan sıkıştırabilir miyim diye bir hayalim vardı. Daha dün arkadaş kardeşiyle gideceğini gruba yazmış, akşam 17.00 seansına aldık gelmek isteyen varmıydı diye gaza gelince niyetlendim artık. Senaryo bakımından Avengers' ın da temeline dolgu atılmış, hoş detaylar vardı o bağlamda. Onun dışında captain marvell olarak kadın olarak düşsekte kalkmasını bildik gazı verdiren bir derleme yapmışlar anılarda falan. Elde ettiği gücün sırrını çözdüren ve anlatan bir film olmuş nihayetinde... Hani pek izlenmesede olabilir belki ama hikayeye akışa nasıl yedirildiği konusunda ve hatunun endgamede nasıl bir güç oynayabileceği konusunda fikirler barındırıyor.

On 09.03.2019 at 00:00, wazzap said:

Ben Aquaman izledim, 1 sefer izlemek yeterli bence. Amber Heard aşıkları birçok kez izleyebilirler tabi. :D

Aquaman zaten CGI odaklı bir film tahmin edilebileceği üzere ve benim beklentilerim yokken beni epey bir şaşırttı doğrusu. Atlantise dair oluşum kurguyuda işledikleri için fena değildi. Birde krallıkların klanlar gibi ayrışması kendi içlerinde ki savaşlar vs tatlı bir hava katılmış. Pek tüyo denilmez gerçi ama görsellik bakımından ortaçağ atlı savaşçılarının deniz altında denizatı üstündeki, balık üstündeki savaşçı benzetilişi gibi hoş detaylar vardı. :P Ana elemana gelirsek, Justice League filmine göre çok daha güçlü ve dahada tanrısallaşmış formda beliriyor aslında burada, poseidonun mızrağını aldıktan sonra zeten mükemmelleşiyor; nasıl diyim marvellde Thor neyse DCde onun karşılığı güç gibi hissettirtti bir nevi bana. Diğer filmde pek bir olaysız gibiydi, daha bir arkaplan kahraman gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wreck-It Ralph

https://www.imdb.com/title/tt1772341/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Bizim gibi geeklerden oluşan bir forumda bunu atlamış olmamız affedilemez.: ) En azından gördüğüm kadarıyla konusu açılmamış, aranızda izleyenler muhakkak olmuştur tabi. Ama izlemediyseniz öneririm, çok hoş bir animasyon olmuş.2012 yapımı olmasına rağmen çizimler,animasyonlar hiç sırıtmıyor. Konusundan falan fazla bahsetmiycem,imdb'den bakarsınız merak ediyorsanız ama bence pek birşeye bakmadan hakkında izleyin sadece. Klasik Disney animasyon klişeleri bunda da var ama sonunda hoş bir film izledim dedirtiyor.

MV5BNzMxNTExOTkyMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzEy

Spider-Man: Into the Spider-Verse

https://www.imdb.com/title/tt4633694/?ref_=fn_al_tt_1

Birçok yerde sinemalarda 2018'in en iyi süperkahraman yapımı olarak geçiyor. 2018'in bütün superhero işlerini izlediğimi söyleyemeceğim ama izlediklerime dayanarak bu yoruma katılıyorum. Örümcek Adam seviyorsanız tavsiye ederim, bir örümcek adam filmi böyle olmalı. Mükemmel olmayı biraz ıskalamış bazı sebeplerden dolayı ama kesinlikle izlenesi bir film. Tavsiye ederim:

MV5BMjMwNDkxMTgzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTkw

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bonnie ve clyde filminden daha iyi bulduğumu söylemem lazım, aile içinde izlenmesi pek uygun olmaz sahne atlamak için takip etmek olacak iş değil. gerçekçiliği çok güzel bir şekilde harmanlayıp sıkıcı olmadan güzel bir bir film yapmışlar. filmde birçok şey çok iyi yansıltılmış, toplamda rahatlıkla 10/7 alır, kesinlikle izleyin derim.

Highwayman

https://www.imdb.com/title/tt1860242/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sinemada izleyecekken kaçırdığım bir filmdi netflix'e gelmesi iyi oldu. Aile içinde izlenebilir demek isterdim ama çooook fazla ağır küfür var, senaryo bazı yerlerde hafifleşsede batırmadan etmeden filmi zevkle izlettiriyor. yine birkaç abartılı oyunculuk yapılan sahne olsada genel olarak filmde oyuncu performansları çok iyi, filmde sahne sahne ince kalın göndermeleri çok iyi yapıp çok fena güldürmeleri bence en güzel nokta olmuş. prodüksiyon olarakta türüne göre gayet yerli yerinde bir film olmuş. Bence 10/7.3  rahat alır.

Ölümlü dünya.

https://www.imdb.com/title/tt7748244/

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, mehmetclk said:

Sinemada izleyecekken kaçırdığım bir filmdi netflix'e gelmesi iyi oldu. Aile içinde izlenebilir demek isterdim ama çooook fazla ağır küfür var, senaryo bazı yerlerde hafifleşsede batırmadan etmeden filmi zevkle izlettiriyor. yine birkaç abartılı oyunculuk yapılan sahne olsada genel olarak filmde oyuncu performansları çok iyi, filmde sahne sahne ince kalın göndermeleri çok iyi yapıp çok fena güldürmeleri bence en güzel nokta olmuş. prodüksiyon olarakta türüne göre gayet yerli yerinde bir film olmuş. Bence 10/7.3  rahat alır.

Ölümlü dünya.

https://www.imdb.com/title/tt7748244/

:thumbs:
Vizyonda fark edilmeden göçüp gitmiş , ben vizyondan kalkıp youtube'da filmin yapımcıları onar dakikalık iki bölüm koyduklarında rastladım ve çok şaşırdım .
Bence iyi film izlenir.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, Onur said:

Şu düşük bütçeli gibi görünen Street Figher: Genesis' e ne demeli? :D:D

Offff gözlerim yandı :icon_eek::2no:

Bunu "izlenmemesi gerekenler" başlığına almak lazım...

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu gece 00:45te girip sabaha karşı 4:30da çıktığım  Avengers Endgame e imdb deki dombili puan boostuna rağmen (9.2) beni hayal kırıklığına uğratıcak ama yine de gitmeliyim kafasıyla 3 hafta önceden bilet alarak gittim.. 

Ve tek söyleyebileceğim şey şu... iyi film boktan son.. 7,3 /10

Shazam a da ne zaman çıktıysa o zaman gitmiştim 1 ay oldu mu hatırlamıyorum.. 

Küçük zenci kız (darlaydı sanırım) ve frank karakterleri filmi götürüyor.. Scripti ve karakterleri bazı yerlerde aşırı zorlamışlar ki öyle böyle değil.. Yine de arada bi dudak seyirmesi (tebessüm) yaratan sahneleri için izlenebilir işte.. 6.2/10

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus Avengers serisi prodüksiyon olarak çok iyi  abartınında son dozunda olduğundan çizgi romanlardaki tadı vermesi imkansız, StarsWars 7 öncesi özellikle son 8 ay dönen algı yönetimi türünden reklamları End Game 'de gördüğüm için filmin bendeki hükmü Netflix'e düşerse izlerim seviyesinde, sank, hayatın anlamını verecekmiş gibi belli başlaı yerlerde halis muhlis advertorial haber, ön inceleme, son dönemde yumurtlamış 30sn 'lik teaser'ı 1dk'lık fragmanı ayeti kerime tefsir eder gibi youtube maldonado videoları görmekten gına geldi. gece gece yine bir trol haberi vardı rekoru parçaladı başlığıyla yapılmıştı.

Şuna kesin kanaat getirdim, süper kahraman filmlerinde güya hepsi aynı evrende'ler ama dünyayı kurtarma sırasında bir araya gelemiyorlar ama bankadaki soygun alarmı sesini duyup yetişiyorlar hangisi olursa olsun. birde yıkılan dünya her seferinde kendiliğinden düzelmiş oluyor hayat olağan akışında devam ediyor. hani şu dandik oyun yapay zekası eksikleri gibi bu filmlerde de insanlar bir var bir yok.

Bu arada Netflix'te Love, Death & Robots 'u tavsiye ederim, 10dk'lık videolarda oldukça ilginç konulara sahip kendisini izleten kısa filmler yapmışlar, hayli ilginç konuları gayet iyi grafik ve ses efektleri var.

https://www.netflix.com/tr/title/80174608

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzleyen oldumu bilmiyorum fakat İyi adamlar gayet güzel bir film olmuş, ne çok ciddi nede çok ciddiyetsiz. pasif bir giriş olsada kendisini sıkılmadan izlettiriyor. +18materyaller argolar olduğu için aile içi pek uygun değil, 10/6.8 rahatlıkla alır. görüpte bakmadıysanız kesinlikle izleyin derim.:icon_dance:

https://www.imdb.com/title/tt3799694/

Asya yapımı klasik aşırı kanlı klişe sahneleri bol fakat nedense kendisini izleten bir film, spoiler olmasın yazmayayım fakat birçok sahnede ne olacağını tahmin ediyorsunuz. çok fazla kan akıtılıyor klasik asya film kafasıyla yapılmış. 10/6.1 puanı haketmiş fazlası abartı olur. bu türü sevenler için güzel bir film fakat asya filmlerini pek tutmuyorsanız geçin gitsin.:mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt6116856/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pazar günü ilk seans'ta john wick 3 'e gitmiş bulundum iyide oldu, ortalamanın bir tık üstü ilk film'den sonra ikincisi çok iyiydi ve üçünü film'de artık sıradanlaşma tehlikesi vardı, film genel olarak ikinci filmle aynı kalitede hatta hikaye olarak biraz daha iyi göründü. yine bolca adam infaz ettiği sahneler çok iyi çekilmiş alıştığımız super aim becerisinin bokunu çıkarmadan çekilmiş bu sahneler. marc dacascos'ta ilginç bir karakter olarak filmde yer almış yıllar onuda yaşlandırmış :mrgreen: senaryoda klişeye kaçmayalım derken birçok filmde gördüğümüz batırma durumuna düşmeden filmi kendisini sıkılmadan izletiyor. spoiler olmasın ama senaryo iyi idare edilirse değil 4.  hatta 5. 6. filmi dahi izleyebiliriz.  

film bana göre 10/7.7 hakediyor.

https://www.imdb.com/title/tt6146586/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://imdb.com/title/tt3300980/

The 12th man

Güzel film ama biraz klişe, kimi yerde bayabilir. Asıl beni şaşırtan Jonathan Meyers' in performansı oldu. Her ne kadar ana karakterin biraz gölgesinde kalsa da adam güzel iş çıkarmış, takdir ettim.

OnLyTNT tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok