İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

Lion king. Orijinali 1994 yapımı 10 yaşında izlediğim bende özel bir yeri vardır.

Disney 25. Yıl hatrına sanırım tekrar çekim yapmış. Bugün izledim ve anılarım canlandı. Aynı kurgu ve film ama çok hoşuma gitti her ne kadar artık o gün ki çocuk olmasamda Cgi animasyon almış başını gitmiş...

Artık nextgen olarak böyle grafikli oyunlar görmek isterim vesselam...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.10.2019 at 9:02 PM, wazzap said:

Ne yapıp, edip, gidin ve Joker'i izleyin. Joaquin amcamın oyunculuğunun yanı sıra muhteşem bir sinematografi var. O mekanlar, ışıklar, çekim açıları... Enfes olmuş. 5 tane oscar heykelini alır bence. Film ağır ama, baştan belirteyim.

@Narcissus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Hmm sorry, death in 20 yıllık bumbılbiyi yeni film gibi tanıttığı msgların arkasında kaynamış.. :zuh: (benim de halen pcde duruyo izlemedim çaktırma) 

Ya jokeri öyle bi şişirdiler ki, filmi izledikten sonra aklımda kalan tek şey iyi oyunculuk ve saçma sapan dansları oldu..  Ağır tempo filmleri sevmem diye bişey yok, zaten film de kötü değil.. Ama 9lar 10lar falan abartı ötesi bence.. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

@Narcissus saçma sapan dansları zaten olay. onlar tamamen Hoakin amcanın kendi eklediği şeyler; senaryoda yokmuş.

Doğaçlama olduğunu anlamadım desem yalan olur.. Çok alakasız yerlerde alakasız danslardı çünkü, aklıma Spiderman 3teki kabus sahneler geldi.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.10.2019 at 20:36, stardust said:

Gerilim severler, Fractured izleyebilir. Netflix'den uzun zamandır düzgün bir film görmüyordum, bu iyi olmuş. çok da beklentiye girmeyin tabi...

sağolasın, akşam can sıkıntısından film arıyordum ilaç gibi geldi güzel filmmiş. aslında kurt russel'ın breakdown filmine çok benziyor en sevdiğim filmlerdendir

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cep Herkül'ü Naim Süleymanoğlu filmini seyrettim bugün.
Her Türk filmindeki sorunlar bu filmde de var, mesela ses. Filmin % 30'unda diyalogları hiç anlamadım.
Dekor kostüm sanat yönetimi iyiydi ne fazla şaşalı ne zayıf , dozundaydı.
Oyuncular iyi , kesinlikle yapay gelmedi (bir iki yer hariç) , ayla filmini bitirememiş yarıda bırakmıştım, inandırıcılıktan uzaktı. 
Film hızlı başlıyor ve hiç hız kesmiyor. Planlar kısa böylece tempo hep yüksek ama bazen olanı biteni güzelce sindirerek izlemek istiyor insan ama hop hemen öbür sahneye geçiyor . Bilerek mi yapılmış anlamadım ama ilgiyi üstünde tutmasını becermiş.
Ağlama-ağlatma bolca mevcut.
.

Spoiler

Naim'in spordaki başarısını anlatan bir film bekliyordum alakası yok , siyasi yönü daha ağır basan ve yaşadığı zulümü dünyaya duyurmaya çalışan bir adamın hikayesi.
Amerikalıların teklifi sahnesi dizi yapaylığındaydı.

Tavsiye ederim , izleyiniz :thumbs:.
.
Bu vesileyle Eypio'nun bu film için yaptığı o güzide eseri de aşağıya bırakıyorum.
.
https://youtu.be/xAMLyhuCeY4
.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlginç bir film izledim.
Hiç bir bilgi olmadan izlemenizi tavsiye ederim.
Konusunu bile okumadan spoiler yemeden izlerseniz etkisini kaybetmemiş olur.
İlk yarıda sıkılıp bu ne saçma şey vb. demeyip izlemeye devam edenler için, alternatif şeyler arayanlar,için   marvel dccomics wiçer ve mandoloriandan bıkanlar için bulunmaz nimet.
.
One Cut Of The Dead
.
dp83274.jpg
.
Afişteki bilgi yeterli , izleyecekseniz daha fazla öğrenmeden izleyiniz.
Ek:Torrenti var altyazısı var...

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Altan Yoklar said:

İlginç bir film izledim.
Hiç bir bilgi olmadan izlemenizi tavsiye ederim.
Konusunu bile okumadan spoiler yemeden izlerseniz etkisini kaybetmemiş olur.
İlk yarıda sıkılıp bu ne saçma şey vb. demeyip izlemeye devam edenler için, alternatif şeyler arayanlar,için   marvel dccomics wiçer ve mandoloriandan bıkanlar için bulunmaz nimet.
.
One Cut Of The Dead
.
dp83274.jpg
.
Afişteki bilgi yeterli , izleyecekseniz daha fazla öğrenmeden izleyiniz.
Ek:Torrenti var altyazısı var...

İlk yarı değil 15 dakika dayanabildim ben..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Squall said:

İlk yarı değil 15 dakika dayanabildim ben..

Ben zevkle izledim , ilk bölümü bir daha izleyeceğim haftasonu.
Herkes farklı bir tat arıyor izlediği filmde , benim zevkime uygun bir film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IMDB Dolemite Is My Name
.
Netflikte izledim , Eddie Murphy başrolde , yan rollerde adını bilmediğim ama başka filmlerde izlediğim 2-3 komedi filmi oyuncusu ve Wesley Snipes var.
Gerçek olaylara dayanıyor.
Piyasadan bihaber  ama girişken bir şovmenin 1970'lerin başında ünlü olma ve film çekme hikayesi.
Filmin sonunda 40 sene önce çekilen o filmden bir kaç sahne görmek de mümkün (sanırım o film youtube'da da var)
Ekşisozlukte komik değil diye linç yemiş , ben beğendim , oyunculuk dekor mekan kostüm müzik güzel. O dönemin siyah adamlarının hikayesi.
Tavsiye ederim.

.
121HXT.jpg
.
ek: 1975 yapımı DOLEMİTE filmi youtube linki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doctor Sleep
.
MV5BYmY3NGJlYTItYmQ4OS00ZTEwLWIzODItMjMz
.
Bir sinema filmi sanarak izlemeye başladım ve farkettim ki bence bu bir sinema filmi değil. Yapısı tam olarak dizi yapısı . Zaten "chapter one" "chapter two" diye parçalara ayrılmış her parçanın kendi ismi var. Olay örgüsü , karakter tanıtımı ,planlar, hikaye ,müzik hepsi dizilerden izlemeye alışık olduğumuz şekilde.
7 bölümdü sanırım yani 7 bölümlük bir dizi , The Shining filminin sequel'i. 
Oldukça gerilimli (özellikle ilk yarı) diken üstünde oturarak izledim . Evde yalnız olduğumdan nefret ettiğim Logitech z906'nın sesini adamakıllı açtım , ses, efekt 5.1 kanal ayrımı çok iyi ,gerilim müziği sürekli ama tekrarlayan ya da gereksiz değil oldukça başarılı.
Shining filminden çokça dekor, mekan var , gözüme batmadı hatta hayranlıkla izledim diyebilirim. 
Ben director's cut olanı izledim. 
Tavsiye ederim izleyiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, atp said:

Ford v Ferrari 

Son dönemde izlediğim en güzel film. 

Ben de bayıldım filme. Özellikle Bale inanılmaz bir performans sergiliyor bence. Matt Damon bile kendini zorlamış. Konu desen muazzam, anlatım çok güzel... çok severek izledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ford v Ferrari'yi ben de izledim.
Her şey harika , görüntü yönetimi muazzam , her kare fotoğraf, oyunculuk muhteşem, ama aklımda kalan baskın şey amerikan kabalığı. 
Bu film internette o kadar çok övüldü ki acaba ben mi beklentimi çok yüksek tuttum tam karar veremedim.
Yakın zamanda çekilmiş benzer diyebileceğimiz RUSH gibi muhteşem bir film varken onun yanında bu film ancak reklam cingılı gibi geldi bana.
Tabi ki izlenir tavsiye ediyorum da çok da şey etmeyin hani :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok