İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

Platformu netflixi açınca bende görünce bir izleyelim bakalım dedim. Cube kafasıda var biraz işin içinde bu açıdan fena değildi, tabi eksikleri vardı. Sonu olmamış zaten mesaj belirsiz, iyi gidiyordu ama koptu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Altan Yoklar said:

.
Next Floor
2008 yapımı bir kısa film.
Yönetmen Dönis Vilnöv.
Blade Runner 2049'un Arrival'ın Sicario'nun da yönetmeni.
10 dakika , bir gözatın.
.rdOF9X.png

Muazzam. Dune için umut verici :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.03.2020 at 00:07, stardust said:

Platform'u ben de yazmaya gelecektim... 

İzleyin ama sonunu izlemeyin, çünkü sonu yok. 

Bu kadar orijinal bir fikir, toplum düzenimizi baştan sona sorgulayan bir yapım ama gel gör ki sonu öyle bir aceleye getirilmiş ki... O kadar etkilendiğim filmi bir kalemde sildi attı sonunun olmayışı. 

filmi izlerken acıktım ve köfte yedim. bu ayrıntıyı niye paylaştım bilmiyorum. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

the platform (netflx filmi)

akıcı sürükleyici biraz kan revan bir film.. sistem eleştirisi güzel..

ancak öyle bir son var ki ne izledim lan ben oluyor insan.. şahane bir başyapıt mıydı yoksa gereksiz zaman kaybı mı tam anlayamadım filmin sonunda..

zaman bol ise izlenebilir.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

anlamlı bir son olsa, başyapıt olmasa da kült filmler arasına girerdi. bu haliyle bir boka benzememiş.

hollywood bu tip filmlere remake yapmaya çok meraklıdır, belki tekrar çekerler sonunu da düzelterek.

zaten 2 kuruşluk film yani, oyuncu ücretleri hariç 5-10 milyon dolara hallederler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin sonunu kendileri çıkartmışlar. İstedikleri sonu izleyicinin hayal gücüne bırakmakmış.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film sistem eleştirisinden ziyade Hristiyanlıkla ilgili. O yüzden sonu da onunla ilgili eksisozlukte okuduğum kadarıyla 
Bence başarılı bir filmdi , sonunun  bu kadar sorun edilmesi şaşırtıcı.
İzlerken içinde bulunduğum heyecan durumu bana yetti bile.
ek:Bu kadar izlenen beğenilen film nasıl kült film olacak?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alegorik bir hikaye. Ne gösterildiğine değil ne anlatılmak istendiğine odaklanmak lazım. Sonunu siz bağlayın bir zahmet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne gösterildiğine değil ne anlatılmak istendiğine odaklanmak lazım.

Bu.

Bu tarz hikayelerin hiçbir zaman sonu olmaz zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam Planets of The Apes'i izledim, 1968 yılında çıkan orijinal versiyonu. Bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. 2001 yılında yapılan versiyonu bunun yanında basit aksiyon filmleri gibi kalıyor.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

...bir sürü şey yazmıştım, çok süslemişim gerek yok. 

Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch filminin sahibi Guy Ritchie'den yeni bir şaheser gelmiş.

film hakkında bir şey söylemeye gerek yok. bulabileceğiniz en yüksek kalitede bulun ve mümkünse sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir ortamda izleyin.

Spoiler

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

...bir sürü şey yazmıştım, çok süslemişim gerek yok. 

Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch filminin sahibi Guy Ritchie'den yeni bir şaheser gelmiş.

film hakkında bir şey söylemeye gerek yok. bulabileceğiniz en yüksek kalitede bulun ve mümkünse sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir ortamda izleyin.

Reveal hidden contents

İzledim geçen gün. Guy Ritchie'nin çizgisini bozmaması çok güzel. Beklenen kalitede güzel bir film. Keyifle izlenir, ben de tavsiye ederim:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gazla dün gece The Gentlemen'e başladım ama altyazıdan mı ya da uykusuzluktan mı karışık olmasından mı yaştan dolayı anlama eksikliğimden mi bir türlü akışına kapılamadım ,  bu sabah devam ettim yarısına kadar geldim ama eski Guy Ritchie tadını alamadım nedense. Tabi bitiricem bu akşam.
Araya Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge'ı sıkıştırdım. Hoşuma gitti.
Pürüzsüz çizimler , estetik kareler , aksiyon dövüş oldukça iyiydi. Tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lady_Snowblood_film.jpg
.
Lady Snowblood (1973)
IMDB linki
Tarantino'nun Kill Bill filminin orjinali desem yanlış olmaz sanırım. Benzerlikler , aynı sahneler fazlaca.
Çok güzel planları olduğu gibi aşırı acemice çekilmiş aksiyon planları da var.
Ama 2-3 saniyelik birkaç plan var ki sinema denen duyguyu hissettiriyor , baş döndürüyor.
İlginçtir başrol oyuncusu Meiko Kaji aynı zamanda o meşhur şarkıyı da (Flower of Carnage /Shura no Hana) seslendirmiş hem 1973 versiyonunda hem de 2003 versiyonunda.
Uzakdoğu sinemasına, 70'ler filmlerine ilginiz varsa izleyiniz. Hiç olmadı Kill Bill'i sevdiyseniz izleyin zira film iyi .
Ek:Bu Tarantino'nun Rezervuar Köpekleri filmi de eski bir uzakdoğu filminden esinlenme/adaptasyon/alıntı/çalıntıydı sanırım .

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/24/2020 at 3:33 PM, wazzap said:

Extraction güzel olmuş. iyi bir aksiyon filmi. 

extraction-netflix-chris-hemsworth-poste

Ben de bununla ilgili birşeyler yazayım diyordum tam. Öyle çok ahım şahım bir film değil ama kendisini izlettiriyor. Senaryo sıradan, zaten bu tarz filmlerde aranan özelliklerden değil:lol:

Fakat öyle bir kamera var ki filmde, beni benden aldı. Görüntü yönetmeni ve kamera ekibi muhteşem iş çıkartmış. Özellikle aksiyon sahnelerinde bunu farketmemek olanaksız. Görsel efektler de var işin içinde ama iş sadece onunla bitmemiş.

Sıkmadan izletiyor uzun lafın kısası. Thor yine aynı çizgide devam:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aykut Enişte

http://www.beyazperde.com/filmler/film-272924/

Türk komedisine olan ön yargımdan dolayı normal şartlarda dönüp bakmazdım bile. Filmler ve Filmler' de önerilmesi üzerine bir şans vereyim dedim.

Gerçekten durum komedisini çok güzel bir şekilde işleyen bir film yapmışlar. Filmde en fazla 2 küfür geçiyordur ki onlar da karakter öyle bir duruma düşüyor ki tuhaf kaçmıyor.

Netflix' de var, izlemenizi kesinlikle öneririm. Eşim ile ben bayağı bir güldük.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok