İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

On 04.08.2020 at 16:01, RFID said:

?u=https%3A%2F%2Fspecials-images.forbesi

Filmin atmosferi ve temposu güzel. Senaryosu vasat.

hafta sonu izledim ben de..

çekim olayı çok efsane olmuş.. spoiler sayılmaz sanırım ama filmin başından sonuna kadar sanki tek kamera ile çekilmiş gibi film.. yani daha ilk saniye de ana karakterimiz kamera açısına giriyor ve bir kaç kamera açısı değişikliği haricinde neredeyse hiç kadrajdan çıkmıyor.. bu açı değişimlerinde de kamera yine aynı tek kamera.. yani muhtemelen böyle değildir tabi ama izleyicide direkt uyandırdığı etki bu..

özetle söylendiği gibi hikaye açısında bir alameti farikası yok.. ama kurgu ve çekim teknikleri nedeniyle izlenmeyi ve bu deneyime şahit olmayı hakediyor.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, wazzap said:

Love and Monsters. Haftasonu keyifle izlenebilecek bir hayatta kalma mücadelesi. Gayet keyifli vakit geçirtiyor, bazı sahneler çok iyi.

The Walking Dead'den Marle puştu da var. Fragmandan oldukça eğlenceli bir film gibi duruyor. İlk fırsatta izleyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, wazzap said:

Love and Monsters. Haftasonu keyifle izlenebilecek bir hayatta kalma mücadelesi. Gayet keyifli vakit geçirtiyor, bazı sahneler çok iyi.

Monster Problems daha çıkmamış :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten sinemaya gitmiyorum işim olmazda diğer yerlerdede bulamadım. @wazzap

edit: buldum love and monsters diye aratmak lazımmış :D 

Squall tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tenet güzel ama çokça da mantık hatası var. Biraz fizik bilen adam çok da beğenmeyecektir derim. Öyle iki süslü fizik kelimeleri kullanınca her şey mantıklı olmuş olmuyor Nolan efendi.

Peregrine and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, wazzap said:

Tenet güzel ama çokça da mantık hatası var. Biraz fizik bilen adam çok da beğenmeyecektir derim. Öyle iki süslü fizik kelimeleri kullanınca her şey mantıklı olmuş olmuyor Nolan efendi.

bu arada ses mix'i yapan adami hala isten cikarmamislar. hani su nolan'in cogu filminde (bilhassa The Dark Knight Rises ve Interstellar) diyaloglarin ustune orkestral sesi kökleyen arkadas. nolan'in amcaoglu herhalde.

bu arada tenet 💩 gibi film olmus. bir filmi anlamak icin tekrar izlerim (memento) ama hosuma gittiyse izlerim. bu ise sirf artizligine cekilmis bir film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tenet'i izledikten sonraki film hakkındaki bilgim izlemeden önceki halinden çok farklı değil :)

Sonra açıklayan bir youtube videosu izledim, meğersem benim anlamadığım çok da ahım şahım bir şey yokmuş.

Primeri'i de izledikten sonra anlamıyorsun ama açıklayıcı videoları izleyince "hmm" diyorsun. Alternatif bulamayan onu izlesin bari. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Clara

son 15 dakikasındaki romantizmi saymazsak gayet iyi. o son 15 dakika olmasaydı gayet iyi bir film olacakken romantizm kurbanı oluyor. ama yine de izlenmeli.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, stardust said:

hiç romantik değilsin.

ne var romantizm varsa, biz nasıl olduk, leylek mi getirdi :D

öyle romantizm değil yahu. :D  

şey gibi düşün; hani yanlışı aile bireylerinden biri yaptığında görmezden gelinir veya başkasına göre daha az kusur görülüyor ya, onun gibi. insanoğlu kendinden olunca yapılan şeyleri mahsur görme potansiyeli daha fazla. örneğin, herkesin kendi çocuğunun çok zeki, çok başarılı olması. kendininkine toz konduramaması gibi vs vs. ulan herkesin kendi çocuğu çok başarılıysa okulda 1 alan çocuklar kimin?

yani son 15 dakikada çok büyük bilimsel yanlışlıklar var filmde. ciddi anlamda 

Spoiler

habitable zone olayının temeli -en basitinden- o bölgede bulunan gezegenlerin sıcaklığının yüzeylerinde sıvı suya izin vermesi olayı vs vs

ancak filmde ay büyüklüğünde yapay uyduyu habitable zone'da buluyorlar. ulan zaten adam o kadar yüksek teknoloji ile yapay bir uydu yaptıysa habitable zone'da olmasına gerek yok ki. herhalde uydunun içinde yaşam koşullarını sağlayacak, suyu sıvı halde tutacak teknolojileri vardır.

ayrıca, yapay uydu konumu nedeniyle o gösterdikleri ışık eğrisi grafiğinde o şekilde çıkmaz. o gösterdikleri yerde bir ışık azalması değil artması var.

buraya kadar gayet bilimsel doğruluk içerisindelerdi. gerçi 13 kadir yıldızdaki ışık değişimini gözlemek için keck teleskoplarına ihtiyaç duymazsın, 30-40 cm'lik teleskop ile bunu gözleyebilirsin. bir de ontario üniversitesinde olaylar geçtiği için yıldızın kuzey yarım küreden gözlendiği belli, çünkü kız çatıdan yıldızı buldum diyor. ancak şili'deki ve hawaiideki teleskopların konumu yıldızın ontario'da o yükseklikte gözlemesine pek olanak vereceğini sanmıyorum, daha ufukta bir yerlerde gösterseydi olur derdim. 

ama film güzel dediğim gibi, baştaki Kepler ve TESS uydularını güzel anlatmışlar. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/21/2020 at 1:30 PM, Squall said:

Bence tam tersi. Zaten birinde Elisabeth Moss diğerinde Kavin Bacon oynuyor kıyaslanmaması lazım bence :D

The Invisible Man +1. İzlemeyenler kesinlikle izlesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Imdb.com "WHAT TO WATCH IN APRIL" slide show gosteriyor, sanirim gormussunuzdiur. Gelecek filimlermi bilmiyorum, Bazilari yeni galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/9/2021 at 7:41 PM, fortuneteller said:

The Trial of the Chicago 7

https://www.imdb.com/title/tt1070874

Senarist ve yönetmen Aaron Sorkin imiş bittiğinde gördüm. Valla böyle bir konuyu nasıl bu kadar akıcı anlatabiliyorlar bazen hayret ediyorum.

Full mağduriyet ve sjw filmi, sakın kanmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, dandare said:

Bu şaka herhalde, o yüzden cevap yazmak istemedim.

@Whooosh

Dünyamızda çok ciddi sorunlar var. Sadece eşitsizlik, ırkçılık, ayrımcılık değil, küresel ısınma gibi herkesi tehdit eden sorunlar var. Bunların birçoğu sağcı politikaların körüklediği problemler. Sağcı gruplar nefes alsan bile seni "SJW" diye tanımlayarak düşmanlaştırmaya çalışıyor. Bizde nasıl bir kısım gerici tayfa muhaliflere hakaret ediyorsa, batıda, özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde, sağcı, ırkçı, Trumpçı vs. kesim de SJW'yi kendileri gibi olmayanları etiketlemek ve aşağılamak için kullanıyor.

Bu ahmakça duyar kasmak değildir. Duyar kasmak neden ahmakça olsun ki? Evet, belli bir grup insan, SJW diye etiketlediklerinin gerçekten adalet peşinde koştuklarını kabul etmese bile, SJWler gerçekten adalet peşinde koşuyorlar. SJWlerin amaçladıklarının sizi rahatsız etmiyor olması lazım, eğer vicdan sahibi biriyseniz. 

Ben kendimi SJW olarak tanımlamam fakat başkaları öyle görebilir. Benim sorunum değil. Haksızlığa uğrayanların, ezilenlerin, ayrımcılığa uğrayanların yanındayım.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/3/2021 at 9:14 PM, rammstein said:

@Whooosh

Dünyamızda çok ciddi sorunlar var. Sadece eşitsizlik, ırkçılık, ayrımcılık değil, küresel ısınma gibi herkesi tehdit eden sorunlar var. Bunların birçoğu sağcı politikaların körüklediği problemler. Sağcı gruplar nefes alsan bile seni "SJW" diye tanımlayarak düşmanlaştırmaya çalışıyor. Bizde nasıl bir kısım gerici tayfa muhaliflere hakaret ediyorsa, batıda, özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde, sağcı, ırkçı, Trumpçı vs. kesim de SJW'yi kendileri gibi olmayanları etiketlemek ve aşağılamak için kullanıyor.

Bu ahmakça duyar kasmak değildir. Duyar kasmak neden ahmakça olsun ki? Evet, belli bir grup insan, SJW diye etiketlediklerinin gerçekten adalet peşinde koştuklarını kabul etmese bile, SJWler gerçekten adalet peşinde koşuyorlar. SJWlerin amaçladıklarının sizi rahatsız etmiyor olması lazım, eğer vicdan sahibi biriyseniz. 

Ben kendimi SJW olarak tanımlamam fakat başkaları öyle görebilir. Benim sorunum değil. Haksızlığa uğrayanların, ezilenlerin, ayrımcılığa uğrayanların yanındayım.

Sol faşizmin etkileri her yerde gözüküyor, sağ zaten belli onu irdelemeye gerek yok, ama çocukları hedef alan politikalar eninde sonunda patlayacak.  SJW en ırkçı kesim,  nazilerden beterler, inanılmaz ırkçılar.   Bu arada SJW ne demek farklı anlıyor olabiliriz,  hatalara karşı mücadele veren düzgün insanlara birşey diyemem, ama çocuklara yapılan ağır trans ve benzeri baskılar, zencilere açılan sonsuz kredi saçma sapan işler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok