İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

Daha önce önerildi mi hatırlamıyorum.
qrclqnh.jpg
Netflikte var.

Çıtır çerez ama 2 saatim heba oldu dedirtmez (bana dedirtmedi) , eğlenceli merak da ettiriyor.
Hele Beatles dinleyen biriyseniz daha da çok seversiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de Yesterday "ilginç" bir filmdi... Güzelce bir konu bulmuşlar,, fena işlememişler, 7/10 alabilecek seviyede. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Tomorrow War

bazı saçmalıklar var mı... evet var.

ama hiç değilse başı sonu belli olan adam gibi aksiyon ve hafiften bilim-kurgu filmi.

belki başka bir zaman izlesem gelip buraya yazmaya değer görmezdim fakat Black Widow fiyaskosundan sonra iyi geldi bu film.

4K+HDR izlemesi de güzeldi.

7/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Suicide Squad'ın yenisi Rotten Tomatoes gibi DC karşısıtı bir sitede %100 gibi Fresh critic puanı almış. 6 Ağustos'ta geliyor bakalım nasıl olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sicario'yu daha önce yazmıştık, benim imbd'de 10 yapıştırdığım 20 filmden biri oldu. 

devamı gelmişti onun yeni izleyebildim, Sicario: Day of the Soldado...

Emily Blunt yok... Senaryoda da izleyince göreceksiniz bi noktada acaip bir zorlama hareket yapmışlar... ilk film gibi efsane statüsüne koymasam da eğer ilk filmi beğendiyseniz bu da kesin izlenir. 7/10

bu vesileyle de Sicario izlemeyen kaldıysa izlemeden gelmesin bi daha bu diyarlara :D

-

Emily Blunt demişken bugün biraz da sıkıntıdan Jungle Cruise izledim.

Dwayne "The Rock" Johnson abinin başrolde olmasından dolayı filmden hiçbir beklentim yoktu.

Heralde biraz da o yüzden beğendim, çok eğlenceli bir film olmuş. Aile ile izlenebilcek türde zararsız bir film. 7/10

imdb'de boklamışlar biraz, ne umdular ki bu filmi kötü buldular bilmiyorum ama misal benim çocukluğumun en eğlenceli filmlerinden Cutthroat Island'ın puanı 5.7 o yüzden imdb puanlamasını da çok umursamıyorum.

-

Emily'den devam edersek A Quiet Place sonradan keşfedip nadir beğendiğim gerilim filmlerinden biri olmuştu. 

Malesef A Quiet Place Part II senaryodaki aşırı zorlamalar sebebi ile ilkinin gölgesinde kalmış. Yine de "first day of the invasion" bölümü için izlenebilir zira ilk filmdeki olayların öncesine ışık tutuyor. 6/10.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.07.2021 at 5:02 PM, stardust said:

The Tomorrow War

ama hiç değilse başı sonu belli olan adam gibi aksiyon ve hafiften bilim-kurgu filmi.

belki başka bir zaman izlesem gelip buraya yazmaya değer görmezdim fakat Black Widow fiyaskosundan sonra iyi geldi bu film.

7/10

Şu zaman ile ilgili tutarlı bir film yapamayacaklar gibi.

Yeni suicide squad güzel olmuş, güzel vakit geçirtiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/16/2021 at 10:02 AM, stardust said:

The Tomorrow War

7/10

Katiliyorum ( Black Widow, henuz seyretmedim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 minutes ago, stardust said:

Sunshine'ı 2007'de çıktığında ilk olmak üzere, şimdi de 3. kez izledim, harbiden sağlam bilim-kurgu yahu, niye artık adam gibi bilim-kurgu yapmıyorlar acaba...

İzleyeyim, kuruyup kalmıştım bu aralar. Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

Sunshine'ı 2007'de çıktığında ilk olmak üzere, şimdi de 3. kez izledim, harbiden sağlam bilim-kurgu yahu, niye artık adam gibi bilim-kurgu yapmıyorlar acaba...

Aynen katılıyorum. Çok "underrated" bir filmdir. Üstüne bir de Event Horizon izlenirse cila olur:thumbs:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, wazzap said:

Bilimkurgu izleyecekseniz, NASA'nın gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu olarak seçtiği Gattaca'yı seyredir.

Dune'un ilk yorumları bayağı iyi. https://www.imdb.com/title/tt1160419/

ben hala kitapları mı okuyayım, bunu seyredeyip de mi okuyayım ikilimindeyim. :mrgreen:

İlk kitaba başla bence. Zaten bu film ilk kitabın ancak yarısını işleyebilecek. Daha sonra diğer yarısını izleyeceğiz Part 2 olarak.

Bu arada yeni filmle ilgili beklentilerim çok büyük ama bu sefer içi boş değil. Anlatılanlar, basına verilen görüntüler vs. çok iddialı bir şeyin geldiğini gösteriyor. Denis Villeneuve'ün hayranıyım zaten. Blade Runner 2049, Arrival vs. muhteşemdiler. Dune için bilim kurgu sinemasının mihenk taşı olacak diyenler bile var ama o kadar açılmak ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Kadro da çok başarılı. Heyecanla bekliyoruz 22 Ekim'i...

Gattaca da iyidir de o kadar abartılacak bir yanı yok bence.7

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moon (2009) izledim şimdi 2. kez, ilk izlediğimde de oldukça beğenmiştim. Hikayeyi hatırlamama rağmen 2. kez de hiç sıkmadan izletti.

Dune serisi ile tanışmam benim Dune 2 ve sonrasında Dune 2000 oyunu ile oldu, ilk kitabı Türkçe, sonra ilk 3 kitabı ingilizce okudum ama 4. kitapta artık entrikanın boku çıkınca bayıp yarıda bırakmıştım.

Pandemiden önce kitap okumak için kendime boş vakitler bulur, özellikle uzun gece uçuşlarında ve kaldığım otellerde mümkün olduğunca kindle'dan kitap okurdum.

Pandemi'de ilginç bir şekilde boş vakit arttıkça kitap okuma alışkanlığım azaldı. Elim gitmiyor pek ama film çıkmadan bir tekrar başlasam güzel olurdu.

Benim sevdiğim filmlerden biri de Judie Foster'ın Contact filmidir. Bakırköy Carousel'de izlediğim günü bile hatırladığıma göre etkilemiş beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Contact en iyi Bilimkurgularda top 5'e girer.

Ama Bilimkurgu çok geniş bir kategori. Kendi içinde ayrılması gerekiyor. Bana göre Aliens'da Predator 1-2'de sağlam bilim kurgular ama Contact ile bir değiller. Hepsi kendi içlerinde başka bir yer tutuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gattaca (1997)

Sanırım bunu TV kanallarının birinde türkçe dublajlı izlemişim, hayal meyal kalmış aklımda. @wazzap hatırlatınca bir tekrar izlemek istedim.

Ethan Hawke, Uma Thurman, Jude Law'ın gençliklerini görmek için bile izlenirmiş zaten.

Bu sefer orjinalinden ingilizce izledim, 1997 senesi için cidden sağlam bir film. Şimdilerde biraz yaşını belli etse de rahat rahat izlettirdi kendini.

Takım elbise ile hepsi aynı odada çalışan astronot konsepti soğutsa da kendinden yine de irdelediği konu ve felsefesi açısından gayet iyi bir film.

7/10

Contact (1997)

Heralde sinemada izlediğimden beri evde ilk kez izleyişim.

İlk izlediğimden de fazla etkiledi diyebilirim.

İlk izlediğimde filmdeki "bilim ve inanç" arasındaki ilişkiye atıf yapılmasını muhtemelen yaş itibari ile idrak edememişimdir.

Jodie Foster'ı zaten hepimiz bilirdik de, Matthew McConaughey o zaman öyle çok tanınmış bir oyuncu değildi, şimdiki başarılarını bilerek gençliğini de görmek herifin güzel oldu.

Günümüzde bile rahatlıkla oturup izleyebileceğiniz, zamansız, fevkalade güzel bir film.

Eğer bir şekilde kaçırdıysanız ben mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

9/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok