İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

On 10.02.2022 at 10:56, Pablo 'Definitive' Vader said:

@kHanTWBetween Two Dawns filmini hangi kaynaktan bulup izlediğini paylaşma şansın var mı?

Mubi'nin "sunduğu" fimler arasındaydı : https://mubi.com/tr/films/between-two-dawns 

Zaten canım film izlemek istiyorsa önce orada ne var diye bakıyorum, oraya güzel bir şey gelmediyse diğerlerini inceliyorum.  BluTV'den de güzel şeyler çıkıyor, yarın (pazar) üşenmezsem son bir kaç günde izlediğim filmleri ekleyeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The King' s Man, serinin son filmi ama hikayeye göre başlangıç filmi. Fena değildi keyifle izledim, hele rus rahip rolündeki kafkas dansı karışımı yaptığı dövüş performansı sahnesi izlemeye değer 👌

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Deathknight said:

The King' s Man, serinin son filmi ama hikayeye göre başlangıç filmi. Fena değildi keyifle izledim, hele rus rahip rolündeki kafkas dansı karışımı yaptığı dövüş performansı sahnesi izlemeye değer 👌

ben de popüler diye indirdim, izlesem mi izlemesem mi diye düşünüyordum. kafa dağıtmak için bakayım o zaman fena değil diyorsan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk Kingsman fena değildi ama klasik İngiliz filmi boşluğu vardı. Yani Hollywood aksiyon filmi olmaya çalışmış ama bir yerde yönetmen sıkılmış da salmışlar gibi hissettiriryordu. İkincisini yarım yamalak seyrettim, hiç sarmadı. Üçüncüyü Ralph amca için seyrederim belki ama hala çok umutlu değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kate-poster.jpg
Kate 2021 yapımı , Netfilik Türkiye'ye geç geldi sanırım.
Cedric Nicolas-Troyan yönetmiş.
Burada önerildi mi hatırlamıyorum.
Arşive katmam defalarca izlemem ama iyi ki izlemişim dedirtti.
John Wick akla geliyor hemen bir de Crank. Vurdu kırdılı.
Beğendim emek harcanmış , başrol kızımız da yakışmış iyi oynamış-oynatılmış, çıtkırıldım-yeni gelin havası yok silah tutması falan eğreti değil.
Aşağıdaki filmlerden biliyordum zaten.
Bazı karelerde Alien'daki teğmen Ripley'e benzettim vicuuud yapısını duruşunu ...

emnib5f.jpg

Bir de Kill Bill filmindeki Boss Tanaka ile Takeshi Kitano'nun Zatoichi filmindeki bodyguard (yaşlanmış tabi) var filmde.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Altan Yoklar said:

kate_xlg.jpg
Beğendim emek harcanmış , başrol kızımız da yakışmış iyi oynamış-oynatılmış, çıtkırıldım-yeni gelin havası yok silah tutması falan eğreti değil.
Bazı karelerde Alien'daki teğmen Ripley'e benzettim vicuuud yapısını duruşunu ...

emnib5f.jpg

Bir de Kill Bill filmindeki Boss Tanaka ile Takeshi Kitano'nun Zatoichi filmindeki bodyguard (yaşlanmış tabi) var filmde.

İlk resim görünmüyor bende. IMDB linkini koyayım:

https://www.imdb.com/title/tt7737528/?ref_=nm_knf_i1

Güzel filmdi:thumbs:

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.02.2022 at 14:48, Altan Yoklar said:

kate-poster.jpg

emnib5f.jpg

Beklentim olmadan şans eseri izlemiştim ve epey hoşuma gitmişti.

Texas Chainsaw Massacre 2022' de fena revisit olmamış. Olay gayet belli aslında da, eski filmleri oturup izlemektense arada bilinen vahşet korku filmlerinin yeni uyarlama yapılması izlettiriyor yine.

Geçenlerde de epeycedir izlenmeyi beklettiğim IT 2' yi izlemiştim, uzun olduğu için bayadır bekletmişim ama izlerken pek o uzunluğunun etkisini hissettirtmiyor.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, wazzap said:

The Card Counter

XHSuHO4.jpg

Değişik bir film izlemek isteyenler için güzel bir tercih. Film çok iyi değil ama farklı bir şeyler isteyenler için izlenesi.

Amazon Prime Video Türkiye'de filmlerin çoğu bulunmuyor, bu da yok. Ne biçim bir lisans problemi var bu Amazon'un anlamakta zorlanıyorum. Neyse, Torrent akar..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda adı geçen Card Counter'ı dün akşam izledim. Film başlangıcında bende büyük beklenti yarattı ama ilerleyen kısımda beklediğim gibi detaylarla .vs gelişmekten uzak kaldı. İzlenmeyecek film kategorisine sokmuyorum ama beklentimi karşılamadı maalesef. Benim notum 5.5/10 falan seviyelerinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben puana hiç aldırış etmeden, imdb'de ve rotten tomatoes'daki en beğenilen 3-5 seyirci yorumunu okuyorum.

bu film misal rezalet, beğenilen yorumlardaki hiçbir seyirci filmi beğenmemiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle hiç başlamadan Capernaum'u tavsiye edeyim. (Netflix'te var) https://www.imdb.com/title/tt8267604/  IMDB puanı 8,4 , benim puanım 9. Eşimle birlikte izledim, yeni çocuk sahibi olmanın etkisi de olunca film içimizden geçti. IMDB top 100'de olmayı hak ediyor. Aynı yönetmenin Caramel filmi de muhteşem müzikleri (bestecisi yönetmenin kocası) ile izlemeye değer bir filmdi. 

Spoiler

Filmde zaim rolünü oynayan göçmen çocuk hakikaten de ailesi ile Suriye'den göçen ve tüm aile tek bir odanın zemininde uyuyan bir çocuk, film için araştırma yaparken sokakta buluyorlar. Diğer çocuğun annesi hakikaten de çekimler bittikten 4 gün sonra ülkeden sınır dışı ediliyor. Zaimin annesini oynayan kişi hakikaten de çocuklarına buza şeker döküp yedirmiş.

MV5BMmExNzU2ZWMtYzUwYi00YmM2LTkxZTQtNmVh

İkinci öveceğim film ise yerli :  İnsanlar İkiye Ayrılır : IMDB puanı 6,9 , benim puanım ise 8. Tabiki filmde öngörülebilir ve tam bağlayamadıkları noktalar var ama gene de çok güzel bir sistem eleştirisi, gerçekten çok beğendim.  Konu için mesleği kredi batağına düşmüş kişilerin paralarını almak olan kişilerin gözünden anlatılan olaylar diyebiliriz. Yönetmeni/yazarı başka enteresan işler de yapmış, 7yüz ü beğenmiştim mesela, karışık kaset de kendine özgüydü. Kesinlikle bir şans vermenizi öneriyorum.

MV5BNDg0OGUyZTEtZTZmNC00N2JkLWI5YTMtMGUz

Kendine münhasır bir konusu olan bir başka film de Taksim Hold Emhttps://www.imdb.com/title/tt6441120/?ref_=rt_li_tt IMDB puanı 6,7, benim puanım 7. Gezi olaylarını anlatıyor ama eylemcilerin gözünden değil de evinde poker oynayan arkadaşların gözünden anlatılıyor, klasik yerli film formatından uzak. Duyduğum kadarı ile bizim forumdan bir arkadaşın da tanıdığı birinden esinlenmişler. Ben beğendim, vakit geçirmek için güzel bir film, tavsiye ediyorum. 

2977325.jpg

Film değil ama Netflix'te bir mini dizi, sanırım izlemekte de geç kaldım. Wild Wild Country. https://www.imdb.com/title/tt7768848/?ref_=rt_li_tt Benim puanım da 8,1 olan IMDB puanına yakın. OSHO denen tarikat liderinin amerikada kendine bir şehir inşa etmesini, zaman içinde FBI'ın punduna getirip tutuklamak istediği bir suçlu haline gelmesini anlatıyor, bize yabancı olmayan konular.

Spoiler

Açıkçası ben belgeselin düşüncesine çok katılmıyorum. Adamların istediği tek şey hollywood ağırlıklı tayfayı parasal ve fiziksel olarak düdüklemek, yiyip içip eğlenip sevişmek. İşin başında da kimseye karışacak bir halleri yok, içeridekiler halinden mutlu gözüküyor vs vs. Sonra o kurdukları şehre 30 km mesafedeki Yozgat'ın kasabası kılıklı yerin yobazları durumdan rahatsız oluyor, işler çirkinleşiyor. Kasabalılar bunları siyaseten sürmeye çalışıyor, adamlar kasabanın yönetimini ele geçiriyor, kasabalılar silahla tehdit etmeye başlıyorlar, bunlar keleşleri satın alıp idman yapıyorlar, kasabalılar tanıdık savcı üzerinden bunları atmaya çalışıyorlar, bunlar seçime blok oy vermeye çalışıyorlar, sonra da anayasal hakları kısıtlanıyor, radikaleşmeye zorlanıyorlar falan. Tamam regulasyon falan gerekli , canı sıkılan tarikat da gelip şehir kurmasın tabi ama temelde aşk sevgi üzerinden ilerleyen adamlara o yobazlığın etkisi bu. 

MV5BNmYzY2I2MGQtYWRkMi00YzMzLWFhMjktZDJl

Street Kings filmi de bence izlemeye değer. https://www.imdb.com/title/tt0421073/?ref_=rt_li_tt IMDB puanı 6,8 , benim puanım 7,3 civarı . Kadrosu yeter, Keanu Reeves kolay kolay her filmde oynamaz, Forest Whitaker'ın ise (Ghost Dog : The Way of The Samurai) filminden sonra hiç bir filmini kaçırmıyorum. Chris Evans, Hugh Laurie, Terry Crews diye giden bir kadrosu var. Tahmin edilebilir bir film ama izlemesi keyifli. 

MV5BMTkxMzE4ODM5MV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTM4

I want you back filmi de underrated filmlerden, tabi biraz da komedi filmlerinin puanının düşük olması ile alakası var. Ben IMDB'nin 6,6 puanının üzerinde , 7.1 gibi bir puan veriyorum : https://www.imdb.com/title/tt6462958/?ref_=rt_li_tt Konu bilinmedik bir şey değil, sevgilileri tarafından terk edilen iki kişinin birbirine yardım etmesi ama izlerken sıkmıyor. 

MV5BZTVhMThmNGEtMzZiYy00MDQ4LTg2NjEtOTJl

Buena Vista Social Club filmini biraz geç izledim, MUBİ vesile oldu, iyi hoş ama bence IMDB puanı fazla, ben 7 veriyorum : https://www.imdb.com/title/tt0186508/?ref_=rt_li_tt

MV5BZjc2MDY3MjgtYmI4YS00MmQ0LThkNmUtNDQx

MUBİ'de Lamb diye bir film izledim, çocukları olmayan izlandalı bir çiftçi ailenin ahırında yarı kuzu yarı insan bir çocuk doğuyor, olaylar gelişir. Sıkılmadım sonuna kadar izledim ama tavsiye ediyor değilim, zevk meselesi. https://www.imdb.com/title/tt9812474/?ref_=rt_li_tt Şu an Netflix'ten The Harder They Fell filmini izliyorum, zencisi çok gayi henüz yok, çakma bir western'e benziyor, sanırım anca  puanının hakkı, fazlasını etmez. https://www.imdb.com/title/tt10696784/ 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son Scream filmi eh fena değildi. Film kendi içinde kendi hikayesini üstüne basa basa tekrarlıyor zatende sona kadar ciddiyetini koruyor. Sonları biraz saçmalayıp cıvıtmış olsada çok uzatmadan toparlayıp bitirebildiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

the-batman-2022-i120267.jpg

Muazzam bir film. Senelerce böyle bir Batman filmi beklemiştim.

Teşekkürler Matt Reeves.

Batman çizgi romanı okuyanlar bilir, Batman'in lakaplarından biri "Dünyanın en iyi dedektifi"dir. Sonunda köküne kadar karanlık, dedektif bir Batman izliyoruz.

Aman aman sinematografi falan mükemmel. Her şey yerli yerinde. O kadar güzel bir polisiye Batman olmuş ki ağzım açık izledim çoğu sahneyi, detayları. Tek eksi yanı bazı yerleri biraz ağır ilerliyor, sabırsız sinema izleyicisi için bu pek iyi görünmeyecektir.

Ben çok beğendim, mutlaka izlenmesi gereken harika bir Batman filmi.

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iguuzph.jpg
.
2015 yapımı , Jack Clinhol yine öncekilere benzer tekinsiz ve nasıl davranacağı kestirilemeyen bir rolde.
Bu da neymiş diye tıkladım oldukça sürükleyici bir film çıktı.
Vurdu kırdılı silahlı patlamalı bir film değil.
Jack'in karısı öldükten sonra yaşadıkları.
Tavsiye ederim.
oq0m79k.jpg
Watts still rules.
.
.
.
Pazar günü de (bugün) 2017 yapımı The Only Living Boy in New York isimli filmi izledim

8ggmz2h.jpg
Newyork sokakları, yazarlar , oradaki küçük apartman daireleri , yangın merdiveninde sigara içmeler vb. klişelerle başladı ama filmin ortalarında ilginçleşti ve güzel bitti.
Demolition'ı Mubi'de diğerini Amazon Primevideo'da izledim.
The Adam Project'in ilk 40 dakikasını izledim çok iyiydi. Kumandayı oğlan eline geçirdi Boss Baby izliyoruz.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

qvzv00e.jpg
.
The Map of Tiny Perfect Things
Bağımsız sinema havasında , sakin bol konuşmalı güzel bir film.

.

Spoiler

Tıklarsanız büyüsü bozulabilir

Spoiler

Edge Of Tomorrow , Groundhog Day temalı bir film.

Spoiler

Aynı günü tekrar tekrar yaşayan genç, bir kızın da aynı günde sıkıştığını fark eder ve olaylar gelişir.

Tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MUBİ'de şu bir haftada (hatta 5 günde) silinecek filmlerden şunları kaçırmamanızı öneririm.

Blue (Belgesel, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı'yı anlatıyor)

Taste of Cherry (Abbas Kiarostami filmi)

Persian Lessons (Hakikaten ilginç film)

The Bacchus Lady (Bir ara hakkında yorum yazmıştım, geç yaşına rağmen fahişelik yapmak zorunda kalan bir kesimi anlatan Kore filmi, bir noktada format değişiyor)

I Daniel Blake ( Çok güzel bir İngiliz sistem eleştirisi, kafama kazınan bir sahnesi var)

The Florida Project (Çocuklarla alakalı, bir şekli ile film beni iyi yakaladı)

Night on Earth (Jim Jarmusch filmi)

Searching for Sugar Man (Kaçırmayın, izlediğim en etkileyici belgesellerden)

Down By Law (Jim Jarmusch, alemlerde sohbeti geçen bir film, eksik kalmasın, yoksa bu yönetmenin benim için açık ara en iyi filmi Broken Flowers)

Read My Lips (Çok iyi film, bir vakit bulduğumda hakkında iki satır yazacağım)

The Sea İnside (Belki izlememiş olup da içini darlama niyetlisi olan vardır)

Dediğim gibi bir yıl ücretsiz MUBİ aboneliği almanın yolu var, bulamazsanız da en kötü deneme üyeliği ile bütün bu filmler emilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, kHanTW said:

MUBİ'de şu bir haftada (hatta 5 günde) silinecek filmlerden şunları kaçırmamanızı öneririm.

Blue (Belgesel, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı'yı anlatıyor)

Taste of Cherry (Abbas Kiarostami filmi)

Persian Lessons (Hakikaten ilginç film)

The Bacchus Lady (Bir ara hakkında yorum yazmıştım, geç yaşına rağmen fahişelik yapmak zorunda kalan bir kesimi anlatan Kore filmi, bir noktada format değişiyor)

I Daniel Blake ( Çok güzel bir İngiliz sistem eleştirisi, kafama kazınan bir sahnesi var)

The Florida Project (Çocuklarla alakalı, bir şekli ile film beni iyi yakaladı)

Night on Earth (Jim Jarmusch filmi)

Searching for Sugar Man (Kaçırmayın, izlediğim en etkileyici belgesellerden)

Down By Law (Jim Jarmusch, alemlerde sohbeti geçen bir film, eksik kalmasın, yoksa bu yönetmenin benim için açık ara en iyi filmi Broken Flowers)

Read My Lips (Çok iyi film, bir vakit bulduğumda hakkında iki satır yazacağım)

The Sea İnside (Belki izlememiş olup da içini darlama niyetlisi olan vardır)

Dediğim gibi bir yıl ücretsiz MUBİ aboneliği almanın yolu var, bulamazsanız da en kötü deneme üyeliği ile bütün bu filmler emilebilir.

1 yıllık üyelik nasıl alınıyor ? Daha önce bu platforma baktığımda pek ilgimi çekmemişti. Tekrar göz gezdireyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son dönem izlediğim filmlerin özetini geçeyim.

Killing Them Softly : (2012)  Mafyatik film , kadrosu da iyi ama vasat bir iş çıkmış : https://www.imdb.com/title/tt1764234/?ref_=rt_li_tt Benim puanım da IMDB puanına yakın, 6. Çok üzerine konuşmaya gerek yok.

I, Tonya : (2017)  Margot Robbie'nin baya güzel bir filmi. Puanım 7.1 , IMDB puanı 7,5 , Oscar'ı da var.  BluTV'de izledim.

FSF4B2JW1I%20Tonya%20Film.jpg

Çok tartışmalı bir buz patencisinin hayatını anlatıyor, hikayeyi yarım yamalak duymuştum ama film iyi kotarılmış.

Mysterious Skin : (2004) Joseph Gordon-Levitt'in kendini gösterdiği bir film. Bolca ödül toplamış, oyunculuk da iyi ama eşcinsellik ve çocuk tacizi gibi temaları içerdiği için çok ilgimi çekmedi, benim puanım 6. 

MV5BMTgxMjQ4NzE5OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzkw

Konu güzel bağlanıyor, karakterler de fena çizilmemiş ama dediğim gibi ilgimin dışında konular vardı, izlemesem de bir şey kaybetmezdim.

Milk: (1998) 10 dakikalık, düşük yapan bir kadının psikolojisini anlatan kısa film. Puanım 6.7 gibi. https://www.imdb.com/title/tt1259773/?ref_=rt_li_tt

Read My Lips : (2001) Çok iyi film. Vincent Cassel'in (Le Haine dışında) daha çok kendini gösteremediği bir dönemden ama film güzel kotarılmış. 

yWhuKrpfUV1EffULKhIxfTQko3t-0-230-0-345-

35 yaşında, bir inşaat şirketinde kendine yer edinmeye çalışan yalnız bir kadın, duyma özründen dolayı işler daha da zor. Bir gün şartlı tahliye ile gelen kanun dışı  birisine iş verir ve iki taraf da birbirlerinin eksiklerini tamamlar. Tavsiye ediyorum.

Jack & Diane: (2012) Dandik bir gençlik + lezbiyen temalı film, puanım 4, ben de atlaya atlaya baktım zaten. Kaçın siz kendinizi kurtarın.

Müjde: (2022) 45 dakikalık bir kısa film. Konuyu (Suriyeliler) enteresan bir yönden ele almış, Lale Mansur da yaşının rolünü çok iyi oynamış. Kime tavsiye ettiysem filmi beğendi. Benim puanım 7.5.  MUBİ'de izledim. 

mujde-film-3-1647426736.jpg

Spoiler

Filmde ilk tanışma işi biraz oturmamış ama düşününce kalan tanışma yöntemlerinde hep bir "acıma" perspektifi olacaktı, bu şekilde eleman onuru ile tanışmış oluyor. Filmde iki tane güzel twist var, çekici kılıyor. Herkese tembel falan diye laf iteleyen gevşek Türk çok iyi çizilmiş.

Murina: (2021) : Genç bir kız babasından baydığı için tatile gelen zengin bir adama takılmaya çalışıyor. Puanım 6, izlemeseniz de olur kategorisinde.

The Adam Project  (2022) : Bence çok güzel bir film. Sanki Deadpool'un bir bölümünü izliyor gibiydim ama oldukça güzeldi. Çocuksu kısımları, klişe kısımları falan hızlı geçmişler, geri kalan kısmı güzel olmuş, türü sevenler için iyi bir örnek. Puanım 7,2 civarı , yanlış hatırlamıyorsam Netflix'te izledim. https://www.imdb.com/title/tt2463208/?ref_=rt_li_tt

0260993.jpg

Vesarti (2016) : Ali Kemal Çınar diye birinin bir denemesiymiş, cidden çok başarısızdı, puanım 2.

Conan The Barbarian (1982) : Yakınlarda gene biraz bakındım, filmin puanı soundtrack'inden geliyor zaten. Dinlemeyen varsa mutlaka dinlesin

MV5BMWIxMzQxZjAtMGFkNC00NzYwLWFiMGEtNzZh

La jetée (1962) : 12 Maymun dahil bir çok filmin öncülü, sinema derslerinde okutulan bir filmmiş, gerçekten kendine münhasır bir tarzı var. İçimde kalmasın dost meclislerinde muhabbetinden geri kalmayayım diye izledim, güzelmiş ama benim puanım IMDB (8,2) kadar yüksek değil, 7.1 falan. Farklı bir film olduğu için yaşına da hürmeten izlemenizi öneririm.

MV5BYTBmYjIxYjQtNzNhMS00MmRlLWJjNTMtZmI5

A Bigger Splash (2015) : Vakit Kaybı, puanım 5. https://www.imdb.com/title/tt2056771/?ref_=rt_li_tt

Tereddüt (2016) : https://www.imdb.com/title/tt4373956/?ref_=rt_li_tt Anladığım kadarı ile Yeşim Ustaoğlu adı bilinen bir yönetmen, ben çok ısınamadım tarzına, punanım 6'nın biraz altı. 

Ayla (2017) : İzlemekte geç kalmışım,  Ali Atay ve Murat Birsel'in ve Altan Erkekli'nin aşağı yukarı her filmini de beğenirim, olayın gerçek olması zaten çok ayrı bir şey katıyor, Filmin sonrasında da biraz okuma yaptım. Tavsiye ettiğim bir film, yanlış hatırlamıyorsam Netflix'te vardı.

Ayla_Film_Afi%C5%9Fi.jpg

How to Become a Tyrant (Nasıl Diktatör olunur) (2021) : Film değil ama bir kaç bölümden oluşan çok iyi bir belgesel. Çok da yorum yapmaya gelmez de gerçekten feyz alarak izledim. Netlix'i olan kaçırmasın derim, benim puanım 8. https://www.imdb.com/title/tt14832996/?ref_=rt_li_tt

MV5BN2NhZjlkNGYtNGYwMS00YmQxLWFlYWItZGE5

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moonfall (2022)

"izlemesek de olurdu" başlığına mı yazsam diye düşündüm ama yine bilim-kurgu sever olarak kıyamadım.

yahu bu kadar büyük bütçeli bir film çekiyorsunuz -gerçekten anlamıyorum- senaryoda böyle ucuzluklara neden izin veriyorsunuz.

Emmerich abi iyi bir yönetmesin ama iyi bir senarist değilsin, işi profesyonellere bırak.

azcık kassanız "interstellar" gibi doğuştan kült bir film çıkarabilecekken, saçma sapan zorlama bir hikaye ve uyduruk diyaloglarla içine etmişsiniz filmin.

bazı noktalarda bilim-kurgu konseptini aşıp iyiden iyiye fazteziye girmişler. hiç gerek yoktu böyle şeylere.

böylesi bir potansiyelin harcanması üzdüyse de, 4K olarak büyük ekranda izlemesi keyifliydi...

görsel şölen ama içi boş diyelim kısaca.

5.5 / 10

bilim-kurgu seviyorsanız izleyin, ama eşinizi falan zorlamayın izlemeye çünkü çabuk sıkılacaktır.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moonfall görsel olarak iyi olsa da, kurgusal olarak çok uçlarda saçmalamış. Hani insan bir noktaya kadar eyvallah diyor da bilim kurgu diye bu kadar saçmalayıp mal mal icatlar yapmak yazık. Hani beklentimiz olmadan izledik, en son telefonda balon patlatıyordum. Halle Berry bebeğimi bile mındar etmişler.. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok