İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

Star Wars' ı imax tecrübesi yapmıştık, keyifte almıştık ama kendi ev ortam düzeneğinde sakin kafayla dilediğin gibi izleme keyfi her zaman ayrı bir tecrübedir. Akşam cumburlop yaptık zaten bakalım ya haftasonuna yada kısa bi vade de şöle anlaşılır net bi şekilde izleriz artık tekrar. :P

Akşam Room filmini izledim, böyle ağır filmleri pek sevmem genelde ama değişik bir kurguydu izlettirdi kendini. Hoş film konseptini tamamladıktan sonra 2 saat olan sürecinin son 20-30dksı biraz sıkıcı gelmeye başlayabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Wars'ı izledim; naçizane görüşüm şudur ki, filmle ilgili tek iyi şey BB8. Geri kalan her şey vasatın altında kalmış klişelerden ibaret.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de çok etkilenmedim bu sefer Star Wars 'tan . Belki başka zaman tekrar izlemem gerek. Ama önceki senaryonun tekrarı gibi geldi.

Han Solu'yu gördüğüm an içim bir cız etti tabii. Bunun devamı gelecek zaten , yine de izlenir. 

Mesela Finn , eline ışın kılıcını alır almaz , Kylo ile duelloya giriyor . Bir sürede cevap verebiliyor. Ray de , hiç Jedi eğitimi olmadığı halde , Kylo ile kafa kafaya geliyor hatta deviriyor. Madem bu iş Force la oluyor , Jedi Academy niye var? Ordaki Padawanlar niye eğitim görüyor? Kimse okumasın o zaman. 

Gerçi Ray 'in Jedi eğitimi olabilir mi? Bir flashback yaşanan sahne var . Orda evden alınıyor gibi birşeyler oluyor. 

Finn ile Ray bir uzay gemisi buluyor . Tam şansına o Han solo'nun eski gemisiymiş. Koca evrende tam denk gelmiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sw7 özetle çocuk filmi olmuş.

beklediğime değmemiş.

evet bilim-kurgu'dan çok aksiyon-fantezi fakat mantıksızlıklar silsilesi beni filmden soğuttu.

hadi her şeye eyvallah dedim geçtim de bir death star yapmak ne kadar maliyetli ve uzun zaman gerektiren bir süreç iken, starkiller base'i evde 3D yazıcıdan mı basmışlar ? 

beklentisini yüksek tutan arkadaşları hayal kırıklığına uğramamaları hususunda uyarıyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sw 7 bence mükemmel olmuş. jj abrams lucas'ı aşmış. film serinin en iyisi olmakla kalmamış bugüne kadar yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri de olmuş. 

yalnız;

- kylo ren'de yara bere olmadığı halde niye maske takıyor sırf dedesine özentiden mi yoksa bu kadar çirkin oyuncu mu olur bari şunu tak lan mı demişler :)
- klasik soru: snoke darth plaguies mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İncelemeleri falan boşverin Batman v Superman'i gidip izleyin. Çizgi roman seviyorsanız filmdeki detaylar çok hoşunuza gidecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün "Cartel Land" i izledik... Belgesel / film... beni zorladi seyrederken, siddet icerigi var, bazi sahneler gercekten rahatsiz edici... seyrettikten sonra uykuya dalmakta zorlandim. hatta bi posta kalkip kapi pencere kitli mi diye kontrol ettim. güzel belgesel olmus bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün "Cartel Land" i izledik... Belgesel / film... beni zorladi seyrederken, siddet icerigi var, bazi sahneler gercekten rahatsiz edici... seyrettikten sonra uykuya dalmakta zorlandim. hatta bi posta kalkip kapi pencere kitli mi diye kontrol ettim. güzel belgesel olmus bence

Eğer "rahatsız edici" film arayan olursa ve seyretmediyse Irreversible'ı tavsiye ederim. Hasta bir filmdir. Daha ilk 15 dakikasında izlemekten vazgeçmezseniz iyidir. Tavsiyem sonuna kadar izlenmesidir tabii. Tatlıya bağlamadan, sadece filmin ilk bir kaç dakikası ile bırakılırsa hayatınız boyunca peşinizden koşar, söylemesi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

400 days; hani sci-fi sever izlesin diyebileceğim sadece. Pek izlenmesede olur epey monotonluk var filmde. Kurgu eh işte denir ama film 1. si konuyu anlatmak için çok kısa 2. bişileri öğreniyosunuz gibi muallakta ama açıklanamıyor 3. filmin sonu malesef bok gibi bitiyor resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer "rahatsız edici" film arayan olursa ve seyretmediyse Irreversible'ı tavsiye ederim. Hasta bir filmdir. Daha ilk 15 dakikasında izlemekten vazgeçmezseniz iyidir. Tavsiyem sonuna kadar izlenmesidir tabii. Tatlıya bağlamadan, sadece filmin ilk bir kaç dakikası ile bırakılırsa hayatınız boyunca peşinizden koşar, söylemesi :)

Ben 10 dakika falan dayanabilmistim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Irreversible iyi filmdi ya. Baştan kafa karıştırıyordu ama sonradan olayı anlıyordun. İzlenir ama tabii o zamanlar da çok konuşulan "tecavüz sahnesi" rahatsız edici gelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 parça halinde Spotlight izledim. Tarzım olmasada puanına aldanıp giriştim. İşin ucunda dini mevzulara giriş gibi bişiler var temelinde daha ziyade hristiyanlarla amerikanın iç karanlığıyla alakalı mevzuatlar ama bizde de benzer durum yok mu ? Var tabi ki hergün haberlerde takip ediyoruz hatta. Din diyip küçük çocuklara taciz tecavüz olaylarının önü arkası durmuyor. Dinciyiz şuyuz buyuz diyipte suç günahın kralına örnek varsayımlı bir film gibi. Ha bizim ülkemizde benzer böle medya bişiler yaptımı öpüyolar ayrı mesele...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Irreversible söz konusuysa A Serbian Movie'den söz etmemek olmaz.

Ondan daha hastalıklı, sert bir film.

Irreversible'ın yönetmeinin bir diğer filmi Enter the Void izlenir , iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu filmi izleyen var mı? Konusu ilgimi çekiyor ama epey eski.

http://www.imdb.com/title/tt0066549/

İzlemiştim. Tabi Rod Steiger oyunculuk güzel. Bu filmde  Napolyon ömründe sadece bir kez savaş yönetmiş onda da büyük bir yenilgiye uğramış. Durmadan İngiliz'lerin sanki tarihteki en büyük savaşı yapıp mükemmel bir starteji ile düşmanı alt ettiklerini vurgulayan bir hava var. İngiltere propagandası.Napolyon'un zaten yenilgisi kaçınılmazdı. Nerede Napolyon-Talleyrand başarılı dış politikaları. Nerede Austerlitz Muharebesi? Nerede kıta ablukası?

Eski kült filmlerden konu açılmışken birkaç tavsiye yapmak isterim:

- To Late the Hero (1970) 145 dak. Dilimize Kahramanlar Alayı  olarak çevrilmiştir.

http://www.imdb.com/title/tt0066471/?ref_=fn_al_tt_1

Altyazı: http://www.turkcealtyazi.org/mov/0066471/too-late-the-hero.html

Öyle gittim gördüm herşeyi havaya uçurdum müthiş bir zafer kazandm türünden, yeni çevrilen savaş filmleri gibi değildir.

Konu tahmin edileceği üzere ilerlemiyor. Bana Savaş-çatışma psikolojisini ve atmosferi çok iyi yakalamışlar gibi geldi

- Le Samouraï (1967) Alain Delon gerçi çoğumuz izlemiştir.

http://www.imdb.com/title/tt0062229/

- Valdez Is Coming (1971) Burt Lancester

http://www.imdb.com/title/tt0067921/?ref_=nm_flmg_act_37

- Aguirre: The Wrath of God, Aguirre, Tanrının Gazabı (1972) ki bu film Berlin Altın Ayı ödüllüdür. Yönetmen Werner Herzog. Atmosfer yakalamadaki başarısı ile tanınıyor. Klauss Kinski nin oyunculuğuna dikkat. İzlemeyenler için şiddetle tavsiye ederim.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aguirre,_Tanr%C4%B1n%C4%B1n_Gazab%C4%B1

http://www.imdb.com/title/tt0068182/

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotlight 'ı ben de beğenmiştim. Gazeticinin işini düzgün yaptığı, medyanın iyi kötü işlediği bir ülkede , ne kadar etkin olduğunu göstermesi açısından da faydalı.

Bunun yeri tam burası olmayabilir ama konuyla ilgili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok