İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.249 mesaj var

Pulp Fiction izledim. Beynim yandı.

Bir halt da anlamadım.

Filmin ortasında bruce john'u vuruyor. Sonra john sağsalim ortalıkta dolaşıyor. bruce willis  başından geçenler filmin sonundan sonra mı oluyor?

Anlayan birisi anlatsın lütfen.   :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir afrika ülkesinde elinde silahlı robotlar vardı sanki polise benzeyen, böyle çok kısa videolar izlediğimi hatırlıyorum. Bu Chappie' nin temeli oraya mı dayanıyor diye yazarken buldum :) Tetra Vaal :P. Bu adamın (Neill Blomkamp) bir de Elysium diye bir yapımı var, diğer kısa filmleri ile beraber izlemek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir afrika ülkesinde elinde silahlı robotlar vardı sanki polise benzeyen, böyle çok kısa videolar izlediğimi hatırlıyorum. Bu Chappie' nin temeli oraya mı dayanıyor diye yazarken buldum :) Tetra Vaal :P. Bu adamın (Neill Blomkamp) bir de Elysium diye bir yapımı var, diğer kısa filmleri ile beraber izlemek lazım.

O amcam şimdi de Alien'ın yeni filmini çekiyor. Alien 3-4 seriden atılıyor, Aliens'dan devam edecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü olmaz aslında orijinalliği korunursa. Hatta ilk filmin atmosferinden yola çıkabilirlerse süper olur. Kaç senelik film 1 ay mı 2 ay mı ne önce oturup seriyi tekrar izleyim dedim; ah o ilk film yokmu sanki yeni bir güncel çoğu filmden bile daha çok bi keyifle izleme hazzını verdi yine bana. :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chappie' yi izledim. Tetra Vaal' in kendisiymiş zaten, yani o kısa filmi uzun metrajlı güzel bir filme dönüştürmüş Neill Blomkamp. Holywood dışına çıkmak lazım arasıra. Güzel film oldukça sevdim. Eleştirilecek tarafları var, alabildiğine eleştirilir ama gerçekten saçma yorumlar gördüm. Neyse...

Neill Blomkamp, tarzı hemen kendini belli ediyor filmde fakat formülünü ileride değiştirmesi lazım her ne kadar güzel bir formül yakalamış olsa da (bir açıdan bakınca District 9 ile Chappie benzer çok ortak yön taşıyor). Alien' de filan direk bu formülü uygularsa linç ederler adamı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chappie' yi izledim. Tetra Vaal' in kendisiymiş zaten, yani o kısa filmi uzun metrajlı güzel bir filme dönüştürmüş Neill Blomkamp. Holywood dışına çıkmak lazım arasıra. Güzel film oldukça sevdim. Eleştirilecek tarafları var, alabildiğine eleştirilir ama gerçekten saçma yorumlar gördüm. Neyse...

Neill Blomkamp, tarzı hemen kendini belli ediyor filmde fakat formülünü ileride değiştirmesi lazım her ne kadar güzel bir formül yakalamış olsa da (bir açıdan bakınca District 9 ile Chappie benzer çok ortak yön taşıyor). Alien' de filan direk bu formülü uygularsa linç ederler adamı.

D9'un versiyonu. Konu yine ötekilik. Böyle bir malzemeyi, olabilecek en uç karşı tarafların kavgası üzerinden sunacak senaryonun Güney Afrika gibi bir ülkeden çıkması tesadüf olmasa gerek. Copley sanırım Blomkamp'ın fetiş oyuncusu. Blomkamp'ı Bilic veya Lucescu'ya benzetirsem, Copley'i de Hasan Şaş veya Sergen olarak tanımlamam lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Copley' in D9' daki performansını tam hatırlayamıyorum, izleyeli bayağı oldu tekrar izlemem lazım ama Elysium' daki Kruger iyiydi (evet bunu da izledim). Holywood' daki bir çok oyuncudan iyidir bence yine de. Diğer performanslarını da bakmak lazım da bayıyor arka arkaya aynı yönetmen veya oyuncuyu izleyince :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Exodus God and Kings bence izlenir . Imdb puanı 6 gibi ama ben 7 veririm. 

2 puan bile vermem ben o filme :)

Hakettigi puan icin bu siteye bakin:

http://www.rottentomatoes.com/m/exodus_gods_and_kings/

Spring

eb896129b9c7fe3abb5b53787a178f1f.jpg

http://www.rottentomatoes.com/m/spring_2015/?search=spring

http://www.imdb.com/title/tt3395184/

Muhtesem bir film.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Exodus God and Kings bence izlenir . Imdb puanı 6 gibi ama ben 7 veririm. 

2 puan bile vermem ben o filme :)

Bende izleyip biraz beğenmiştim. İzlenebilir görsel sayılabilecek bir film. Çok puanı haketmiyor evet ama 2 puanda alacak kadar vasat değil bence. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kung Fury muhteşemmiş yahu.  :D

"Hitler zaten 1985'e gelmiş, niye Kung Fury geçmişe gidiyor" diye sormuş birisi YouTube'de. Gelen yorumlar ise "Çünkü böylece polislerin ölmesini engelliyor, ayrıca 1985 mantığı işte" şeklinde. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok