İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Biraz eski bir film ama arşivimde yıllardır duruyordu. Ne zaman nasıl niçin edindiğimide hatırlamıyorum ama izledikten sonra iyi ki varmış dedim. The Intouchables, normal şartlarda drama sevmediğim bir türev ama komedi unsurları ile harmanlanınca hoş bir film çıkmış. Felçli hayattan soğumuş zengin bakıma muhtaç bir adamla, hapisten çıkmış paraya muhtaç neşe dolu bir adamın hayatlarının kesişmesiyle başlayan ayrıca ileriki safhalarında dostluğa döneşen bir hikayeyi anlatıyor; izlemeyen varsa tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Deathknight said:

Biraz eski bir film ama arşivimde yıllardır duruyordu. Ne zaman nasıl niçin edindiğimide hatırlamıyorum ama izledikten sonra iyi ki varmış dedim. The Intouchables, normal şartlarda drama sevmediğim bir türev ama komedi unsurları ile harmanlanınca hoş bir film çıkmış. Felçli hayattan soğumuş zengin bakıma muhtaç bir adamla, hapisten çıkmış paraya muhtaç neşe dolu bir adamın hayatlarının kesişmesiyle başlayan ayrıca ileriki safhalarında dostluğa döneşen bir hikayeyi anlatıyor; izlemeyen varsa tavsiye ederim.

İlginç, benim de dün radarıma girdi bu film. Henüz izlemedim ama mutlaka izleyeceğim yakınlarda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde The Hitman's Bodyguard filmini izledim, süper kahraman filmi tadında birazda mübalağa dolu sahneler filan olsada keyifle izletti, izlerseniz bence pişman olmazsınız.

http://www.imdb.com/title/tt1959563/

Haftasonu'da transformers 5'e baktık arkadaşlarla, önceki filmler gibi olmuş iç farkı yok, seride yenilik yok önceki filmlerde kullanılan öğelerin dıdısının dıdısı traşlanıp  verilmiş, izlerken sıkılma ihtimaliniz %50 bana göre. izlenebiliri yüksek duruyor 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Transformers: The Last Knight görsellik ve efek dışında fıstı tabi ama izlenebilir bişiler olmuş. Prime' ın konuşmaları bile çok rezaletti, amcalar hala doymamışlar seriye devam açığı bırakıyorlar...

Despicable Me 3 - Eğlendirip güldürdü yine keyifli vakit geçirtiyor, aileyle falanda izlenir.

Starship Troopers: Traitors of Mars; bilim-kurgu bağdaşması açısından zamanıyla eski filmlerinide sevdiğim ve biraz Starcraftla falanda benzeştirdiğim bir seriydi (Terran-Zerg algısı şeklinde) hani izlemiş olmuş olmak için izledim. Zaten animasyon yapmışlar, fazla bi beklenti içinde olmadan seriyi izlediyseniz bakılıp geçilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.09.2017 at 22:50, mehmetclk said:

Geçenlerde The Hitman's Bodyguard filmini izledim, süper kahraman filmi tadında birazda mübalağa dolu sahneler filan olsada keyifle izletti, izlerseniz bence pişman olmazsınız.

http://www.imdb.com/title/tt1959563/

Genelde böyle abartılı aksiyon filmlerini sevmem ama bunu beğendim. Eğlenceli filmdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

halk tabakasının mallığı yine beni benden aldı.

dark tower'ı yerden yere vururken "it" denen ne üdüğü belirsiz deli saçması filmi yüceltmeleri akıl alır gibi değil.

tamam, dark tower oscarlık bir film değil, fakat iki eliniz kanda olsa yine izlenir.

insanların hangi sebeple kötü yorum yapıp, düşük puan verdiğini anlayabiliyorum gerçi. 

8 kitaplık seriyi 1 buçuk saate sıkıştırmışlar gibi hissedildiğini tahmin edebiliyorum. Ama bu film hiçbir zaman kitaptan bire bir uyarlama olmak iddasında bulunmamış ki. Adamlar açık açık "based-on" yazmış.

Gayet "izlenebilir" bir film. Sadece "LOTR" örnediğinde olduğu gibi kitapta okuduğunuzu gözünüzle görmeyi beklemeyin. 2 tane ana eleştirim olacak, "sadeleştirme" adı altında çok köklü değişikliklere gitmişler ve sonunu çok hızlı geçiştirmişler. Film 1 saat 35 dakika, neden 2:15  değil acaba ? Niye roland'ın mazisinden 1 dakikalık 1 flashback ile bahsedilip adeta geçiştirilmiş anlamadım. Sağlam oyunculara para yetiştireceğiz diye filmin geri kalan yapım maliyetlerine fazla bütçe kalmamış olabilir mi ? imdb yorumları kapanmamış olsaydı bu tip ayrıntıları kolayca okurduk aslında. 

Herneyse, The Dark Tower izlenir. Kitapları hiç okumadıysanız zaten daha bile rahat pop-corn movie tarzında izlersiniz. Kitapları okuyup seriye çok bağlananlar üzülmüş doğal olarak, onları da anlayışla karşılıyoruz. 7/10. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pek film izlemiyorum.divforever seneler seneler oncesinde kapaninca ben epey film dunyasindan ciktim

gecenlerde ilk kez soyle 5-10 film indirip izledim

dun 2 film izledim

baby driver

spiderman homecoming

valla bi yere kadar eglendim bile

degisikk spiderman olmus.klasik rebootlar disinda

baby driver ise bi yere kadar cidden epey hosuma gitti sonrasi ise john wick bilgisayar oyunu modu oldu ama baymadi

ilzenip gecilir eglenilir.

millet bayilip ettigi mad max .icinde max olmadan ee ne oldu simdi ee ne ki bu sekilde birakmadilar en azindan

superler falan demiyorum

ama baby hele ki muzikle flan guzel gidiyo.

izle gec

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baby Driver' ı beklenti içinde olmadan seyirlik keyif alınacak bir film. Überlik bir durumu yoktu vasatta değildi.

Haftasonu izlediklerim:

2:22 İlginç bir film, biraz içinde flashback kurgusu üstüne dizgilenmiş bir senaryosu var. Şok edecek bir son olmasada yinede izlediğinize değebilecek birşeyler harmanlamışlar; son zaman izlediğim değişik birşey yapalım ama saçmalamayalım sonuda boktan bitmesin filmlerinin içine katabilirdim.

My Cousin Rachel - Ağır bir film, ağırlıklı olarak romantiklik üstüne dayalı gibi denebilir ama esrarengizliklerde barındırıyor. Daha ziyade Rachel abla için izledim desem yalan olmaz. Hatun yıllar sonrasında bile hala güzelliğini koruyor...

Rough Night - Komedi diye aldanıp izlediğim, felekten bir gecenin bayanlar uyarlaması gibi işin içine biraz amerikan pastası harmanı falan bişiler katmışlar. Elinize düşerse gülüp geçeyim diye bakılabilir, yoksa pek zaman harcamanıza lüzumda yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dark Tower puani gibi kotu bir film degil. Zaten 1.5 saatlik filme sigacak bir hikayede degil sadece seriden esinlenilmis ve farkli kisa bir hikaye anlatilmis.

Oyuncular cok iyi birkere.. Jack de tam olmasi gerektigi gibi..

Kara kule tam anlamiyla ancak 7-8 sezonluk bir dizide anlatilabilecek bir hikaye.

Kaldiki kitaplardada serinin sonu rezalettir ama bu hikayeyi karakterlerini ve dunyasini seven insan her turlu sever sonu farketmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu ve hikayesinden bi haber olarak izledim Dark Tower filmini. Hiçte kötü olmamış ama kısametraj bir film gibi geldi. Diğer çatapatlık aksiyon vs filmlerinin aksine biraz derinlik katılabilecek unsurlar vardı +30/45dk kim neydi nasıl olduya detay birşeyler anlatılabilirmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karakule'nin niye kötü olduğunu anlatmaya kalksam, karşıdaki adamın da ne anlattığımı, anlatılan eksiklerin niye önemli olduğunu anlayacak kadar konuya ve Stephen King evrenine hakim olması gerekirdi. Ama film bu açıdan bakınca o kadar yanlış bir hatta yürüyor ki, böyle bir adama niye kötü olduğunu anlatmaya gerek bile kalmıyor. Hayvan Mezarlığı ne kadar iyiyse, Karakule filmi o kadar kötü, rezalet, fiyasko.

Sinema filmi olarak görsel, teknik, oyunculuk kısmında başarılı olması, bu gerçeği değiştirmiyor. Adını Karakule değil, Tales From Mid-World falan koyup, Roland Deschain ismini kullanmıyor olsalardı, sorun olmazdı. O zaman Karakule evreninin yazılı kurallardan bağımsız olur ve başka şeylere bakar ve filmin bu koca eksisini gönül rahatlığıyla görmezden gelirdik. Ne yazıkki, en başından beri yapılan seçimlerin (aktör seçimi, hikaye, yan karakterler vs) nedenleri ve sonuçlarıyla tam bir fiyasko 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

king in memnun oldugu bir uyarlama yok

en superine en iyisine bile anca eh iste neyseee diyo

komik bisi adam kitaplarinin hiakelerin film olmasina karsi konusuyo da

zorla doverek mi aliyorlar

o bakimdan sevmiyorum bu adami

ikincil olarakta bu kitapci tayfalara kilim

ulan bir film ciksin da bik bik olmasin

her seye bikbik olunca yalanci cobandaki gibi gercekten sicilip batirilmis olan eserlerde kimse takmiyo

efendim kitapta orda bi tekefer vardi ytesil ustune sari cizgiliydi .filmde teker tek renk yesildi gibi abuk elestiriler bile gelebiliyo konuve gidiste en udfacik alakasi olmayan seyler icin

dahasi kubrick gibi kili kirk yaran ustelik kitabin sahibi ile oturup filmi yapan adamlar bile aliyo nasibini

bundan otesi yok

o yuzden dunyanin cogunlugu ignore ediyo bu insanlari

bi suru degisiklik ticari mantiki siyasi falan olabilir

ama 2 ayri eser iste

bazi kitaplari bi kac milyon kisi okuyo

filmi iste onmilyonlar yuzmiliyonlar

cok derti olan illa da film gormek istiyorsa toplayip paralari kendileri olustursunlar bazi filmleri.cominity olustursunlar

kitap ile film bir olmaz.filmleri diziler seyredenler cogunlugu da kitaptan cogu kez bi haber olurlar

harry poter falan gibi seyler haric

yani hame of thrones izleyenlerin %10-20 bile dizi baslamadan boyle bir kitabi duymus degilerdi.

tonla satmis odul almis falan filan yok haberi iste dunyada 7 milyar insanvar bugun diziyi izlememis olsa bile 2-3 milyar insan kesin game of thoronesi duymustu hbo dizisinden once 100 milyon insanin boyle bisiden haberi bile yoktu belki

ha bide iyi kitap uyarlamasi iyi film olucaginin garantisini vermiyo

boyle deneyip cok basarisiz rezil film yapan seneristler yonetmenler var kucuk orta hatta buyuk butceli

iyi film kotu film konusu iyi uyarşlama kotu uyarlamadan bagimsiz.

bazi filmler ise dahada ileri giderler ktabi temel alirlar ama alakasi bile olmaz

bir fikri bi temayi yada olayi bir kismini alip goturuler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/11/2017 at 7:48 PM, wazzap said:

Calvary güzel olmuş bayağı. Ağır bir film ama yormuyor.

2 yıl önce izlemiştim sanırım ve benim de aklımda güzel bir film olarak kalmış. İyi bir finali vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wind River'ı izledik bugün. Çok övgü almasına rağmen belki de beklentilerim yüksek olduğundan aradığımı bulamadım filmde. Ancak yine de izlenesi bir film.

Kar, doğa, suç, etnik köken temaları var bolca. İlginizi çekebilir.

" A veteran tracker with the Fish and Wildlife Service helps to investigate the murder of a young Native American woman, and uses the case as a means of seeking redemption for an earlier act of irresponsibility which ended in tragedy. "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok