İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

22 hours ago, ResetButton said:

Bilmem çocukken TRT 'de çok gösterilen bir film mi dizi mi ne vardı. ORdan adam zihnimin derinliklerinde yer etti demek ki . 

Bu arada yeni Blade Runner fena olmamış. 

Bahsettingin dizi The Waltons, Turkiyedeki gosterim adida " Sekiz Cocuklu Aile " idi, buradaki rerun bolumleri seyrettim.

Hugh Bullet tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Blade Runner'ı dün gece borsada XRP'ı takip ederken parça parça izledim bitirdim beğendim 10/8 alır bana göre, filmde efektler cidden sırıtmadan oturmuş hakkını vermişler, AR abla dediğiniz gibi ilgi odağı olacak bir karakter ve  bu rolüb hakkını vermesi için ortamın muzlusu türünden bir hatunu kullanmışlar, ana de armas rolün vererek filmi ilgi çekici yapmışlar, müziklerin ışığın kullanımı ilk filmler aynı çizgide ama çoooook daha kaliteli olduğu için ben ilk filmden daha çok beğendim, tabi fikir olarak 1982'de böyle birşeyi düşünmek filan o daha başarılı denebilirse de hakkını verme kısmı 2017 yılı olan filmde olmuş diyebilirim. Çok fazla önyargılı yaklaştığım için izlemek bir yana bu filme giydiren çok yorum okuduğum için filme ilgim hiç olmadı.:lol:

İlk filmde konuyu nereden ele alırsan al aynısı bu filmde çok daha başarılı çekilmiş duygular çok daha iyi verilmiş, eksiklileri yine var ama bu daha çok filme nasıl baktığınız yada nerede konumlandırmak istediğinizle alakalı bir şey olduğunu için üstünde durmak istemiyorum. illaki birşey söylenmek istenirse filmin adı 2149 olmalıydı 2049 değil, o vakte kadar o kadar gelişim nesil vs  şey yaşanması mümkün değil ki her zaman ki gibi 1970*80lerin uçuk kaçık bilim kurmaca kafası beklentisi.:zuh:

Filmi izlemek isteyenlere önerim karanlıkta sinema ortamını mümkün olduğunca oluşturmaya çalışın, sesi kısmayın mümkünse büyük bir ekranda izleyin. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süredir ertelediğim, sıkıcı olduğunu düşündüğüm bir filmdi http://www.imdb.com/title/tt0450188/ 

MV5BMjExMjIzNjM5OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjc0

Marion Cotillard... Öyle böyle oynamamış, jüri olsam oscar moscar bir şey verirdim.

Edith Piaf genelevde büyümüş ve hayatı boyunca ızdıraplara marız kalmış bir kadın. Hikayesi de etkileyici oluyor tabi. benim puanım 8/10

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Watchmen izledim az önce Ultimate Cut, 213 dakika. Beynim yandı valla. Çizgi romanı kadar iyi değil ama gayet güzel. Seviyorum Snyder'ı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

Watchmen izledim az önce Ultimate Cut, 213 dakika. Beynim yandı valla. Çizgi romanı kadar iyi değil ama gayet güzel. Seviyorum Snyder'ı.

Adamım Rorschach!

wazzap and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izlemeidm ama şöyle ilginç bir belgesele denk geldim.

The New 8-bit Heroes (2016)

http://www.imdb.com/title/tt4568312/

1910larda yapılan olimpiyatlardan birinin kayıtları bluray olarak yayınlanmış. Onun la ilgilenen de olabilir. 

Dağlarda ,karlarda geçen bir filkm olduğundan The Mountain Between Us (2017) 'ı izledim. Bence felaket , senaryo kötü bir kere.  Karlarda geçen macera arıyorsanız son dönem filmleridnen Wind River çok güzel. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arif v 216'ya giden varmı ? varsa görüşler nelerdir ? fırsatım olmadı şu ara sinemaya gitmeye ama haftasonu bu flme gitmeyi düşünüyorum.Gerçi Ali Baba ve 7 Cücelerden sonra Cem Yılmaz filmlerinden ürkmüyor değilim ama GORA hatrına insan merak ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arif Versus 216 , tabiki Versus değil VE o ama daha isminden gönderme veriyor hissi uyandırıyor, bana göre hayal kırıklığı olacağının ayak seslerini önceki 2 filmiyle bizzat kanıtlamıştı, arkadaşların ısrarına rağmen sinemada izlemiyorum, son 2 film berbattı.  yorumları okuduğumda da oldukça şaşırtıcı şeyler yazanları gördükçe fikrimde haklı olduğum hissine kapıldım.

Neyseki IFA bu filmle alakalı bir video atmış (forumda bir arkadaşın paylaşımıyla tanıştım IFA ile) filmi rezilane ezmeden teknik yorum sınırlarında kalıp video çekmişler. merak edenler mutlaka izlesin.

Ayrıca filmin görsel efektlerinde danışmanlık yapmış olan merih öztaylan'la bir röportaj yapılmış, 2saate yakın bir video ama nedense izlerken hiç sıkılmadım. bu konuları merak edenler için ilginç sorularında cevapları verilmiş.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daga önce Gora ve Arog filmlerinide sinemada izlemiş biri olarak, bu filmede anneyle birlikte gülme eğlenme amaçlı gittik pazar günü. Zaten bir beklentiyle gitmedim ama Cem YILMAZ sever bir insan adamın güldüreç mevzusunu zaten bilir. Bu sefer yine bi bilim kurgu mevzusu var bağlantı olarak ama ne geleceğe ne geçmiş gidiliyor. Evet aslında geçmişe gidiş var ama Arog baz alınırsa öyle 10000 seneden ziyade yakın zamanlara gidiliyor diyelim. Göndermeler ve tiye almalar çoğu zaman yerindeydi, Türk sanatına sinemasına vurgu yapmış isimleri ele almışlar. Sinemada izlemenin bi artısı yoktu tabi aslında ama öyle değişiklik olsun diyip birde 1 aydır sürekli reklamlarını falan görürken merak etmiştim birazda.

Gora ve Arog serisinin devamı olduğu için ve önceki filmlerden de kendi tarzında keyif almış olaranların izleyebileceği film olmuş yine.

Hani nerden bakarsan saçma gelen şeyler olsada tabi karşıda değilim hatta izlerimde ama bi Recep İvedik vakasındansa bu tarz komediyi tercih ederim.

Valerian filmini izledim geçenlerde birde. Bilim Kurgu olsun çamurdan olsun diyenler izleyebilir, yakın zamana kıstas Star Wars' ı ele alırsak tabikide bir SW asla olmaz misal böyle filmler ama Valerianda çocuk filmi gibi dursada SW gibi hissiyatlar bırakmadı.

Letherface namı diğer Texas Chainsaw Massacre filminin ilk başlangıcı aslında. Elemanın nasıl o duruma geldiği anlatılmaya çalışılmış. Hoş çıldırma alakası falan saçma şeylerdi ve pekte öyle ana karakter havasında da değildi. Sonradan daha manyak olarak bildiğimiz elemanımız aslında pısırık ve daha aklı selim biriymiş diye yansıtılmış. Neyse detaya çok inmeyelim severi falan varsa hikayesini izleyip görebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanna. Ben çok beğendim, arşivlenecek bir film değil belki ama vakit kaybı olarak da görülemez bence. Şunu da koyayım.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arif V 216 fena film değil. Özellikle de 30 yaş üzerine daha fazla hitap eder. Ancak filmde senaryonun tam pişmediğini ve yönetmenlik anlamında pek iyi bir iş çıkarılmadığını görüyorsunuz. Görsel efektler, sahneler, sanat yönetmenliği güzel. Bununla birlikte Türk sanatının en klasikleşen dönemine 90'ların popunu yerleştirme fikri de güzel. Cem Yılmaz zaten bu tip işleri güzel yakalayabiliyor. Mesela Yahşi Batı'da da son dönemindeki Osmanlı ile emeklemeye çalışan Amerika'nın vahşi batısını birleştirmişti. Yine Pek Yakında'da da Türk sinemasının bizzat içine girerken daha açılışta Türk sinemasını canlandıran Eşkıya'dan başlayan bir hikaye vardı.

Ama burada daha iyi bir yönetmen olmalıymış, senaryoya da biraz daha kafa patlatılmalıymış diyor insan. Bununla birlikte Zafer Algöz'ün Ahben ve şerif rollerindeki performansından sonra buradaki kötü adam karakteri biraz daha düşük kalmış. Erşan Kuneri bölümü biraz daha uzun ve ön planda olabilirmiş. Zorlama birkaç sahne cidden olmasa daha iyi olurmuş. Ve son sahne gereksiz uzun ve sıkıcı olmuş. Bunlar haricinde "berbattı, vaktinize yazık" falan goygoylarına çok da takılmayın derim. Özellikle 90'ların popu, filme çok güzel yedirilmiş. Kısa bir sekans ama bazı parçaların orijinallerinden daha güzel olduğunu bile söylemek mümkün. Nete de düşmüş durumda. Kandırdım ve Bandıra Bandıra'yı tavsiye ederim. Bir de Milyonzade çok hoş. Bence sinemada izlenir. En azından Recep İvedik ve benzerlerinin parsayı topladığı beyaz perde de bu tür komedi filmleri daha fazla iş yapmalı ve gelişmeli derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu 2010 yapımı Fair Game'i izledim. Uzun zaman önce indirmiştim elimde sürünüyordu, gerçekten çok sevdim. 2003'dek Bush Irak harekatı döneminde geçiyor ve dönemi çok güzel ele almış. Tavsiye ederim:

http://www.imdb.com/title/tt0977855/?ref_=fn_al_tt_1

Ayrıca yakın zamanda izlediğim 2015'de Oscar kazanmış Spotlight'ı da tavsiye ederim. Her iki filmde yaşanmış olaylara dayanılarak çekilmiş:

http://www.imdb.com/title/tt1895587/?ref_=nv_sr_1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, ResetButton said:

Şahane film yapmışlar.Hiç aksiyon içermediği halde gözününüz ayıramadığınzı film çekmek ayrı başarı. 

Darkest Hour 2017

http://www.imdb.com/title/tt4555426/

ResetButton,

Onerilerine güvendigim sayili isimlerden birisin bu forumda. Ama, ben bu Churchill güzellemelerine gicik oluyorum. Simdi sirf bu yüzden bu filmi seyretmicem :kayik: cünkü, Churchill'in böle cok akilli, erdemli, felan bi adam oldugu imaji ciziliyor her filmde. Oysa eli kana bulanmis bir adam. hem de öle 1-2 kisi degil, milyonlarca insanin kani. 

ormancini tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başroldeki  Annette Bening'i izlemek harikaydı.

İyi film tavsiye ederim

http://www.imdb.com/title/tt4385888/

71Zc7GsQVdL._SY445_.jpg
Bu filme benzeyen 2 film daha izledim. Bu 3'ü de birbirine benziyor en kaba yüzeysel tabirle ''ergen hikayeleri'' anlatıyor.

The way way back

http://www.imdb.com/title/tt1727388/

Taking woodstock
http://www.imdb.com/title/tt1127896/

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performans sanatçılığı konsepti ile alakalı sanırım. Ben izlemedim de öyle bir şeyler okumuştum bu film ile ilgili. 

Thor Ragnarok güzel olmuş bu arada. Yazdım mı daha önce bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Murder on the Orient Express . 

6.5/10 veririrm. 

1974 versiyonu ile kıyaslarsam , bunun atmosferi zayıf kalıyor. 1974 yapımı olan filmi defalarca izleyebilirim. İzleyiciyi içine çeken, başka bir dünyaya götüren ,Agatha Cristie romanını iyi yansıtan bir havası var. Tuhaf,takınıtlı Hercules Poiret'u Peter Ustinov  iyi canlandırılmış. Oyuncu kadrosu mükemmel.

http://www.imdb.com/title/tt0071877/

2017 yapımında. Yine oyuncu kadorsu iyi. İzlemesi keyifli görseller var . Ancak yanı atmosfer yok. Daha tatsız bir film izleniyor." CGI o kadar gelişti ki ,ayırt edilemiyor" savunması yapılıyor ama pek öyle değil. Hemen göze batıyor. Poirot , diyaloglarla ,deaylarla "tuhaf, takıntılı" havası verilmeye çalışılsa da hiç Poirot a benzemiyor. 

Bu da izlenir ama esas izlenemesi gereken 1974 yapımı olan. Hatta devamında Death on the Nile ve Evil under the Sun izlenir. 

Peter Ustinov'un Poirot 'u canlandırdığı başka filmler de var. Ancak bunlar zannediyorum daha düşük bütçeli Tv filmleri, bulamadım dvd/bluray olarak.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakmadıysanız Matthew McConaughey'in  GOLD filmini önerebilirim, adam rolünü iyi oynamış, standardın dışına çıkan filmlerde katlanamama hissi oluyor ilk 30dk'dan sonra devam etmeden kalktığım (DanielRadclife'in Jungle'ını örnek verebilirim) çok olmuştur, bu sonuna kadar merak uyandırıyor. 10/7

Birde BarrySeal'ı öneriyorum,ilk 10dk  ulan yinemi dedirtsede sonrası ve ileryen sürede zevkle izletiyor. Amerikan poltikasının geçmiştede aynı işlere nasıl imza attığının güzel bir örneği sayılabilir. 10/7

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Justice League izlenir ama izlemesiniz de olur sınırını yarım puan ile aşıyor. 

ölüp dirilme işi de baydı ek olarak. Karakterin ölmesinin anlamı kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de Justice League olamasa da olurmuş filmlerden. İdare eder. Maze Runner'ın son filminden uzak durun ama. Gereksiz yere uzattıkça uzatmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok