İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

Cok enteresan bir film... Aci, öfke, siddet, yas üzerine bir film... komik replikler var... Ben begendim ancak IMDB de ya cok yüksek rating almis ya da cok düsük. Yani insanlar ya 9-8 puan vermis ya da 1-3. 

Benim puanim 7. Cünkü, biraz baska bir sey bekliyordum konsunu okudugumda. O kisim biraz hayalkirikligi oldu. Bir de bir karakterin olayini anlayamadim. Filmin sonu da o adama baglandi.

MV5BZTZjYzU2NTktNTdmNi00OTM0LTg5MDgtNGFj

ormancini tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shape of Water'ı dün izledim.

Açıkçası çok vasat buldum diyebilirim. Öyle çok yüksek beklentilerim de yoktu, yani hayal kırıklığı yüzünden böyle düşünmüyorum. Öncelikle çok ciddi bir Amelie + Hell Boy'daki karakterden arak söz konusu. Ben öyle hissettim film boyunca yani.

Mantık hataları gırla gidiyor. Duygusal geçirgenliği çok zayıf. Hikaye çok tırt ve klişe. Yine yahudi lobisinin kıskacında kalmış bu seneki oscar kararları anlaşılan.

Three Billboards

Yine pek bir ön yargım olmadan izledim filmi. Kadın başarılı cidden ama zaten anladığım kadarıyla rol falan yapmamış, her zamanki hali böyle gibi :D Fargo'daki tarzı da aynı aşağı yukarı.

Yardımcı erkek oyuncu (Sam Rockwell) çok çok iyiydi, bence kesinlikle ödülü haketmiş.

Mantık hataları bu filmde de vardı, boşluklar da var senaryoda. 

Get Out,

Konusu ilginç ama oscar adayı olur mu... sanmıyorum. Hatta kısa film falan olurmuş bu senaryodan ama uzatalım biraz demişler sanki. Zenci yönetmenden, ırkçılık kokulu, bolca gizem süslü abzürd bir film olmuş.

İyi vakit geçirtir ama tekrar izlenir mi orası tartışmalı.

Bu üç film de oscar adayı olabilecek kadar iyi değildi benim gözümde. Aralarında en iyisi Three Billboards bence.

The post ve Darkest Hour'u da izlemeyi planlıyorum yakında...yazarım yine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://m.imdb.com/title/tt3464902/?

The Lobster

Yorgos Lanthimos'un izlediğim ikinci filmi. Dogtooth kadar başarılı ama ondan daha unique bir kara mizah örneği. Soylemedikleriyle birseyler anlatan bir film. Beni birkaç sahnede ağlattı. Başyapıt dersem abartmis olmam sanırım. O kadar beğendim...

Sırada "Sacred Deer" var, izledikten sonra yorumlarımi yazacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün Annihilation'ı izledim.

Son zamanlarda iyi film mi çıkmıyor yoksa bende mi bir şey var bilmiyorum ama bu da çok vasattı yahu...

Başlangıçta güzel bir gizem ve merak oluşturulmuş ama sonunu bağlayamamışlar maalesef. Mesajı ne ki bu filmin? Hiçbir duygu yok, özgün bir fikir yok, korku desen çok yüzeysel. 

O kadar puanı nasıl almış bilemiyorum. Belki birileri benim göremediğim açıdan değerlendirip beni de aydınlatır :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, MilesTeg said:

Bugün Annihilation'ı izledim.

Son zamanlarda iyi film mi çıkmıyor yoksa bende mi bir şey var bilmiyorum ama bu da çok vasattı yahu...

Başlangıçta güzel bir gizem ve merak oluşturulmuş ama sonunu bağlayamamışlar maalesef. Mesajı ne ki bu filmin? Hiçbir duygu yok, özgün bir fikir yok, korku desen çok yüzeysel. 

O kadar puanı nasıl almış bilemiyorum. Belki birileri benim göremediğim açıdan değerlendirip beni de aydınlatır :icon_think:

Bence muhteşem bir filmdi çok ürkütücüydü ben 10 puan verdim. Korku öğesi tam tersine çok derin, efektlerle değil düşünce ile korkutuyor ama her insanın korktuğu farklı olduğundan belki etkilenmemiş olabilirsin. 

Zaten film ya sev ya nefret et tarzında eleştirilerede bakarsan kimi on kimi sıfır puan vermiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Three Billboards u izledim şimdi..

Bu kadar abartılmış bir film görmemiştim hiç. Puanına ve filmin tarzına baktığımda fargo yada true dedective tarzında son dereceli kaliteli, karanlık ve zekice bir suç filmi bekliyordum ama çok fena hayalkırıklığına uğradım.

Muhteşem ve bazıları tamamen anlamsız şekilde filmde yer kaplamış kendileride harcanmış oyuncularının dışında filmin ne olduğu, tarzı belli değil. Ortada bir konu yok, insan etkileşimleri ile ilgili desek oraya giremeyiz bile inanılmaz saçma tepkiler ve karakterler var filmde.

Bir de bir karakterin olayini anlayamadim.

Seninle alakalı birsey değil ortada anlayacak birşey yok zaten.

2 saatim boşa gitti..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, wazzap said:

@MilesTeg hocam sana 1 doz Sicario öneriyorum.

Bilmem mi. İkincisi de geliyor, bakalım nasıl olacak:thumbs::icon_think:

17 hours ago, Squall said:

Bence muhteşem bir filmdi çok ürkütücüydü ben 10 puan verdim. Korku öğesi tam tersine çok derin, efektlerle değil düşünce ile korkutuyor ama her insanın korktuğu farklı olduğundan belki etkilenmemiş olabilirsin. 

Zaten film ya sev ya nefret et tarzında eleştirilerede bakarsan kimi on kimi sıfır puan vermiş. 

Dediğin gibi sevmeyen taraftanım ben de ama öyle sıfır falan vermem. 6 iyidir...

Bir Alien 2, bir Solaris izleyen adam bu filme daha yüksek puan vermez diye düşünüyorum. Yine de herkesin düşüncesi kendini bağlar tabii :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Brawl in cell block 99 - Baya ağır ama sağlam bir filmdi. Ağır kelimesini istediğiniz yere çekebilirsiniz her tanımına uyabilir :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

@MilesTeg

Solarisi izlemedim ama Aliens (Alien 2) serideki favori filmimdir.

Şu filmide çok beğendim esrarengiz atmosferi güçlü bir film:

Voice from the Stone (2017)

http://www.imdb.com/title/tt1544608/?ref_=ttls_li_tt

Bir ara izlemeye yeltendim ama puanı düşük görünce vazgeçmiştim. Bir şans vereyim o zaman :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün eşimle beraber  ;  Kaybedenler Kulübü Yolda  'yı seyrettik sinemada.  Birincisini sevenler bunu da sevecektir eminim . Gayet keyifle izledik , çok beklentisi olanlara hitap etmeyebilir. İlkinin devamı niteliğinde , çok farklı bir konu mevcut değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geostorm - Tür olarak felaket filmlerinden, birazcık bilimkurguyla harmanlanıp yapılmış. Aslında senaryoyu biraz daha adam akıllı tutsalar biraz daha başarılı bir film çıkabilirmiş, biraz sığ kalmış izle geç şeklinde. Film kısa ve ağırlık olarak aksiyona vakit ayrılmış.

Happy death day - Tür olarak korku filmi ve imdb puanına bakarak oh güzel birşey izlicez galiba diye izlemeye başladım. Beklediğim gibi bir film değildi, hani tamam leş bir filmde değilde, korku filmi demek biraz yersiz bu film için. Kurgu olarak iyi düşünülmüş aslında ama o durumun açıklanamayışı ve soruların havada kalmasıyla bitişi filmi biraz piç etti. O kadar gizem katmışsınız ama olayın neden nasıl ilişkisinde ki bağlamını yanıtlamamışsınız. Konu kısaca bi genç kızın okul hayatı kız yurdunda kalma muhabbetlerini anlatıyor, kız doğum günü olan bir sabahta güne başlayıp gün sonu ölüyor ve bu olay sürekli tekrarlanıyor. Zaten ilk bi kaç başlangıca dönmeden sora korku öğesi özelliğini yitiriyor belki biraz gerilim tarzında kalıyor zaten başından beri korku diye düşünülende, zaten biraz dalgada geçmişler komediye çok vurmuşlar. Çok yazdım ama :) scream filminden uyarlama amerikan pastası gibi gibi bişiler karıştırılmış birazda üstüne süs verilmiş. Maske için daha adam akıllı bişi düşünememişler mi zaten oda çok ilginç. Domuzcuk maskesi sanki soyguna giden zibidi tipleri andırıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.03.2018 at 01:23, ormancini said:

Cok enteresan bir film... Aci, öfke, siddet, yas üzerine bir film... komik replikler var... Ben begendim ancak IMDB de ya cok yüksek rating almis ya da cok düsük. Yani insanlar ya 9-8 puan vermis ya da 1-3. 

Benim puanim 7. Cünkü, biraz baska bir sey bekliyordum konsunu okudugumda. O kisim biraz hayalkirikligi oldu. Bir de bir karakterin olayini anlayamadim. Filmin sonu da o adama baglandi.

MV5BZTZjYzU2NTktNTdmNi00OTM0LTg5MDgtNGFj

Filmi geçtiğimiz akşam izledim ve çok beğendim. 

İzlemeden önce konuya ilişkin en ufak bir fikrim yoktu fakat yönetmenin Martin McDonagh olduğunu biliyordum.

McDonagh, daha önce izlediğim In Bruges ve Seven Psychopats filmlerinin de senaristi ve yönetmeni, dolayısıyla bu filmleri izleyenler adamın farklı bir tarzı olduğunu bilirler.

Her neyse... Three Billboards, diğer filmlerin aksine daha düşük tempolu, diğer filmler gibi diyalogların ve "ölüm" mefhumunun ön planda olduğu, izleyiciyi şaşırtan iyi bir film.

Sam Rockwell bu filmle en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını aldı, Frances McDormand ise sanırım adaydı... Dolayısıyla oyunculukların da oldukça iyi olduğunu anlayabilirsiniz.

Ben filmi oldukça beğendim ve sizlere de izlemenizi tavsiye ederim.

Klasik bir hollywood filmi değil de bağımsız bir film -art house demeyeyim ama ona yakın diyelim- izleyeceğinizi düşünerek izleyin. O zaman beğeniniz artacaktır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dunkirk filmini akşam izleme fırsatım oldu. Ne desem bilemedim, ne sevdim diyebilirim ne de sevmedim. Hani bir savaş ortamı yansıtılıyor ama sanki 3 5 tip kapışıyormuş havası var, bir durağanlık hissiyatı vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok