İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

15 hours ago, Najaz said:

@Narcissus hayatta kalacaklardan biri sensin de, ikincisi kim onu çok merak ettim :D 

Optimist davrandım diyelim :icon_think: Vardır ya birileri o kadar da at çiftliği olmasın lütfen forumumuz :D

Neyse cevap yazmak için geçikmişim, yan konu dağılmışken asıldan devam edelim... ;

Deadpool 2 gerçekten çok eğlenceli bir film hele creditsten sonraki sahnesinde gerçekten koptum.. Fakat ilkinden daha iyi mi şeklinde bir karşılaştırma zor.. çünkü ilki beklediğimden kat kat iyi bir filmdi ve baya baya gülmüştüm ki normalde öyle kahkahalarla falan izlemem hiç bi filmi.. ama bu son filmdeki family guy tarzı bazı esprileri gereğinden fazla uzatma sisteminden ötürü ilk filmin bundan üstün olduğunu söyleyebilirim ki senaryo falan da çok yeni ve yaratıcıydı onda.. 

Sonuç olarak 2si de iyi filmler..

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.05.2018 at 13:30, wazzap said:

@ormancinio suratla biraz şahan güzel bir kadın değil. evet, sokaktaki kadından çok daha güzel ama sonuçta sinema standartları için konuşuyoruz.

Bu arada, Zvana hocam beğenmemiş ama Annihilation gayet güzel film. Aslında tek film olarak bakarsanız kötü ama üç filmlik serinin ilk halkası olduğu düşünülünce seriy için güzel bir başlangıç filmi olarak değerlendirilebilir kanımca.

Hocam bir karışıklık olmuş, ben bu filmi daha izlemedim, haliyle bu konuyla ilgili bir mesajım yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle Aamir Khan filmlerine sardım son günlerde... 3 Idiots, PK ve Dangal izledim şimdilik. 3 Idiots' u daha önce yarım yamalak izlemiştim, çok da içine almamıştı beni, konusu güzel olsa da. Tekrar izledim yine çok sarmadı. Öte yandan PK' yi ve özellikle de Dangal' ı çok beğendim. Bu iki filmin hem konusu çok farklı, hem de Bolywood' un tipik unsurlarını barındırmalarına rağmen sıkılmadan izledim. Normalde Bolywood filmlerine çok ön yargılı yaklaşıyorum ve izlemiyorum ama Aamir Khan' ı sevdim açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anon https://www.imdb.com/title/tt5397194/ güzel birbilimkurgu filmi olmuş. Biraz ağır tempo işleyiş var gibi ama efeklerin katılması için sahnelerin o şekilde seçildiği anlaşılır. Gelecekte çıkabilecek teknolojik gelişmelerede ön ayaklık edilmiş, hoş olur doğrusu öyle birşeyler olsa ki yakın zamanda akıllı gözlüklerle falan yapılabilecek şeyler aslında. Bunun dışında biraz hack olaylarıda olduğundan dolayısıyla biz gibilerin daha bi ilgisini çeker olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, OnLyTNT said:

Çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle Aamir Khan filmlerine sardım son günlerde... 3 Idiots, PK ve Dangal izledim şimdilik. 3 Idiots' u daha önce yarım yamalak izlemiştim, çok da içine almamıştı beni, konusu güzel olsa da. Tekrar izledim yine çok sarmadı. Öte yandan PK' yi ve özellikle de Dangal' ı çok beğendim. Bu iki filmin hem konusu çok farklı, hem de Bolywood' un tipik unsurlarını barındırmalarına rağmen sıkılmadan izledim. Normalde Bolywood filmlerine çok ön yargılı yaklaşıyorum ve izlemiyorum ama Aamir Khan' ı sevdim açıkçası.

Bollywood'a giriş yaptıysanız ben de Irfan Khan'ın filmlerini tavsiye ederim. Yakın zamanda izleyip çok beğendiğim filmi The Lunchbox'la başlarsanız yanlış yapmış olmazsınız diye düşünüyorum.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yazmadım gerçi ama Black Panther sırf seyirlik olsun diye bakılır olmuş. Avengersın son filme gitmeden bakıcaktım aslında ama bişiler oldu atladım. Zaten konusunu bağlayacak bir hikayeside yok, daha çok black panther kimdir, nerden geldi gibi soruları anlatan black pantherin hikayesini anlatan bir film olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gece gece imdb top 250 listesinden izlemediğim bir film seçeyim dedim. "grave of fireflies" adlı japon animesi dikkatimi çekti. izledim ve tam anlamıyla beni buhrana soktu film. izlemeyen varsa mutlaka izlesin. çizimler, hikaye , anlatım hepsi muhteşem. tabi acıklı hikaye insanı darmadağın ediyor.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, brujah said:

gece gece imdb top 250 listesinden izlemediğim bir film seçeyim dedim. "grave of fireflies" adlı japon animesi dikkatimi çekti. izledim ve tam anlamıyla beni buhrana soktu film. izlemeyen varsa mutlaka izlesin. çizimler, hikaye , anlatım hepsi muhteşem. tabi acıklı hikaye insanı darmadağın ediyor.

Muhteşemdir... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde Loving Vincent isimli bir film izledim. Resim/Sanat kültürünü sever kişiler varsa bu filmi kaçırmasın, konusu Vincent Van Gogh üzerine zaten filmdeki kareleri gördükçe kendisinin eserlerinden derlemeler yapılarak kurgulama yapıldığınıda göreceksiniz.

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, brujah said:

O olay gerçek bu arada. Hatta röportaj vardı o eleman ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece istanbula dönerken otobüste paristen sevgilerle diye bir film dikkatimi çekti. uyku ağır basınca ilk 30dk sını kaçırmışım hatırlamıyorum, sonra otobüste trafikten homurdanmalar olunca uyandım ve devam ettim ilgimi çekti bitireyim dedim. bitmedi son 30dk sı kaldı. john travolta'ya tebrik etmek lazım hala iş var. imdb puanı 6.5'u fazlasıyla hakediyor.

https://www.imdb.com/title/tt1179034/ 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ready Player One - Özellikle oyun severler için gayet güzel bir film olmuş. Gelecekte MMO' lar içinde oluşabilecek altyapıya ışık tutmuşlar biraz. Çeşitli oyunlardan karakterleri saniyelikte olsa görmek gayet keyifliydi. :) Hemen hemen yüzlerce popüler oyunların dünyalarından karakterler yer edinmiş.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha once bahsedildiyse kusura bakilmasin ama Sovyet uzay istasyonu Salyut-7'nin kontrolden ciktiktan sonra iki kozmonot tarafindan tekrar tamir edilmesini anlatan Rus filmi "Salyut-7" cok basarili. Gerek efektleri, gerek temposu ile Hollywood filmleri kalitesinde guzel bir film olmus. Senaryoda hayal urunu bir iki sey var (pis kapitalist Amerikalilar uzay mekikleri ile Sovyet uzay istasyonunu calmaya geliyor vs.)(*)  ama genel olarak okudugum kadariyla gercek kurtarma operasyonunda olan-bitenlere sadik kalmislar.

Ayrica Sovyet kozmonotlarinin uzaya evden eslerinin verdigi el orgusu kulah / kazak vs. getirebilmeleri ("Vladimir'im  usuteceksin, elimle ordugum su kazagi giymeyi unutma" vs.) ve uzay istasyonunda sigara icebilmeleri gibi detaylar da Amerikan uzay filmlerine alisik bunyelere biraz garip gelebilir; ama keyifle izlenilebilecek ve buyuk oranda gerceklere dayali bir film.

https://www.rottentomatoes.com/m/salyut_7/

(*): Bu deli sacmasi iddia ilk once 2014'de Rus devlet TV'lerinin yaptigi bir belgeselde gundeme gelmis ve ABD'deki uzay/havacilik cevrelerinde buyuk tepkiyle karsilasarak kinanmis, boyle bir seyin olmadigina ve zaten teknik olarak da imkansiz olduguna dair carsaf carsaf sey yayinlanmisti. Daha sonra guya Amerikalilarin bu is icin yanlarinda getirecekleri, daha once Salyut-7'ye gittigi icin onlara istasyonu calmalarina yardimci olacak olan Fransiz astronot da hikayeyi yalanladi. Hani filmi seyredeniniz olup belki inanir diye bunu da ekleyelim. 

ChipArchitect tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ChipArchitect said:

Daha once bahsedildiyse kusura bakilmasin ama Sovyet uzay istasyonu Salyut-7'nin kontrolden ciktiktan sonra iki kozmonot tarafindan tekrar tamir edilmesini anlatan Rus filmi "Salyut-7" cok basarili. Gerek efektleri, gerek temposu ile Hollywood filmleri kalitesinde guzel bir film olmus. Senaryoda hayal urunu bir iki sey var (pis kapitalist Amerikalilar uzay mekikleri ile Sovyet uzay istasyonunu calmaya geliyor vs.)(*)  ama genel olarak okudugum kadariyla gercek kurtarma operasyonunda olan-bitenlere sadik kalmislar.

Ayrica Sovyet kozmonotlarinin uzaya evden eslerinin verdigi el orgusu kulah / kazak vs. getirebilmeleri ("Vladimir'im  usuteceksin, elimle ordugum su kazagi giymeyi unutma" vs.) ve uzay istasyonunda sigara icebilmeleri gibi detaylar da Amerikan uzay filmlerine alisik bunyelere biraz garip gelebilir; ama keyifle izlenilebilecek ve buyuk oranda gerceklere dayali bir film.

https://www.rottentomatoes.com/m/salyut_7/

(*): Bu deli sacmasi iddia ilk once 2014'de Rus devlet TV'lerinin yaptigi bir belgeselde gundeme gelmis ve ABD'deki uzay/havacilik cevrelerinde buyuk tepkiyle karsilasarak kinanmis, boyle bir seyin olmadigina ve zaten teknik olarak da imkansiz olduguna dair carsaf carsaf sey yayinlanmisti. Daha sonra guya Amerikalilarin bu is icin yanlarinda getirecekleri, daha once Salyut-7'ye gittigi icin onlara istasyonu calmalarina yardimci olacak olan Fransiz astronot da hikayeyi yalanladi. Hani filmi seyredeniniz olup belki inanir diye bunu da ekleyelim. 

Ciddi mi yazdınız bilmiyorum ama senaryoda hayal ürünü epey bir şey var. Filmin gerçekten ne uzak olduğunu (tamamen kopuk demiyorum tabii ki de) bu kadar hafifsemenizi yadırgadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, rammstein said:

Ciddi mi yazdınız bilmiyorum ama senaryoda hayal ürünü epey bir şey var. Filmin gerçekten ne uzak olduğunu (tamamen kopuk demiyorum tabii ki de) bu kadar hafifsemenizi yadırgadım.

Konuyla ilgili kitaplarda yazdigi kadariyla genel hatlariyla Soyuz T-13 kurtarma operasyonu bu sekilde gerceklesmis. Kontrolden cikmis bir istasyona dunyada ilk defa kenetlenebilmeleri, su basmis ve donmus bir istasyonu onardiklari vs. gercek. Elbette bircok seyi dramatize edip suslemislerdir (kozmonotlarin isimleri, kimlikleri basta olmak uzere) ama boyle bir gorev ve operasyon var sonucta. Gunes sensorunu cekiclemeleri, yok sadece bir kisilik oksijen kalmasi vs. gibi seyler de sanirim gercek degil ama gosterilen tum donanim, istasyonun teknik ayrintilari vs. gercege sadik. Kimse de zaten belgesel falan oldugunu iddia etmedi.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün kaçış planı 2'ye baktım, cinemaximum reklamları uzun tutsada bugün insafa gelmiş az izlettiler. neyse lafın kısası film gayet iyi olmuş, ilk film'de başarılıydı ama bu daha derli toplu ciddi prodüksiyon olmuş. 10/6 hatta 6.5 alır rahatlıkla, az kaldı jurassic world fallen kingdom'a gidiyordum ki son anda arkadaş tavsiyesiyle kaçış planı 2'ye yöneldik iyi'de ettik.

Pazar sabah'da ant-man 2'ye gitme planım var, ilk seans yada hemen sonrakine, ilk film gayet iyiydi umarım oda yanıltmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartından 2 tane sinema bileti hediyesi geldi, ama gidecek adam gibi bir vizyon filmi yok. Keşke Deadpool 2 yi kaçırmasaydım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzlemediysen Ant Man and The Wasp belki ? Gerçi bende izlemedim geçen haftadan beri niyetliydim, belki bu hafta...

Ekleme: uzak ara izlediğim hem gizemli hemde korku öğeleri bakımından konusal olarakta keyifle izlettirip çoğu diğer filmlerde ki aynı benzer kurguların aksine güzel bir film olan https://www.imdb.com/title/tt6195094/ Incident in a Ghost Land. Biraz daha kassalarmış sağlam birşeyler çıkacakmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.07.2018 at 15:11, Deathknight said:

İzlemediysen Ant Man and The Wasp belki ? Gerçi bende izlemedim geçen haftadan beri niyetliydim, belki bu hafta...

Ekleme: uzak ara izlediğim hem gizemli hemde korku öğeleri bakımından konusal olarakta keyifle izlettirip çoğu diğer filmlerde ki aynı benzer kurguların aksine güzel bir film olan https://www.imdb.com/title/tt6195094/ Incident in a Ghost Land. Biraz daha kassalarmış sağlam birşeyler çıkacakmış.

Ona gittim ve uyukladım, keşke evde uyuyup birilerine biletleri hediye etseydim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Netflix filmi olan Wheelman filmini izledim, fena sayılmaz izlenebilir bir film olmuş. Tema olarak hırsızlık kaçakçılık yapan adamları taşıyan şoför tiplemesinde ki bir adamın üzerine kurulu bir hikayesi var.

Ferdinand isimli animasyon filminide bugün izledim. Daha ziyade çocukları eğlendirebilecek türden bir animasyon olmuş tabi ama idare ederdi, izlerken pek sıkılmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok