İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

Aslında Split filminin kurgusu güzel bir film. Yani başlangıç olarak iyi başlıyor, kişilik bölünmesi konusunu iyi ele almışlar. Tabi filmin sonları saçmalaşıyor hele bilinç altında yatıp yeni beliren tiplemeyi yansıtma absürt şişirme olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deadpool 2'ye sinemadan kalkmadan çöp fiyatına gitme fırsatı gelince boş geçirmedim pazar günü (9TL'ye) hem 2saatim serin yerde geçti hemde eğlendirdi, diyalogların ilk filme göre daha derli toplu olduğu çok bariz, dp'un gereksiz diyaloglarını düzeltmekle iyi akıllılık etmişler, ilk filme göre hem hikaye daha derli toplu hemde ayağı yere basan bir yapım olmuş, yorumlar biraz abartılıydı ama yinede ilk filme göre çıta birçok noktada daha yukarı çıkmış.  Normal'de bu film'de DP'nin ölmesini bekliyordum öyle birşeyler okumuştum ama filmin bitişi fırsat olursa devamların yapılabilmesi için uyumlu bir sonla bitirilmiş.

Antman2 kadar olmasada yine eğlenceli bir film. bence 10/7 alır.

Yakında Görevimiz Tehlike 6, Equalizer 2 filmleri var, şuan yapım aşamasındaki John wick 3 ve Terminatör 6 filmlerinide seneye izleyeceğiz. JW3 neysede T6'nın fason yada o 1-2 tadını vermemesi ihtimali var.

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap Tam 2 hafta  önce  Kartal Anatolium'da cinemaximum'da Goldclas salonda izledim, kesinlikle serinin en derli toplu filmi diyebilirim. daha tok bir his verdi, sinema'da pişman etmez bence. zevk meselesi olduğu için beğenmeyenlerde çıkabilir neticede Mi serisi 60-70-80'lerin senaryosu olduğunu gözardı etmemek lazım.

Bugün Gökdelen filmine gidecektim vakit yetmedi, god of war'a sardık biraz. DJ 'de jason statham gibi kendisini izletiyor. en azından pişman etmez diye düşünüyorum.:alkis:

https://www.imdb.com/title/tt5758778/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

How it ends - Netflix bünyesinde düşük bütçeyle denenmiş bir post apocalypse film türevi. Yani izlettiriyor ama çok açık soru işaretleri var. Yol boyunca detay olarak verdikleri yakıt var mesela ama yemek yeme ihtiyaç giderme uyku gibi unsurlara hiç bir pay verilmiyor. Zaten filmin sonundan nasıl bir anlam çıkartmak lazım o da düşündürücü.

Babysitter - Bayağı eğlenceli ufaktan korku temalı güzel bir komedi olmuş. Böyle bir film beklemiyordum dedirtiyor izlerken. :D

Ocean 8 - Serisini sevdiğim için izlemek istedim. Bu sefer ful kadro bayanlarla yapılmış. Beklentim olmadan izlediğim için sevmem gerekenin üzerinde bir beğenimi kazandı. Güzel ve tadında olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Extinction filmide fena bir yapım olmamış. Bilim-kurgu tadında şimdiye kadar senaryoların genelde uzaylı ya da cyborg - yapay zeka vb türevlerinden insanlığı tehditkar sürüyle uyarlamalarını izlemiştik. Bu filmde yine değişik bir algıyla etkileyicilik öne çıkartılmış. Mükemmel denilecek kadar olmasa bile gayette izlenebilir bir tattaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A quite place - Şiddetle tavsiye ediyorum. Uzun zamandır şöyle keyifle bir gerilim filmi izlememiştim. Filmde sessiz kalınma öğesi daha baştan o denli güzel işlenmeye başlıyor ki, film boyunca böle kendi kendinize içinizi yiyeceğiniz sahneler oluyor "Yapma beeee, hassss" şeklinde gibi. Hem post apo, hem bilimkurgu öğeli gayet başarılı bir film olmuş. 3 5 eksiği vardır bazı açılardan ama eleştirisel yöne bakmaktansa değerlendirmek lazım derim.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Testere'nin son filmine bir şekilde bakmış bulundum malesef, ilk 4 filmi orj. DVD kutulu olarak arşivde bulunduran birisi olarak "Testere 8" ııh olmamış dedirtti, sırf yapılmak için yapılmış, bellki prodüksiyon küçük bütçe ile çıkarılır maliyetinin 2-3 katı ciro elde edilir diye düşünülmüş, konu anlatımı 5-6-7 'dekinden daha zayıf geldi. büyük yapımcıların 10-15 yılda bir serileri yeniden anlatımla tekrar ettirmesi gibi bir olay yaşanmadıkça bu seri adam olmaz. 10/5 ancak alır.

How it ends - Netflix filmi olduğunu ilk 10dk 'sından itibaren anlıyorsunuz, hep bir anlatım eksikliği hikaye yavanlığı var, o kısım flu olarak akıp gidiyor film'de bu belirsizlikle bitiyor. 10/5 ancak alır oda prodüksiyon kalitesi var en azından orada hakkını vermeye özen göstermişler. neyse nihai yorumum alternatif varsa geçin yoksa izleyin en azından vakit geçirtebilir gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix 'te eskiden beğendiğim bazı filmleri tekrar izlediğimde hala eski tadını veriyor. aşağıdaki filmleri tavsiye ederim.

https://www.imdb.com/title/tt0162661/  Hayalet Süvari

https://www.imdb.com/title/tt0095631/ Geceyarısı av  (Filmin adı bariz yanlış çevirilmiş neyse'de düzeltilmemeside ilginç. :mrgreen:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bohemian Rhapsody izledim dün. Mükemmele yakın olmuş. Biyografi filmi olduğu için beklentim çok yoktu fakat iyi iş başarmışlar. Hiç bir filmi tekrar izleme alışkanlığım yoktur ama bu filme tekrar gidilir. Hele son 15 dakikalık Live aid konseri harika.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok