Torrent, P2p, Debrid üzerine
1 1

Bu konuda 154 mesaj var

4K filmler için archetorrent'i kullanıyordum Squall sayesinde fakat site kapatıldı. hdhome gibi upload ratio istemeyen 4K indirebileceğimiz bir torrent sitesi bilen var mı ? rarbg'nin sitesini nedense açamıyorum. VPN ile denedim fakat kullandığım VPN bloklu sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K filmleri indirmeye başladıktan sonra farkettiğim bir şey oldu. belki de hep böyleydi bilmiyorum. Bazı filmler letterbox, bazı filmler ekranın tamamını kaplıyor. Enteresan olan Aquaman 4K indirdim letterbox başladık 30. dakikadan sonra tam ekran oldu :D sonra kısa bir süre tekrar letterbox oldu ve tam ekran olarak bitirdik. Ekrana tam oturunca bu arada stretch olmuyor görüntü çok güzel oluyor.  

Filmin letterbox'lı olup olmadığını indirmeden önce NFO'sundan falan bir yerden anlamak mümkün mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

4K filmleri indirmeye başladıktan sonra farkettiğim bir şey oldu. belki de hep böyleydi bilmiyorum. Bazı filmler letterbox, bazı filmler ekranın tamamını kaplıyor. Enteresan olan Aquaman 4K indirdim letterbox başladık 30. dakikadan sonra tam ekran oldu :D sonra kısa bir süre tekrar letterbox oldu ve tam ekran olarak bitirdik. Ekrana tam oturunca bu arada stretch olmuyor görüntü çok güzel oluyor.  

Filmin letterbox'lı olup olmadığını indirmeden önce NFO'sundan falan bir yerden anlamak mümkün mü?

Film IMAX için çekilmiş özel sahne barındırıyorsa aspect ratio da o yönde değişebiliyor.

wazzap and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

torrentz2.is kullaniyordum torrent aggregator olarak (hash ile aratmak da mumkun ayni zamanda ki asil peer toplamak icin bu tarafini cok seviyordum) ama havaya ucurmuslar :cry: 

diger tum torrentz2 mirrorlari da patlak. sanirim mevta oldu.

bu tur bir aggregator site biliyor musunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/18/2020 at 6:27 PM, infestor said:

torrentz2.is kullaniyordum torrent aggregator olarak (hash ile aratmak da mumkun ayni zamanda ki asil peer toplamak icin bu tarafini cok seviyordum) ama havaya ucurmuslar :cry: 

diger tum torrentz2 mirrorlari da patlak. sanirim mevta oldu.

bu tur bir aggregator site biliyor musunuz?

sonunda https://btdig.com/ buldum

hash aramasi yapilabiliyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windowsta veya macte hangi torrent indirme programını kullanıyorsunuz ? 

Mac'te qbittorrent i kullanıyorum ama internet hızım iyi olmasına rağmen torrent başladıktan sonra 100byte a kadar iniyor hız sonra bir anda 10-20mb lar açıkıyor tekrar iniyor. indirdiğim torrentlerin seedleri de iyi. 

Bu akşam dayanamadım windows laptop a kurdum. onda da aynı sorun.superonline mı engelliyor nedir anlamadım. sizde böyle bir şey yaşıyor musunuz ? 

edit: şimdi utorrent i denedim windows'ta onda da aynı şey. hız yükesiyor sonra byte düzeyine çakılıyor tekrar yükseliyor tekrar çakılıyor.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline throttle ediyor olabilir bir de indirme ve gönderme hızlarınızı makul bir oranda limitleyin, paket gönderme/alma kontrol verisi (overhead) bir miktar boşluğa ihtiyaç duyar. Bağlantınız 100 mbit ise max hızı 95 veya 90 mgabite ayarlayın aynı şey upload için de geçerli, upload 4 megabit ise bunu 3,5 veya 3 megabit gibi sınırlayın, bir fark olmuyorsa maximum simultane bağlantı sayısını parça parça düşürün, örneğin 100 ise 75 sonra da 50 deneyin, bir iyileşme olmuyorsa eski haline getirin.

Bir de "bufferbloat" konusunu araştırın, openwrt kurulabilen bir router'ınız varsa bufferbloat iyileştirmek için bir plugin var onu indirip kurabilirsiniz. Temelde yukarıdaki bağlantı hızını hafifçe düşürme işlemini bağlantının geneline yapıyor ki overhead sıkışmasın, bağlantı load halinde ping yükselip paket drop'ları olmasın diye.

Bu arada qbittorrent candır :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline ve qbittorent ikilisini kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Yüksek boyutlu dosya indirdiğinizde böyle oluyorsa Ayarlar/Gelişmiş kısmından dosya havuzu boyutu ve torrentler denetlenirken bekleyen bellek miktarını artırmayı deneyin. Utorrentte de aynı yerde kullanılabilecek ram miktarı var onu da artırabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Atrin said:

Windowsta veya macte hangi torrent indirme programını kullanıyorsunuz ? 

Mac'te qbittorrent i kullanıyorum ama internet hızım iyi olmasına rağmen torrent başladıktan sonra 100byte a kadar iniyor hız sonra bir anda 10-20mb lar açıkıyor tekrar iniyor. indirdiğim torrentlerin seedleri de iyi. 

Bu akşam dayanamadım windows laptop a kurdum. onda da aynı sorun.superonline mı engelliyor nedir anlamadım. sizde böyle bir şey yaşıyor musunuz ? 

edit: şimdi utorrent i denedim windows'ta onda da aynı şey. hız yükesiyor sonra byte düzeyine çakılıyor tekrar yükseliyor tekrar çakılıyor.

beyhude öneri:

65000 üzeri bir port ile denediniz mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaç yıllık çınardı bee   :cigar:

Işin kötüsü bu kadar iyi public tracker yok benim bildiğim. Privatelarda da ratio kasamam.

Rarbg'den daha eski ve o zamanlar daha bile kaliteli arenabg vardı. Hala var ama yetersiz.

Hello guys, We would like to inform you that we have decided to shut down our site. The past 2 years have been very difficult for us - some of the people in our team died due to covid complications, others still suffer the side effects of it - not being able to work at all. Some are also fighting the war in Europe - ON BOTH SIDES. Also, the power price increase in data centers in Europe hit us pretty hard. Inflation makes our daily expenses impossible to bare. Therefore we can no longer run this site without massive expenses that we can no longer cover out of pocket. After an unanimous vote we've decided that we can no longer do it. We are sorry :( Bye

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe içerik için zaten Turktorrent kullandığım için Ratio olayı sorun değil.  Aldım private tracker davetiyemi oradan devam artık. Nasıl olsa torrent client 7/24 açık, seed ederiz yapacak bir şey yok. Ben zaten Rarbg için de %50 ratio takılıyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok