Torrent, P2p, Debrid üzerine
1 1

Bu konuda 154 mesaj var

uzun zamandır realdebrid kullanıyorum. Her zaman 10mbit hız alıyorum. Arada server problemi olabiliyor. 

Takibi kolaylaştıran yazılımların hiçbiri ile çalışmıyor kötü tarafı.

Torrent tarafında hangi siteler hız açısından sorunsuz . Seed etmeden , ratio satın alma gibi bir şans var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Torrent konusunda tek kaynağım torrentleech onuda ayda yılda bir kullanıyorum 25Mbit bağlantıyı tamamen kökleyebiliyor, eskiden torrentlerle ilgilendiğim dönemde ratio master ile fake upload yapmıştım hiç sorun olmamıştı. 2TB kadar tampon olduğu için şuanda upload ile uğraşmıyorum zaten çok çok nadir bir şey indirdiğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kickass benim her türlü işimi görüyor. Eski zamanlarda bende TL kullanıcısıydım, bir kaç kez fake upload muhabbetinden yasaklanınca uğraşmadım daha sonrasında. Kickass' de benim ilgi alanım olan şeyleri her zaman en yüksek hızla zaten çekiyorum, onlarda zaten çok yüksek seed/leech oranı olan dosyalar oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kickass ten ben pek iyi hız alamadım. 200-300kb civarında. 

Biraz düşününce, torrent sitesine para vermek de mantıklı değişl. bitcoin ile belki. Onda kimlik belli olmuyor değil mi?

En iyi torrent siteleri hangileri?

Bir de usenet kullanan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlginçmiş hocam ben genelde yeni düşmüş bi filmi falan çekerken atıyorum 7500/4000 s/l oranı oluyor. Onu eklediğimde pat pat pat geliyor zaten 3mble falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hdts.ru vip olarak güzel. hız, seed ratio filan problemi yok. hepsinden öte belli bir kalite çizgisi hakim. yify gibi dandik dundik ripler yok, baba grupların min. 720p releaselerinden bd.iso'lara kadar her şey var. güncellik olarak da bd release günü gününe takip ediliyor. geçmişe doğru da epey klasik barındırıyor. özetle tavsiye ederim.

Düşük hız alma genelde port eksikliğinden oluyor. Port açıyor musun hocam ?

port açma tarihe karıştı ya, yeni modemlerin upnp'si sorunsuz işliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde HD-Torrents kullanıyorum diziler için. Minimum 0.30 gibi bir ratio tutturma olayı var ama çözülebiliyor malum yollarla ve davetiye ile üye olunuyor, isteyen varsa elimde bir tane davetiye olacaktı.

atp beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni video codec 'in haberleri var. H265 . x264'e göre kaliteden kaybetmeden dosya boyutunu yarıya indirebildiği , iddia ediliyor. Daha detaylı testle gelir yakında. 4K kapıdayken , zaten gerekliydi yeni codec. 

Streaming servisleri içinde önemli. 

Atmos 7.1 ve dolby 7.1 seçenekleri görünüyor yeni filmlerde , hangisini seçmek lazım.kulaklıkla izlerken fark eden bir format var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni codec 'in şurda testleri var. Sonuçlar %50 e yakın . 

http://www.extremetech.com/computing/162027-h-265-benchmarked-does-the-next-generation-video-codec-live-up-to-expectations

Herhalde cihazların çoğu desteklemediğinden , ripleyenler geçmediler.

Kulaklıkla film izliyorsanız, 5.1 destekleyen kulaklık düşünün. Netflix teki 5.1 fena değil. ama şimdi Atmos 7.1 indirip, Logitech 930 ile denedim. Sonuç çok çok iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni değil , o testlerin çoğu final sürüm ile değil gerçi. 

Yalnız hala yaygın olarak kullanılmıyor. tv ler, mediabox lar desteklemediğnden hehalde. 

Dün denemek için 170mb lik bir dosya indirdim. MPC sorun çalıştırdı. O boyut için görüntü gerçekten iyiydi. 

Belki uyumluluktan vazgeçmemek için , çoğunluk iki kat dosya boyutunu indirmeyi tercih edebilir ama Netflix gibi streaming servisler için çok iyi olacak.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde HD-Torrents kullanıyorum diziler için. Minimum 0.30 gibi bir ratio tutturma olayı var ama çözülebiliyor malum yollarla ve davetiye ile üye olunuyor, isteyen varsa elimde bir tane davetiye olacaktı.

Ozan bey varsa davetiye HD-Torrents'e ben alabilir miyim ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

h.265 codecli filmler 2-3 aydir piyasada geziyor. Ancak bazi cihazlarin hardware destegi yok dogal olarak, ornegin benim media center olarak kullandigim raspberry pi2 hizli cozemiyor bunu, o yuzden simdilik es geciyorum bunla kodlanmis medyayi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mac için ilaçlı SPSS bulmaya çalışıyorum bir haftadır, Google amca üzerinden bulmak ancak Windows için mümkün. Torrent, p2p olaylarından uzaklaşalı o kadar uzun süre oldu ki ne nasıl yapılıyor hatırlamıyorum bile, hayrına v22 veya daha üzeri bulabilecek biri var mı ? Google amcadan v20 buldum ancak ise OS X El Capitan ile çalışamıyor Java sürümü yeni olduğu için. Sırf SPSS yüzünden yanımda 3 kg eski msi notebook taşıyorum, Windows xp deneyimiyle çok uğraştırıyor insanı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha çok MBair ile ihtiyacım oluyor o yüzden Windows kurmak istemedim, sadece 4 GB ram var alet üzerinde, muhtemelen kasar diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Virtual makinenin ram'i 2gb olarak ayarlasanız sıkıntı çıkmamalı, benzer  bir kullanımı mbpro 4gb ile yaptık sıkıntı olmadı. Mbair ile işlemciden bir sıkıntı olurmu yakında onu da deniyeceğiz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok