Twitch Yayını
0

Bu konuda 66 mesaj var

Merhabalar CHW ahalisi,

Bir süredir aklımda olan Twitch yayını yapma fikrini bu akşamdan itibaren hayata geçiriyorum. 21:00 itibarı ile beni  şu adresten takip edebilirsiniz:  http://www.twitch.tv/heavenseed

İlk olarak iyi bildiğim bir oyun olan Crusader Kings 2 ile başlayıp, üstümdeki acemiliği atmayı planlıyorum. Yayına beklerim. Fikirlerinizi ve desteklerinizi esirgemeyiniz lüften. :)

Saygılar

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla, yeni başlayan yayıncıların videolarını offline olarak Twitch üzerinden izlemek mümkün değil. Ancak, Twitch Partner  olduktan sonra, Twitch bu videoları yayıncının profili üzerinden izleme imkanı sağlıyor diye biliyorum. Twitch Partner olabilmek için belli bir takipçi ve izleyici sayısına ulaşmak gerekiyor. Bu noktadan sonra zaten hem Twitch hem de yayıncını kendisi bu işten para kazanmaya başlıyor. Tabii videoları başka bir siteye yükleme seçeneği yayıncının insiyatifinde. Ben şu aşamada bu seçeneği düşünmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Test yayını yapıyordum. 720p/1080p tercihinde biraz kararsızlık yaşadım. 720p yeterli görünüyor şimdilik. Open Broadcast Software için bir-iki ince ayar lazım. Akşama kadar hazır olur. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iş için özel olarak açtığım bir Youtube kanalım yok. Ama açarım, sorun değil. Sorun olan kısmı, bu akşam başlayacağım CK2 yayının 15 güne yayılacak ve toplamda en az 60 saatlik  playthrough olacak olması. :) Kayıt yapsam bile açıkçası hemen yüklemeyi düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk yayını biraz önce tamamladım. 6,5 saat sürdü ve farkında olmadan epey yorulmuşum. Takip eden, izleyen herkese teşekkür ederim. İlk yayın olduğu için biraz acemilik yaşadım. Hatta normalde oyunu oynarken yapmayacağım bir-iki hata yaptım. Krallığı kaybettim :P Tabii sonra geri aldım. Epey de eğlendim aslında. Bunu haftanın 6 günü düzenli olarak yapmaya çalışacağım. İzleyen arkadaşların görüşlerini, yayın kalitesini geliştirmek açısından önemsiyorum. İzleyenler görüşlerini burada açıklarsa sevinirim.

Bu arada Najaz sağolsun, gayet aktif bir şekilde ilk bir saat boyunca chatte esprilerle ortamı şenlendirdi. Adnan Hoca esprisi süperdi!  Ayrıca yayının İngilizce olacağını daha bu başlığı açarken söylemediğim için kusura bakma, yayının başında hatırlatmayı yapmak pek hoş olmadı benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yayin gercekten cok eglenceliydi. Benim de izledigim ilk Twitch yayini idi, daha onceden "ya millet ne anliyor oyun izlemekten" diye dusunuyordum ama hakikaten zevkli oluyormus onu anladim. Tabii burada yayini yapan kisinin anlatimi, muhabbeti de onemli ki Chandos son derece detayli ve yerinde aciklamalar yaparak, oyunla ilk defa tanisan benim gibi birine bile zevkle izlettirdi yayini. Biraz erken ve habersiz ayrilmak zorunda kaldim yalniz.

Yayinin devaminin gelecegi haberine sevindim :) Takipcisi olacagim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun Chandos, biraz önce gireyim dedim girdim. 5 saniye oynadı sonra dondu. Chat için de login olmak gerekti falan, uğraşmadım ama başka zamana takip edeceğm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitch kanalıma üye olan, yayınımı izleyen başta forum üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ederim. Sayenizde iyi bir başlangıç yaptım.

Dünkü yayının ilk kısmında, Lombardiya hanedanın soyu tükendiği için (hain düklerden biri kraliçeye süikast düzenledi :( ) oyunu kaybettim. Hemen sonra yeniden başladım ve bu sefer biraz daha farklı oynayıp, hayatta kalma açısından oldukça avantajlı konuma geldim. 32 kısım tekmili birden Lombardiya krallığının varoluş mücadelesini izlemek isteyenleri bu akşam 21:00 yayınına beklerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir dönem yoğun diablo oynadığımız süreçte bende bi kaç gün denemiştim ama acaip lag ve fps sorunsallarından sonra vazgeçmiştim. Ben çok fazla ince ayar kurcalamamıştım gerçi ama TR şartlarıyla hoşuma gitmemişti.

Hayırlı olsun bu arada, başarılar dilerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitch kanalıma üye olan, yayınımı izleyen başta forum üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ederim. Sayenizde iyi bir başlangıç yaptım.

Dünkü yayının ilk kısmında, Lombardiya hanedanın soyu tükendiği için (hain düklerden biri kraliçeye süikast düzenledi :( ) oyunu kaybettim. Hemen sonra yeniden başladım ve bu sefer biraz daha farklı oynayıp, hayatta kalma açısından oldukça avantajlı konuma geldim. 32 kısım tekmili birden Lombardiya krallığının varoluş mücadelesini izlemek isteyenleri bu akşam 21:00 yayınına beklerim.

Saat 21:03 oldu daha kanal offline, bu ne rezillik arkadaşım. Çekirdeğin 6'da 1'ini yedim daha yayın yok meydanda..   :mrgreen:  :mrgreen:  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun OBS ile kimyasının uyuşmamasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle birazcık geciktik. Ama yine keyifli bir yayın oldu tabii. Bavyera'yı sonuçta fethettik. Karling hanedanını dünya üzerinden silmek için binbir türlü entrika kurduk. Sonuç itibarı ile epey bir kan döküldü. Tavşan gibi üreyen Karlingleri teker teker kesiyorum. Bi bitmediler. Tabii aşk falanda vardı. Lombard hanedanı üyeleri çocuk falan yapıp üreyebileceklerini bütün Avrupa'ya ispatladılar. İlk denemedeki basiretsizliklerinden sonra, az daha sevinç gözyaşları dökecektim. :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saat 21:03 oldu daha kanal offline, bu ne rezillik arkadaşım. Çekirdeğin 6'da 1'ini yedim daha yayın yok meydanda..   :mrgreen:  :mrgreen:  :P

Çekirdek çok fena göbek yapar ha aman dikkat :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yayını ingilizce yapıyorsunuz hcm baktığım kadarıyla. Oynadığınız oyun pek bana hitap etmediği için çok uzun süre bakmadım. Başarılar dilerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende uye oldum. Oyunda ilgimi cekmedi degil... Bir ufak oneri yayini renklendirmek icin donemin tarihsel. Olaylari hakkinda sohbet edilebilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda Chandos uzman birisidir. Bildiğim kadarıyla CK2 en çok sevdiği oyun o seriden ama Chandos'un uzmanlık alanı EU4 ve Victoria 2'dir aslıdna dönemsel olarak ve ordan sohbet edebilir rahatlıkla. Yanlış hatırlamıyorsam doktora tezi Avrupa Sömürgeciliği üzerineydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitch yayınları Youtube'da rastladığımız korku temalı oyunlar oynayıp bağırıp çağırmak veya "Evet arkadaşlar bugün GTA5'de götümüzde şemsiye açıyoruz!" dan ibaret değil, keyifli yayın ve sohbetler oluyor gerçekten. Chandos'un kanal buna en güzel örnek olmuş.

Oyunla alakam olmadığından pek aktif olamadım ama arada girip bakıyorum, takipteyim.

AranelSurion beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok fazla kesinti yaşadığımdan, bir türlü sürekli kalamıyorum yayında. Benden mi kaynaklı yoksa Chandos'un upload dan mı emin değilim.

Makaan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle katkılar için teşekkür ederim. 

Yayını yaparken Twitch dashboard üzerinden yayın kalitesini kontrol edebiliyorum. Bu geceki yayın üzerinden konuşacak olursam, 21:00-01:00 arasında hiçbir sorun gözlemlemedim.  Hatta forumdan Hakancez sağolsun yayına katıldı. Yayını izlerken kesilme yaşadığını söyledi. Hem kendi dashboardımdan hem de kanaldaki diğer izleyicilerden sorun olmadığı onayını aldım. Zaten Hakancez de kendi routerından kaynaklanan bir sorun olduğunu belirtti.  Ancak, 01:00'den sonra dashboard, yayın kalitesini mükemmel olarak işaretlemesine rağmen anlamadığım  bir şekilde sıkıntı yaşandı. 15-20 dk.da bir  5-6 sn.lik buffering oldu. Uydunet kullanıyorum 250Gb kota var ve upload hızım 4 mbit, 5 günde kotayı dolduracak bir indirme olmadı. Umarım geçici bir sorundur.

Yayın geneli için konuşacak olursam, keyif aldığım oyunları oynamaya çalışacağım. Crusader Kings 2 bunlardan biri ve iyi bildiğim bu oyunu oynamak, yayın konusundaki acemiliğmi atmama yardımcı olur diye düşünüyorum. En az iki hafta bu oyunu oynayacağım. Ulaşmaya çalıştığım epey zor bir achievement var. Onu bir alayım,  ben rahatlarım :)

Ayrıca, takipte olduğum ve çıkar çıkmaz alıp yayınını yapmayı düşündüğüm bir oyun listesi var. Stellaris bunlardan birisi, becerebilirsem  yayınlandığında Grim Dawn da olabilir. Zamanı gelince buradan ve twitter üzerinden duyurusunu yaparım.  

Onun dışında  bu iş için çoklu monitör kullanımının ne kadar gerekli olduğunu anladım. İlk donanım alışverişim bir adet 19-20" IPS monitor almak olacak. 

Ayrıca ek: Obiwan'ın söylediği gibi tarihe profesyonel bir ilgim var ve ilgilendiğim konularla ilgili yapılmış bilgisayar oyunlarını oynamak benim için büyük keyif.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok fazla kesinti yaşadığımdan, bir türlü sürekli kalamıyorum yayında. Benden mi kaynaklı yoksa Chandos'un upload dan mı emin değilim.

Bende aynı sıkıntıyı yaşadım. 50mbit fiber var ve adil kullanım kotası yüzünden hızım düşmedi. Bu akşam bir daha denerim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok