Netflix Türkiye'ye gelmiş
4 4

Bu konuda 445 mesaj var

Kısa yollar :

Netflix servisini bilgisayardan kullanıyorsanız ve WiFi bağlantınızda sorun varsa kullanım tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bitrate ayarlarınızı değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün. Chrome tarayıcısından CTRL + Shift + Alt + S  tuşlarına basarak yayın yöneticisi ayarlarına erişip dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Bir diğer erişim yolu ise Shift + Alt + Sol fare tuşu kombinasyonudur.

Netflix'i klavye kısayolları ile hızlı kullanmak da mümkün. F tuşuna basarak tam ekran moduna geçebilir, Esc tuşu ile bu modu kapatabilirsiniz. PgDn ve PgUP butonları ise durdur/başlat işlevini görüyor. Shift + sağ ok ve Shift + sol ok ile ileri-geri sarma işlemini yapabilirsiniz. Klavyedeki tuşu ise mute işlevi görüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

YouTube TV is now available in a couple of cities across the country, marking Google's first push into the live-TV streaming market. Many cord-cutters' ears perked up when the service was announced; it provides about 40 channels for $35 per month, including all major broadcast networks and a bunch of sports channels. But while the initial reaction was positive, we now have a clearer picture of what YouTube TV offers and the pros and cons of choosing it over another live-TV streaming service.

Screen-Shot-2017-04-17-at-1.00.09-PM.png

https://arstechnica.com/business/2017/04/youtube-tv-review-not-a-game-changer-out-of-the-gate-but-it-could-be-soon/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35$ çok ciddi bir rakam, netflix'in 8$ (en pahalı plan 12$) olduğu bir piyasada , sadece 40 kanalla bu parayı istemesi bana enteresan geliyor. (Google'ladım, amerikada 1800 e yakın tv kanalı varmış, 1500 tanesi dandik bal satan kanallardan bile olsa gene de 300 tane ciddi kanal olması lazım)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, kHanTW said:

35$ çok ciddi bir rakam, netflix'in 8$ (en pahalı plan 12$) olduğu bir piyasada , sadece 40 kanalla bu parayı istemesi bana enteresan geliyor. (Google'ladım, amerikada 1800 e yakın tv kanalı varmış, 1500 tanesi dandik bal satan kanallardan bile olsa gene de 300 tane ciddi kanal olması lazım)

adam evindeki kablo tv yi iptal ettirip bu işe girecekse, onu da düşünmek lazım. Amerikalılar, o tv kutularına da ciddi para veriyorlar. hoş onlarda zilyon tane kanal var işte. onu bırakıp buna geçerler mi acaba

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu ben de düşündüm @allreadydead , dizilerde falan kablocu eleman "başka kanalları" açtığı zaman büyük kıyak geçiyor tepkisi alıyor falan... Nası kalın bir maliyetse dizilere bile konu olmuş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia 

Netflix filmlere ciddi yatırım yapmaya başladı

Çok uzun süredir tv 'i normal kablotv yayını için kullanmadım bile , youtube 'daki playlist i izliyorum.  Gelecek internetten yayında , uydu vs hikaye benim için.  Yeni teknolojileri adapte etmek internet üzerinden yayında daha kolay.

https://www.donanimhaber.com/sinema-ve-dizi/haberleri/Netflix-Scorsesenin-yeni-filmi-icin-100-milyon-dolari-gozden-cikardi.htm

Netflix and Nvidia team up for 4K streaming

https://techreport.com/news/31821/netflix-and-nvidia-team-up-for-4k-streaming

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/1/2017 at 1:06 PM, kHanTW said:

Onu ben de düşündüm @allreadydead , dizilerde falan kablocu eleman "başka kanalları" açtığı zaman büyük kıyak geçiyor tepkisi alıyor falan... Nası kalın bir maliyetse dizilere bile konu olmuş :)

Sunduklarini soyledikleri hizmet icin ayda $35 cok iyi bir fiyat, dogru degerlendirebilmek icin buradaki piyasayi bilmeniz lazim.

Oyle 300 kanalli falan kallavi paketler ayda $120-150'ye kadar cikiyor. Evde pek canli TV seyretmedigimiz icin benim yillardir kablo TV paketim yok, ama ortalama aile icin cok onemsiz bir rakam degil. Siz orada ayda bir paket ay cekirdegi fiyatina ulkedeki butun TV kanallarini seyrettiginiz icin anlasilmaz geliyor olabilir.

Ozellikle bu 300 tane kanalin bir cogunun kirk yilda bir seyredilen eften-puften seyler oldugu hesaba katilirsa varlikli bir aile icin bile gereksiz bir harcama. En azindan benim cevremde herkes ayda $10 Netflix ve yilda $100 Amazon Prime (sadece streaming video icin degil, bence vazgecilemez bir suru hayat kolayligi ile birlikte) , bunlara dusmeyen yeni vizyon filmler icin Redbox (ABD'de supermarket ve eczane vs. gibi yerlerde olan ve gunlugu $1'e DVD kiralayabileceginiz bir otomat zinciri) , vazgecilemeyecek dizileri (Walking Dead vs) de Amazon'dan season pass satin alarak hallediyor.  

En cok seyredilen 40 kanali (haberler icin yerel Fox, MSNBC, CNN vs. affiliate, AMC, digerleri vs.) ayda $35'e verebiliyorlarsa cilginlar gibi satarlar, cok da basarili olurlar. 

Ayrica mesele sadece kablo TV"nin masrafi da degil. O endustri genel olarak 40 yildir Amerikan halkina okkali fiyatlara cogunu seyretmeyecekleri yuzlerce kanali zorla satmaya alismis, hantal bir endustri oldugu icin yeniliklere ve gelismelere o kadar acik degil. Amazon Prime, Netflix ve Google vs. gibi servislerle istedigim seyi istedigim yerde, istedigim ekranda seyrediyorum. Ister spor yaparken, ister disarida bir yerlerde gezerken, evde en basit telefon ekranindan en buyuk televizyona kadar her yerde kullanima hazir. Bana ayda bir fatura falan gondermiyorlar, ikide bir problem cikip eve teknisyen gelmesine gerek kalmiyor, bana ugrasmam gereken bir tane daha fatura gondermiyorlar.

Kablolu TV'de ise sadece televizyondan seyredebiliyorum, cogu operator Internet streaming'i tehdit olarak goruyor, gidip ucuncu parti cihazlar almadikca evdeki diger ekranlardan seyredemiyorum vs. - ne ulan bu, 1997'de mi yasiyoruz? ABD piyasasi icin duydugunuz bu "cord cutting" trendinin temel sebebi bu.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, ChipArchitect said:

Sunduklarini soyledikleri hizmet icin ayda $35 cok iyi bir fiyat, dogru degerlendirebilmek icin buradaki piyasayi bilmeniz lazim.

Oyle 300 kanalli falan kallavi paketler ayda $120-150'ye kadar cikiyor. Evde pek canli TV seyretmedigimiz icin benim yillardir kablo TV paketim yok, ama ortalama aile icin cok onemsiz bir rakam degil. Siz orada ayda bir paket ay cekirdegi fiyatina ulkedeki butun TV kanallarini seyrettiginiz icin anlasilmaz geliyor olabilir.

O

Kablotv 'nin fiyatları çok düşük Türkiye'de. Bu zamanında zannediyorum biraz politik kaygılarla başlatılmış bir iş, çok az yerde var. Zamanla uydu servisleri ile rekabet edemediği için (veya iddiaya göre kasıtlı olarak ettirlmediği için ) fiyatı düşük kaldı. 

Esas yaygın olan Digitürk, Smart-d  uydu yayınları . Hiç kullanmadığımdan detaylarını bimiyuorum ama bir sürü ek paketleri var . Fiyatları 40usd  ve üzeridir. 

Tv izlemeyen biri olarak hiç ilgimi çekmedi zaten uydu vs işleri ama Türkiye'de merkezleri dışına çıkınca her yerde hızlı sınırsız internet bulunmuyor fakat bir çanak anten ile her yerden yayın alınabilioyor  . Türkiye'de uzun süre gider bu uydu işi. 

Netflix şimdilik benim ihtiyacımı karşılıyor. Yerli alternatifilerinin işe yarayacağını sanmıyorum. Kimse para verip, sigarının bile mozaik ile sansürlendiği film izlemek istemez.

Tabii bir de tartışma programları , haber yayınları var. Bunlar başka nedenlerle internete kayıyor, hatta podcast, soundcloud gibi servislere aktarmaya başladılar . Yavaş yavaş ana medyaya alternatif olmaya başladılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ucuz mucuz degil tersine pahali

icerdeki salona ikinci odaya 20-30 kanali temel paketi almak zorunda  annem dizi izlesin babamda macti bisidi bakarken diye

analog yayini kaldiriyorlar

3-5 tane temel kanala 3-5 kurus linsanvermek harici 1 kere yatirin yapip 20 sene ustune yatmak gibi maliyetleri haric cok cok masrafli da degil

cok uzun yazmistim hepsini sildim

amerikada paranin isleyisi cok genis alanana yayilislari kulturel ekonomik eyaletsel farklar yuzunden kiyaslanmasi manasiz.

avrupanin kendisine de benzemez

80 milyonluk ulkede 2 milyon abonesi var kablocularin daha ne yaygin ne de kimse kullaniyor

tum ortadogu ve dgou avrupada yada anravutluk gibi fakir gelismemeis yerlerde uydu canak coplugu gormek olasi.2 ayri gormek icin 2 ayri canak falan kotup ayarlamak falan

benimde olsem ugrasmacagim isler icinde

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uzun zamandan beri (1996) televizyon izlemiyorum. Ama hem aylık ciddi paralar verip hem de reklam çekmek bana alabildiğine saçma geliyor... 

Annem TV izlesin diye uydu yayınlarını salondaki televizyona bağladım, benim televizyona bağlı bir şey yok. Netflix ve (Acayip Hikayeler için) Puhu TV kullanıyorum, yetiyor da artıyor bile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix uygulaması bundan böyle Rootlu Androidli telefonlarda çalışmayacakmış. Google'ın orjinal lisansına sahip olan telefonlara embedli olarak çalışabilecek. Yani artık bazı yöntemlerle rootta aşılabilen çözümler mümkün olamayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yeni tv ile birlikte netflix'e üye oldum 1 aylık deneme olarak, bana kalitesi o kadar iyi gelmedi. torrentten indirdiğim 1080P videolar, netflix'ten izlediğim 4K videolara nazaran daha net gözüküyor. ayrıca aradığım her şeyi bulamıyorum...

netflix'te uhd paket özelliği için mesela aynı anda 4 ekran diyor. bu aynı anda 4 yerden izlenebilir anlamına mı geliyor? eğer öyleyse sırf annemler izlesin diye onları üye yapıp ben de otlanabilirim :D ben evlenip evden ayrıldıktan sonra ne yapacaklarını şaşırdılar tvde istedikleri bir film dizi vs. bir şey izlemek zulüm oldu onlar için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix almadım ama bu tarz uygulamalar büyük rahatlık.

Apple TV aldıktan sonra Digiturk gereksiz kaldı. Ben zaten TV izleyen biri değilim, ama sevdiğim dizileri alıyorum.

İlk sayfalarda Torrent vs muhabbeti geçmiş, paramız çok olduğundan değil ama boş vaktimiz paradan daha değerli olduğundan kullanmak durumundayız. 

Eve geliyorsun, bakıyorsun The Great Wall düşmüş, Torrent'a ve Apple Store'a. Torrentı indir, altyazı ekle vs uğraşıyorsun, 100 mbit hızla da uğraşıyorsun. Oysa Apple TV'de en fazla 1 dakika içinde filmi izlemeye başlıyorum. 

BlueTV üyeliği aldım (Türk korku dizisi Sahipli'yi izlemek için) duruyor şimdi, sanırım ayda 10 TL ödüyorum. Arada bizimkiler de izliyorlar ordan. 

PuhuTV'yi de ekledim, Behzat Ç'den sonra izlediğim tek dizi olan "İçerde" dizisini izliyorum mesela. 

Yalnız sorun kota. Telefonda 20 GB var, Turkcell de sürekli salla kazan vs. geliyor, ona rağmen yetmiyor. 40-50 GB paket de yok.

Evde de, Apple TV kullandıktan sonra 150 GB kota yetmemeye başladı. Kesinlikle her ay - en az - 50 GB ek kota satın almaya başlarız. 100 GB da olabilir bu rakam :)

Bir de, Ties de demiş, PuhuTV için konuşuyorum, görüntü kalitesi 1080p olmasına rağmen bir tık altında oluyor torrentların, ya da bana öyle geliyor... 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, SpeCTRuM said:

Eve geliyorsun, bakıyorsun The Great Wall düşmüş, Torrent'a ve Apple Store'a. Torrentı indir, altyazı ekle vs uğraşıyorsun, 100 mbit hızla da uğraşıyorsun. Oysa Apple TV'de en fazla 1 dakika içinde filmi izlemeye başlıyorum.

açıkçası bu kısma katılamayacağım :)

üyelikli ve kaliteli bir torrent ortamında takılıyorsanız bir filmi indirmeniz o kadar kısa sürüyor ki diğer servislere verdiğiniz paraya acıyorsunuz. mesela ben 75mbit ile 15gb'lık bir film indiriyorum (direkt full hızda indiriyor zaten her daim) ve inmesi en fazla 15-20dk sürüyor. 100mbit varsa bu rakam 10dk'ya kadar düşer.

eve gelip filmi indirmeye koyup gidip elinizi yüzünü yıkayıp üstünüzü falan değişseniz 15dk sürer zaten, sonra da izlersiniz. bu açıdan bakıldığında netflix benim için saçmalık. ancak ben evde yokken eşim kullanabilir, o da ayda 2-3 film izleyecek diye para vermezdim açıkçası. annemler isterse onlara alıp otlanırım artık :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

An itibariyle Netflix ve Torrent birbirini tamamlayıcı şeyler olarak kullanılabilir isteyen için. Açıkçası "dur bakalım ne varmış, bi izleyeyim" diyerek Netflix'i kurcalamak bence güzel bir şey. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bazen evde film izleyeceğimde torrent altyazı bilgisayarı hdmi'dan bağlamaya üşenip apple tv'den 4-5tl ye kiralayıp izliyorum. macbook u appletv ye kablosuz bağlayabiliyorsunuz ama o zaman da görüntüde/seste takılmalar oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii yasal bir servisle torrenti birbiri ile karşılaştırmak mümkün değil. daha filmin Blurayı mağazalara dağıtılmadan kusursuz kopyası torrente düşüyor, bununla rekabet etmek çok zor. 

Bunu bir kenara bırakırsak;

Altyazı sorunundan bahsedilioyor ama Tv ile kullandığım media playerlardakki uygulamalar otomatik altyazı indiriyor zaten. Pek sorun yok bence bu açıdan.  100mbit bir bağlantı  ile çok iyi kalitede bluray rip i indirmek 10-15dk . usb belleğe atsanız 2-3 dakika. Ayrı cihazda indiriyorsanız local ağdan stream de yapabilirsiniz usb e kopyalmaya uğraşmadan.  Hatta CouchPotato gibi uygulamalarla tamamen otomatize edebilirsiniz. 

Hiç indirmek istemiyorsanız Exodus veya torrent kaynak destekleyen benzerleriyle istediğiniz kalitede film indirmeye gerek kalmadan izleyebilrisniz. Kotalı internet kullanıyorsanız , 2-8 arası kotadan düşmeden indirmek de avantaj.

Netflix'te bir kaç önemli sorun var. Türkiye 'deki arşivi pek yeterli değil. VPN ile diğer ülkelerin kataloguna ulaşılsada Netflix bunu zorlaştırıyor, PC'deki uygulama ile aşılıyor ama router vpn aşamıyor. Bunlarla uğraşmak netflix 'in mantığına aykırı kaldı ki.  House of Cards'ın yeni sezonunun Türkiye'de gösterilmeyeği söyleniyor ki , eğer doğru ise, büyük rezalet. 

Görüntü kalitesi bluray kadar iyi değil tabii, ancak iyi bir bluray rip kadar bile iyi değil. Zaten film başına 4-5gb olması gerek. İyi ripler 10-15gb oluyor.  Film sırasında görüntü kalitesinde geçişler olabiliyor. Dün biraz denedim, filmin ortasında 360p 'e kadar düştüğü oldu . Bu bir dakika maksimum ama film keyfini bozuyor sonuçta. 

Kota sorunan karşı Netflix 'te filmi önceden indirme seçeneği var ama bu yine Netflix mantığına aykırı. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, ResetButton said:

Tabii yasal bir servisle torrenti birbiri ile karşılaştırmak mümkün değil. daha filmin Blurayı mağazalara dağıtılmadan kusursuz kopyası torrente düşüyor, bununla rekabet etmek çok zor. 

Bunu bir kenara bırakırsak;

Altyazı sorunundan bahsedilioyor ama Tv ile kullandığım media playerlardakki uygulamalar otomatik altyazı indiriyor zaten. Pek sorun yok bence bu açıdan.  100mbit bir bağlantı  ile çok iyi kalitede bluray rip i indirmek 10-15dk . usb belleğe atsanız 2-3 dakika. Ayrı cihazda indiriyorsanız local ağdan stream de yapabilirsiniz usb e kopyalmaya uğraşmadan.  Hatta CouchPotato gibi uygulamalarla tamamen otomatize edebilirsiniz. 

Hiç indirmek istemiyorsanız Exodus veya torrent kaynak destekleyen benzerleriyle istediğiniz kalitede film indirmeye gerek kalmadan izleyebilrisniz. Kotalı internet kullanıyorsanız , 2-8 arası kotadan düşmeden indirmek de avantaj.

Netflix'te bir kaç önemli sorun var. Türkiye 'deki arşivi pek yeterli değil. VPN ile diğer ülkelerin kataloguna ulaşılsada Netflix bunu zorlaştırıyor, PC'deki uygulama ile aşılıyor ama router vpn aşamıyor. Bunlarla uğraşmak netflix 'in mantığına aykırı kaldı ki.  House of Cards'ın yeni sezonunun Türkiye'de gösterilmeyeği söyleniyor ki , eğer doğru ise, büyük rezalet. 

Görüntü kalitesi bluray kadar iyi değil tabii, ancak iyi bir bluray rip kadar bile iyi değil. Zaten film başına 4-5gb olması gerek. İyi ripler 10-15gb oluyor.  Film sırasında görüntü kalitesinde geçişler olabiliyor. Dün biraz denedim, filmin ortasında 360p 'e kadar düştüğü oldu . Bu bir dakika maksimum ama film keyfini bozuyor sonuçta. 

Kota sorunan karşı Netflix 'te filmi önceden indirme seçeneği var ama bu yine Netflix mantığına aykırı. 

dunya dahili icin konusuyorum

dizi ilzemek netten nerden olursa olsun indirmek suc falan degil

filmleri suc diziler degil

almanya ve maerika diziler icin hic bir sey yapmiyor

yani breakin bad izleyecem netfliz aldim bak bu yasal platform diye bisi yok

nerden izlersen izle illegal degil

hatta bi cok yer kendi bile yayinlayabliyo dizilerin arsivlerini

ayrica evde dizi izleyenler 100bin de 1 siler gibi degil yani 4 k olucak blueray olucak cam olucak adamin burunun silvesinini sutundeki kirmizi nboktasina kadar gorucem derdi dizi izlyen %90 cogunlukta yok

30-40"i tvdelerde bile 720 p 250-350mblik dandini ripleri bile millet husu icinde izliyo

oyle 40 lik dizie ille 5-10 gblik cam olucak sekli cogu insanda yok

zati boyle izleyenlerin cogu karisi annesi babasi cocugu izliyo onlarda turk tvlerini hdlerin bile camuruna alisik

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

House of cards 'ın olmaması büyük rezalet benim açımdan. Netflix alacaksam en azından netflix dizilerini izleyebilmem lazım. Gelececk ay iptal ederim herhalde. Zaten hemen hiç kullanmadım.

Google play'de film kiralama 7 hazirana kadar indirimli.

http://www.androidauthority.com/google-play-store-movie-rental-deal-offer-775769/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok