Kulakiçi olmayan kulaklık (earbud) önerisi
0

Bu konuda 4 mesaj var

Nasıl olduğunu anlamadığım şekilde 2 tane iPhone kulaklığım kayboldu. Apple'ın kulaklıklarını özellikle kulak içi olmadıkları için seviyorum. HiFi kulak içi kulaklıklarım var, ancak onları sokakta yürürken kullanmaya çekiniyorum, çünkü kulak içi olanlar dış sesi fazla kesiyor. Ben hafif müzik dinlerken araç seslerini duyabildiğim için Apple'ın kulaklıklarını kullanıyordum. 

Yine aynı tarzda, mikrofonlu, iPhone uyumlu, kulak içi OLMAYAN kulaklık öneriniz var mı?

(Böyle bir kulaklık bulmakta çok zorlandım. Hepsi kulak içi. Gidip Apple'dan yine aynı kulaklıkları almak zorunda kalabilirim.)

Edit : Aslında benim istediğim kulaklık tipleri de kulak içi diye geçiyormuş. Benim demek istediğim, kulağı tamamen izole etmeyen, kulak kanalına girmeyen kulaklık. Örnek :

post-145-0-56576400-1452611530_thumb.jpgpost-145-0-62648100-1452611538_thumb.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de sennheiser mx-500 alternatifi sorayım arada. geçen tekini çay bardağına düşürdüm mefta oldu. müzikte o kadar değil ama film için birebirdi, bir çok kulaklık denedim ancak film seyrederken bunun kadar rahat ettiğim kulaklık olmadı. grado sr60 var mesela 2 saat süren filmde çok yoruyor. baktım piyasada mx-500 üretimi de yok gibi, mx-450 var ama nedir ne değildir bilemedim.. başka marka da olabilir ama karakteristik olarak mx-500'e yakın tavsiye lazım bana da.

şuradaki bose'ler çekici geliyor ama bilemiyorum özellikle film için kulakiçi en iyisi hangisi olabilir..

http://www.amazon.co.uk/s/ref=amb_link_157046827_7?ie=UTF8&bbn=4085731&rh=i%3Aelectronics%2Cn%3A560798%2Cn%3A!560800%2Cn%3A1345741031%2Cn%3A560882%2Cn%3A4085731%2Cp_89%3ABose&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=merchandised-search-top-1&pf_rd_r=0YB4QVXKAX9PR5FWP9BT&pf_rd_t=101&pf_rd_p=748362347&pf_rd_i=4085731

bu arada 5.1 filan kıytırık iddiaları olan kulaklıklardan düşünmüyorum, stereo ama frekans bandı ve bass tepkisi özellikle filmlere uygun bir şey olsa süper olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir parantez açıp kapatmak istiyorum: Kulak içi kulaklıkları çok dikkatli kullanmak lazım ben bir müddet kullandıktan sonra rahatsızlık duydum DR kulağın tıkanmış falan dedi kulağınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun bu kulaklıklar bizim silmememiz gereken bölgeye kadar erişiyor oranın temizleme mekanizmasınına etki ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gecen yaz basima geleni anlatayim; geceleri kullanmak icin ses engelleyici kulak tikaci aldim. http://www.turuncukasa.com/otifleks-uyku-kulak-tikaci-medium-4562

2. geceden sonra bir kalktim sag kulagim iptal duymuyor  :) sol tarafta %30 falan duyuyor. Doktora gittim temizlettim kulaklari, doktor dediki kulaginda kir varmis, tikacta cok uzun oldugu icin kirleri iyice iceri itmis dedi.

O gun bugundur hemen hemen hergun geceleri ayni tikaci takiyorum, (sadece ucuncu kademesini kesdim cunku gereksiz uzun gercekten), ayrica hergun saatlerce kulakici kulaklik takiyorum cunku onlarin verdigi sesi ve huzuru izolasyonu kulakustu kulaklikta bulmak cok zor, kulagimda hicbir sorun yok.

Yani eger kulaginizda kir birikmisse ki mutlaka birikmistir, bu tip seyler sadece kulaginiza daha cok iterek tikayabilir ama tek baslarina sorun yarattigini dusunmuyorum. Sesini cok acmamaniz sartiyla tabii.

Son olarak gecen gun aldigim ve ilk goruste ask hadisesi gerceklesen kulakligi sizlerede siddetle oneriyorum:

http://www.sanalmarketim.com/logitech-ultimate-ears-350vi-iphone-kulakligi-985000336-/p_37721/?ref=akakce&v=1.66.9

Logitech_Ultimate_Ears_350vi.jpg

Birakin 100 tl yi, 200-300 tllik kulakliklari tokat manyagi yapar.  :) Sikir sikir tizleri, gumbur gumgur baslari var. Seal harika, bundan dolayi izolasyonda cok iyi. Ufacik birde kulaginizda varmi yokmu belli degil. Androiddede calisiyor ayrica sadece ses acma kapama dugmeleri calismiyor androidde o kadar.

Earbud olarakta http://www.dr.com.tr/Elektronik/Marshall-4090623-Minor-Pitch-Black-Control-Talk-IE-Kulakici-Kulaklik-Siyah//Ev-Elektronigi/Kulakliklar/Kulakici-Kulakliklar/urunno=0000000409747?gclid=CKjz8rTKpMoCFYvpwgodk3QN_Q buna bakabilirsin. Ama earbuddan asla ciddi bir performans bekleme..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok