HD ready TV ve Teledünya
0

Bu konuda 8 mesaj var

Ben de HD Ready ibaresi 720p panelli tvlerde olur diye biliyordum ama LG' nin sitesinden modelin özelliklerine bakınca 1080p panelli olduğu belirtilmiş, yanlış görmediysem tabi.

Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teledünya 1080p yayın yapıyor mu? Ben kullanıyorum ama pek 1080p gibi gelmiyor bana görüntüler. 40" LCD Sony televizyon var, HD film, dizi vs. de izliyorum ama Teledünya'nın HD kanalları sanki 720p yayın yapıyor gibi. Belki sinema kanalları 1080p'dir tabi, hiç deneyimlemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turksattaki hd kanallar 1080i, kabloyu bilmiyorum. bu kabloya çıktığı günden beridir gıcığım çünkü bir yere kadar döşenip 94 krizinde oralarda bırakıldı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de HD Ready ibaresi 720p panelli tvlerde olur diye biliyordum ama LG' nin sitesinden modelin özelliklerine bakınca 1080p panelli olduğu belirtilmiş, yanlış görmediysem tabi.

Yanlış bilmiyorsam durum şöyle, "HD Ready" aslında bizim de anladığımız gibi HD yayınlar izlenebilir anlamına geliyor. Bu ibare bir dönem satılan tüm 720P TV'lerde bulunuyordu; 1080P TV'ler ise bu farkı vurgulamak için daha çok "Full HD" terimini kullanıyordu. Aslında "HD Ready eşittir 720P" veya "eşit değildir 1080P" önermeleri doğru değil; artık 1080P bir marifet olmaktan çıktığı için TV'lerin üzerine "HD Ready" yazıp geçiyorlar. Ben de geçen anneme 55 ekran bir LED TV aldım, onda da 1080P olmasına rağmen sadece "HD Ready" yazıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok