ASUS PG279Q G-Sync 27" 2560x1440
1 1

Bu konuda 40 mesaj var

Monitör taze geldi. Kurdum denedim,güzel. Detayları daha sonra yazarım. Tek diyeceğim şimdilik TN ile IPS kıyas kabul etmez.

post-34-0-38476600-1456057698_thumb.jpg

post-34-0-09196600-1456057714_thumb.jpg

post-34-0-46718500-1456057729_thumb.jpg

post-34-0-60053400-1456057741_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu da sisteme ekledik,kaymaklı ekmek kadayıfı oldu.

Dipnot : Allah aşkına sisteme toplu image linki koyma ve toplu image thumbnaili kolmanın kolay yolunu ekleyelim. Dandik donanımhaberde var bizde yok. Eklenen foto thumbnail olarak gözüküyor evet. Ama o fotoyu ben eklerken full çözünürlükte mesajın içinde görüyorum. Ne editlemek,ne yerini düzenlemek mümkün.

post-34-0-03414200-1456058225_thumb.jpg

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eveeet, başlık açmanı bekliyorduk hocam. Tekrar hayırlı olsun. Yorumlarını da dört gözle bekliyoruz.

*Bu foto koyma işini ben de bir iki kez söyledim ama bir çözüm bulunamadı herhalde. Çünkü şu anki haliyle bol fotoğraflı incelemeler vs. yapmak gerçekten sıkıntılı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mehmetcIk Daha önce Asus  PA248Q kullanmıştım. IPS tecrübem var aslında.

Ölü piksel yok,ışık sızdırması çok az köşelerde var gibi,onu da takmıyorum haliyle. TFTCentral incelemesini iyice okudum. Orada özellikle IPS Glow ile Backlight bleedingi karıştırmayın denmiş. Haliyle IPS Glow var ama dert edecek seviyede değil. Sızdırmada çok az köşelerde.

TFTCentral ICC profilini aldım kurdum,üstüne OSD ayarlarını yaptım. Windows'un Color Calibration işine de girdim biraz ince ayar çektim. Şu anda güzel gibi. Renklerde zaten sorun yok ama yine de az parlak geliyor bana şu hali. CD vs ile ince bir ayar çekeceğim daha sonra.

Öncelikle OSD çok iyi. Montiör arkasındaki joystick vs kullanımı çok kolaylaştırmış. Overclock edip 165 yapmak da çok kolay. Hatta direk hz değişimi için özel turbo tuşu var. Her türlü ince ayar yapılabiliyor OSD içinden. En çok sevdiğim ise FPS counter oldu. Başka program kullanmadan,

direk monitör üzerinden FPS takibi yapma ikmkanı var.

Gsynci aktif etmek çok kolay,control panel içerisinde GSync bölümü açık oluyor. İki tıkla aktif oluyor. Çok fazla deneyemedim ama özellikle yüksek fpslerde akışkanlık farkı belli oluyor. Gece-gündüz diyemem ama daha önce anlattığım gözlük takıp rahatlama olayı gibi.

Panelin kalitesi güzel ama daha önce Proart kullanmıştım. Onda P-IPS panel vardı. Onun kadar kaliteli olmadığı da belli oluyor. Proart direk kutudan kalibre edilmiş olarak çıkıyordu. Bunda öyle bir şey yok,kutudan çıkan hali de kötü değil. Ama yine de bizim kalibre etmemiz lazım.

En çok farkı haliyle oyuna girince farkediyorsunuz. "Aaa bunun rengi bu muymuş meğersem" dediğiniz oluyor.

Şimdilki sorunum monitörle değil zaten 980ti ile veya benim sistemle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome'un yaptığı sıkıntıyı bertaraf etmek için testleri artık Chrome'u silip yapıyorum testleri. Başta Gsync açık test yaptığım için sıkıntı oldu haliyle. Ama sonra Gsynci kapatmama rağmen sıkıntı devam etti.

3DMark'ta bir tutarsızlık var. Firestrike'ta Extreme testi yapınca normal sonuçlarla karşılayorum. Ama normal testi yapınca almam gereken puanın genelde yarısını alıyorum. Bir kere normal çalıştı sadece.

Normal çalıştığı hal ile kötü sonuç verdiği halin detaylı değerlerini karşılaştırdım. Tek fark,nedense dandik olan testte Memory hızının 100mhz düşük olması. Bu haliyle efektif olarak x4=400 mhz bir düşüklük demek.

(Gpu-z'de gözüken hız normalin 1/4'ü ya,bilmeyenler için)

Ama sonucu bu kadar etkilemesini çözemiyorum.

Adım adım birşeyler deneyeceğim. Şimdilki Cpu'daki bütün OC'leri kapadım. Default haline döndüm. En olmadı sıfırdan bir windows kurup adım adım birşeyler kurup sorunun oluşmasını sağlamaya çalışacağım.

Fikri olanlardan,öneri alabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıfırdan Windows kurulumu önerebilirim, neticede Nvidia da olsa yeni bir donanıma geçiş olmuş, arada sürücü falan sapıtmış olabilir. CPU'dan süphelendiysen ve overclock ayarlarında sıkıntı var mı yok mu kısa yoldan anlamak istiyorsan Intel Extreme Tuning Utility diye arattır, program üçüncü parti falan da değil Intel'in kendi programı, onu indir ve kur. İçinde bir benchmark var, çok uzun sürmüyor CPU o testi iki defa üst üste geçerse sıkıntı olmuyor, ben hep o uygulamayı kullanıyorum daha sonrasında ise takılan program falan olursa 0.005V yükselterek falan cuk diye oturuyor zaten.

Bence ilk etapta sıfırdan Windows kur, bazıları sıfırdan Windows kur deyince öcü görmüş gibi oluyorlar orası ayrı.:) Bende PC'de hep sadece oyun yüklü oluyor bu bakımdan Windows kurmak çok kolay geliyor bana PC sapıttığında. Ancak tabii cümle program kurulu bir Windows ise sıkıntı olabilir. Neyse, Windows'u kurdun baktın düzeldi, sorun yok. Ancak baktın ki düzelmedi, ilk etapta MSI Afterburner al kur. Rivatuner'ın OSD ayarlarından kartın saat hızını, hafıza hızını, GPU Usage gösterimini, CPU ile ilgili kullanım göstergelerini falan aç, buralardan oyun oynarken GPU Usage sapıtıyor mu bir ona bak, yine saat hızlarına bak, dalgalanma falan olmaması lazım. Bunlarda sorun varsa 3D uygulamarın tümünde sıkıntılı. Bu durumda baika sürücüle ile bir denemeyi dene, baktın yine düzelmedi, karta elveda demek gerekebilir. 

Bir de yazmamışsın PSU'nun doğru düzgün birşey olduğunu düşünüyorum, PSU'dan emin olmak için onu da başka bir PSU ile değiştirip deneyebilirsin, tabii gücünün de yettiğinden emin ol. 750W yeter falan diye alınıyor mesela, ama PSU'nun hizmet de kaldığı süre,  kalitesine, bir sorun olup olmadığına göre yetmeyebiliyor, böyle şeylere karşı da dikkatli ol. 

Yine anakartının baya eski bir model olduğunu zannediyorum, i7 2600K kullandığına göre, onunla ilgili bir problem de olabilir.

Neticede ben yine de bunlara gerek kalmadan, en kötüsünden sıfır Windows kurulumu ile durumu düzeltebileceğini umut ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stres testi 5 dakika yapıyorum yaptığım zaman ama esas olarak orada bir benchmark var onu uyguluyorum, CPU stabil değilse çakılıyor orada, o testi iki defa yapıyorum, çünkü bazen ilkinde geçiyor ikincide takılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

inceleme fotoları tost makinasıyla çekilmiş sanırım  :mrgreen:

hayırlı olsun... hayalimdeki monitör kendisi, ama şu blb sorunlarından dolayı uzak duruyorum şimdilik. ve tabi bir de 1440p olması var, ekran kartını ağlatır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF4 performansı nası bu monitörlerin zorla ips monitör aldıracaksınız ha ağzımızın sulu aktı yalanıyoruz burda :)

Hayırlı olsun güle güle kullan Bloody ve T800

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla çektim,bu sitede full çözünürlükte açtığı için rezalet gözüküyor. Acdsee'de " / " tuşuna basılmış gibi.

Neyse şimdi bilgi lazım bana. GPU-Z'de loglama yapınca Boost speed 1400 gözüküyor. Oysa ki kartın Boost speedi 1300. 

980ti olan biri bezer bir loglama yapıp Boost değerini söyleyebilir mi. Eğer bu bir sorunsa evga'ya soracağım önce problem nedir diye. Problemse de aynen geri iade.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle iyi günlerde kullanmak nasip olsun bloody.

Resimleri dışarıdan thumb olarak atmak yerine forumun kendi resim ekleme özelliğini kullanarak yapabilirsin istersen. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4x çalışmıyor 16x olarak çalışıyor. Benim dediğim 3D bir oyun oynarken gözüken Core speed. 1300'e boost olması lazımken 1400'e boost oluyor. Ben de bununla ilgili bir sorun olabilir kanaatindeyim. O hızı kaldırmıyor olabilir haliyle.

Dual bios varmış bunda bilmediğim,switch ile değişen,ona bakalım bir de. Şimdilik evga precision x ile clock hızını düşürüp denemeler yapıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4x çalışmıyor 16x olarak çalışıyor. Benim dediğim 3D bir oyun oynarken gözüken Core speed. 1300'e boost olması lazımken 1400'e boost oluyor. Ben de bununla ilgili bir sorun olabilir kanaatindeyim. O hızı kaldırmıyor olabilir haliyle.

Dual bios varmış bunda bilmediğim,switch ile değişen,ona bakalım bir de. Şimdilik evga precision x ile clock hızını düşürüp denemeler yapıyorum.

Benim Gigabyte GTX 980Ti'lar da bu şekildeydi, belirtilen değerin üzerinde boost oluyorlardı, bu arada 1400MHz yüksek bir hız 980Ti için, bir miktar düşürüp dene, 1300MHz civarlarına sorun olduğunu düşünüyorsan.

Benim Gigabyte GTX 980 Ti'lar voltajsız 1400'ün üzerine atıyorlardı kendilerini ama GTX 980 kadar kolay da değil, bazen sorunlar olabiliyordu, bu boost dengesizliği o kartlarda da vardı, bazen aşırı bir gaz alma durumu oluyordu hatırladığım kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100mhz düşürünce hızı düzgün sonuçlar aldım. Gıcıklığı sanki kart default hali ile olması gerekenden 100mhz OC'li gelmiş gibi. Normal default hızı ve boost hızı 1200-1300 olması gerekirken,bunun default hızı normal 1200,ama boost olunca 1400'e boost oluyor. 100mhz düşürünce default hız değişmiyor ama boost hızı 100mhz düşünce normal olması gereken 1300'e geliyor ve olması gereken sonuç oluyor. EVGA ile görüşeyim bi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga hocam bana  senin kartların default saat hızları ile boost saat hızlarını,bir de bir oyun çalıştırıp 5 dakka gpu-z ile çıktıkları boost hızı yazar mısın. Ona göre EVGA ile görüşelim bakalım teknik bölümü ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi bu problem -se eğer- benim Gigabyte GTX 980Ti'larda da vardı, kart daha yüksek boost oluyordu diye hatırlıyorum ben, EVGA GTX980Ti olanlar var forumda bir bakıp durum aynı mı belirtebilirler.

Olması gerekenin yarısı sonuç alıyorum derken 1400MHz ile kart sıcaklık falan nedeniyle hız düşmesi yapıyor mu çok dengesiz olarak buna baktın mı ? Bundan da olabilir. Ben bir de daha önce de bahsettim bu iki fanlı kurulumları sevmiyorum, üç fanlı soğutmalar çok daha etkili oluyor, Gigabyte GTX 980Ti Windforce soğutması iyiydi baya ASUS'un iki fanlı Strix'ine göre mesela. Ama garantisi falan var diye Amazon'dan getirirken EVGA tercih ediyorsunuz zannediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gözüken yapmıyor,1400'de sabit. Ama çıkan değerler olması gerekenle alakası yok. Saçma çaıştığı zaman aldığı sonuçla,düzgün çalıştığı zaman aldığı sonucu,detaylarını koyarım birazdan. O yüzden ısrarla hızı soruyorum zaten :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok