Bilgisayar Kasaları
2 2

Bu konuda 297 mesaj var

Pico PSU & FT03 fantazisinden vazgeçmek üzereyim. Elimdeki fansız Seasonic ATX güç kaynağını takabileceğim, mini-ITX bir kasa buldum; sanırım onu alacağım. Marka-modeli sürpriz olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Testleri görmek lazım bence. Enermax 'ın fanlarından üstünlüğü yoksa niye kasmışlar maglev olsun diye? Ölçüm biçimleri farklı olabilir.

Corsair T600 kasanın üzerinde gelen fanları bunlarla veya enermax 'ın fanları ile değiştirsem işe yarar bir fayda elde eder miyim? Kasanın üzerine bir raf monte ettim. O bile üst fanın sesini epey kesti. Biraz daha azaltmam lazım ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Hocam sizin için önemli olan sessizlik ise dediğim fanları duyamazsınız bile. Ancak soğutma üzerinde ne gibi etkisi olur onu bilemem. Kendi kasanızdaki fanların değerleri ile karşılaştırın derim. Ben sessizlik açısından çok çok memnunum, duyulmuyorlar bile. Ancak performans konusunda haliyle biraz zayıflar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton oldukça uzun süre CM Stacker ile sessizlik için uğraştım durdum, o dönem Tagan diye bir güç kaynağı markası vardı aşırı sessiz, sonrasında anakart üzerindeki kuzey köprüsünün fanını çıkarıp büyük bakır blok koydum vs. İşlemci için thermaltake devasa bakır heatsink almıştım, sessiz fan vs. derken bir baktım aslında benim ne overclock ihtiyacım var ne de bilgisayarın soğumasına, en son imac aldım, arada adobe premiere pro çalıştırırken işlemci üzerindeki fanı çalışıyor ama o bile anlamlı bir ses çıkarmıyor. Bilgisayarda da ciddi anlamda oyun oynamıyorsanız, overclock işi sizi cezbetmiyorsa çok fana gerek yok diye düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Isınan hava yükselir diye öğretmediler mi fizik dersinde, nasıl mühendis oldunuz bakayım siz  :D

Arka fanların atmasıyla olmaz o iş, bence sorunlara gebe bu kasa tasarımı.

Bunun düzgün çalışması için hem CPU hem GPU'ya su soğutma uygulamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an kullandığım kasada üstte büyük bir fan var. Kapatıp açmak cpu ,gpu ısısını değiştirmiyor. OC yapılmıyorsa zannedildiği kadar gerek olmayabilir, içerdeki hava akımı yeterli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star doğru tabi yükseliyor da o kadar kuvvetli bir akım olmuyor, arkadaki 12 cm fan çok daha etkindir doğal yükselmesinden. Ama aklıma gelmemişti, doğru diyorsun.

Bir ara iyi kafayı bozmuştum hava akışı diyagramları vs. ile, Lian Li P-50 ile güzel işler de yapmıştım; Mac köreltmiş beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Griffon Mac 'in köreltmesine izin vermeyin , gücün doğru tarafına geçin.:)

Fanları , fan controller 'a mı bağlamayı tercih ediyorsunuz , yoksa anakarta mı? 

Dün filtreyi bir temizleyeyim diye söktüm ki, meğer ön tarafta ki fan durmuş. Controller den biraz hızı arttırınca çalışmaya başladı ama durduğunda uyarı vermiyor tabii. 

Anakarta bağlı olsa yazılımla uyarı verdilirdi. Var mı bir sakıncası anakarta bağlamanın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakarta bağlamanın niye sakıncası olsun yahu. Sadece sahip olunan anakartın dahili fan kontrolü fazla seçenek sunmaz ise istediğiniz gibi ayarlayamama gibi durumlar olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton o da olur inşallah. :) Şimdilik forumlar/internet, arkadaşların/abilerin PC'leri vs. ile hevesimi geçiriyorum ama "ideal şartlar" oluşursa PC toplamak istiyorum bir yandan da.

Ben anakarta bağlar, SpeedFan ile CPU/GPU sıcaklıklarına göre otomatik ayarlanmasını sağlardım ama 2010'da yapıyordum en son bunu, şu anda durum nedir bilemiyorum. Oyun oynamazken sessiz olması çok önemli benim için, o yüzden CPU/GPU belli bir sıcaklığın altındayken %40-50 civarlarına çekiyordum 1200 rpm fanları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok