Grand Theft Auto 5 (14 Nisan 2015)
1 1

Bu konuda 121 mesaj var

2-3 gun icinde bende single olarak %68 ile bitirdim ama elimde 20milyon kadar para var uc karakterde toplam 60 kusur. ancak oyunda golf club tek basina 150milyon dolar kadar. tekrar basladim simdi oynarken heistler ve assassination gorevlerini belli bir duzende yaparsaniz oyun sonunda guzel bir para ile oyunu %100 olarak bitirebilmek icin gerekli paraya sahip olabilirsiniz. tabii %100 icin sadece para yetmiyor ama en azindan etraftaki tum satin alinabilir mulkleri alabilir oluyorsunuz yoksa devamli borsada zaman gecirmek cok bayici, yatakta yat kalk zaman gecir borsaya bak derken fenalik basiyor.

tiyolar Paticik forumundan alintidir :

Single Player Ultra Para (Heist ve Assassination) Tipleri

Bununla ilgili birkaç tutorial okudum ve kendim temiz bir oyun açarak uyguladım, kendi tecrübelerimle birlikte orta boyutlu bir tutorial yazmak istedim.

Her şeyden önce ideal senaryo Franklin'e gelen Assassination mission'ları (ilki hariç, mecburi çünkü) kesinlikle en sona bırakmanız. Bunlar parayı şansa da biraz bağlı olarak 20-30'a katlıyor, heist'leri ideal yapıp 40-45 milyonu 25'e katlamak güzel oluyor.

Hisse alıp satma olayının temeli şöyle; görevler bir hisseyi düşürüp rakibini yükseltiyor genelde. O yüzden yükselecek hisseyi önceden alıyoruz, mission bitince oyunu biraz ilerletip fiyat tepedeyken satıp, çakılan firmanın hissesini alıyoruz. Sonra oyunu biraz daha ilerletip çakılan firmanın normale dönmesini bekliyoruz, sonra onu da satıyoruz. Bu mantığa göre aşağıda yazdığım özetleri takip etmek gerekiyor. Bunu yaparken saati ilerletmek için herhangi bir karakterle yatağa gitmeniz gerekecek, gitmişken arada save de alın, yanlış bir hamleyle ziyan olmasın para.

Crew member'lar kullandıkça yetenek kazanıyor ama aldıkları cut her zaman sabit kalıyor. O yüzden kritik bir görevleri yoksa dandiğini seçmek her şekilde daha iyi.

Yetenekli birer driver ve gunman var oyunda, random encounterlarını yapmanız lazım açılması için. Driver haritanın en sağ üst taraflarında, Taliana Martinez, yanından geçerseniz yolun ortasında devrilmiş alev almış bir arabası var. Alıp hızlıca (ölmeden) arkadaşlarına götürürseniz adamınız oluyor. Gunman Packie Mcreary, geceleri Franklin'in hood'daki evinin yakınında bir ecza dükkanını soyuyorlar ama getaway car ayarlamamışlar. Dört kişilik bir araçla gidip alıp polislerden kurtarırsanız adamınız oluyor.

Heist 1: Jewelry Store (B seçeneği, Smart)
Hacker: Rickie Lukens (Lifeinvader elemanı)
Gunman: Eventini yaptıysanız Packie Mcreary, yapmadıysanız Gustavo Mota.
Driver: Karim Denz

Burada Rickie değil de yetenekli olan hackerı seçerseniz hiçbir işe yaramayan 30-40 saniye fazlanız oluyor, polisler gelmeden tamamen kaçmak hiçbir şekilde mümkün değil zaten. Packie seçin, hem skilli gelişsin, hem az para alsın.

Gunman kötü olursa ölüyor kaçarken, son görevde kötü gunman lazım olduğu için burada öldürmüyoruz ki 1.5 milyonun %6'sından pintilik yaparken 200 milyonun %6'sından olmayalım :P

Driver kötü olursa çamur yola racing bike getiriyor offroad yerine, HIZLI DİYE ALDIM ABİ diyor, o kadar. Güzergah ve kaçış konusunda sıkıntı olmuyor. O yüzden yine kötüsü ki gelişsin.

Assassination 1: Hotel
Görevden önce: BettaPharmaceuticals (BET) alıyoruz.
Görevden sonra: BettaPharmaceuticals (BET)'i kar %80'lere gelince satıyoruz.

Heist 2: Merryweather, etkisiz eleman

Heist 3: Paleto Score
Gunman: Chef veya Packie Mcreary

Gunman kötü olursa yine ölüyor kaçarken, çantasını almak da zor baya. Son görevde kötü gunman lazım olduğu için burada öldürmüyoruz yine, iyisini seçiyoruz.

Heist 4: Bureau Raid (B seçeneği, Roof Entry)
Hacker: Rickie Lukens
Gunman: Norm Richards
Driver: Taliana Martinez

Burada kötü gunman de getirseniz ölmüyor, bari statları gelişsin ve az para alsın diye Norm seçebiliyoruz o yüzden.

Heist 5: The Big Score (B seçeneği, Obvious)
Driver 1: Taliana Martinez (Helikopter)
Driver 2: Karim Denz (Tren)
Gunman 1 ve 2: Elimizdeki en ucuz iki gunman, muhtemelen Norm ve Daryl.

Burada stealth seçeneği alırsak ancak 25 milyon civarı geliyor, o yüzden biraz çatışmayı göze alıp obvious seçmek lazım ki 41 gelsin. Heist'e başlamadan önce mutlaka bol ammo ve body armor alın, grenade launcher da almak çok faydalı. Getaway aracını da Hummer çalıp hız ve armor olarak full modifiye ettim, çok rahat ettim kaçarken.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta, altınları helikopterle trene götürürken gelen Merryweather helikopterleri. Bunlara hemen yakın ve ani hareketler yapmadan uçmak lazım ki Lester hızlıca roketleri atıp düşürsün, yoksa bir helikopteri indiriyorlar ve yarısı gidiyor paranın. Bu olursa çakılıp retry diyin zaten.

Assassination 2: Multi Target
Görevden önce: Debonaire [DEB] alıyoruz.
Görevden sonra: Debonaire [DEB]'i kar %80'lere gelince satıyoruz ve fiyatı düşmüş olan Redwood (RWC)'den alıyoruz. Oyunu 3-5 gün ilerletince Redwood'un karı %300 civarına geldiğinde onu da satıyoruz.

Assassination 3: Vice
Görevden önce: Fruit (FRT) alıyoruz.
Görevden sonra: Fruit (FRT)'i kar %50'ye gelince satıyoruz. (Bunu tutorialler böyle diyor ama ben ancak %25 kar edebildim, şans herhalde. Save ede ede gitmekte fayda var her zaman.)

Assassination 4: Bus
Görevden sonra: Vapid (VAP) alıyoruz. Görevden önce değil bakın, burada yükselen rakip yok. Doğrudan patronunu öldürdüğümüz firmanın düşük hissesini alıyoruz. Sonra oyunu 2 gün ilerletip kar %100 olunca satıyoruz.

Assassination 5: Construction
Görevden önce: Goldcoast (GCD) alıyoruz.
Görevden sonra: Goldcoast (GCD)'yi kar %80 civarına geldiğinde satıyoruz.

Bu alım satımların ideal değerleriyle hesaplarsak baştaki paramızın 29 katı ediyor. Şanssızlıklarla 24 katı bile olduğunu düşünsek, oyunu 42 milyonla bitirmiş biri bunların sonunda 1 milyar dolara ulaşmış oluyor. Koşa koşa gidip Golf Club'ı aldım sonra rahat rahat :P

Durumlar böyle. Bol şans.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 ya da 4 sefer girdim bende gün aşırı demiyimde 2' şer saat ortalama oynadım. %12 civarlarında sanırım oyun şu an ama oyun gerçekten çok zevkli olmuş. Eski GTA' lara kıstasla gerçekten kalitesini farkettiriyor. Senaryo zevkli ve sürükleyici sayılır, zaten sabit bir adamla oynamak yerine karakterden karaktere geçişlerin olması ve bunların birbirleriyle bağlantılı olması olayı iyice güzelleştirmiş. Çok komik ve eğlendiren görevler var, köpekli görevde yerlere yatcaktım gülmekten :P Bundan sonrakilerde de çok komik durumlar vardı ki tahmin ediyorum oynun genelinde daha bir sürü vardır.

Diğer bir detayda oynun motoru çok iyi optimize edilmiş. GTA 4' ü hatırlarsak konsoldan gelen tam bir hüsran niteliğindeydi. GTA 5' de böyle bir durum yok, hem görsel açıdan konsollardan üstün olduğu besbelli hemde yağ gibi akan bir oyun olmuş. Texture muhabbeti için mesela 2gb limitini yinede override edip oynun 2600mb bellek yemesine izin verdirmeme rağmen herhangi bir kasıntı vs durumu olmaması çok iyi.

Epey bir süre oyalayacak gibi bizi bu meret :icon_tongue:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anasını satıyım bizim danaya TEOG dopingi olsun diye 180TL'ye aldım.

İyi ki de almışım, kardeşimle bir oynuyoruz, daha doğrusu co-op yapıyoruz, inanılmaz zevkli oluyor.

Heist ve açık dünya olması müthiş, grafikleri de kökleyince manyak oldu.

Sevgiler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ara ara fırsat buldukça giriyorum oyuna. Bir şekilde online da fena bug lar var, yada bana denk geliyor. rastgele bi grupla prison break heist i yaptım. Bir kaç deneme sonrası görev bitti. son ekranda pat diye failed oldu bi anda. Bu heist lari tanıdıklarla yapmak çok keyifli olacak ama denk gelemedim bi türlü bizden kimseyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yamayı boşver de Heist yapalım hcm ne zamandır denk gelemiyoruz. Başkalarıyla tanimadigin kisilerle çok da keyifli olmuyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne güzel oyun yapmışlar ya helal valla. Çok eğlendirdi, güle oynaya bitirdim. :) PC' de kurulu kalsın ara ara fantezi yapmak kaldı artık geriye. Birde birkaç mekanı almak için falan uğraşılır belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTA serisinin hic bir oyununu 2-3 saaten fazla oynamamisim, pek bana hitap eden bir tur degil. Ta ki GTA V'e kadar.

PC icin 2015'in en iyi oyunlarindan oldugu kesin. Oyunun en begendigim tarafi oynarken beni icine cekmesi, sanki oyun oynuyormus degil de o sehrin sokaklarinda, daglarda tepelerde geziyorumusum hissi vermesi oldu.

Cok az oyunda bu "immersive" deneyimi yasadim diyebilirim. .

Ha bir de Trevor, tum zamanlarin en iyi oyun karakterlerinden biri :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitch'te gordum, buna Roleplay eklentisi yapmislar... Super otesi geyikler donuyor, baya baya eglenceli... fiveM diye geciyor sanirim mod... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

Oyuna konsollar için ray tracing geldi, Xbox Series X veya PS5 ile oyun sahipleri deneyebilirler.

RT Shadows bir önceki güncelleme ile gelmişti zaten. Bu güncellemeyle gelen, RT Reflections. Ancak bunu sadece Fidelity modunda ve 30 FPS ile kullanabiliyorsunuz. RT Shadows ise Performance RT modunda 60 FPS'de çalışıyor.

Bu saatten sonra ekstra yansıma göreceğim diye 30 FPS çekilmez bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok