Lastik Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 176 mesaj var

7 dakika önce, Hamso said:

Konuşuldu mu daha önce bilemiyorum, 1 Aralık, binek araclar icin de zorunlu olmuş.
ilk hafta herkese ceza yazılıp sonra emir verdim zorunluluk kaldırılacak denilebilir ama yazdıklarına yazarlar, haberiniz olsun.

Resmi gazeteye çıkan bir şey var mı? Her sene tam bu dönem binek araçlar da zorunlu oldu söylentisi çıkıyor ama sonra gerisi gelmiyor gibi. Böyle bir salaklık yapmamışlardır inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tam kış sezonu bitiminde , 2017 yilinda şu yayınlanmış, yani 2018 i ilgilendiriyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/04/20170401-14.htm

İKİNCİ BÖLÜM

Usul ve Esaslar

Kış lastiği zorunluluğu

MADDE 5 – (1) Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.

(3) Valilikler, kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’er ay arttırabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Hamso said:

tam kış sezonu bitiminde , 2017 yilinda şu yayınlanmış, yani 2018 i ilgilendiriyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/04/20170401-14.htm

İKİNCİ BÖLÜM

Usul ve Esaslar

Kış lastiği zorunluluğu

MADDE 5 – (1) Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.

(3) Valilikler, kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’er ay arttırabilir.

Evet geçen sene yayınlamışlardı bunu. İlk madde yine ticari araçlar için geçerli. Şehirlere göre valilerin alacağı karara bağlı artık. İstanbul gibi gerekmeyen şehirlerde zorlayacaklarını sanmıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Michelin Primacy 4 kullanan var mi, varsa yorum alabilir miyim?.. Crossclimate+ yada Primacy 4 alacagim (205/55/16) , ikisi de 1800TL'ye geliyor... Yagmur performansi, yol tutus ve fren mesafesi daha iyi oldugundan Primacy 4 alayim diyorum ama yorumlara baktim millet cok sarlamis... Testlerde hep birinci ama kullanici yorumlarinda puanlar daha dusuk... Daha onceki aracta Crossclimate kullanmistim, gayet de memnundum ama bulundugum ilde kar nerdeyse hic yagmadigi icin Crossclimate+ yerine Primacy4 alayim diyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi golfe Petlasin, yurt disi ihraclarinda kullandigi bir marka kislik lastigi taktirdim.Milestone markasi.
3bin km oldu yaklasik.

100Km/h dan sonra Biraz vinnn sesi geliyor. Bu geçen yağan kar ve buzda normal bir şekilde kullandim aracimi.
gunluk 120km yol yapiyorum.

Bir sikayetim yok henüz.

artik herseyde fiyat performans arar oldum.
4 tanesi 1000TL ye aldim.

37c020757e0d78ed36a335b7525684ac.jpg13e7c0ce4d226ae776445ee1270be12b.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahar geldi, yaz yaklaşıyor, fiyatlar yükseliyor... Yeni önerileri yavaş yavaş almak lazım. :)

Fiyat / performans açısından başarılı bulduğunuz yazlık lastikler hangileri? Bu yıl bendekileri değiştirme niyetim var, mevcut lastiklerimin (Kumho takılı şu an) en büyük sorunu gürültülü olmaları (aracın izolasyonu da pek başarılı değil) ve yağmur performansının düşük olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Antalya 'da yaşıyorum ve Good Year Efficient Grip Performance lastiklerinden oldukça memnunum. Gürültü seviyesi gayet iyi , yumuşak karakterli olduğundan konforu da iyi , yol tutuşu da çok tatmin etti zira Antalya-Samsun - Antalya  yaptım  sorunsuz.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar citroen c5 aldım ve lastikler beni yaktı. 245 45R18. şimdi yazlık lastik almam lazım. üstünde iş görmeyecek kışlıklar var. ucuz olacak ve sıkıntı çıkarmayacak tavsiyeye ihtiyacım var. ucuza kormoran fln gördüm ama michelin üretimi diyor. ne dersiniz iş görür mü.

performans beklentim yok. zaten olsada o kadar para vermem yazıktır. tavsiyeleri bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Mr.Smith said:

arkadaşlar citroen c5 aldım ve lastikler beni yaktı. 245 45R18. şimdi yazlık lastik almam lazım. üstünde iş görmeyecek kışlıklar var. ucuz olacak ve sıkıntı çıkarmayacak tavsiyeye ihtiyacım var. ucuza kormoran fln gördüm ama michelin üretimi diyor. ne dersiniz iş görür mü.

performans beklentim yok. zaten olsada o kadar para vermem yazıktır. tavsiyeleri bekliyorum.

petlas, lassa filan varsa onlara bak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04.05.2019 at 20:56, Mr.Smith said:

n11 den tigar marka buldum. tokatta bi lastikcide. 2018 50. hafta üretimi 4 lastiği 1360 gibi bedavadan az yüksek bir rakama aldım. lastikler sırp üretimi. fabrikaları michelin satın almış sanırım. 245.45.zr18  UHP lastikler. zaten öyle benim araçta UHP lik bir durum yok. 1.6 dizel 110 BG. şimdilik izlenim iyi. zamanla ne olur bakıcaz.  ayrıca işyerinde riken kullanan arkadaşlar var. desen aynı ve onlarda sırp üretimi. muhtemelen aynı fabrikanın ürünü. onlarda memnun . fena değil diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lastik tavsiyesine ihtiyacım var. Araç Golf 1.4TSI. İzmir'de kullanıyoruz aracı. Burada öyle kar kış olmuyor. Senede de zaten 10.000 km civarı yapıyor araç. Şu an üzerinde araç üzerinde gelen Hanhook'lar var. 4. yılı doldurdu. 40.000km'de ama deformasyon çatlaklar başladı. Arabayı sırf ben kullanıcak olsam biraz daha zorlarım lastiği ama eşim de kullanacağı için değiştirmek istiyorum.

Lastik ebatları 225/45 R17.

Ne önerirsiniz ? Pahalı lastikler alacak kadar para yok maalesef. Continental EcoContact 6 serisi nasıldır ? Bir kaç arkadaş onu önerdi. Lastiğin tanesini 400-500 civarına getirebilirsem çok iyi olur. Fiyat/Performans bir lastik arıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Pahalı lastikler alacak kadar para yok maalesef.

Petlas'lara bak istersen. Petlas kullanan pek çok tanıdık, akraba vs. var. Şimdiye kadar lastikten şikayet edeni duymadım.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lastik fiyatları döviz düşmesine rağmen son birkaç ayda çok arttı. O fiyatlara sanırım 1.seviye değil 2.seviye lastik alınabilir. Barum, sava, kormoran, lassa vs.

Bende de aynı ölçünün 18liği var. Nokian almayı düşünüyorum ama seneye.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pirelli P1 Cinturato kullanıyorum. 1 önceki lastiklerimde bunlardı, gayet memnunum daha öncekileri değiştirme sebebim artık 50000km yol devirmiş olmaları ve senesel olarak vaadinin sona gelmesiydi. Yeni taktıklarımla 12000km civarı oldu gayet güzel lastikler memnunum. Bunlar tabi yaz lastiği 1 kez Seyrekte kar yağdığında ve 1 kezde buzlanma olduğunda ufak sıkıntı yaşamıştım. Yağışlı havalarda falanda çok basmadıktan sonra bir kontrolsüzlük durumu oluşmadı bugüne kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Atrin said:

@Najaz @TiesTorN @iceice Cevaplar için teşekkürler. Petlas'lara bakacağım. Önerebileceğiniz bir serisi var mı?

@Deathknight Pirelli P1 Cinturato'larda 450-500 bandında bulunuyor sanırım. Onlarıda bir araştıracağım.

Geçen sene sonu ben taze üretim 44. hafta 2018 4 lastik 1150liradan bağlamıştım. Tabi boya göre fiyat değişecektir. P7 ve Zerolar falanda var onlarada bir göz gezdir istersen mevsime tipe göre değişiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Atrin said:

@Najaz @TiesTorN @iceice Cevaplar için teşekkürler. Petlas'lara bakacağım. Önerebileceğiniz bir serisi var mı?

@Deathknight Pirelli P1 Cinturato'larda 450-500 bandında bulunuyor sanırım. Onlarıda bir araştıracağım.

önerebileceğim bir modeli yok, tek bildiğim bir daha lastik alırsam petlas veya lassa olacağı... kullananların yorumları hep iyi, fiyatı da iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Petlas ile ilgili yorumlara baktığımda 1-2 sene sonra sertleşip eskisi gibi yol tutmuyor şeklinde şikayetler okumuştum, özellikle PT515 modeli için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, quad said:

Ben Petlas ile ilgili yorumlara baktığımda 1-2 sene sonra sertleşip eskisi gibi yol tutmuyor şeklinde şikayetler okumuştum

bu petlasa özel bir durum değil çoğu uygun fiyatlı lastik aynı zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03/10/2019 at 3:09 PM, TiesTorN said:

bu petlasa özel bir durum değil çoğu uygun fiyatlı lastik aynı zaten.

daha iyi iste. daha az temas yuzeyi=super yakit ekonomisi! :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok