Lastik Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 176 mesaj var

Önümüzdeki hafta içi arabayı 120bin bakımına vereceğim. Kışlık lastikleri de yazlıklarla değiştireceğim. 205/55R16 ölçülerinde Pirelli Cinturato P7'ler 49bin km'de. Birkaç bin kilometre daha kullanıp bunları emekliye ayırıp yeni set almayı düşünüyorum. Yüksek ses ve orta düzey kuru zemin performansından dolayı tekrar Pirelli almayı düşünmüyorum. Aşağıdakiler arasından bir seçim yapacağım gibi görünüyor.

Michelin Primacy 3 205/55R16 91V

Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V

Continental Conti Premium Contact 5 205/55R16 91V

ADAC'ın 2015 testine baktığımda 1-2-3 yukarıdaki gibi sıralanıyor. Michelin 217 lira, Goodyear 174 lira, Continental 190 lira. Goodyear ile ilgili kötü bir anım var o yüzden ön yargılıyım. Üstelik 10bin km'den sonra sertleştiğini ve hafif yokuşlarda dahi patinaja kalabildiğini belirten yorumlar okudum. Pirelli'den önceki lastiklerim Conti Premium Contact 2'ydi ve 50bin km civarı tecrübem var. Gürültü dışında şikayetim olduğunu hatırlamıyorum. CPC5 sanırım daha sessiz. Daha önce Michelin hiç kullanmadım. Bu üç lastikle ilgili tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum. Farklı marka ya da model tavsiyesine de açığım.

Selamlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynından bana da lazım, 205/55R16..

Benim baktıklarım da aynısı;

170TL Nokian Line: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

175TL Goodyear EfficientGrip Performance: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

227TL Michelin Primacy 3: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Primacy-3.htm

Fiyat/Test değerinde Nokian gibi ama nasıldır bilmem, alınır mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzen Primacy 3'ü tavsiye ederim. Yumuşak hamurlu ve sessiz bir lastik.  Astra'ya takmıştım, özellikle kışlıklardan sonra inanılmaz fark etmişti araç. 

Nokian'la bu sene tanıştım bende, çinli sanarken Finlandiya'lı bir firma çıktı karşıma. Kışlık lastiklerde çok tavsiye ediliyor, bende memnunum kışlıklarda ama yazlıklarda pek başarılı bulunmuyor bildiğim kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
175TL Goodyear EfficientGrip Performance:

vaktiyle gy hydragrip kullandım yol tutuş, fren mesafesi ve yağmur performansı bence çok iyi ama hamuru gereksiz sertti. aracın amortisörleri de sertse konfordan ödün verirsiniz. ben michelin'den gy'ye geçtiğimde attan inip eşeğe binmiş gibi olmuştum. hydragrip serisi kötü değil asla ama özellikle michelin'e göre konfor olarak çok geride. efficient nasıldır bilmiyorum muhtemelen o da böyledir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bridgestone neden düşünmüyorsunuz ? Genel olarak benim aldığım tüm bridgestone'lar hiç sorun çıkarmamıştır bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Petlas'ın fiyatlarına da göz atın bence. Bazı modellerde neredeyse yarı yarıya farkediyor. Hem yerli hem milli :)

yerli koç üretimi araçta yine yerli fabrika çıkışı pirelli kullandım bir ara, araç ne dönüyor ne duruyordu, 1mm su görse aquaplanning, ani denemeyecek kadar sert frende kızağa bağlıyordu, bir kaç kere normal hızlarda arabayı durduramayıp arkadan koydum millete, olmayacak virajlarda spin attım, bir de ilk arabam ulan diyorum bu iş bu kadar saçma olmamalı, meğer kabahat bende değil lastikteymiş, en son tem'de 120-130 civarı bir hızla düz giderken arka sağ lastik parçalandıktan sonra dunlop'a geçince anladım. (kabak olmasına imkan yok çünkü totalde 2 set lastikle 50k kullandığım bir arabadan bahsediyorum.) aynı arabada geceyle gündüz kadar fark yaratıyordu o dunlop set, ingiliz üretimiydi hem de sanırım, sene 98-99. resmen insanların güvenliği, dolayısıyla hayatıyla oynayan koçtan o gün bugündür nefret ederim. zaten sağda solda, tv'de filan denk geldiğiniz kazalara dikkat edin hep doblo. hadi şahinler apaçi, yanlamaya çalışıyorlar filan ama küçük ticari kullanan profil belli. resmi regülasyonlara uygun araç üretiyor bunlar ama herhalde kriterlere minimum düzeyde uyuyorlar. yani atıyorum fren basıncı min. 1bar olacak diyorsa resmi döküman, bunlar asla 1.1bar yapmıyorlar. 1.0000 yapıp geçiyorlar. dedikten sonra yerli mi asla! bu imajı yerleştirdiği için de eleştirilmeyi hak ediyor koçlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben binekte 205 55 16 da lassa impetus revo teecih ediyorum.

Arazi icin ise lassa competua 4x4

Kislikicin de snoways era + kullaniyordum binek icin.

Hic bir sıkıntı yapmadi. Bence lassa işini biliyor, yollarımızı biiyor.

Kışlıklar

Arazi AT

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da bacanağın aracı. Onda da Lassa Competus AT kulaniyoruz. 3 yasina girdi bunlar. İstediginiz ebatlar değil ama bilgi olsun diye yer veriyorum. Biz ailecek araclarimiza lassa takıyoruz.

1va2RN.jpg

v5AQ34.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene nokian wrd 3 almıştım focusa. gayet memnun kaldım. 1-2 sert fren durumunda absyi dahi devreye sokmadan kene gibi yapıştığını gördüm. 1-2 ay içinde imkan el verirse 4 latiğide line serisi nokian ile değiştirmeyi düşünüyorum. bence şans verilebilir bir lastik markası nokian.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende kışlıklardan yazlıklara yeni set alarak geçeceğim, şu ara arayıştaydım bu başlık benim içinde iyi oldu.

aracım 2005 model civic, orjinalinde 185/65/14 vardı, ben 2010 yılında aracı aldığımda 205/55/16 continentale geçtim. Yol tutuş inanılmaz değişti, ama yakıt tüketimi arttı. Yazlıklardan petlas 205/55/16 kışlıklara geçtiğimde aracın konforu arttı. Ses olayı daha da azaldı. O zaman continentalın sesli bir lastik olduğunu anladım.

Şimdi jantları değiştirmeden 195/55/16 almak istiyorum, amacım aracı biraz daha rahatlatmak. Bunun içinde Goodyear efficentgrip performance serisine bakıyorum. 195 ebatta 240 tl gibi bir fiyat buldum. Michelin için 280 tl gibi fiyat verdiler. Goodyearın yorumlarını okudum, kullanıcılar genelde memnun. Michelin performansında ve daha ucuz olduğu söyleniyor.

Benim içinde varsa tavsiyeleriniz dinlemek isterim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağ ön lastik arada bir iniyordu dün tamamen gitti, sabah sabah lastiği değiştirip soluğu lastikçide aldım, çıkma lastiğe 50tl verdim..

HB 155TL'ye Goodyear 205/55R16 91V Efficientgrip Performance satıyor, yorumlarda agrasif kullanımda lastik kayıyor denince Nokian'a baktım ona da alt sınıf diyorlar, sonra araç üzerinde ki lastikler iyiydi derken aklım http://www.hepsiburada.com/hankook-205-55r16-91h-ventus-prime3-k125-oto-lastik-p-OTLSTHNK1020150 gitti..

Ne salak bir pazar bu lastik işi, birileri test yapmış her yıl farklı bir lastik ilk sırada veya 2. olan lastik diğer sene sonuncu falan..

Ecnebi testlerinde lastikler ile bize gelenlerin menşei farklı vs, biri  "ahan bu, bunu al" diyebilir mi? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanım deneyimi olarak Bridgestone tavsiye edebilirim. 3,5 yıl kullandım Turanzaları akdeniz iklim koşullarında yani kar birkaç kere gördü. 57.000 de değiştirdim. Dişler iyi durumdaydı hala. Diğerlerine göre daha sert olabilir ama dayanıklılıkta başarılı oldular. Değiştirdiğimde de T001 taktırdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 13 yaşında RAV4 için 235 60R16 lastik alacağım ama hem çok fazla kullanılmıyor (senede 5-6 bin km) hem de 1-2 seneye muhtemelen satarız. Antalya'da oturduğum düşünülürse, iyi ve pahalı markalar değilde fiyat/performans olarak hangi marka yaz lastiğini tavsiye edersiniz? Mesela bir yerde sordum hankook tanesi 325 dedi, daha uygun ne var dedim maxxis tanesi 250 dedi. Michelin falan herhalde daha da pahalıdır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 13 yaşında RAV4 için 235 60R16 lastik alacağım ama hem çok fazla kullanılmıyor (senede 5-6 bin km) hem de 1-2 seneye muhtemelen satarız. Antalya'da oturduğum düşünülürse, iyi ve pahalı markalar değilde fiyat/performans olarak hangi marka yaz lastiğini tavsiye edersiniz? Mesela bir yerde sordum hankook tanesi 325 dedi, daha uygun ne var dedim maxxis tanesi 250 dedi. Michelin falan herhalde daha da pahalıdır...

Fiyat olarak çok bir arayışa girmeyin bence, o ebatların fiyatları öyle. Lastikteki beklenti çok farlı ebatlarınızda.

İlle marka derseniz yukarıda yazdım, Lassa Competus AT diyebilirim. Sessiz, taşta  maşta yarılmıyor, çamurda da çok güzel kazıyor gidiyor, çakılıp kalmadım hiç.

Taşta gidiyor

Karda da gidiyor

Lastik dişleri karı güzelce atabiliyor.

Y4MAE6.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Montaj dahil 175tl ye Hankook 205/55R16 91V Ventus Prime3 aldım, yol tutuşu iyi gibi ama konuşmak için erken.. birkaç aya belli olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HB 155TL'ye Goodyear 205/55R16 91V Efficientgrip Performance satıyor, yorumlarda agrasif kullanımda lastik kayıyor denince Nokian'a baktım ona da alt sınıf diyorlar, sonra araç üzerinde ki lastikler iyiydi derken aklım http://www.hepsiburada.com/hankook-205-55r16-91h-ventus-prime3-k125-oto-lastik-p-OTLSTHNK1020150 gitti..

Ben de 2 senedir Goodyear aynı modelini kullanıyorum. Fiyat çok iyi zaten. Birkaç kez yonca kavşaklarda 50 km hızda hafiften kaydığını hissettim. Aracımda esp olmadığı için fazla kasmıyorum zaten.

Hankook nasıldır bilmiyorum, umarım iyidir. Hayırlı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün pek de araştırmadan  N11'den 162 liraya Bridgestone 195/65 R15 91V Turanza T001 aldım.

Eski lastiğim de Bridgestone'du ve memnundum ( ER300)  T001'den de memnun kalacağımı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün pek de araştırmadan  N11'den 162 liraya Bridgestone 195/65 R15 91V Turanza T001 aldım.

Eski lastiğim de Bridgestone'du ve memnundum ( ER300)  T001'den de memnun kalacağımı düşünüyorum.

Benim bacanağın abisi lassa-bridgeston bayisi, corolla aldı, üzerinde ne vardı hatırlamıyorum, araç dükkana geldiği gibi üstündekileri söküp T001 takti. şuan TR de en çok km yapmış Corolla 2014 onda olsa gerek ve aynı lastikle devam ediyor, yol tutuşu vb. çok iyi durumda, bence iyi seçim yapmışsınız.

Güle güle kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Montaj dahil 175tl ye Hankook 205/55R16 91V Ventus Prime3 aldım, yol tutuşu iyi gibi ama konuşmak için erken.. birkaç aya belli olur

Teknoseyir'den Can Hankook ve Nokian lastikler için iyi yorumlar yapıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok