Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   37 oy

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      5
    • AXA
      3
    • Eureko
      2
    • Groupama
      4
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • Diğer
      5
    • Kasko yaptırmıyorum
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 114 mesaj var

Eylül'de bitiyor benim sigorta, o zamana kadar bir sığırlık yapılmazsa çok güzel olur. 

Şimdi insanlar rahatladı, "kaliteli hizmet vereni seçeyim" demeye başladılar. Güzel de oldu bence. Saçma sapan firmalardan yapıyorduk önceden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Eylül'de bitiyor benim sigorta, o zamana kadar bir sığırlık yapılmazsa çok güzel olur. 
Şimdi insanlar rahatladı, "kaliteli hizmet vereni seçeyim" demeye başladılar. Güzel de oldu bence. Saçma sapan firmalardan yapıyorduk önceden. 

en çok kaç gün önceden yapılabiliyor sigorta ve kasko?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Hamso said:

1 veya 2 hafta diye biliyorum. Ancak yeni yapılan poliçe de diğer poliçenin bitiş tarihinden itibaren başlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, Hamso said:

En fazla 1 ay öncesinden fiyat alabilirsiniz. 

Hamso and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

motosikletin sigortası 11 nisanda 455 tl idi. sigortacı bekle indirim gelecek dedi. 13 nisanda alınan fiyat 235 tl. iyi düdüklediler bizi 2 sene:mad: referandumun seçimin gözünü seveyim

Mr.Smith tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar selam,

trafik branşında olmasada sigorta şirketinde çalıştığım için konuyu kısaca size özetleyeyim. Sigorta şirketlerinin düşündüğünüz ölçüde "düdükledikleri" filan yoktu. Olay nasıl başladı derseniz; Devlet bundan birkaç yıl önce trafik sigortasında serbest tarifeye geçti, yani isteyen istediği primi versin dedi. Ben çalıştığım firmamın adını vermek istemiyorum reklam olmasın diye ama bizim şirketin trafik primleri serbest tarife sonrasında çok düşük bir primde olmadı hiçbir zaman. Çok ciddi aktüeryal hesaplamalar ile olması gereken prim neyse biz onu dedik bu da pazar payımızı fazla yüksek tutamadı hatta pazar payımızı kaybettik. Ancak bu dönemde diğer bazı şirketler ciddi bir fiyat rekabetine girdiler ve primi hesaplanamaz ölçüde düşürdüler. Bu durumun altında da mantıklı aktüeryal bir hesaplama olmadığından da birkaç sene içerisinde büyük zararlar yazmaya başladılar. O noktada bu rekabete giren başta büyük sigorta şirketleri akabinde de onların takipçisi olarak diğer ufak şirketler bu zararı biran önce çıkartabilmek için çok ciddi prim artışına gittiler. İşte sizin gördüğünüz bu ciddi prim artışları bu dönemlere tekabül ediyor. Bu şirketler vakıf kuruluşu değiller tabiiki hepsi birer ticari işletme ve kar odaklı çalışıyorlar. Şu noktada devlet bir üst limit getirerek sigortacının karını kısmadı, ciddi şekilde zarar etmesine yol açtı. Çoğunuz birer ticari işletmede çalışıyorsunuz, örneğin bir lokantanız var diyelim; kuru fasulyeyi 5 liraya mal ediyorsunuz ve 6 liraya satıyorsunuz. Sonra Devlet gelip diyor ki "kuru fasulyeyi isteyen istediği fiyata satabilir" ve akabinde aynı mahalledeki diğer kuru fasulyeciler de rekabete tutuştular ve kasesini 1 liraya kadar düşürdüler. Sonra içlerinden en büyüğü zarar edince "yeter artık yoksa batacağım" diyip kase fiyatını 9 lira yaptı. Bunu gören diğer ufaklar da "o 9 lira yaptıysa bizde arttıralım" dediler. Bu arada siz hala 6 liradan satmaktasınız ve birden en yüksekken neredeyse en düşük fiyata satan şirketlerden birisi oldunuz artık ancak sonuçlarınız tabiiki iyi. Sonra bir bakıyorsunuz devlet gelip diyor "bu kuru fasulyeyi 4 liraya satacaksın ve isteyen herkese de satış yapmak zorundasın." Şu durumda ne düşünürsünüz?

Açıkcası bu durum bazı ufak sigorta şirketlerinin batmasına sebebiyet verebileceği gibi büyük olanların da yatırım yapmamalarını sağlayacaktır. Önümüzdeki dönemde işten çıkarmalar başlayacağını düşünüyorum.

Hamso and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Coppermine said:

Arkadaşlar selam,

trafik branşında olmasada sigorta şirketinde çalıştığım için konuyu kısaca size özetleyeyim. Sigorta şirketlerinin düşündüğünüz ölçüde "düdükledikleri" filan yoktu. Olay nasıl başladı derseniz; Devlet bundan birkaç yıl önce trafik sigortasında serbest tarifeye geçti, yani isteyen istediği primi versin dedi. Ben çalıştığım firmamın adını vermek istemiyorum reklam olmasın diye ama bizim şirketin trafik primleri serbest tarife sonrasında çok düşük bir primde olmadı hiçbir zaman. Çok ciddi aktüeryal hesaplamalar ile olması gereken prim neyse biz onu dedik bu da pazar payımızı fazla yüksek tutamadı hatta pazar payımızı kaybettik. Ancak bu dönemde diğer bazı şirketler ciddi bir fiyat rekabetine girdiler ve primi hesaplanamaz ölçüde düşürdüler. Bu durumun altında da mantıklı aktüeryal bir hesaplama olmadığından da birkaç sene içerisinde büyük zararlar yazmaya başladılar. O noktada bu rekabete giren başta büyük sigorta şirketleri akabinde de onların takipçisi olarak diğer ufak şirketler bu zararı biran önce çıkartabilmek için çok ciddi prim artışına gittiler. İşte sizin gördüğünüz bu ciddi prim artışları bu dönemlere tekabül ediyor. Bu şirketler vakıf kuruluşu değiller tabiiki hepsi birer ticari işletme ve kar odaklı çalışıyorlar. Şu noktada devlet bir üst limit getirerek sigortacının karını kısmadı, ciddi şekilde zarar etmesine yol açtı. Çoğunuz birer ticari işletmede çalışıyorsunuz, örneğin bir lokantanız var diyelim; kuru fasulyeyi 5 liraya mal ediyorsunuz ve 6 liraya satıyorsunuz. Sonra Devlet gelip diyor ki "kuru fasulyeyi isteyen istediği fiyata satabilir" ve akabinde aynı mahalledeki diğer kuru fasulyeciler de rekabete tutuştular ve kasesini 1 liraya kadar düşürdüler. Sonra içlerinden en büyüğü zarar edince "yeter artık yoksa batacağım" diyip kase fiyatını 9 lira yaptı. Bunu gören diğer ufaklar da "o 9 lira yaptıysa bizde arttıralım" dediler. Bu arada siz hala 6 liradan satmaktasınız ve birden en yüksekken neredeyse en düşük fiyata satan şirketlerden birisi oldunuz artık ancak sonuçlarınız tabiiki iyi. Sonra bir bakıyorsunuz devlet gelip diyor "bu kuru fasulyeyi 4 liraya satacaksın ve isteyen herkese de satış yapmak zorundasın." Şu durumda ne düşünürsünüz?

Açıkcası bu durum bazı ufak sigorta şirketlerinin batmasına sebebiyet verebileceği gibi büyük olanların da yatırım yapmamalarını sağlayacaktır. Önümüzdeki dönemde işten çıkarmalar başlayacağını düşünüyorum.

Bende sigorta şirketinde çalıştığım için yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. 

Kısacası olay sadece gördüğünüz gibi değil, ek olarak devlet referandum öncesinde birçok sektörde vergi indirimleri sağladı ancak sigorta sektöründe halen %12 civarı vergi almaya devam ediyor ve şirketlere fiyat indirimi için baskı yapıp sabit tarifeye "zorla" geçirirken, kendi vergi oranından indirim yapmıyor. 

Ayrıca şunu da belirtmek isterim; ülkede satışı olan hangi ürünün fiyatı devlet eliyle sabit ki serbest pazarda trafik fiyatı da sabit olsun ? şirketler fiyatları belirlerken ciddi bir aktüeryal hesap yapıyorlar ancak devlet bir anda tüm bu çalışmaları hiçe sayıyor. 

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesleğin içinde olmadığım için bildiklerinizi benim de bilmem olanaksız; ben kendi açımdan yorum getireyim; yıllardır kazam ya da herhangibir sorunum yok; ve fiyat serbestliği getirildiğindenberi 125 cc.scooter ile 1300 cc. otomobilime nerede ise aynı primi ödüyorum; hatta scooter'e daha fazla ödüyorum; ben bu fiyatları mantıklı bulmuyordum; bu sene de geçtiğimiz 2 ay içinde 2 aracın da sigortasını yaptırmış olduğum için bu indirimlerden yararlanamıyorum; seneye ne olur o da belli değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, furunotr said:

Mesleğin içinde olmadığım için bildiklerinizi benim de bilmem olanaksız; ben kendi açımdan yorum getireyim; yıllardır kazam ya da herhangibir sorunum yok; ve fiyat serbestliği getirildiğindenberi 125 cc.scooter ile 1300 cc. otomobilime nerede ise aynı primi ödüyorum; hatta scooter'e daha fazla ödüyorum; ben bu fiyatları mantıklı bulmuyordum; bu sene de geçtiğimiz 2 ay içinde 2 aracın da sigortasını yaptırmış olduğum için bu indirimlerden yararlanamıyorum; seneye ne olur o da belli değil...

Sigorta şirketlerinin asıl problemi trafik sigortalarındaki bedeni hasarlardı.( yani trafik kazası sonucundaki ölüm, sakatlık durumunda ödenen yüksek tutarlı hasarlar ve manevi tazminatlar)

Daha net anlayabilmeniz için bir örnek vereyim;

Diyelim bir kişi hatalı sollama yaptı ve kaza sonucunda vefat etti. Tüm kusurda vefat eden sürücüdeydi. Trafik sigortası genel şartları derki kusurlu olan sürücü için sigorta şirketi herhangi bir ödeme yapmaz. Ancak hukuk diyor ki bu ölen adam kusurluydu ama bu sürücünün geride çocuğu, eşi yani bakmakla yükümlü olan kişiler vardı. Trafik sigortasıda 3. şahıslara karşı bir sorumluluk sigortası olduğu için, burada eş, çocuk 3. şahıstır, dolayısı ile geride kalanlara tazminat ödenmeli...

Yargıtaydan çıkan binlerce böyle emsal karar olması sebebiyle 2014 - 2015 yılından itibaren 10 yıl geriye dönük olarak tüm avukatlık büroları, hastahanelerden trafik kazası sonucu ölen kişilerin ölüm listelerini aldılar ve ailelerinden vekalet alarak sigorta şirketlerine tazminat davaları açmaya başladılar. (Avukatlar için yeni bir sektör oluştu, şirketlerden aldıkları tazminatın %10-15-20-30 hatta yarısını avukatlar almaya başladılar, sadece bu işle uğraşan avukatlar var, kısa bir araştırma ile internette bulabilirsiniz.) 

Bunun sonucunda önceki yıllarda uygun fiyatlarla trafik sigortası yapan şirketler duruma hazırlıksız yakalandı ve geçmişe yönelik 10 yıllarından sorumlu oldukları için ciddi tazminatlar ödemeye başladılar. Bunun sonucunda da benim de çalıştığım şirket dahil olmak üzere birçok şirket trafik sigortası yapmak istemedi ve kendini kurtaran primlerlerle satmaya çalıştılar. Bildiğiniz üzere sigorta bir havuz olduğu için bir taraftan boşalırken, diğer taraftan hızlıca da doldurmak gerekiyor. Doğal olarak primler tüketiciye ağır gelmeye başladı. Maalesef devlet bu noktada bazı hukuksal reformlar yaptı ama daha sonuçları yeni yeni ortaya çıkarken bir anda bu sabit tarifeyi getirerek işleri daha da çıkmaza soktu. 

Sizin durumunuza baktığımızda, küçük hacimli motorsiklet kullanan birinin ölüm riskinin daha yüksek olması, yukarıda saydığım bedeni hasar riskinden ötürü şirketler primini yüksek alıyor. Çünkü düşük hacimli motorlar hemen hergün trafikte kullanılıyor ve buda riski arttırıyor. 

Ancak motorunuz 600 cc ve üzeri hobi motoru olsaydı (racing motorlar hariç), emin olun çok daha uygun prim veren yerler bulabilecektiniz. Çünkü istatistikler; hobi motorlarının genelde hafta sonu kullanılan, yağışlı havalarda hiç kullanılmayan, 35 yaş üzeri kişiler tarafından kullanılan araçlar olduğunu gösteriyor. Dolayısı ile 125 cc motorlara göre kaza riski daha düşük. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sigorta şirketlerinin mantığı; 10 yıl önce kendi hatası sonucu ölen birinin sorumluluğunun benim üzerime yıkılması pek adil değil; 125 cc. küçük hacimli scootera gelince otoyol v.s. ya da E5'e zaten çıkmıyorum; mümkün mertebe ana yolları kullanıyorum; bazan ana yola çıkıyorum; burada da birilerinin saçmasapan kullandığı motor yüzünden bedelinin benden çıkarılmaya çalışılması da ayrı bir olay; trafiğin durumunu veya bozukluğunu ise benim düzeltecek halim yok; biri trafiği düzeltip kontrolünü yapmıyor; diğeri ise belli bir kesimin acısını ilgisi olmayanlardan çıkartmaya bakıyor; benim açımdan bakınca durum bu şekilde ve hiç adil değil... Denetimler ise hak getire; piyasada muayenesiz, ruhsatsız çok scooter var ve patlamaya hazır bomba gibi dolaşıyorlar etrafta; ben bunlarla aynı kefeye konmayı kabul edemiyorum...

furunotr tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende olayın ötesini berisini bilmiyorum ve beni çokta ilgilendirmiyor. geçen sene 250 tl verdiğim sigortaya bu sene 500 tl isteniyorsa ben buna tüketici olarak itiraz ederim. 17 yıllık şoförüm. hiç kazam yok. yılda yaptığım kilometre ortalama 7-8 k. ama prime gelince %100 zam.  bana gelince maaşa %4 zam. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gecen sene kasko (eureko)+sigorta 2350 lira; bu sene (%30 hasarsizlik indirimi ile) 2068 (sampo japan) lira. 1300 kusur lira kasko ucretinde sorun yok-- eyvallah. ama 750 lira sigorta nedir allah askina yahu?!! :mad: yuh! her acenta da sigortada ayni parayi cekiyor. 

150 liraya daha ucuzu var ama ben acentacimdan memnunum.  %90 ihtimal oradan yaptiracam. sadece kaskonun sampo japan olmasi killandirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zorunlu trafik sigortasını hangi şirketten yaptığınızın bir önemi yok, hepsi aynı. En ucuzu hangisiyse onu tercih edebilirsiniz. Kasko da ise şirket önemli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evdeki araçları geçen hafta yaptırdım, eşimin hasarsızlık indirimi 1 yıllık geçtiğimiz yıl 2 hasar birden vardı. Bendekinde hasar yok 3 senedir. Sırasıyla kasko 1500 (Aksigorta-Toyota kasko poliçesi) + trafik 519 (sompo japan), kasko 1059 (Ak sigorta-Toyota kasko poliçesi) + 519 (Ak sigorta). 3500 kadar para sıkıştırmış sigortacılar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaştan, şehirden ve sicil temizliğinden zorunlu sigortaya çok para vermiyordum. Bu sene sabit fiyat olmuş zorunlular, firmalar arası fark kalmamış. Artık ben de iyi para veriyorum maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bereket sigorta nasil bir sirkettir, duyan bilen var mi?

en ucuz kaskoyu o veriyor bana:

SOMPO KASKO 1.284,41 TL 
KORU SİGORTA 1.148,82 TL
BEREKET SİGORTA 917,65 TL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı kasko şirketleri, müşteri değil ortak topluyorlar.

Toplu bir sel baskınında bütün ortaklardan para falan talep edebilirler. Detaylari tam okuyun, böyle bor firma olabilir. Batmayacak oranda prim alirlar, nasil olsa sıra dışı durumlarda sorumlu ortak çok, finanse eder...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.12.2018 at 16:23, infestor said:

bereket sigorta nasil bir sirkettir, duyan bilen var mi?

en ucuz kaskoyu o veriyor bana:

SOMPO KASKO 1.284,41 TL 
KORU SİGORTA 1.148,82 TL
BEREKET SİGORTA 917,65 TL

Bereket sigorta fetöden dolayı tasfiye edilip, tarım kredi kooperatifine satılan eski adı Işık sigorta olan şirkettir. Önümüzdeki dönemlerde tarım sigortaları için kullanacaklar. Yeni yapılanmaya çalışan, devletle organik bir bağı olan sigorta şirketidir. 

18 saat önce, Hamso said:

Bazı kasko şirketleri, müşteri değil ortak topluyorlar.

Toplu bir sel baskınında bütün ortaklardan para falan talep edebilirler. Detaylari tam okuyun, böyle bor firma olabilir. Batmayacak oranda prim alirlar, nasil olsa sıra dışı durumlarda sorumlu ortak çok, finanse eder...

Bu dediğiniz kooperatif sigortacılığı yapan şirketlerde oluyor. Sektörde Doğa ve Koru sigorta bu mantıkta çalışırdı. ama geçtiğimiz dönemlerde onlarda A.Ş. şirketi oldular. Dolayısı ile bu şekilde çalışan sigorta şirketi kalmadı. 

srk tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, srk said:

Bereket sigorta fetöden dolayı tasfiye edilip, tarım kredi kooperatifine satılan eski adı Işık sigorta olan şirkettir. Önümüzdeki dönemlerde tarım sigortaları için kullanacaklar. Yeni yapılanmaya çalışan, devletle organik bir bağı olan sigorta şirketidir. 

kasko musterisi icin iyi birsey mi kotu birsey mi? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kasko 1100₺ çıktı trafik 572₺.  Acentedeki arkadaşıma reklamlarda dönen tamamlayıcı aksigorta sigortası sordum araştırdı epey kapsama sağlıyor neredeyse full kasko kadar. 680₺ ye bunu yaptırdım geçtim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kasko: bereket/917 lira (100.000 lira IMM)

sigorta: ray/665 lira

olarak yaptirdim. daha da ucuzunu bulamadim. trafik sigortasindan acimadan geciriyorlar. orasi apayri :mad:

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

telefon ile 3 gündür zorlayarak en iyi 2400 lira olarak aldığım, sompo japan kasko poliçesinin tamamen aynısını şuan sigortam.net üstünden, %60 hasarsızlık + internet özel indirimi + meslek indirimi uygulatarak 1700 liraya yaptırdı. carrefour'da da 200 TL üstüne 100 TL lik hediye çeki verdi, üstüne de 8 taksit yaptı.

daha ne olsun bilmiyorum yani, çok acente arkadaş var ama, hiçbir fiziki acente bu fiyatları veremiyor.

misal şuan aynı poliçeyi anadolu sigorta'dan yaptırtmak istesem %60 hasarsızlığa rağmen çıkan fiyat 4000, heralde bmw sürücülerinden çok çekmiş anadolu, bize yaptırtmasın da kime yaptırtırsa artık diyorlar, kabul edilebilir bir fiyat değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.03.2019 at 15:39, stardust said:

telefon ile 3 gündür zorlayarak en iyi 2400 lira olarak aldığım, sompo japan kasko poliçesinin tamamen aynısını şuan sigortam.net üstünden, %60 hasarsızlık + internet özel indirimi + meslek indirimi uygulatarak 1700 liraya yaptırdı. carrefour'da da 200 TL üstüne 100 TL lik hediye çeki verdi, üstüne de 8 taksit yaptı.

daha ne olsun bilmiyorum yani, çok acente arkadaş var ama, hiçbir fiziki acente bu fiyatları veremiyor.

misal şuan aynı poliçeyi anadolu sigorta'dan yaptırtmak istesem %60 hasarsızlığa rağmen çıkan fiyat 4000, heralde bmw sürücülerinden çok çekmiş anadolu, bize yaptırtmasın da kime yaptırtırsa artık diyorlar, kabul edilebilir bir fiyat değil...

Sigorta sektöründe çalışan biri olarak bir tavsiye vereyim, sompo japan sigorta, acenteleri arasında fiyat farkı yaratmayan bir şirket, dolayısı ile acenteden aldığınız teminatlarla internet üzerinden aldığınız teminatları mutlaka karşılaştırın. Belki teklif aldığınız acente yanlış çalışma yapmış olabilir ( sompoda yaptığınız mesleğe göre indirim verir, hasar anında da beyan edilen meslekte olup olmadığını sorgular eğer değilseniz hasarda muafiyet uygulayabilir, acenteniz meslek indirimi vermemiş olabilir). 

eğer henüz poliçenizi yaptırmadıysanız bunları mutlaka sorgulayın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, srk said:

Sigorta sektöründe çalışan biri olarak bir tavsiye vereyim, sompo japan sigorta, acenteleri arasında fiyat farkı yaratmayan bir şirket, dolayısı ile acenteden aldığınız teminatlarla internet üzerinden aldığınız teminatları mutlaka karşılaştırın. Belki teklif aldığınız acente yanlış çalışma yapmış olabilir ( sompoda yaptığınız mesleğe göre indirim verir, hasar anında da beyan edilen meslekte olup olmadığını sorgular eğer değilseniz hasarda muafiyet uygulayabilir, acenteniz meslek indirimi vermemiş olabilir). 

eğer henüz poliçenizi yaptırmadıysanız bunları mutlaka sorgulayın. 

olay şu ki, poliçe aslında 2100 liraya yakın bir fiyata düzenlendi. Sigortam.net kredi kartıma aradaki farkı geri ödeme yaptı. Hangi acente komisyonun bir bölümünü müşteriye geri öder ki ?

yani evet sompo dediğiniz gibi olabilir ama sigortam.net cidden avantajlı. Bireysel olarak acenteye gidip yaptıran insan işte mediamarkt'a gidip "görmeden almam" diyen, internet kullanımı kısıtlı kişiler.

babama bile kaç senedir diyorum, "acente benim 20 senelik arkadaşım şimdi nasıl diyeceğim sen yapma" diyor bana ama bu sene tedbirimi aldım, onlar yenilemeden ben internetten yaptıracağım ve olay bitecek.

poliçe düzenletmek için ne fiziki bir dükkana ihtiyaç var, ne de call center çalışanına aslında ama acentelerin en büyük şansı işte oku yazması olduğu halde 3 cümleden uzun yazıları okuyamayan, karşılaştırma yapmayı bilmeyen, araştırma yapmaya üşenen halk. yeni nesille birlikte bu insanların sayıları azalacağı için bence bireysel sigortalar için poliçe düzenleyen fiziki acenteler de yavaş yavaş silinecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigortam.net'ten insanlar genelde kaza vs. sıkıntılı bir durum olduğunda muhatap bulamama işinden dolayı şikayetçiydi. Karşında tanıdığın muhatap bulmak kriz anlarında önemli bir konu. 

Ayrıca sigorta sektöründe sana sektörün arka kapıları konusunda yol gösterecek biri çok işe yarıyor. Başa gelince anlıyorsunuz bu konuları. 

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok