Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   37 oy

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      5
    • AXA
      3
    • Eureko
      2
    • Groupama
      4
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • Diğer
      5
    • Kasko yaptırmıyorum
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 114 mesaj var

Sigortam.net den niye muhatap bulasın ki... Poliçeyi düzenleyen sigorta şirketi senin muhatabın. Ama o poliçede yazanın ne olduğunu bilmiyorsan geçmiş olsun, kapı kapı dolaşırsın. Hakkını doğru şekilde aramak için ne satın aldığını bileceksin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerin hukukun hızlı ve doğru işlediği ideal bir dünyada geçerli tabii ki. Gel gör ki yaşadığımız yer bir ortadoğu ülkesi olan Türkiye. 

Bahsettiğim şey bir kriz durumunda sigorta şirketinin sizi ezberlenmiş cevaplarla geçiştirdiği durumda acentenin devreye girip, ağırlığını kullanması. Veya nasıl tutanak tutarsan hasar ödeme sürecinin uzamayacağını söylemesi, eksperlere gerekli baskıyı kurması, ikame araç konusunda sözleşmedeki satır aralarına sığınan sigorta şirketine bastırıp, daha hızlı ve düzgün araç sağlaması, özel sağlık sigortası yaptırırken hangi bilgiyi forma girmek gerekir gibi "insider" bilgileri sağlaması. Bunlar sözleşmede yazmaz, sözleşmede yazandan 1 gr fazlasını istemiyorum diyorsanız da o sizin bileceğiniz iş. Ama zaten stresli olunan durumlarda böyle bir destek iyi oluyor. 

Kazasız belasız günler dilerim, bunlarla uğraşmazsınız umarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar arasindaki ucuruma bak;

KASKO

Ziraat - 1600 TL

Neova - 1900 TL

Anadolu - 3500 TL

Ergo - 6000 TL

Nippon - 7800 TL

Trafik Sigortasi asagi yukari hepsi ayni 640 TL - 700 TL arasi... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, JardeL said:

Fiyatlar arasindaki ucuruma bak;

KASKO

Ziraat - 1600 TL

Neova - 1900 TL

Anadolu - 3500 TL

Ergo - 6000 TL

Nippon - 7800 TL

Trafik Sigortasi asagi yukari hepsi ayni 640 TL - 700 TL arasi... 

nippon yolda kalma durumunda blowjob hizmeti mi veriyor nedir?! :D

Thustu and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o aracın riskini almak istemiyor işte bu kadar basit. hayır ben sigorta yapmam demek yerine böyle absürd fiyatlar çıkartıyorlar.

2019 senesinde artık a ya da b şirket diye düşünmenize gerek yok. okuma yazma biliyorsanız, poliçede yazanları okuyabiliyor, hasar temininde hakkınızı arayacak kadar da yazabiliyorsanız bütün sigortalar aynı.

aynı poliçeye başka firmada daha çok para ödemek kadar saçma bir şey yok, en ucuzunu yaptırın gitsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2017 model astra k cdti icin

• 458 gayme sigorta
  • 1255 gayme kasko (gecen yil 1000 liraydi. yani bu yil %25 daha fazla para odedim buna)

odedim 2020 yili icin. aracta hasarsizlik var (son level: %60). ama bi boka yaramadi. kaskolar gene kazik. trafikte default gecirdikleri icin onu konusmuyorum bile.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaskoya aksesuar/ekipman teminati ekleten oldu mu?.. Aracta ek paket mevcut, onlari ekletecegim ama Allianz'in uygulamasinda sadece "Xenon Far, Radyo Teyp Calar, LPG, DVD/VCD ve Celik Jant secenekleri mevcut... Bende mesela panoramik cam tavan, koltuk isitma vb. mevcut... Bunlari isletme sansimiz yok mu?.. Beyana dayali bir sistem policede yazana gore... Allianz'i aradim, biz bilmiyoruz dedi MH temsilcisi :D ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, JardeL said:

Kaskoya aksesuar/ekipman teminati ekleten oldu mu?.. Aracta ek paket mevcut, onlari ekletecegim ama Allianz'in uygulamasinda sadece "Xenon Far, Radyo Teyp Calar, LPG, DVD/VCD ve Celik Jant secenekleri mevcut... Bende mesela panoramik cam tavan, koltuk isitma vb. mevcut... Bunlari isletme sansimiz yok mu?.. Beyana dayali bir sistem policede yazana gore... Allianz'i aradim, biz bilmiyoruz dedi MH temsilcisi :D ... 

Doğru marka ve modelle  kasko yapıldıysa aracın standart donanımlarını ekletmek gerekmiyor diye biliyorum. Bu tip konularda sigorta şirketinin çağrı merkezi yerine çalıştığınız acentayı arayıp onlardan bilgi ve yardım istemek daha hızlı çözüm verebiliyor.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim şöyle bir deneyimim oldu. Bir önceki aracım Opel Astra için normalde orjinal GM opsiyonu olmayan ama modele uygun daha büyük multimedya ekran+geri görüş sistemini aracı alırken taktırmıştım. Gayet opsiyon olarak fiyat teklifinde sunulmuştu ve alırken takıldığı için bir sorun olmadığını düşünmüştüm. Ama 2 yıl sonra aracıma park halinde çarpmaları sonucu servise gittiğinde sigorta şirketi (Sompo Japan) fabrika çıkış opsiyon donanımı olmadığı için plaka üstü kamerayı ödememişti ve bunun alırken sigortaya işlenmesini gerektiğini bildirmişti. O yüzden daha iyi bilen sigortacı bulun derim ve dışarıdan kaza veya hırsızlık sonucu hasar olabilecek opsiyonları işletmenizi tavsiye ederim.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/12/2019 at 6:57 PM, infestor said:

2017 model astra k cdti icin

• 458 gayme sigorta
  • 1255 gayme kasko (gecen yil 1000 liraydi. yani bu yil %25 daha fazla para odedim buna)

odedim 2020 yili icin. aracta hasarsizlik var (son level: %60). ama bi boka yaramadi. kaskolar gene kazik. trafikte default gecirdikleri icin onu konusmuyorum bile.

2021 icin kasko+sigorta ucretlerim:

462,18 sigorta

1.344,10 kasko

ikisi de ethica

hasarsizligi bozdurdum. buna ragmen cok sokmadilar yine :icon_dance:

infestor tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08/04/2021 at 5:34 PM, JardeL said:

Bendeki tüm aksessuarlar kaskoya eklenmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

c5 için ethica 380 lira trafik sig. teklifi verdi. sigortacı aradı. kestirdik tabi. daha ucuza bulabileceğimi sanmıyorum.

125 cc motora bile 225 tl vermişim:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/11/2021 at 0:16 AM, Mr.Smith said:

c5 için ethica 380 lira trafik sig. teklifi verdi. sigortacı aradı. kestirdik tabi. daha ucuza bulabileceğimi sanmıyorum.

125 cc motora bile 225 tl vermişim:zuh:

380tl sigortada alt sınırları zorlamış 😝

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tvlerde gazetlerde yazianana gore gecen sene pandemi ve yasaklardan araclar ac sokaha cikmislar dolasiyle az kaza yapmislar sirketler indirim falan da yapmislar bol bol kar elde de edilmis.

ama bu sene serbvest kalmasiyle cok kaza olmus cok para odenmis cok zarar yazanda olmus bu sene kallavi olucak fiyatlar gecen sene gore deniyordu

ucuzkasko falan biraz zor olur euro 15.48 su an tum oto parcalar eurolu ikentampunu surtsen cikan masraf 2 sene onceki kasyakoya gore ucuk

kisacasi kolay glsin

sigortacilar beles para kazanmayi sever

yani misal 20 sene zorunlu deprem sigortasi sever .ucayli gibi olmayacak seyleri isgortasini sever don isletmeyi orunlu besi sever risk cok az kazanc cok

kaskoyu his sevmezler cunku sigorta orda bi halt yariyo

onar ise yaramayani severler

pooliceler yap ama hic gerceklmesin sigortasi tarzi

ne biliyim istanbulda tsunami sigortasi gibi bisi olsa taksimdeki sirkete eve bile satmak hayyalleri olur

o yuzden tvler de ciktilarinda bu kurumlardan insanlar bol bol dask der bes der .kasko falan demez

kasko bunlar icin sadece vitrin yuzudeudur insanlari firmaya cekme yoludur

imkanlari olsa hic yapmamayi bile terih edebilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.01.2022 at 21:20, JardeL said:

Lan noolmus bu fiyatlara ya 5000 TL'den asagi fiyat veren cikmadi neredeyse... :cry:

Daha da zam geldi, sigortacılar çıldırdı, tabi adamlar da haklı araç fiyatları uçtu gitti....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sual:

kasko sirketi kadar en az acenta da önemli mi sizce? yoksa sigortam.net gibi yerlerden yaptirip gecelim mi? 

ps: su ana kadar hep acenta kullandim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ödenen para ile birlikte özellikle kasko konusunda poliçenin içeriğine ve muafiyetlerine falan bakmakta fayda var. Daha ucuz diye tercih ettiğiniz bir poliçede örneğin ön cam hasarı olursa orjinal değil yerli cam karşılama gibi bazı istemediğiniz durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bizim araçlardan birisinin kaskosunda ikame araç konusunda bir limit varmış kendi sınıfında değil en düşük sınıftan bir araç verecek şekilde poliçe almışız, yaz döneminde 15-20 gün ikame araç kullanmak gerekince resmen eziyet oldu. Buna benzer noktalar kasko fiyatlarını çok etkiliyor. Trafik sigortası konusunda ise hangisi en uygun fiyatı veriyorsa yaptırıp geçilebilir diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mayıs sonu sınırsız İMM olacak şekilde 4800'e yaptırmıştım. Geçtiğimiz yıllara göre baya yüksek gelmişti. Son 5 ayda daha da artmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok