Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   37 oy

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      5
    • AXA
      3
    • Eureko
      2
    • Groupama
      4
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • Diğer
      5
    • Kasko yaptırmıyorum
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 114 mesaj var

Sigortalara her ay % 4.5 zam geldiği gibi birkaç seferde %25 30 gibi ekstra zamlar yapıldı marttan bu yana.

Aylık zamlara devam ama büyük zamlardan seçime kadar beklenmiyormuş. Dolar uçmazsa tabi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2021 Golf icin - 10.400 TL kasko (Ak Sigorta / Sinirsiz IMM) + 2.400 TL trafik ... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2021 model Suzuki Vitara Hybrid'in kaskosu bitmiş, çalıştığımız acente uyarmayınca aylardır kaskosuz geziyormuşum. 3 ayda bir poliçeleri ve ödemeleri bir gözden geçiririm o sırada fark ettim ve kasko yaptırdım.

Ethica, Doğa ve Neova Sigorta fiyat vermemiş.

En ucuz Ankara Sigorta , 9160 TL ancak hasar durumunda ikame araç falan sağlamıyor. İkinci sırada Ak Sigorta var 9900 TL full kasko ve şartları gayet yeterli.

Sonrasında fiyatlar 11000 TL ve üzerine devam ediyor. En pahalı üçlü 16377 TL ile HDI, 19215 TL ile Groupama ve 27333 TL ile Türkiye Sigorta çıkmış. Diğer sigorta şirketleri 10655 - 13574 TL bandında fiyat vermişler.

Bir önceki kasko da Ak Sigorta olduğu için ondan devam ettim. Aracın trafik + kasko sigorta maliyet toplamı önümüzdeki yıl muhtemelen 20 bin TL'yi çok aşmış olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Definitive said:

2021 model Suzuki Vitara Hybrid'in kaskosu bitmiş, çalıştığımız acente uyarmayınca aylardır kaskosuz geziyormuşum. 3 ayda bir poliçeleri ve ödemeleri bir gözden geçiririm o sırada fark ettim ve kasko yaptırdım.

Ethica, Doğa ve Neova Sigorta fiyat vermemiş.

En ucuz Ankara Sigorta , 9160 TL ancak hasar durumunda ikame araç falan sağlamıyor. İkinci sırada Ak Sigorta var 9900 TL full kasko ve şartları gayet yeterli.

Sonrasında fiyatlar 11000 TL ve üzerine devam ediyor. En pahalı üçlü 16377 TL ile HDI, 19215 TL ile Groupama ve 27333 TL ile Türkiye Sigorta çıkmış. Diğer sigorta şirketleri 10655 - 13574 TL bandında fiyat vermişler.

Bir önceki kasko da Ak Sigorta olduğu için ondan devam ettim. Aracın trafik + kasko sigorta maliyet toplamı önümüzdeki yıl muhtemelen 20 bin TL'yi çok aşmış olacak. 

hayatta kasko yaptırmam bu rakamlarda. benim aracın kaskosu da 2022 Ağustos ayında 5000 liraydı yaptırmıştım. 2023 de minimum 11000 e yaptıran olmuş ortalama 33-34 bin civarı çıkıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

selam. egea cross a 3 ay ancak dayanıp acilen pejo 508e yatay geçiş yapmış bulunuyorum ve kaskosu normalde 19 bin civarı çıktı. (2016 busines paket. dizel)

nerdeyse bütün indirim opsiyonlarını kullanarak 9500 e kadar çekmeyi başardık ve poliçeyi yaptık. 5 milyon imm. full allianz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.02.2023 at 12:16, TiesTorN said:

hayatımda hiç kasko yaptırmadım, eksikliğini de hissetmedim. bu fiyatları vereceğime aracı kendim tamir ederim mk.

3,5 yıl önce kasko yaptıracakken baya yüksek fiyatlar çıkmıştı bana. 3 bin liranın üzerinde rakamlar dolar o sırada 5,5 lira seviyesindeydi. 1200 lira civarına ekonomik kasko yaptırmıştım Axa'dan. İyi ki yaptırmışım. Bir kaza atlattık. 80 binlik olduk. İkame araç falan yoktu ama öyle bir durumdan kasko sayesinde iyi yırtık. Geçen kasımda da 10 bine yakın bir para verdim, ama aracın değeri zaten 750 bin civarı. Aslında aracın değerine göre garip değil. Biz çok hızlı yoksullaştık.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, mamad said:

3,5 yıl önce kasko yaptıracakken baya yüksek fiyatlar çıkmıştı bana. 3 bin liranın üzerinde rakamlar dolar o sırada 5,5 lira seviyesindeydi. 1200 lira civarına ekonomik kasko yaptırmıştım Axa'dan. İyi ki yaptırmışım. Bir kaza atlattık. 80 binlik olduk. İkame araç falan yoktu ama öyle bir durumdan kasko sayesinde iyi yırtık. Geçen kasımda da 10 bine yakın bir para verdim, ama aracın değeri zaten 750 bin civarı. Aslında aracın değerine göre garip değil. Biz çok hızlı yoksullaştık.

ben arabayı aldığım yıl olan 2016da sormuştum, o yılda bile 3k küsür fiyat çekmişlerdi benim arabaya. öyle olunca kalsın demiştim. o zaman 3k olan kasko şu an 30k dır heralde. e 30k masrafı geçen kaza yaparsam da şansımı sikeyim zaten artık ne diyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, mamad said:

İkame araç falan yoktu

ikame arac olayi tam bir rezillik zaten. olmasin daha iyi bence.

2 kez ikame almisligim var. kaskolardan biri mapfre oteki de sompo'ydu galiba. birinde agzina sicilmis, gitmeyen, klimasi calismayan bir linea digerinde de sagi solu yamuk yumuk egea verdiler. ikisinde de depo bos geldi. tam olarak depoyu bos sekilde araci geri veremeyeceginizi bildikleri icin boyle bir mini cakallik yapmislar. yok orasi teslim noktasi degil ikame araci oradan geri alamayiz, yok aracin surasinda bu hasar yoktu (egea) vb.

cekilecek cile degil ikame olayi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, TiesTorN said:

ben arabayı aldığım yıl olan 2016da sormuştum, o yılda bile 3k küsür fiyat çekmişlerdi benim arabaya. öyle olunca kalsın demiştim. o zaman 3k olan kasko şu an 30k dır heralde. e 30k masrafı geçen kaza yaparsam da şansımı sikeyim zaten artık ne diyeyim.

Bir şey diyemiyorum aga. En ufak kazada bile artık çılgın seviyede onarım fiyatları çekildiği için, güvenemiyorum. Yaşadığımız yüksek enflasyon sebebiyle şuan yüksek görünen kasko ücreti, üstünden birkaç ay geçtikten sonra "iyi ki yaptırmışız" noktasına getiriyor insanı. O yüzden mantıklı gelirsa yapar geçerim. Geçen kasım-aralık gibi aracı değiştirdim. Eski araca en son ben de yaptırmamıştım. 230-240 binlik bir araçtı, kasımda 9 bin liraya kadar çıkmıştı kasko. 5 bin falan çıksa, ona da yaptırırdım.

@infestor

Geçen yıl ilk kez ikame araç kullandım, sorunsuzdu. Hatta beklediğimin üstünde bir hizmet aldım. Konuştuğumuz gibi buluştuk kendileriyle, gıcır bir araç verdiler. Babamızın arabası gibi kullandık. Teslimat konusunda da elemanla buluşup servise kadar gittik, kendi aracımızı alarak teslim ettik.

Boş depo mevzusu doğru ama. Hasar konusunda bir şey diyemiyorum, bizde hiç sıkıntı çıkarmadılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

2021 Golf

Trafik Sigortası ||| NEOVA - 3.700 TL

Kasko ||| Ak Sigorta - 11.300 TL

En ucuz Ankara Sigorta verdi 8.500 TL tek cekim ama hem ikame arac vermiyor hem de IMM 2M TL mi neydi... Neyse, girdi 15K daha... 

JardeL tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok