Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   37 oy

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      5
    • AXA
      3
    • Eureko
      2
    • Groupama
      4
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • Diğer
      5
    • Kasko yaptırmıyorum
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 114 mesaj var

Konuya anket eklemeye calistim da bilmiyorum becerebildim mi... Cok sukur kaskoya isim dusmedigi icin kimin hizmeti nasildir bilmiyorum o yuzden bir sorayim istedim... Policede nelere dikkat etmek lazim vs sorulabilecek bir suru soru var aslinda... Bilgisi/deneyimi olanlar paylasirlarsa iyi olur...

Bu %80 - %20 isinin getirisi-goturusu nedir mesela... Kimisi kacarak uzaklasin diyor...  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pert edince hepsi pazarliga giriyor bildigim kadariyla. Hani cizikleri olan, gunes yanigi olan 0 boya olan aracin parasini alamiyor pert edince.

Onun haricinde hepsi.full kasko, mega kasmo isimlet kullaniyor.

Kimi cami kapsar kimi kapsamaz vs vs. Bunun genel bir sarti yok ve oo beybi.full kasko 300TL ye yaptirdim 1300TL ye kasko mu olur diye gezen maymun çoktur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada basıma geldigi icin yazayim; policede ilk once arac Tip'i bolumunu kontrol etmek lazim... Benim kaskoda ayri, trafik sigortasinda ayri arac modeli gozukuyordu... Ikisi de yanlisti ustelik...  :D Trafik sigortasinda ne gibi bir duruma yol acar bilmiyorum da sanirim kaskoda eger dusuk model yaziyorsa kotu bir surprizle karsilasilabilir pert durumlarinda... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben yukarıda adı geçen şirketlerin birinde istanbul anadolu tarafında acente pazarlama sorumlusuyum. Bence en önemli konu acente seçimi, şirket seçimi tabiki önemli ama her acente her şirkette güçlü değil. Yarın hasar anında iletişim kurarak ilerlemeniz gereken durumlarda acente çok önemli bir rol alıyor. Dolayısı ile acente seçimini doğru yapmak çok önemli..

Bir tavsiyede daha bulunmak istiyorum; ne yaparsanız yapın, banka şubesinden poliçe yaptırmayın.

infestor and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sigorta şirketlerini boşverin, hizmet aldığınız acenteye bakın, ben de bir tavsiyede bulunayım size, sigortam.net

ilgi alaka çok iyi, ben rastgele kasko yaptırtmam, tüm teminatları kendime göre özel belirtip, ona göre örnek poliçe üstünden fiyat alırım.

30 senelik acentemiz bana 4000tl fiyat verirken ki, yemin billah bundan ucuza olmuyor diyordu, başka yerlerden de 5000-5500 civarı fiyatlar almışken, tıpatıp aynı poliçeyi, ne bir eksik ne bir fazla, kendi acentemin yanında arayıp konuşarak 2500 liraya yaptırdım.

illa oraya yaptırın demiyorum ama mutlaka fiyat alın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sigortam.net ile hasar, kaza, park yerinde vurulup kaçma gibi durumlar yaşadınız mı?

Ben de sigortam.net ile tam sigorta poliçesi yaptırmak üzereyim, internette farklı farklı yerlerde birisine ulaşmaya çalıştığında ulaşılamadığını, kaza, hasar vs. durumunda acentelerin eksperlerle ilişkisini kullanarak yaptıkları yardımı görmenin mümkün olmadığı yazılmıştı.

O nedenle vazgeçip, eski sistem acente üzerinden yaptırdım sigortayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acentelerin nasıl bir katkısı yardımı oluyor?

Misal ben 10 yıldır aynı sigortadayım ve aynı acentedeyim, olası durumlarda hep aracımın yetkili servisindeki kişilerle hallettim işlerimi, hiç acenteyi aramadım (sigortanın anlaşmalı kasko firmaları arasında zaten)

Şimdi ise yine aynı sigorta firması ama farklı acenteden yaptırayım diyorum (100tl bir avantajı var)

Ama siz şimdi acente önemli falan diyince...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela ben park halindeki sürtmeleri falan bekletiyorum, kasko döneminin sonuna doğru gelirken tek seferde yaptırıyorum. Park ederken çöp konteynerına çarptım diye beyan yazıyorum, sonrasını acente hallediyor bende (gerçi acente, aynı zamanda kaportacı olduğu için kendileri yapıyorlar). Eksper fotoğraf falan isteyebilir belki normalde.

Daha başıma gelmedi ama ekstrem durumlarda(arabanın üstüne büyük bir şey düşmesi, yangın vs.) yol gösterecek gerçek bir kişinin olması daha güvende hissettiriyor beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğiniz şeyi zaten bütün yetkili Servisler yapıyorlar. Acenteden bağımsız birşey bu, zaten aracı yetkili servis/servise bıraktığınızda eksper gelip görüyor, sizin beyan ettiğiniz şeyle uyumlu olup olmadığını kontrol ediyor. Ben şu ana kadar hep bu şekilde yaptırdım. Acente ise hep farklı yerlerdendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acentelerin eksper üzerinde bir etkisi yok. Zaten atanacak eksperi belirleme şansları bile olmayan bir ortamda etkileri olması da pek mümkün değil. Ancak ciddi durumlarda nasıl hasar bildirimi yapılacağı gibi bazı önemli konularda tecrübeli bir acentenin faydası oluyor. Bazı durumlarda da workaround yaratma avantajları olabiliyor. Dosyanızın hızlı incelenmesi ve hasar ödemesi/pert değişikliği gibi konularda acenteler nüfuzlarını kullanabiliyorlar.

Birden fazla şirketle çalışan bir acentenin de fiyatlama anlamında çok sayıda alternatif görme faydası var. Ben sigortam.net gibi portaller yerine acenteden çalışmayı, gidip kahvemi içip poliçemi almayı tercih ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Katılmakla beraber neredeyse bütün acenteler bu hizmeti veriyor o yüzden özellikle şu acente daha iyidir demek pek mümkün değil bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman,

Bu biraz acentenin tecrübesi ve kadrosuyla ilgili bir durum. Türkiye'de bir dönem herkes işsiz kalınca ya emlakçı ya sigortacı oldu. Sigorta sektörü bu çöplüğü ortadan kaldırabilmek için bazı regülasyonlar uygulamaya başlasa da henüz tam olarak yerleşmiş bir yeniden yapılanma yok. Benim önerim en azından 5 yıldır acente olarak çalışan, sahibinin sigorta dışında bir işi olmayan acentelerden hizmet almak yönündedir. En azından ben kendi adıma öyle yapıyordum. Şimdi farklı bir özel durum var ama genel olarak sigorta sektörü ile ilgisi olmayanlara önerim bu yoldan gitmeleri olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de genel olarak aracı aldığım yerde yaptırıyorum, aldığım yerler genelde 30 seneyi bulmuş bayiler olduğu için henüz bir sıkıntı yaşamadım. Hatta dask poliçemi bile onlara yaptırıyorum. Aracı aldığınız yerden yaptırmanın bir avantajı sigortayla ilgili sorun çıkması durumunda servisle sigorta birimi hemen kendi arasında çözüyor.

Ben sigorta şirketinin daha önemli olduğu kanısındayım bu arada. Aksigorta Toyota kasko diye bir poliçe satıyor, çok rahat direkt olarak yetkili servisle muhatapsınız, en ufak bir problem çıkmıyor. Hyundai'de de allianz'ın bir poliçesi vardı mesela o da iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de genel olarak aracı aldığım yerde yaptırıyorum, aldığım yerler genelde 30 seneyi bulmuş bayiler olduğu için henüz bir sıkıntı yaşamadım. Hatta dask poliçemi bile onlara yaptırıyorum. Aracı aldığınız yerden yaptırmanın bir avantajı sigortayla ilgili sorun çıkması durumunda servisle sigorta birimi hemen kendi arasında çözüyor.

Ben sigorta şirketinin daha önemli olduğu kanısındayım bu arada. Aksigorta Toyota kasko diye bir poliçe satıyor, çok rahat direkt olarak yetkili servisle muhatapsınız, en ufak bir problem çıkmıyor. Hyundai'de de allianz'ın bir poliçesi vardı mesela o da iyiydi.

Düzgün ve bir çok sigorta şirketini temsil edebilen bir acente bu ikinci satırda açıkladığınıza benzer özel poliçeler konusunda yön gösterebilir. Zaten aynı şeyi söylüyoruz gibi görünüyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün ve bir çok sigorta şirketini temsil edebilen bir acente bu ikinci satırda açıkladığınıza benzer özel poliçeler konusunda yön gösterebilir. Zaten aynı şeyi söylüyoruz gibi görünüyor. :)

Aynen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla su son 1 ayda tecrube ettiklerimden sonra tavsiyem; aracinizin Yetkili Servisi'ni arayin, kimlerle anlasmali oldugunu ogrenin ona gore sirket secimi yapin... Yalniz anlasmali tum kasko sirketleri ayni hizmeti de vermiyor, dikkat etmek lazim... Ornegin anlasmali firmalardan birisi orjinal cam vs. icin para istemezken digeri %20'sini sizden talep edebiliyor... 

Ikincisi satin alimda noterdeki keko hata yaparsa, o hata kaskoya da sirayet edebiliyor... Ben biraz pimpirikli olmama ragmen gec farkettim... Noter'deki eleman onune kagidi koymamiza ragmen A3 sedan yerine yerine duz A3 secmis, acente de satis sozlesmesindeki arac kasko koduna bakip ona gore kasko yapmis... Haliyle model de kasko degeri de yanlis... 

Sonuc olarak acente kim olursa olsun kontrol etmek lazim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla su son 1 ayda tecrube ettiklerimden sonra tavsiyem; aracinizin Yetkili Servisi'ni arayin, kimlerle anlasmali oldugunu ogrenin ona gore sirket secimi yapin... Yalniz anlasmali tum kasko sirketleri ayni hizmeti de vermiyor, dikkat etmek lazim... Ornegin anlasmali firmalardan birisi orjinal cam vs. icin para istemezken digeri %20'sini sizden talep edebiliyor... 

Ikincisi satin alimda noterdeki keko hata yaparsa, o hata kaskoya da sirayet edebiliyor... Ben biraz pimpirikli olmama ragmen gec farkettim... Noter'deki eleman onune kagidi koymamiza ragmen A3 sedan yerine yerine duz A3 secmis, acente de satis sozlesmesindeki arac kasko koduna bakip ona gore kasko yapmis... Haliyle model de kasko degeri de yanlis... 

Sonuc olarak acente kim olursa olsun kontrol etmek lazim... 

Tamda söylediğiniz durum şu an başımda, geçen hafta perte çıkan bir audi a3 dizel, otomatik, 75.000 tl civarı değeri varken, acentesi poliçeyi yaparken 57.000 tl üzerinden 1.6 benzinli manuel bir araç seçtiği için sigortalı şu an mağdur olmuş durumda...

Acente yanlışlığı kendisi yaptığı için panik halde, sigortalıda acenteye kızgın, top şu an bende henüz daha ne yapacağıma karar vermedim :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müşteri de alip poliçesini ucuza yaptılar diye cekip girmesini bikiyor ama. Arasaniz forumlarda benimki 300 size hala 700 mu diye yazmistir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID önceki sene 275 tl olan trafik sigortası 2015 Aralık ayında en düşük 555 tl çıktı benim 2011 model araba için. Normal gibi görünüyor tutar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün trafik sigortasını yenilettim 877 liraya. 2014'te 275, 2015'te 555 lira tutmuştu. En uygun fiyat veren Ethica Sigorta oldu. HDI Sigorta ise 3444 liralık fiyat teklifiyle gülümsetti. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim trafik 555, eşiminki 569 tuttu, benimki Mapfre, eşiminki Anadolu Sigorta. Kasko Aksigorta'dan sırasıyla 1100 ve 1800 tuttu, eşimin aracında iki hasar kaydı vardı, o yüzden yüksek çıktı. HDI trafik sigortası bizim toplam masraf kadar tutuyormuş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimde geliyor trafik sigortası. girdi yine 600-700 :2no: . geçen sene 500 tl idi. :icon_think:  kaskoya döndü bu iş neredeyse. aracı ilk aldığımda kasko teklifi 980 tl almıştım.  :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok