Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 563 mesaj var

Benim bildiğim XLR çıkışlı Marrantaz amfiler var. Lakin Only'nin dediği gibi studio monitörler aktif hoparlörler olur. Bu yüzden pre-amp çıkışlı bir ampli olması lazım. Ama dediğim ampli'ler zaten o özellikte oluyor.

EDIT: Söylediğim gibi Marrantz 88xx ve 77xx serilerinde var xlr çıkışlı ampliler. https://www.us.marantz.com/us/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=AVSeparates&SubCatId=&ProductId=AV7705

Ama sırf speaker içinse çok tuzlu olur. Daha uygun fiyatlı bir avr ve yeni speaker almak daha mantıklı olur gibime geliyor. Belki 2 kanal xlr çıkışlı bir preamp bulunabilirse asıl ampliye bağlanabilir. EDIT 2: Link koymuştum ama yanlış ürün linki olmuş.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 kanal için koyduğum ampli linki yanlış olmuş ama xlr çıkışlı ampliler var dediğim gibi.

AV8805 - AV Pre-Amplifier
Overview

The versatile Marantz AV8805 pre-amplifier redefines audiophile home cinema and music listening with an unprecedented 13.2 channel processing capability, and supports virtually any high-resolution multichannel audio format. Immerse yourself in three-dimensional audio with the latest surround formats like Dolby Atmos, DTS:X or Auro-3D. Enjoy enhanced audio quality supported by our proprietary current feedback and HDAM technology that passes signals through 15.2 channel XLR or 15.2 RCA outputs. Stream music throughout your home with HEOS multi-room listening and full wireless connectivity through the HEOS app or Amazon Alexa Voice Control, supported by Wi-Fi, Bluetooth and Apple Airplay. With the Marantz AV8805, you get incredible fidelity and unparalleled audio precision.

mz_av8805_u_b_re_001_hi_XL.png

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.06.2019 at 9:17 AM, Atrin said:

Bir arkadaşımın sorusu var. Ben olaydan hiç anlamıyorum. Cevaplayabilecek olan varsa seviniriz :)

Bu arkadaşınızın pro monitörleri ampliye baglanamaz. Cunku aktif yapidadir yani uzerinde kendi amplisi var.  Pasif bir hoparlör kullanmak lazım. 

Eger ille bu hoparlör bir ev sinema sisteminde kullanilacaksa klasik avr receiver yerine digital prosesor kullanilmalidir. 

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, infestor said:

Ucuz, PC ye bağlamak için hoparlör bakıyorum.

Edifier R1280T sanırım bu alt seviyelerde iyi bir seçim gibi duruyor yutuptakilerin anlattığına göre.

https://www.amazon.com/Edifier-R1280T-Powered-Bookshelf-Speakers/dp/B016P9HJIA

~$100 skalasinda düşünebilecegimiz alternatif i var mıdır sizce?

https://www.amazon.com/PreSonus-Eris-E3-5-Professional-Multimedia/dp/B075QVMBT9

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, infestor said:

Ucuz, PC ye bağlamak için hoparlör bakıyorum.

Edifier R1280T sanırım bu alt seviyelerde iyi bir seçim gibi duruyor yutuptakilerin anlattığına göre.

https://www.amazon.com/Edifier-R1280T-Powered-Bookshelf-Speakers/dp/B016P9HJIA

~$100 skalasinda düşünebilecegimiz alternatif i var mıdır sizce?

Yalnız altını çizmekte fayda var. Bu örnek verdiğiniz model bir hoparlör değil, yani aslında sadece bir hoparlör değil. Aktif hoparlör de denilen stüdyo tipi hoparlör. Bu tip modellerde ayrı bir bas ünitesi olmadığı için zaman zaman eksikliği hissedilebiliyor. Ayrıca stüdyo hoparlörleri (monitör de denir) sizin ucuz yollu baktığınız modellerden çok daha yüksek fiyatlanır. Yani "stüdyo" olmayan tipte basit hoparlör setlerine bakarsanız daha hesaplı olur. PC'de 2.1 modeller ile daha çok verim alırsınız.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de bunlara bakıyordum bi ara, hakikaten bass olmaması etkiliyor mu yahu? Yani bam güm bas açacak değiliz ama eksikliğini hissetmek de... bilemedim :icon_think:

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTegAslinda 2.1 Creative pebble plus alacaktim. $40 civarı. Dedim bu sefer biraz üstünü alayım, ha bire en ucuz olan hoparlörleri alıyorum😬

Bir tik üstü de bu Edifier geldi karşıma. @SEP'in tavsiyesi de güzel fakat dizaynı hoşuma gitmedi.

Neyse hata yaptık galiba 💩

Tipleri güzel en azindan

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar multimedia hoparlörler değil. Monitör olarak adlandırılan ve sesi olabildiğince kaydedildiği şekle uygun olarak müdahale etmeden (flat şekilde) aktarmaya yarayan cihazlar. Multimedia hoparlörler gibi sesi kendince değiştirme yoluna gitmezler (tabii mümkün olduğunca). Yani bir Logitech Z serisi hoparlör setinden alacağınız sesle bundan alacağınız ses farklıdır.

Presonus Eris 3.5'i birkaç yerde kullanıyorum ve açıkçası bass eksikliğini pek hissetmedim. Evet, ayrı satılan bass üniteleri var ve o zaman çok daha doygun ve doğru bass etkisi alınıyor ama bence özellikle belli frekanslarda çalışmıyorsanız çok da gerek duyacağınızı düşünmüyorum (en azından ev şartlarında). Zaten 3,5" ölçüden bahsediyoruz, ev şartlarında basit mantık miksaj işlerinde gayet güzel iş görüyor. Başka sistemlere translate edecek olursanız da bir multimedia hoparlörle duyduğunuzdan çok farklı sonuçlarla karşılaşmazsınız. Müziğe / sese genel olarak müdahale etmeyi sevmem, nasıl kaydedilmişse olabildiğince ona uygun duymayı tercih ederim. O yüzden Presonus'un bahsettiğim modelini tercih ettim. Üzerinde tuning yapabileceğiniz high / low ayarları da var tabii ama o kadar da kurcalama isteği duymadım.

Fakat... Bu aletlerin dikkat edilmesi gereken önemli bir noktaları var. Doğru sesi alabilmek için cihazı kalibre etmeniz lazım. Doğru yerde durmalılar ve kullandığınız odanın akustiğine olabildiğince uymalılar ki iyi ses duyabilin. Zaten near field cihazlar olduğu için oturduğunuz yerden çok da uzakta konumlandırmaya gerek olmuyor.

MilesTeg, wazzap, infestor and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, infestor said:

bu arada edifierlari alali 5 ay fln olmus gayet memnunum :) uzmediler beni. 

(dunyanin en tirt musteri degerlendirmesi)

5 ay boyunca neye bağlayıp kullandınız? 
Bundan alıp tv'ye bağlama düşüncem var. 
Nasıl olur sizce. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sound Field olayı için acaba hoparlörler arasındaki mesafeyi kendi ayarlayıp sesi öyle mi veriyor? :icon_think:

Apple seneye hiçbir böyle bir şey yapılmadı diye bunun aynısını üretir, üstelik sadece Apple cihazlarda çalışır vs. :D

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Sound Field olayı için acaba hoparlörler arasındaki mesafeyi kendi ayarlayıp sesi öyle mi veriyor? :icon_think:

Apple seneye hiçbir böyle bir şey yapılmadı diye bunun aynısını üretir, üstelik sadece Apple cihazlarda çalışır vs. :D

büyük ihtimal öyle ayarlıyordur. veya hta9 daki gibi kullanmadan önce aralarındaki mesafeyi ve pozisyonu tanımlamak için küçük bir kurulum yapılıyordur.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de 50 bin olur fiyatı en az. 

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman ilk yurtdışı ziyaretimizde alıruk en olmadı teyzeme yeni bir bagaj çıkar. Mediamarkt.de üyeliğimiz ar artık. :zuh:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar, işi üstadlarına sormak istedim.. Elimde daha önce sorunsuz çalışan LG HT904TA (https://www.lg.com/tr/ses/lg-HT904TA-dvd-ev-sinema-sistemi)  5+1 ses sistemi var 2011 üretimi. Anfi kısmı bozuldu , ekrana görüntü geliyor ama ses gelmiyor.. 

Tamire götürdüğümde LG servisi bugün 5bin TL anakart parası istedi o da bulunursa.. 

Onun yerine bu sistemi besleyecek bir anfi tavsiyeniz olur mu ? 3+1 olarak da kullanabilirim yani arka 2 hoparlör olmasa da olur.

3+1 olunca ;  3x155watt (ön 2 ve orta) + 255watt sub toplamda 720watt gibi bi güç demek oluyor...

TV 'den optic çıkışa ses alabilirsem ve hatta bluetoothlu falan olursa telefonu bağlar müzik dinlenebilir zira sesi gayet güzel sistemin.

Tavsiyeler çok makbule geçer.... 

large01.jpg

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam uygun maliyetle iş görür hale getirmek istiyorsan yine bu tip bir ikinci el dvd ses sistemi satanlara bak. Şu dönemde güncel bir amfi almanın müthiş fiyatlardan dolayı çok mümkün olmadığını, ikinci ellerinde oldukça pahalı olduğunu düşünürsek en mantıklısı yine bu tip bir setin ana ünitesini ikinci elde bulmak olacaktır. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok