Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 565 mesaj var

@@Najaz

Peki bu tur baglantilar ses kalitesini nasil etkiler?..

Mesajını yeni gördüm kusura bakma. Teoride araya konulan her bir bağlantı noktası, ses sinyaiinde kayba ve kalitede düşüşe neden olacaktır (ağdaki her hop'un ilave gecikme yaratması misali), ancak PS4'le kullanılacağı için bu kalite kaybınının hissedilebileceğini sanmıyorum. Sonuçta oyun müziği, efekti duyacağız :)

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL Klipsch r-15pm , Audioengine a5+ ile aynı fiyat , veya indirimlerde biraz daha ucuz. Amazon fiyatlarına bakıyroum.

Najaz'ın beilrttiği konfigrasyonda DAC tvnin içinde. Kalitesi tv e göre değişiyor. DAC olmadan mümkün değil zaten Digital 'den analoga bir yerde çevrilmesi gerekiyor.

Dahili DAC , BT işini kendiniz çözebilirsiniz. DAhili olanlar zaten highend DAC lar olmuyor.  Şunu gibi birşey alabilrsiniz mesela.

https://www.amazon.de/gp/product/B009346RSS/ref=ox_sc_sfl_title_39?ie=UTF8&psc=1&smid=A39L1NN7U7755Z

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL Klipsch r-15pm , Audioengine a5+ ile aynı fiyat , veya indirimlerde biraz daha ucuz. Amazon fiyatlarına bakıyroum.

Najaz'ın beilrttiği konfigrasyonda DAC tvnin içinde. Kalitesi tv e göre değişiyor. DAC olmadan mümkün değil zaten Digital 'den analoga bir yerde çevrilmesi gerekiyor.

Dahili DAC , BT işini kendiniz çözebilirsiniz. DAhili olanlar zaten highend DAC lar olmuyor.  Şunu gibi birşey alabilrsiniz mesela.

https://www.amazon.de/gp/product/B009346RSS/ref=ox_sc_sfl_title_39?ie=UTF8&psc=1&smid=A39L1NN7U7755Z

R-15PM N11'de 2800TL civari... Amazon'da taksit sansimiz kalmadigi icin TR ici bakiyorum... 

Harici DAC ve BT isine girersek zaten isin sonu yok, o yuzden bu BT3 bayagi guzel bir cozum... A5+ icin DAC, BT al vs. derken zaten fiyat iyice yukseliyor, HD6 seviyesine geliyor... Simdilik Q Acoustics BT3 kafama yatti gibi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoparlörleri kullanıyorum birkaç saattir.

Beklediğimiz üzere flat response . Aslıdna jazz,blues ,gitar sololarında warm sound veren kulaklıklar, speaker daha çok hoşuma gidiyor ama onlar da başka kaynaklarda tuhaf oluyor. 

pasif speaker a giden kablo biraz kısa tutulmuş , aralarını biraz açacaksanız sorun oluyor. 

Dinlerken ilk fark ettiğim pasif hoparlorden az ve boğuk ses geldiği oldu.  BT üzerinden telefonu bağladım, burda sorunsuzdu. Başka bir kabloyla yine telefonu aynı girişe bağladım , yine sorunsuz . Demekki olay Mackie 'de değil. Ancak çıkıştan kulaklık bağladığımda sorun görünmüyor, belki dikkat edince çok az sağ taraftan ses az geliyor gibi.  Windowstan sağ tarafı %25 kadar arttırınca düzeliyor gibi.

Sonra DAC veya yeni ses kartı alırım. 

Ses dengelendiğinde sanki hoparlorlerden değilde ekranın ortasından geliyormuş gibi . Sanırım incelemelerde "more direct" dedikleri buydu.

Başka setlerde bt'nin devreye girip çıkarken rahatsız edici bir ses çıkardığı şikayetleri vardı, bunda bir sorun görmedim. 

Set estetik olarak bilgisayara uygun , hatta Razer ürünlerinin havası var. 

Yurtdışından alındığında fiyatı gayet güzel, hatta indirimde alırsanız çok daha güzel. Türkiye'de biraz ay önce 2500₺ gibi satılıyordu, geçen gün tek bir yerde indirimde 1450₺ civarı gördüm. Amazon'da 730₺ 'e düşmüştü indirimde , o fiyattan alamadım malesef. 4 yıl garantisi var. 

Fotografları iyi çıkmıyor bunun. :)

pskja5.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton, tekrar güle güle kullanın, keyifli dinlemeler ki eminim öyle olacaktır :D. Flat response vs warm sound mevzusu bir EQ veya Tube sound plugini vs ile bir nebze halledilir, flat hoparlörün avantajı bu, daha önce behsettiydim sanırım tam hatırlayamadım şimdi...

Bence? Hiç gerenk yok, kulak alışıyor...

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoparlorü bilgisayarın ses çıkşına (3.5jack) bağlıyorum, sağ taraftan ses az ve boğuk geliyor. Aynı kablo ile telefonun ses çıkışına bağlıyorum, sorun yok , ses gayet güzel. BT üzerinden bağlıyorum sorun yok. 

Bilgisayarın çıkışına kulaklığı bağlıyorum, sorun yok . ???? . Nasıl oluyor?

Alırken BT 'i pek kullanmam diye düşünmüştüm ama mobil cihazlarda BT olunca kullanılıyor . BT özelliği kazandıran cihazlar pahalı değil ama üzerinde gelince daha pratik. 

@@JardeL  Bu tip setlerin üzerlerinde gelen DAC ları ayrı satılanlar ile kıyaslamak doğru olmaz. Üzerindeki düzeyde bir DAC 'ı 20usd gibi aliırsınız diye tahmin ediyorum. 

Q Acoustics BT3  'ü bilmiyordum , o da güzelmiş. Üzerinde SUB çıkışı da var, BT 'si APTX destekli . 4ich woofer 'ı var, Steljes ns3 ile aynı sınıfta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belli bir gücün üstünde girdi istiyor bu tip ses sistemleri, kulaklık için olan ses ayarı hoparlör için yeterli olmuyor. Aynı şeyi ben de audioengine'ları ilk taktığımda yaşamıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sesi bilgisayar üzerinden ayarlamak daha sıkıntılı değil mi ? Uzaktan kumanda veya direkt hoparlörden ayarlamak daha kolay sonuçta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sesi bilgisayar üzerinden ayarlamak daha sıkıntılı değil mi ? Uzaktan kumanda veya direkt hoparlörden ayarlamak daha kolay sonuçta

klavyenin üzerinde sesi ayarlayan bir tekerleğimsi var. Her an elimin altında, diğer türlü hoparlore uzanmam gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL  Bu tip setlerin üzerlerinde gelen DAC ları ayrı satılanlar ile kıyaslamak doğru olmaz. Üzerindeki düzeyde bir DAC 'ı 20usd gibi aliırsınız diye tahmin ediyorum. 

Q Acoustics BT3  'ü bilmiyordum , o da güzelmiş. Üzerinde SUB çıkışı da var, BT 'si APTX destekli . 4ich woofer 'ı var, Steljes ns3 ile aynı sınıfta.

Q Acoustics BT3'u bayagi arastirdim ben, bizim kullanim amacimiz icin bicilmis kaftan, beyazini alacagim buyuk ihtimalle... 

AVForums Q Acoustics BT3 Review - 9/10

What Hi-Fi Q Acoustics BT3 Review - 5/5

DAC konusuna gelirsek; dandik birsey oldugunu zannetmiyorum cunku urunle ilgili yorumlar cok olumlu... Ki zaten iyi bir DAC alinacaksa bu tarz giris seviyesi hoparlor alinmaz diye dusunuyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL  Nerde satılıyor bu marka?

BT 'i söylediğim giibi tahminimden çok kullanıyorum. Kablosuz bağlanmak çok kolay oluyor. 

BT'de söyle bir sorun var. Ses kalitesi , hangi standardı kullandığı belli değil. Apt-x her iki cihazda bile olsa devreye girip girmediğini gösteren bir uyarı yok. Gördüğüm kadarı ile sadece AudioEngine yeni modelinde BT ile ilgili hangi şartlarda hangi standardın kullanıldığı ile iligli bilgi vermiş.

Aslında her iki cihazda uygun protokolu destekliyorsa mesela AAC , yapılan sadece müzik dosyasının transferi gibi oluyor ve bt 'den kaynaklanan bir ses kalitesi kaybı olmuyor. Ipad ile bağlanarak müzik dinlediğimde ses kalitesinde bir sorun fark etmedim mesela. Hatta bu şartlarda Apt-X en azından kağıt üzerinde veri kaybına bile yol açmış oluyor. 

Dün biraz Marlene Dietrich , Edith Piaf dinledim. Ses çok temizdi , sonuçtan memnun kaldım. 

@@OnLyTNT Warm sound da sorun şurda çıkıyor. Hani Furier analizi yapıyordur sadece gitar warm geliyordur, vocaller doğaldır gibi bir durum yok. Tüm sesler warm . Gitarda güzel oluyor ama bu sefer vocaller tuhaf oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Geçen sene Mayıs ayında Q Acoustics BT3 almak üzereyken son anda Steljes NS3 alıp uzun süren araştırma sürecini tamamlamıştım. NS3'ü seçme nedenlerim:

- Kağıt üzerinde BT3 ile aynı özelliklerde olması,

- Fiyatının daha uygun olması (500 - 600 TL fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam)

- NS3'ün daha güzel durması (Salonda plakçalar ile kullandığım için BT3 daha çok bilgisayar hoparlörüne benziyor geldi)

- NS3 hakancez'in de referans olduğu bir üründü

yaklaşık 1 yıldır NS3 ile mutlu mesut yaşıyoruz. Şu anda TV, plakçalar ve BT veya 3,5 mm üzerinden telefon/ipad bağlı durumda.

Tek problemim kumandanın çekim gücünün düşük olması o da sadece kaynak değiştirirken kullanıldığı için çok dert olmuyor.

ResetButton and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür Stüdyo monitorler için havada duran kulalık tabiri kullanıyorlar incelemelerde , ki doğru. Seti konumlandırtan sonra (yaklaşım 1.5m arayla) tam ortasında oturursanız bir "sweet spot " var. Kulaklık takmışsınız gibi sesslerin karışmadığı , netliğin mükemmel olduğu bir nokta var. Bunun dışında etki kayboluyor. Dolayısı ile bunu alır salona koyarım diye düşünenler istedikleri sonucu alamayabilirler. Amazon'daki incelemelerde böyle kullananlar var ama bilemiyorum, denemek lazım. 

Anakartın üzerindeki ses çıkışından memnun kalmadım. Sonuna kadar açınca sesi daha iyi ama telefonu aynı kablo ile bağlayınca ses daha dengeli ve sorunsuz. BT'de sorun yok zaten. 

Yanında izolasyon padi geliyor. Hem üzerine koyduğunuz zemine titreşim iletmesini engelliyor hem de açı verebiliyor. Çok estetik birşey değil ama ayak almaktan kurtarıyor. 

Kulaklıklar için  kasa üzerinede olan çıkışları kullanınca Asus'un ses yazılımda Amplify isimli bir menu belirdi. Performans, Powerful, Extreme seçilebiliyor, yazılımsal mı yoksa donanımda kulaklık için ayrı anfi var mı bilmiyorum . Nasıl çalışır bu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton, çoğumuzun büyük setlerle, salon dinletisi yapabilme lüksüne sahip olduğunu sanmıyorum. O yüzden bu tip yakın dinletiye müsait (gece yarısı bile), az yer kaplayan, f/p ürünlere "nimet" gözüyle bakılabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton, çoğumuzun büyük setlerle, salon dinletisi yapabilme lüksüne sahip olduğunu sanmıyorum. O yüzden bu tip yakın dinletiye müsait (gece yarısı bile), az yer kaplayan, f/p ürünlere "nimet" gözüyle bakılabilir...

işin boyutu var . Sesi çok açtım herhalde dediğimde oturduğum yerden kalkıp yan odaya geçiyor ve hiç ses gelmiyor. Yakına konumlandırıldığı için her saat rahat müzik dinlebiliyor. 

bu arada gereksiz gördüğüm uzaktan kumanda da aslında işe yararmış. Sesi bilgisayardan değil hoparlorden değiştirince zor oluyor sürekli mayışmış bir şekilde arkama yaslanıp oturduğum kolturktan uzanıp değiştirmek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kronus hocam saolsun. Sennheiser HD 215 geldi evdeki tüm PC speakerları çöpe attım.

Peki hocam arşivindeki tüm CD vr FLAC'leri yeni baştan dinledin mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandıkça hoşuma gidiyor Mackie'ler.  İyi kulaklık kullanıyorum bunan iyi olmaz zaten diyerek son ses sistemim bozulduğundan yenisni almamıştım ama yanılmışım. Kulaklık ile aynı etki elde edilemiyor, özellikle basslarda.

Almadan önce kullanıcı yorumlarında çok memnun olanlar olduğu gibi , sesi "dry" ,"neutral" bulanlar vardı. Ben pek rahatsız olmadım.  Belli entrumanlarda biraz daha "warm sound" olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama o da diğer entrümanların sesini bozardı. 

Oyun oynarken kulaklık kullanırım, seslerin pozisyonunu takip etmek kolay oluyor. Speaker ile olmuyordu, ama Mackie'lerle kulaklık gibi pozisyonu anlamak mümkün. Daha önce söylediğim gibi doğru konumlandırıp ortasında oturmak gerekiyor. 

Yalnız üzerindeki ses ayarı düğmesinin etrafında yeşil aydınlatma var. Rahatsız edici derecede parlak . Böyle şeylere pek takılmam ama karanlıkta bütün dikkatinizi dağıtıyor, bir şekilde onu kapatmak lazım yoksa film izlemek vs mümkün değil.

RoomEQ wizard benzeri yazılımlar öneriyor ama bana daha çok büyük odaları dolduran hacimli ses üreten setler için işe yarar gibi geldi. 

https://www.roomeqwizard.com/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok