Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 563 mesaj var

Teşekkürler arkadaşlar. Valla ucuz falan ama işini gayet düzgün yapıyor. Gerçi daha önce kaliteli bir DAC kullanmış olanları kesmeyebilir tabi. @kronus, hocam Türkiye'ye gönderilmiyor malesef. :( Arkadaşın teyzesi geldi yılbaşı muhabbetine, ben de onun sayesinde alabildim.

https://www.amazon.com/gp/product/B00FEDHHKE/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir alet hem DAC olsun, hem kulaklık amfisi olsun (normal 3.5mm girişli), hem taşınabilir olsun, hem de kaliteli olsun isteyince fiyat zıplıyor. Amfi ve DAC ayrı ayrı almak daha mantıklı sanırım.

Bir de, amfide gain ayarı olması önemli. Ben Walnut F1 kulaklık amfisi aldım. Çok güçlü, pek güzel, ama normal çıkışında gain hep yüksek, yüksek empedans için yapılmış. Normal kulaklıkta sesi bozuyor. Yüksek empedans ile şahane oluyor ama normal kulaklıkla kötü. Topping'in taşınabilir modellerinde gain ayarı var sanırım. Xduoo da fena değil bu konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla zamaninda HD598 ile ilgili arastirma yaparken FiiO E10K karsima cikmisti, Amazon'da listeye eklemistim... Ama simdi sorsaniz nedir ne degildir diye hicbir sey kalmamis aklimda... Ama listeye ekledigime gore illa ki saglam birseydir diye dusunuyorum... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton Herhalde bir aydır falan kullanıyorum Q Acoustics 3020'leri. Bu klasmanda, bu boyuttda dinlediğim en iyi hopörlörler. İnanılmaz memnunum. Normalde salondaki 5.1.4 Atmos kurulumunda arka surroundlar olarak kullandığım Focal 706'lar biraz büyük olduğu için 706'ları stereo bir sistemde değerlendireyim, yerlerine de daha küçük boyutlu bir hopörlör alayım dedim. Focal set bozulmasın diye Focal 705 ararken en sonunda fikrimi değiştirip Q Acoustics'leri aldım. Surround olarak bağlamadan önce stereo olarak epey bir süre dinledim ve aşık oldum. Hatta öyle ki; Focal 706'lar yerine bunları mı stereo yapsam diye düşünmedim değil. Ama surround olarak da çok iyi performans verince şuan salondaki sinema sistemimde kullanıyorum.

3020'leri bir cümlede şöyle özetleyebilirim; Boyutuna göre şaşırtıcı performans, berrak, detaylı ve müzik türü seçmeyen, fiyatına da bakıldığında kesinlikle övgüyü hakeden bir hopörlör. Bu klasmanda birşey arıyorsanız başka hopörlörlere bakmanıza bile gerek yok. 

20171202_003005b.jpg

20171201_233712b.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA ona karar verdim ama bunu nasıl bir anfiye bağlamam lazım? 5.1 ,atmos vs kullanm ayacağım. Mi box 2 'e bağlarım bir optic çıkıştan, ancak bu durumda Stereo da olsa Atmos vs desteği gerekiyor mu? Bir de Bluetooth üzerinden spotify dinlemek yazık olur, chromecast biraz daha durumu kurtarır. Onu da optic ten bağlamak gerekecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton hocam giriş seviyesi herhangi bir marka denon, pioneer, sony vs, vs. stereo bir amfiye bağlasınız gayet yeterli gelecektir. Spotify network üzerinden benim amfimi görebiliyor. Ben spotify'ı o şekilde kullanıyorum genelde. Bluetooh ile de dinlediğim oluyor. O şekilde de çok kötü sayılmaz bence. Biraz iş amfi ve özelliklerinde.

ZvAnA tarafından düzenlendi
ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.lg.com/tr/lg-friends/lg-AFD-1200

Bu ürünü pc/android cihazlarda kullanıyorum ve ses kalitesi çok iyi. Kaliteli bir dac unitesi arayan herekese tavsiye ederim.

Daha detaylı teknik veriler için aşağıdaki linkteki v20 sütününa bakabilirsiniz, zaten lg v20' deki aynı dac.

https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/top-4-phones-for-music-lovers-audiophiles-0175956/

Fiyatı da hepsiburada, n11 gibi yerlerde gayet uygun(140tl -150tl arası). Bugüne kadar aldırdığım herkes çok memnun kaldı, sizlerin de bilgisi olsun istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ionian said:

http://www.lg.com/tr/lg-friends/lg-AFD-1200

Bu ürünü pc/android cihazlarda kullanıyorum ve ses kalitesi çok iyi. Kaliteli bir dac unitesi arayan herekese tavsiye ederim.

Daha detaylı teknik veriler için aşağıdaki linkteki v20 sütününa bakabilirsiniz, zaten lg v20' deki aynı dac.

https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/top-4-phones-for-music-lovers-audiophiles-0175956/

Fiyatı da hepsiburada, n11 gibi yerlerde gayet uygun(140tl -150tl arası). Bugüne kadar aldırdığım herkes çok memnun kaldı, sizlerin de bilgisi olsun istedim.

Pc' de kullanımı nasıl oluyor tam olarak, bir ucu type-c olan bir usb kablo ile pc' ye takıyoruz ve ses kartı olarak mı seçiyoruz? Çalıştığı belli uygulamalar mı var yoksa ses kartı gibi bütün sesleri alabiliyor muyuz bu cihaz ile? Ses çıkışı güçlü mü? Adamlar sitesine tech specs diye ayrı bölüm koyup boyutlarını, ağırlığını, rengini falan yazmışlar sadece :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-AFD-1200

Evet type-c to usb kablosu(type-c telefonlarda kullandığımız şarj kablosu) ile pc' ye bağlıyoruz. Ek olarak Pc' de yukarıdaki dirver' ı yüklüyorum ve sonrasında usb ses kartı gibi kullanıyorum yani çalıştığı ayrı bir uygulama yok. Ayrıca Windows' da Digital Output olarak gözüküyor. Ses çıkışı güçlü, in-ear kulaklıklarda son ses kullanmamak lazım.

Normalde böyle bir cihazdan haberim olmazdı ama ana müzik dinleme platformum telefonda spotify olduğundan en iyi müzik deneyimini alacağım telefonu aradım ve bunun lg v20 olduğunu gördüm. Gerçekten de v20 ses konusunda müthiş bir telefon, size tavsiye ettiğim bu üründe de lg v20' nin dac ünitesi var (Zaten lg g5 için üretilmiş ama diğer telefon/tablet/pc' ler ile de uyumlu). Hifi uzmanı arkadaşlar daha iyi bilir; bu ünite Sabre ES9218 olarak geçiyor ve 132dB SNR, 32-bit 384 kHz PCM ,124dB DNR  gibi gelişmiş özellikleri var. Sanırım lg g5' in müdüler yapısı başarısız bir girişim olduğundan ellerindeki ürünleri elden çıkarıyorlar yoksa bu kadar ucuza mümkün değil olmazdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler cevap için. Sepete atmıştım ve sizin cevabınızı bekliyordum, hatta son kullanım tarihi bugün olan 5TL de kupon vemiş n11 ama sonra aklıma, mecbur olmadıkça birşey almayacağımı söylediğim geldi :) Fiyatı insanın aklını çeliyor gerçekten de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

creative t40-ii hoparlörlerim vardı ve geçen yaz arıza yaptılar o günden beri öyle idare ediyorum kulaklıkla vs ama bulsam yine aynısını alırım bu modelin bu arada şunuda sormam lazım creative hopalör işinden çıktımı ? hiçbir yerde bulamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar arkadaşlar,

Pahalı olmayan, max 300tl civarı, müzik dinleme amaçlı, kulak üstü kulaklık arıyorum. Yukarıda bahsedilen LG Hi-Fi Plus ile kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç mesaj önce bahsi geçen LG Hi-fi Plus modülünün fiyatı önce 100TL' ye düşmüştü, bugün de 80TL' ye düşmüş, ama kararlıyım almayacağım :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.lg.com/tr/hi-fi-sistemleri

Arkadaşlar benim mekan için dış mekan için bu tarz 1000 TL ye kadar fiyat aralığım var bluetooth olması şart ipad den direk bağlayacağım. Mekan 600m2 ama öyle bangır bangır konser ortamı gibi birşeyler çalınmayacak dinlenmeye geliyor insanlar beyinlerini zükmeyelim. Bass tok tiz temiz çıksa yeterli deneyim bu tür sistemlerle deneyimlemiş arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

LG olması şart değil istediğim ürünü anlatmak amaçlı koydum o tarz şeyler arıyorum.

Enyalios tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifier S880DB , yeni piyasaya çıktığı için pek incelemesi yok . Bulduklarımda sonuç çok iyi. Hatta mükemmel seti bulduk diyebilirdik ama diyemedik , çünkü anlaşılan diğer modellerin önünü kesmesin diye woofer bir küçük seçilmiş. 

Bu sorun dışında hem estetik olarak hem de ses kalitesi olarak gayet iyi görünüyor. Ancak küçük woofer kısıtlıyor sınıfını.

Diğer incelemelerde de Edifier 'ın modelleri gayet iyi görünüyor. 

Baktığım incelemelere göre 1700 ile 200db arasındaki modellerin ses kalitelieri yakın, benzer fiyattaki diğer ürünlere göre ses ve özellikler olarak üstünlükleri var.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifier 'ın modellerine bakınca oldukça ilgi çekici olanlar görüyorum. MEsela şu. 

ilginç bir tasarım . Subwooferın boyutu büyük ama alışılmışın dışıdna bir tasarım. 

https://www.amazon.com/Edifier-e235-Bluetooth-Speaker-System/dp/B075RD1FNH/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1522545355&sr=8-1&keywords=edifier+e235

http://www.edifier.com/us/en/speakers/e235-luna-e-2.1-bluetooth-speakers-wireless-subwoofer

Tv 'nin yanına koyup müzik, konser videoları , film izlemek için şunu gözüme kestirdim ama doğru dürüst incelemesi yok. yorum yapabilecek olan var mı?

Edifier Studio R2730DB - speakers - wireless

https://www.amazon.de/gp/product/B00TY8CZVQ/ref=s9u_simh_gw_i3?ie=UTF8&pd_rd_i=B00TY8CZVQ&pd_rd_r=4e1672c1-3580-11e8-ad28-014ae5dc2f42&pd_rd_w=Xjdwk&pd_rd_wg=DZr5H&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=D2CV3ZG5NECCZ10VXX62&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=5ef2ea30-b19b-49a5-ba01-794d4f42e505&pf_rd_i=desktop

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifer S1000DB 'ı kullanıyorum iki gündür. Mackie ile olan tecrübemi de ekleyerek biraz karşılaştırabilirim.

http://www.edifier.com/int/en/speakers/s1000

s1000_product_2_5a46e772-edca-4895-a432-

edifier-s1000db-20-speaker-set.jpg

Öncelikle dış görünüşü, estetiği çok iyi. Salona rahatlıkla koyabiloirsiniz.  Düğmeler arkaya alınmış. Uzakta oturacağınzı düşünülere uzaktan kumanda eklenmiş.Boyutu epey büyük. Bilgisayarın iki yanına koyacaksanız fazla kaçıyor.

İki hoparlor arasındaki kablo yeterince uzun. Mesela Mackie de bu sorun. Fazla açamıyorusnuz arasını. Amacı o değil zaten.  

Üzerinde optik giriş olması bence çok büyük avantaj. Test edenler genelde çok iyi ses kartlarına, DAC lara bağlayarak test ediyorlar oysa çoğumuz aldığımızda anakarttaki ses çıkışını kullanıyoruz. O da pek iyi değil. Setin üzerinde kendi DAC 'ı olduğunda bu sorun çözülmüş oluyor. Hem de klavyedeki ses ayarı yeniden kullanabilir hale geldi. 

BT APTX destekliyor. BT 'e çoğu kullanıcı burun kıvırsa da sonunda çok pratik bağlantı olduğu çin yoğun kullanmaya başlıyorsunuz. Denemelerimde MAckie'deki gibi ses kalitesinde ciddi düşüş ile karşılaşmadım. Audiphile 'i tatmin etmeyeiblir ama Aptx 'in bitrate i aslında hiç fena değil. 

Mackie'de BT kaynağı ile AUX tan gelen ses aynı anda geliyordu. Kaynak değiştirmek mümkün değildi. Bunda optik giriş seçtğimden BT 'i kapatıyor, daha güzel. 

BT'de bazı senaryolarda çözülme işi speaker üzeirnde yapılıyor. Bu durumda alsında dosya transferi yapılmış olıyor ve ses kalitesinden kayıp olmıyor (320kbit ACC 'de) . Üreticiler hangi durumda hangi senaryonun gerçekleştirği konusunda açık değiller. Sadece AudioEngine detaylara girmiş. Apple'da ACC kullanıyor ve ACC dosyası ne kadara izin veriyorsa Apple BT kulaklıklarda o çözülüyor, BT olmasından dolayı bir kayıp yaşanmıyor.  Başka format kullanılamıyor tabii. 

Arkasında Bass,Treble ayarları var ama hiç kurcalamadım. Telfondan veya bilgisayardan yapmayı tercih ederim. Kumanda da yok zaten bunların ayarı.Bir üst modeli olan 2000 'de pop,rock vs gibi ayarlar var ama gerek duymadım.  Ses ayarını kumandadan yapabilmek için üzerindeki ses ayarı düşmesi iki tarafa doğru da sonsuz dönebilecek biçimde yapılmış.O biraz sıkıntı sesin ne kadar açık olduğunu göremiyrousnuz. 

Ses kalitesinde memnun kaldım. Mackie lerden de çok memnundum. Hatta mackie'i diğer odaya götürüp bir 2-3 m uzaktan dinleyince daha çok beğenmiştim. Bunu da öyle denesem daha uygun olacak gibi. Çünkü MAckie sesi odaklarken , bu hacim dolduruyor gibi geliyor bana.

Genelde değerlendirilirken ses kalitesine öncelik veriyoruz ancak kullanımda üzerindeki bağlantı noktaları BT AptX olup olmaması daha çok fark yaratıyor. O açından bu yabancı forumlarda tavsiye edilen JBL 305 gibi setlere göre daha tercih edilebilir.  Mackie'nin ses kalitesinden büyük odada dinlerken çok memnundum ama yetersiz bağlantı noktası, uzaktan kumanda olmaması kullanımı zorlaştırıyor.

Benim aldığım fiyat çok iyiydi. O fiyata kaçmaz . Müzik dinlemek için ayrı odanız vs varsa çok iyi çözüm. Bilgisayarın yanına koymak için biraz fazla büyük. Bilgisayar için daha uygun bir set alıp bunu diğer odaya alacağım  büyük olasılıkla. Öyle daha iyi potansiyeline ulaşacak . :)

ResetButton tarafından düzenlendi
Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşımın sorusu var. Ben olaydan hiç anlamıyorum. Cevaplayabilecek olan varsa seviniriz :)

Mackie MR824 studio monitörümü amfi yardımı ile ev sistemine adapte etmek istiyorum. harman kardon hk 3770 almak istiyordum. gerek çift optical digital, aux girişi, rca girişleri tv, apple tv, playstation ve laptop için çok yeterliydi. ancak amfide olan ile speaker çıkışı ile uyumlu değil. monitörlerimde xlr, trs ve rca girişleri bulunmakta. bu girişlere uygun bir amfi modeli bulamadım. uygun fiyatlı çözüm önerebilecek var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, Atrin said:

Bir arkadaşımın sorusu var. Ben olaydan hiç anlamıyorum. Cevaplayabilecek olan varsa seviniriz :)

"Gördüğüm" kadarıyla amfi çıkışları "banana" tipi...Piyasa da uçları farklı çeşit çeşit kablo var... XLR' yi unutsun (yani olur ama bir faydası yok balanced olmaz amfi XLR çıkış vermedikten sonra) ama Banana-> RCA veya TRS rahat bulabilir, Banana->RCA çok daha kolay bulunur...Ben TRS->RCA kullanıyorum mesela...

Yalnız tekrar baktım o monitörler aktif? Amfinin pre-amp çıkışı yoksa bağlayamazsınız veya bağlayacağınız hoparlörler pasif olması gerekiyor... İyice araştırın bu mevzuyu..

OnLyTNT tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok