Oyun konsolu öneri?
0

Bu konuda 17 mesaj var

Selamlar,

Öncelikle ciddi alıcı degilim, sadece fikir alma amaclı sormak istedim. Uzun zamandır evdeki tv nin altına koyayım arada açar oynarım diye bi konsol alasım var. Ama ps dahil hayatımda hicbir konsolu kullanmadım. Dolayısıyla xbox mı wii mi yoksa ps mi daha iyi bilemiyorum.

Öncelikli olarak aklımda olan guitar hero alıp oynayabilecegim bir konsol olması, bu oyun yada genel olarak oyunlar diyeyim bütün konsollarda calısacak sekilde mi üretiliyor yoksa her oyun için teker teker incelemek mi gerekir?

Nette görmüstüm sanırım bu konsollarda online oyunda oynanabiliyor, öyle bisilere girisicegimi hic düsünmüyorum elimde pc varkende.

Nasıl bisi önerebilirsiniz? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nesilde almaman en iyisi. XBone 'ın exclusivelerinde pek iş yok, olanın da zaten çoğu PC 'ye bir şekilde geliyor. PS için belki bir kaç iyi oyun vardır, kimi insan tek oyun için platformu aldığından bir şey diyemiyorum buna. Konsol-exclusive olacak denen büyük yapımların çoğu Steam 'da "pre-purchase edin beni" duvarları tırmalıyor şimdilerde. Oyunları dışında bakarsan, PC 'ye karşı hemen her anlamda zayıf durumdalar, çeşitlilik az, fiyatlar yüksek, teknoloji çok kötü, bağımsızlık zaten hep sıfır.

GH serisini pek takip etmiyorum ama Dolphin ile Wii 'ye çıkanları emule edilebiliyor olmalı, yine Wii gitarını da emule edebiliyordu. Kendim hiç denemedim, bazı versiyonlarda sorunlar vardı sanırım, stutter vs. ki oynanamaz kılar böyle bir oyunu, yine de bir düşünebilirsiniz. Herhalde şu zamanda bu aletlerin işe yarayacağı yegane oyun türü bu dans/müzik oyunları. Hangi platformda daha iyi çalışıyordur onu bilen biri cevaplar sanırım, uyduruk tahminim eğer bir fark varsa şayet, PS4 'te XB 'ye göre daha iyi çalışacağı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben wii'de guitar hero metallica ve world tour  oyadım uzun süre , ve muhteşemdi.
Fakat wii ses sistemine bağlıydı. Gecikme yoktu harikaydı.
Sesi televizyondan alacaksanız çok bir şey beklemeyin o gazı vermiyor tv speakerı.
Amaç başta guitar hero ise Bloody'i dediği gibi ucuzundan içi guitar hero dolu 2. el xbox 360 alın geçin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, bu nesil konsol yarisinin galibi net bir sekilde PS4. 

Eger belirttiginiz nedenlerin yaninda :

- Ileride (digerlerine oranla) ucuz yollu VR istiyorum.

- Last of Us, Uncharted serisi, Bloodborne vs. PS4 exclusive'lerini kacirmak istemiyorum.

- Arada bluray film izlerim.

diyorsaniz, PS4 alin. Yoksa sadece GH icin PS4 alinmaz. @@Bloody 'nin onerisi cok daha mantikli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guitar hero için PS2 bile alınır hatta PS2 nin o muhteşem oyun kütüphanesinden faydalanmak için bahane olur. 

PS3 demek istiyorsun herhalde, PS2 alınmaz bu saatten sonra. Uygun fiyata PS3 veya XBOX 360 tamam ama PS2 ı-ııh.. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps3 olabilir de PS2 nedir yahu oldu olcak ps one diyeymişin :P

Söz konusu guitar hero ise yine kırık ps3 ve guitar hero gitarıyla eğlenilebilir. Bir dönem benim elimden geçmişti ps3 o şekilde 500gb tepe tepe oyun oynamıştım. Tabi xboxun guitar hero oyunları daha çoktu galiba oynayanlar daha iyi biliyodur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Cevaplarınız için tesekkür ederim, suanda alma planım yoktu dedigim gibi, anladıgım kadarıyla da benim isimi görecek alet kırık ps3 + guitar hero gitarı. Az bakındımda ps3 içinde slim, fat versiyonları varmıs, tek olayı yer kapladıgı yer ve şekil diye düsünüyorum.

Diger istedigim biside bu ps3 gamepad lerin kablosuz olmasıydı ki, bu olay sadece ps4 de var zannediyordum, ps3de de varmıs.

Alıcak olursam aklımda ps3 olarak kalsın suan, bi ara kendimi gaza getirip alabilrim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Vakti zamanında bu baslıgı acmıstım, aradıgım sey guitar hero oynama üzerine bir sistemdi.

Bugün şirket içi 2.el ilanlarında asağıdakine denk geldim, 2 adet guitar + diğer wii ıvır zıvırlarıyla birlikte 480 liraya ilan vermiş, mantıklı gibi geldi kendimi gaza getirmek için.

Sizce alınabilir mi?

1adet Nintendo Wii (RVL-001) +optik göz+ scart dönüştürücü+ görüntü aktarım kablosu
+ güç adaptörü (cracklidir internetten oyun indirip oynayabilirsiniz)
2 adet remote controller
2 adet nunchuck
2 adet nunchuck koruyucu silikon
2 adet wii guitar hero gitarı
1 adet wii balance board
6 adet orijinal oyun ( wii fit / wii sports / wii play / pes2013 / guitar hero 5 "2 adet" (biri hiç açılmamıştır) 

resimleride su sekilde;

http://imgur.com/KBSdcsR

http://imgur.com/tkioWPt

http://imgur.com/nhjQbJE

http://imgur.com/88fozDH

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GH amaçlı alınacaksa Dolphin iyi çözüm olmayabilir. Neredeyse bütün Wii oyunlarını süper çalıştırıyor Dolphin ancak yanılmıyorsam bazı GH ve Just Dance falan oyunlarda sıkıntı olabiliyordu, PC yetersiz kalırsa ses/görüntü senkron problemleri vs. olabilir ki tatsız olur. Onun dışında süper tabii Dolphin, neredeyse bedavaya daha iyi kalite söz konusu.

Özellikle GH için alacaksanız bu set iyi olabilir. (Diğer konsollardan eksiği fazlası nedir bilmiyorum) Yine diğer oyunları 1080p AA falan oynayayım derseniz de zaten Dolphin için gereken tüm aletler (Wiimote, Nunchuk, Sensor Bar) elinizde olacağından öyle yaparsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Asıl amacım GH oynamaktı zaten, wii nin yanında gelen 2 tane GH gitarı cok iyi oldu bu yüzden.

Dolphin i ilk defa duydum, inceledim biraz güzel bi icatmış, wii nin yanında gelen aletleri pc ye baglayıp oynayabiliyorsam bu emülator le, cok cok daha iyi :)

@

Hocam pazarlıktan gram anlamıyorum :(  bu ilanı veren arkadas gecen hafta 600 den ilan vermişti, cok içim gitmişti ama tuttum kendimi ekonomik durumlar yüzünden, şimdi 480 e cekmiş fiyatı. Tam ederi ne kadar bilemiyorum ama direk bu fiyattan alasım var kaçmasın ilan diye :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

İlandaki ürünü aldım, sadece GH yi oynayabildim suana kadar ama o bile bunu iyiki almısım dedirtti :)

Tek sıkıntı wii nin televizyona scart girişiyle bağlanması, tv duvara monte oldugu için kablolar eziliyor düz durdugunda, arkasında destek koymak zorunda kaldım, + görüntü kalitesi fenaydı.

ebayde alttaki ürünü buldum, bu hem kablo sorununu çözer hemde kaliteyi bi nebze artırabilir gibi duruyor

http://www.ebay.com/itm/Full-HD-Wii-To-HDMI-1080P-Upscaling-Converter-Adapter-With-3-5-mm-Audio-Output-/162110493541?hash=item25be89d365:g:i08AAOSwGIRXZ12u

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok