IFTTT , Tasker , Flow ve benzeri servisler
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

IFTTT 'nin isminihep duyuyorum. Siteye baktım işe yarar birşey bulunur mu diye ama pek işime yaramadı. Şimdi MS 'de benzer fonksiyonları olan Flow isimli bir servis tanıtmış. 

http://www.theverge.com/2016/4/29/11535232/microsoft-flow-ifttt-competitor

https://flow.microsoft.com/en-us/

Yine Android için otomasyon uygulaması tasker var çok methedilen.

Bu tip servisleri kullanarak işe yarar birşey yapan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben nereye ne zaman gittiğimi takip etmek için IFTTT kullanıyorum. Swarm check-in'lerini Google Calendar'a gönderiyor şu anda. Başka tarifim yok, onun dışındaki taskları zaten uygulamaların kendi fonksiyonları ile hallettiğimden ötürü ihtiyacım kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kazi calismasi yapmis gibi olacak ama basligi aramada cikiyorken baska yere yazmak istemedim.

"Gecenin 3'unde de olsa su baslikla su adresten bir email geldiginde uyanmam lazim" seklinde bir derdim vardi.

1. En ucuzundan ama pil omru uzun saat aldim, cebe bagladim. Boylece cep caldiginda sessiz bile olsa kolumdaki saat titredigi icin uyaniyorum.

2. Gmail'de su adresten su baslikla email gelirse su label'a ekle diye filter actim.

3. Google Apps Script dakika basi ile o label'a email dustu mu diye tarayan, o oldugunda IFTTT'e webhook mesaji gonderen bir script biraktim.

4. IFTTT'de bu webhook trigger'la beni ara komutu verdim (Phone call "US only" ama app uzerinden VoIP call "international").

Olacak mi diye bekliyorum. Olmazsa mesaji guncellerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sys-admin'iz galiba. Critical failure olunca, hanımı uyandırmadan uyanıp, uzak masaüstü ile müdahale etmek için güzel fikir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen dediginiz gibi, bir uyari emaili gelince evdeki herkesi telasla uyandirmadan yataktan kalkmak icin. Sys admin degilim, fps konsol komutlari ile hayat bir yere kadar. 

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen. Ama genel olarak faydali buldum. "20 saat ugrasip musteriye is yolladik, simdi revizyon emaili gelene kadar uyuyabiliriz" demenin mumkun olmasi guzel bir sey. Email gelirse kacirmamam lazim diye verimlilik dipte olmasina ragmen uyuyamamak gereksiz israf.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/16/2021 at 6:54 PM, epi said:

Kazi calismasi yapmis gibi olacak ama basligi aramada cikiyorken baska yere yazmak istemedim.

"Gecenin 3'unde de olsa su baslikla su adresten bir email geldiginde uyanmam lazim" seklinde bir derdim vardi.

1. En ucuzundan ama pil omru uzun saat aldim, cebe bagladim. Boylece cep caldiginda sessiz bile olsa kolumdaki saat titredigi icin uyaniyorum.

2. Gmail'de su adresten su baslikla email gelirse su label'a ekle diye filter actim.

3. Google Apps Script dakika basi ile o label'a email dustu mu diye tarayan, o oldugunda IFTTT'e webhook mesaji gonderen bir script biraktim.

4. IFTTT'de bu webhook trigger'la beni ara komutu verdim (Phone call "US only" ama app uzerinden VoIP call "international").

Olacak mi diye bekliyorum. Olmazsa mesaji guncellerim.

edit: Bugun duzgun calismadi ama sebebini henuz bilmiyorum. Daha once defalarca duzgun calisti.

edit2: Sanirim bir kez ayni anda bir suru eski email etiketlendiginde cok ust uste tetiklendigi icin bi dur dediler. IFTTT'de yeni key generate ettim, applet'i yeniden calistirdim. Simdilik duzgun calisiyor.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok