En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.944 mesaj var

26 dakika önce, stardust said:

Hayırlı olsun @Enyalios Alet o kadar büyük ki televizyon yanında 24" monitör gibi kalmış :zuh:

EYvallah teşekkürler Star.

Aynen tv bir de 55'' lik. Saçma sapan büyük olmuş bu sefer, ağırlık xbox one x den hafif ama cüssesi çok iri.

Enyalios tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi-Linptech-G6L-SW-Wireless-Doorbell

Ofiste kapı zili tesisatı bir seneden beri komple gittiği ve çalışmadığı için kablosuz bir kapı zili ihtiyacım vardı. Bir kaç aydır pilli, dandik bir kapı ziliyle idare ediyordum. Ama başkasının frekansı vs karışıyor, bizim kapı zilini kimse çalmamasına rağmen kendi arada bir çalıyordu. Boş yere kapı açar olmuştuk. Ayrıca pil'de çok uzun dayanmıyordu. Neyseki bu Xiaomi Linptech Wireless Doorbell Wi-fi gibi bir cihaz buldum.

Buton kısmı kinetik enerji ile çalıştığından pildi, kabloydu vs derdi yok. Zil sesini çıkaran ana ünitede istediğiniz bir prize takılıyor. İlla kapı yanında olacak diye birşey yok. Wifi ile telefona da bağlanabiliyor. Cihaz üstünden yapılabileceği gibi telefondan da ses şiddeti ve tonu ayarlanabiliyor. Ancak MiHome yazılımı telefona kurulduktan sonra ayarlardan Region kısmı Çin olarak seçilmezse telefon cihazı görmüyor. Bunun dışında ürün amerikan priz standartında geliyor. Bir tane çeviriciye ihtiyaç var. Ben aliexpressten sipariş vermiştim. Euro priz adaptörünü yanında geleceği seçenek ile. Ancak gönderdikleri adaptör bizim Türkiyedeki yuvarlak çukur şeklindeki prizlere girmiyor maalesef. Ayrıca başka bir tane çevirici aldım. Beğendiğim bir ürün oldu. Kalitesi diğer xiaomi cihazlar gibi oldukça iyi. 

RFID, TatanQa, Coppermine and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu şayomi nasıl bir şirkettir... adamlar kapı zili bile yapıyor. ben geçen sene şemsiyesini almıştım, misliye parasını versen böyle bir otomatik şemsiye bulamazsın, otomatik açılanı görmüştür, alet otomatik kapanıyor da. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DH Ölücü Taktiği ile 585 TL'ye 3 yıllık XBOX Gamepass Ultimate aboneliği satın aldım :)

Aylık 16,25 TL'lik bir ödemeye tekabül ediyor. Güncel kurlarla 1 tane AAA oyun parası da diyebiliriz. Karşılığında ne alıyoruz? 3 yıl boyunca hem konsoldan, hem PC'den hem Gamepass, hem de EA Access kütüphanesindeki oyunlara sınırsız erişim.

Najaz tarafından düzenlendi
TatanQa and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, Najaz said:

DH Ölücü Taktiği ile 585 TL'ye 3 yıllık XBOX Gamepass Ultimate aboneliği satın aldım :)

Aylık 16,25 TL'lik bir ödemeye tekabül ediyor. Güncel kurlarla 1 tane AAA oyun parası da diyebiliriz. Karşılığında ne alıyoruz? 3 yıl boyunca hem konsoldan, hem PC'den hem Gamepass, hem de EA Access kütüphanesindeki oyunlara sınırsız erişim.

nereden nasıl aldınız sayın hocam. bizde alalım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, emre666 said:

nereden nasıl aldınız sayın hocam. bizde alalım

Emreciğim, öncelikle şu sayfaya giriyorsun:

https://support.xbox.com/tr-TR/contact-us

Eğer saat aralığını denk getirebilirsen, telefonla müşteri hizmetlerine ulaşıyorsun. Buradaki arkadaşlar "yerli ve milli" ve Türkçe konuşuyorlar. Yok eğer ben telefonla değil yazışarak iletişim kurayım diyorsan, ecnebilerle İngilizce muhattap olmak durumundasın.

Sonra diyorsun ki, "3 yıllık Xbox Live Gold paketi üzerine 1 aylık Gamepass Ultimate paketi alırsam, 36 aylık abonelik Gamepass Ultimate'e çevriliyormuş, böyle duydum arkadaşlardan. Ben de faydalanmak istiyorum." Geri kalan işlemleri onlar hallediyor zaten.

Tüm bunları yapmadan önce, halen devam eden bir Gamepass aboneliğin olmadığından ve hesabında tanımlı, yurtdışı alışverişe açık bir kredi kartının tanımlı olduğundan emin olmalısın.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dükkanı temizlemek Fakir marka kablolu bir süpürge kullanıyorduk ama dükkan iki katlı olunca zor oluyordu. İndirim olunca Bosch marka kablosuz elektrikli süpürge aldık. https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/elektrikli-supurgeler/sarjli-dikey-supurgeler/unlimited/BCS612KA2 . Dükkana Dyson almak saçmalık olacağı için 1999TL'ye çift bataryalı bu ürün bakalım bizi ne kadar tatmin edecek :D Güzel bir şekilde yerdeki tozları saçları vs alsın yeter. 

emre666 and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Palit 3060ti dual aldım, yarın elime geçince bir iki resim ve 3dmark felan atarım :P 

Bu arada kart çok tatlı olmus ama kötü haber miningciler için guzel bir alternatif olmus, 63mhs ile 120w civarı eth hızı varmış felan.

Hani bekleyen varmı bilmiyorum ama haberiniz olsun :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat hayırlı olsun, 

Bende dün MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC modelini satın aldım. Almanya’da internette öyle bir izdiham oldu ki, 399 Euro'luk FE modelini görebildim ancak sepete bile atamadım. Keza 415 - 450 Euro bandındakilerde hemen tükendiler. Render işlemleri için acil ekran kartı almam gerektiği için FE modelinden 100 Euro fazlasına aldığım bu model dahi Türkiye'deki en düşük RTX 3060ti den daha ucuza gelmiş oldu. Hani bilgisayar parçasında kdv hariç bir vergi yoktu, Türkiye’deki fiyatlara bakınca bana olması gerekenden daha yüksek geliyor. 

TatanQa and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Coppermine said:

@Psikobat hayırlı olsun, 

Bende dün MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC modelini satın aldım. Almanya’da internette öyle bir izdiham oldu ki, 399 Euro'luk FE modelini görebildim ancak sepete bile atamadım. Keza 415 - 450 Euro bandındakilerde hemen tükendiler. Render işlemleri için acil ekran kartı almam gerektiği için FE modelinden 100 Euro fazlasına aldığım bu model dahi Türkiye'deki en düşük RTX 3060ti den daha ucuza gelmiş oldu. Hani bilgisayar parçasında kdv hariç bir vergi yoktu, Türkiye’deki fiyatlara bakınca bana olması gerekenden daha yüksek geliyor. 

Size de hayırlı olsun hocam :) Güzel fiyata almışsınız valla...Bizdeki fiyatlar pek güldürmüyor ama hani bir tık mantıklı özellikle 3070 düşününce yada muadili eski nesili,Fe çok tatlı ama işte yurdum hudutlarında malesef bulamıyoruz.Gerçi ben 3080ti yada super vs bekliyorum ama bakalım.

Emanet aldığım gtx 680 pek güldürmedi açıkcası..

Son olarak render vs işiniz var ise daha güçlü ekran kartları mantıklı olmazmıydı ? rtx 3080 gibi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat Bende teşekkür ederim. Ne kadar ekmek o kadar köfte tabii ama Blender da render işleminde 3070 ile 3060 ti arasında sadece 2 saniye fark olduğunu görünce (teknoseyirde Mgamsız dün incelemiş) tamam dedim 3060ti yeter bize. İlerde bu saçma tüketim durumu bitip de kartlar piyasada bolca bulunmaya başladığında, hatta rekabet de kızıştığında gerekirse tekrar revize ederim ama şu an ekran kartı almam gerektiği için mecburen aldım. 

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben de evde muhtemel gelecek kısıtlamalarda, kendimi eğlendirmek amaçlı aşağıdaki arkadaşı aldım. 

20201130-164301.jpg  20201130-164311.jpg

20201201-143937.jpg

Ben evde amatör ses kayıtları vs için aldım ama cihazın yeteneklerinin asıl amacı yayıncılara yönelik olduğundan bu işlere de el atabilirim. :D

Whooosh and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI RTX 3060 TI geldi, sanırım ilk defa bir donanımı çıktığının haftasında satın aldım, umarım pişman olmam :icon_think:

IMG-20201205-113144.jpg

2 fanlı bir tasarımı var, üç fanlı model 100 Euro kadar pahalı ve uzundu. Bakalım fanlar baş ağrısı yapacak mı?

IMG-20201205-113446.jpg

2 tane 8 pin güç girişi konulmuş. Referans tasarımda 1 tane kullanılmıştı diye biliyorum. İlginç geldi.

IMG-20201205-113504.jpgbu modelde en beğendiğim ve temel satın alma kriterim arasında olan konu da RGB LED olayına girilmemiş olması.

IMG-20201205-113522.jpg

quad, MilesTeg, wazzap and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kartta az once geldi daha yeni taktım,

Palit dual  cok fason duruyor, oyle boyle değil ama guzel :D board limiti 205w agır yuk altında biraz oc ile(+125 core) 2ghz sabitleniyor ama sıcak calısıyor, max 78C felan fan hızı o esnada %70de ama sessiz kesinlikle,   tek 8pin guc girişi var arka backplate plastik. rgb si argb değil dumduz rgb şimdilik bu kadar aksama test edicem detaylıca.

NV8I3H.jpeg

TatanQa, wazzap and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MUIm3n.jpg
.
Anne televizyonuna takılacak.
Ne kurayım? Aklıma altyazılı sorunsuz film oynatıcı geliyor öncelikle. VLC bu işi görüyor sanırım. Siz ne yüklediniz?
Ek: Yahu iyi ki almışım sanırım bir tane de kendime alacağım. Misler gibi çalışıyor.
VLC-Puhutv yükledim.
Daha önce media player - internetli uydu alıcı aldım anneye ama ergonomik değillerdi sorunları vardı . Bu hem Türkçe hem yağ gibi çalışıyor.
Bir bisikletçi arkadaşın youtube incelemesi vardı , stick olan versiyonu almış o , onu izleyince iyice gaza gelip aldım.:new_bdaysmile:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
TatanQa, emre666 and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye