En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Asıl o zaman siz pek iyi oynamamışsınız bence.   :icon_whistle:

Stardust'ın attığı ekran görüntüsünde Geraldinho Mastercrafted Feline Armor giyiyor, bence zayıf bir armor verdiği statlar doğrultusunda. Ona nispeten yazmıştım da konu taaa nereye geldi valla. :D

Bu arada ben de kasa değiştirme işini tamamen bitirdim. Hep bir şeyler unuturdum ama bu sefer hemen açıldı valla. :zuh:

https://drive.google.com/file/d/1CilucB0df3S6ubTWlEbiNQ01tvWnvXzh/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1aMOlKbHGkmJ51KDNu0-LMzLnzjnoUEnw/view?usp=sharing

wazzap tarafından düzenlendi
TatanQa and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, stardust said:

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-31-5-32gk850-g-144hz-ultra-wide-g-sync-gaming-monitor.html

son stok monitördeki. 2 tane eklemeye çalışınca yetersiz stok diyor. almak isteyen kaçırmasın derim.

Yerim dar ve mesafem kısa olmasa borç harç alır geçerdim ki daha 2-3 ay oldu 24” aoc alalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilk monitörüm 14" CRT'yi alalı 30 yıl olacak neredeyse... İnsan çok çabuk alışıyor yeni ve iyi şeylere. ilk 17" monitör büyük bir upgrade olmuştu benim için. Hele 19" LG Flatron 995FT o kadar iyiydi ki heralde ömrümün sonuna kadar yeter diyordum.

ondan sonra ilk kez 17" LCD almıştım, 120hz'den 60hz'e düşmek üzmüştü. 25 MS tepki süresi de oyun açısından vasat idi fakat 995ft'nin devasa kasasının yerinde incecik bir panel olması yeterliydi.

-

27" 1440p tam ideal boyut ve çözünürlük diye düşünüyordum oyuncular için ama yeni monitör geleli 3 gün oldu ve eskisini hiç aratmadı. En büyük çekincem 27" 1440p kullanırken 32" 1440p'de oluşabilecek olası netlik kaybı idi fakat öyle bir sıkıntı olmadığı gibi şu VA panel bana yıllarca TN ile göremediğimiz canlığı ve hiç olmayan siyahları gösterdi...

şimdi bunu aldım ya lanet PG35VQ 3 vakte çıkar heralde... Ultra-Wide hala istiyorum, hemen çıkar çıkmaz yüksek fiyattan almama gerek kalmadı artık. 32GK850G'nin ummadığım fiyat/performans başarısı sayesinde PG35VQ'yu da iyi bir fiyata inene kadar bekleyeceğim.

Nasıl ve neden oluyur, LG ve Vatan arasında nasıl bir anlaşma var bilmiyorum fakat vatan hala yurtdışında düştüğü en uygun fiyattan bile ucuza satıyor şuan. Aynı teknik özelliklerdeki panellerin hiçbirinde g-sync yok ve hepsi daha pahalı bu modelden.

https://www.akakce.com/monitor.html/143984,143983,12505,143944,143954,143948

yani yolunuza nvidia/g-sync ile devam ediyor ve monitör arayışı içerisindeyseniz bu fiyata cidden kaçmaz bu monitör.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 dakika önce, stardust said:

ilk monitörüm 14" CRT'yi alalı 30 yıl olacak neredeyse... İnsan çok çabuk alışıyor yeni ve iyi şeylere. ilk 17" monitör büyük bir upgrade olmuştu benim için. Hele 19" LG Flatron 995FT o kadar iyiydi ki heralde ömrümün sonuna kadar yeter diyordum.

ondan sonra ilk kez 17" LCD almıştım, 120hz'den 60hz'e düşmek üzmüştü. 25 MS tepki süresi de oyun açısından vasat idi fakat 995ft'nin devasa kasasının yerinde incecik bir panel olması yeterliydi.

-

27" 1440p tam ideal boyut ve çözünürlük diye düşünüyordum oyuncular için ama yeni monitör geleli 3 gün oldu ve eskisini hiç aratmadı. En büyük çekincem 27" 1440p kullanırken 32" 1440p'de oluşabilecek olası netlik kaybı idi fakat öyle bir sıkıntı olmadığı gibi şu VA panel bana yıllarca TN ile göremediğimiz canlığı ve hiç olmayan siyahları gösterdi...

şimdi bunu aldım ya lanet PG35VQ 3 vakte çıkar heralde... Ultra-Wide hala istiyorum, hemen çıkar çıkmaz yüksek fiyattan almama gerek kalmadı artık. 32GK850G'nin ummadığım fiyat/performans başarısı sayesinde PG35VQ'yu da iyi bir fiyata inene kadar bekleyeceğim.

Nasıl ve neden oluyur, LG ve Vatan arasında nasıl bir anlaşma var bilmiyorum fakat vatan hala yurtdışında düştüğü en uygun fiyattan bile ucuza satıyor şuan. Aynı teknik özelliklerdeki panellerin hiçbirinde g-sync yok ve hepsi daha pahalı bu modelden.

https://www.akakce.com/monitor.html/143984,143983,12505,143944,143954,143948

yani yolunuza nvidia/g-sync ile devam ediyor ve monitör arayışı içerisindeyseniz bu fiyata cidden kaçmaz bu monitör.

bence vatan sattığı bu monitörün pek farkında değil. ben test etmek için gittiğimde reyonda ki çocuk  bu monitöre olan ilgiden şaşkındı. fiyatının en uygunun kendilerinde olduğunu da biliyorlardı. LG ile anlaşmaları olduğunu ve belli modellerde zaman zaman kampanya yaptıklarını söylemişti. 
işin enteresan yanı ben bunu aldığımda vatan haricinde her yerde 4500 ve üstüydü.  hatta 4899 liraya satan yer bile vardı. 
.

benim gibi IPS ekranın problemlerinden nefret ettiyseniz, odada ışıklar kapalıyken oyun ve film izlerken panelin her yerinden gelen ışık sızmaları yada kafayı oynattığınızda ki her IPS in kabusu glowing den rahatsız oluyorsanız,

yada TN panel de ki donuk renkler ve griye yakın siyahları sevmiyorsanız bence bu VA panel kullanan 32GK850G yi değerlendirin. zaten bu teknik özelliklerde başka bir monitör almak isterseniz vereceğiniz rakamın şu monitörün 3k olan fiyatının da çok üstünde olacağını tahmin ediyorsunuzdur herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, stardust said:

internet stoğu bitmiş monitörün, bir kaç tane mağazada kalmış sadece. hadi geçmiş olsun.

Oh iyi ki bitmiş yoksa bu fiyata kaçırıyorum diye beni orda rahatsız ediyordu pis stok :mrgreen:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/10/2019 at 17:13, Najaz said:

Valide hanımın telefonu sizlere ömür.. Bendeki Xperia Z5'i kendisine vereceğim için bana da 1500 TL altı yeni telefon lazım oldu. Xiaomi Note 5 ve 6'lara baktım ama garanti konusunda sıkıntıları var. Xiaomi Türkiye garantili yazanları EVOBT diye bir firma ithal ediyormuş ve yorumlardan anladığım kadarıyla garanti sürecinde ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getiriyorlar. KVK garantili olanların fiyatları 2000 TL'ye yaklaşıyor. Paralel ithalat olayına hiç girmek istemiyorum bile. Xiaomi'leri nereden alırsak alalım çakkal-çukkal'la uğraşmak zorunda kalacağız yani.

Redmi 6 PRO ile benzer özelliklere sahip ASUS Zenfone Max PRO buldum. Satıcı Amazon TR, garanti ASUS Türkiye. Fiyatı 1400 TL. 4GB RAM, 64 GB depolama, Snapdragon 636 SOC, metal gövde, 5000 mAh pil, stok Android 8.1 ile geliyor (bloatware yok) ve 9 güncellemesi de alacakmış (bazı bölgelerde OTA ile dağıtıma başlanmış).

Redmi 6 PRO'dan 200 TL daha ucuz, pili daha iyi (4000 mAh vs. 5000 mAh) Amazon TR sayesinde çakkal-çukkal'la uğraşmamak da cabası.

Telefonun benim görebildiğim eksi yönleri, Gorilla Glass'a ve 5 GHz Wi-Fi desteğine sahip olmaması. İyi bir kılıf / temperli cam ikilisi lazım olacak yani. n11'de şu seti buldum, telefon gelsin bundan da sipariş edeceğim:

ZB602KL Kılıf Room Armor - Nano Esnek Cam

Benim de 2 aile buyugune telefon alma durumu var, tek kullandiklari whatsapp ve facebook uygulamalari ile torunlarin fotografini cekmek. Bu acidan hafizasi buyuk ve kamerasi kotu olmayan bir model ihtiyacim var. Tavsiye ediyor musunuz?

Asus Zenfone 2 kullaniyorlardi bundan once ve acikcasi memnun kalmadim performansindan, o nedenle Asus'a biraz mesafeliyim aslinda. 1600 TL'ye GM 9 Pro var ama onda pil 3800 mah. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Zoma Hiç tereddütsüz tavsiye ediyorum.

Pil ömründen bahsedeyim biraz. Sabah 07:30'da şarjdan aldım telefonu. Tüm gün 4G-WiFi karışık kullanımla akşam 19:30'da pil durumu %85.

Kılıf ve ekran koruyucu olarak şunu aldım (ilk mesajımdaki ikilinin aynısı; amazon TR'de daha uygun fiyata satılıyor):

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07KRQYVFT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Telefonu kutudan çıkarır çıkarmaz, son çıkan 340 nolu güncellemeyi yükledim. 1.5 GB'lık bir paket; şuradan indirilebilir. Paketi telefonun kendi hafızasına kopyalayınca hemen güncelleme uyarısı çıkıyor:

https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-Max-Pro-ZB602KL/HelpDesk_BIOS/

Bir de Google'ın kendi Pixel telefonlarında kullandığı Google Camera uygulamasını yükledim. GCam, telefonun kendi kamera uygulamasından çok daha iyi fotoğraf ve video çekiyor. Nasıl yapılacağını detaylı anlatırım istersen.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

@Zoma Hiç tereddütsüz tavsiye ediyorum.

Pil ömründen bahsedeyim biraz. Sabah 07:30'da şarjdan aldım telefonu. Tüm gün 4G-WiFi karışık kullanımla akşam 19:30'da pil durumu %85.

Kılıf ve ekran koruyucu olarak şunu aldım (ilk mesajımdaki ikilinin aynısı; amazon TR'de daha uygun fiyata satılıyor):

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07KRQYVFT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Telefonu kutudan çıkarır çıkarmaz, son çıkan 340 nolu güncellemeyi yükledim. 1.5 GB'lık bir paket; şuradan indirilebilir. Paketi telefonun kendi hafızasına kopyalayınca hemen güncelleme uyarısı çıkıyor:

https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-Max-Pro-ZB602KL/HelpDesk_BIOS/

Bir de Google'ın kendi Pixel telefonlarında kullandığı Google Camera uygulamasını yükledim. GCam, telefonun kendi kamera uygulamasından çok daha iyi fotoğraf ve video çekiyor. Nasıl yapılacağını detaylı anlatırım istersen.

Bu aralar akıllı telefona geçmeyi düşünüyorum fiyatı 1399 görünüyor hepsiburada'da.
Alsam mı acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alıyorum o zaman şefim. (şefim doğru tabir değil mi?)
Hiç aklımda yoktu bir anlık gazla aldım :D
Senin dediğin kılıf ve cam korumayı da aldım , ekspres kargo ile 1.446.30 lira tuttu.
.
Ayrıca şunu da sipariş ettim kaba saba bir şey korur sanırım.
https://www.amazon.com/Zenfone-Max-ZB601KL-DWaybox-ASUS/dp/B07FKRV8JV/ref=pd_sim_107_8?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07FKGVDSS&pd_rd_r=057f8bff-4827-11e9-a980-bdee03e8959c&pd_rd_w=22dFf&pd_rd_wg=pyB72&pf_rd_p=90485860-83e9-4fd9-b838-b28a9b7fda30&pf_rd_r=TMJFWPRYNSC42P2Z405Y&refRID=TMJFWPRYNSC42P2Z405Y&th=1#customerReviews

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayınpeder evindeki klimayı akıllı yapmak isteyince bende gaza geldim. Haftasonları yazlığa gittikten sonra eve gelince evin içi cehennem sıcağı oluyordu ve soğuması oldukça uzun sürüyordu. Eskiden eco moda alıp 25-26 derecede bırakıyorduk. Bazen Cuma'dan Pazara bazen Çarşamba- Pazar bile açık kaldığı oluyordu. Elektrik fiyatları artınca bu tarz klimayı uzaktan yönetebileceğimiz bir sistemin mantıklı olabileceğini düşündük. Pazarları eve dönmeden önce çalıştıracağız. Bakalım elektrik faturasına nasıl bir etkisi olucak. 

https://sensibo.com

51oy0WEDEEL._SL1000_.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B07MTGD3D9/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

Atrin tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cihazın İTÜ imalatı olanı vardı.

COSA V3 çıktı, sizin baktığınızdan ucuza geliyor sanırım.

İnceleyin isterseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Hamso hocam Cosa’ya baktim fakat yorumlar cok iyi degildi (v3 modelinin) ve websitesi pek guven vermedi. Sadece kendime alacak olsam riske girebilirdim fakat kayinpederin aleti her sikinti yaptiginda benim gidip ilgilenmem gerekicekti. V4 modelide neredeyse ayni fiyata geliyordu. Dizayn olarakta salonda surekli dereceyi gosteren bir panel istemedim. Belki applicationdan kapatilabiliyordur fakat websitesinde hic bir bilgi yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Bu iş için o kadar para harcamanıza hiç gerek yok. Evin yedek anahtarını kapıcıya bırakın, yola çıkarken de adamı arayıp söyleyin klimayı çalıştırıversin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok