En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

1 hour ago, Altan Yoklar said:

Bilmiyorr sizin dılli ben :icon_redface:

Big Band Theory diye bir dizi var. Oradaki elemanlardan birisi şaka yaptığında ve diğerleri de bu şakaya düşünce "Bazinga" der. O manada dedim:mrgreen:

Yani Najaz aslında koltuk almış. Sadece esprili bir şekilde ifade etmiş:thumbs:

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hackintosh mini-ITX sistem için Noctua NH-L9i işlemci soğutucu aldım; hem de sıfır fiyatının 1/4'üne :)

zsA8uj.jpg

Sahibinden'de birisi, bu soğutucu için 100 TL'den ilan açmış ve montaj vidaları olmadan satışa koymuş. Satıcıya mesaj attım ve 3 gün sonra soğutucu elimdeydi. Birkaç vida denedim ve en sonunda anakartın kasaya montajını yaptığımız vidaların biraz uzun olanlarının iş göreceğini anladım. Sonuç: Dead Silence :)

KiKEgb.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
TatanQa, emre666, Squall and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'un kendi sattığı ürünlerde 20$ ve üstü alışverişlerde geçerli 10$'lık hediye çekim vardı. Onu eritmek için hep lazım olan ama bir türlü almadığım bir kaç şeyi aldım.

capture.png

Polarizer fena değil, biraz fazla ışık kesiyor ama 8$'lık filtre daha ne beklenir ki? Fiyatına göre 10 numara.

Bilgisayar kasasını yer yokluğundan masanın arkasına koymak zorunda kaldım ve oturduğum yerden usb portlarına erişemiyorum. Elimde seneler önce aldığım bir tane USB2.0 kablolu hub vardı onu kullanıyordum ve normal günlük usb ihtiyacını karşılıyordu fakat 2020 yılında usb2.0 hızında dosya aktarmak çekilir şey değil. Dedim bir tane usb 3.0 uzatma kablosu alayım, 1 metre olan ile 3 metre olan arasında kayda değer bir fiyat farkı da olmayınca direk 3 metre olanını aldım, yarın öbür gün başka bir yerde hayat kurtarabilir o fazladan 2 metre.

Kablosu falan beklediğimden kalın, odun gibi kablosu var ama bu kalınlık stabilite olarak eminim çok fark ediyordur. Sorunsuz çalışıyor. Daha önce aldığım display port hdmi kablo, hdmi vga adaptör gibi diğer Amazon Basic ürünlerinden de hep memnun kaldım. Tamam öyle manyak süper kaliteli şeyler değiller ama "kaliteli çin malı" şeyler satıyorlar.

Masaüstü bilgisayarımda kart okuyucu yok, sık sık da ihtiyaç hissediyordum. Bir tane dandik kart okuyucum vardı ama onu geçenlerde yaktım. Almışken bari biraz daha düzgün bir şey alayım dedim. Sabrent sdkart okuyucusu gözüme güzel göründü. USB 3.0 destekliyor ve hem usb c portu var hem usb a portu var. Amazon yorumları çok iyi değil ama orada yazılan bazı şeyler benim elime geçen cihazdaki kendi deneyimlerim ile örtüşmüyor. Belki zaman içinde ürün güncellenmiş yada değişmiş olabilir. Şuan için bir sıkıntısını görmedim.

Misal yorumlarda iki sd kartını aynı anda kullanamıyorum yazmış biri, bende her ikisi de aynı anda çalışıyor. Birisi kart okuyucu usb 2.0 olarak çalışıyor demiş, ben sd kartın üstünde yazan 44mb/s hızını görüyorum aktarım yaparken. Bir başkası aktarım yaparken kesiliyor demiş, 32gb kartları yazdım sildim tık demedi. Yine bir başkası telefonda çalışmadı yazmış, telefonumda denedim çatır çatır çalışıyor.
Bilemiyorum yorumlar mı sakat yoksa ürünü mü güncellemişler ama tutmuyor söylenenler.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır kurcalanmamış, temiz ve uygun fiyatlı bir MD Deck arıyordum. Sonunda Sony MDS-JE480 model bir cihaz denk geldi ve Sahibinden üzerinden kargo dahil GET ile 300 TL'ye satın aldım.

Bu cihaz, giriş seviyesi bir MD oynatıcı/kaydedici ve çıkış katında sadece analog RCA mevcut. Daha üst modellerde TOSLINK sayısal çıkış da oluyor ama bu modeller için 600-700 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

JE480 modelininse şöyle bir güzelliği var. PCB'si üzerinde S/PDIF çıkış veren nokta mevcut; eksik olan tek şey bir TOSLINK transmitter bağlantısı. Bu bağlantının nasıl eklenebileceği de, bundan yıllar önce Sony forumlarında yayınlanan şu rehberde anlatılmış:

Sony MDS-JE480 Mod Guide

Son derece basit bir mod gibi görünüyor. Gerekli parçaları temin ettikten sonra modlama işine girişeceğim.

pKpgmV.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
emre666, OnLyTNT, pentaman and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Referans kulaklık arıyordum SAMSON SR850 Yarı-Açık Stüdyo Kulaklığı aldım. Çocuklar eskisinin jakını kırdılar. Hem enstrümanlarda hem mini amp de hemde ses kartı çıkışında fiyatına göre tatminkar. Biraz terletiyor yazın da etkisi var ama kalitesi fiyatına göre güzel.

samson-sr850-yari-acik-studyo-ku_138937_

wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşim son 6 aydır YouTube'de içerik üretmeye başladı. Asmr sesler (yağmur sesi, ateş sesi, kuş ve orman sesleri vs) içeren videolar yapıyor. Başlarda geçici bir heves sandım ama 6 ayda 820 takipçi ve 1000 küsür saat izlenme sayılarına ulaştı. Artık Blender yazılımı ile kendi 3d ortamlarını da tasarlamaya başlayınca gerek çizim gerekse de render işleri için mevcut laptopu çok zorlamaya başladı. Ona doğum günü hediyesi olarak MSI creator serisi bir laptop aldım. İ7 10750h ve rtx 2060 li 1.8 kg lık şık bir laptop. Bu günkü bir kampanya ile maliyeti 1.420 Euro oldu. Geldiğinde de inceleyip yorumlarımı yazarım.

https://www.amazon.de/dp/B087QHX61V/ref=cm_sw_r_em_apa_i_BPEaFb3THR4YJ

OnLyTNT, Mono, RFID and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, Coppermine said:

Eşim son 6 aydır YouTube'de içerik üretmeye başladı. Asmr sesler (yağmur sesi, ateş sesi, kuş ve orman sesleri vs) içeren videolar yapıyor. Başlarda geçici bir heves sandım ama 6 ayda 820 takipçi ve 1000 küsür saat izlenme sayılarına ulaştı. Artık Blender yazılımı ile kendi 3d ortamlarını da tasarlamaya başlayınca gerek çizim gerekse de render işleri için mevcut laptopu çok zorlamaya başladı. Ona doğum günü hediyesi olarak MSI creator serisi bir laptop aldım. İ7 10750h ve rtx 2060 li 1.8 kg lık şık bir laptop. Bu günkü bir kampanya ile maliyeti 1.420 Euro oldu. Geldiğinde de inceleyip yorumlarımı yazarım.

https://www.amazon.de/dp/B087QHX61V/ref=cm_sw_r_em_apa_i_BPEaFb3THR4YJ

Tebrik ederim eşinizi, videolarında Astrix DJ videolarında ki gibi tasarımlar kullanırsa çok güzel olur bence, bilemiyorum eşinize gösterirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Coppermine said:

ben yazılım sanmıştım :icon_redface: bu pek onun tarzı değilmiş ama, yine de teşekkürler tavsiyeniz için.

Kliplerdeki arkaplanı kast ettim. ASMR videolarında benzer şeyler yapabilirsiniz :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1_org_zoom.jpg

https://www.trendyol.com/speed-stand-pro/direksiyon-standi-logitech-g-25-27-29-920-e-uyumlu-p-39389475

Babamda (Doğru duydunuz orta yaş krizini ps4 de sim racing ile atlatymaya çalışıyor) atıl bir g29 vardı sadece PC de çalışıyordu. Ben kendi Pc mi stabil hale getirince böyle bir stand aldım montajını yaptım. Çok kolay olmadı. Direksyonu taktığım yer hala istediğim stabillikte değil direksyon yukarı aşağı hareket ediyor.

Çok aşırı masrafa girmeden her ne kadar Trustmasterın vitesi alev alev yansa da logitech bir vites ve bulabilirsem birde ucuz yollu bir el freni bulursam seti tamamlayacağım.

Peregrine, Mono and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, argelfelhis said:

1_org_zoom.jpg

https://www.trendyol.com/speed-stand-pro/direksiyon-standi-logitech-g-25-27-29-920-e-uyumlu-p-39389475

Babamda (Doğru duydunuz orta yaş krizini ps4 de sim racing ile atlatymaya çalışıyor) atıl bir g29 vardı sadece PC de çalışıyordu. Ben kendi Pc mi stabil hale getirince böyle bir stand aldım montajını yaptım. Çok kolay olmadı. Direksyonu taktığım yer hala istediğim stabillikte değil direksyon yukarı aşağı hareket ediyor.

Çok aşırı masrafa girmeden her ne kadar Trustmasterın vitesi alev alev yansa da logitech bir vites ve bulabilirsem birde ucuz yollu bir el freni bulursam seti tamamlayacağım.

Dirt 4'de (eskiden Colin McRae Rally) dört dörtlük ( :mrgreen: ) olur bu. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, ChipArchitect said:

Vari 60x30 ayarlanabilir yukseklikli calisma masasi - 4 aydir evden calisiyoruz, nihayet isyerindeki standard masalarimiz kadar iyi bir sey bulabildim. Kurmasi kolay, performansi cok iyi.

https://www.vari.com/electric-standing-desk-60x30/FD-ESD6030.html

Güzel oluyor ayarlanabilir masalar, güle güle kullanın. Benzer ürünleri Türkiye'de nurus satıyor, oldukça güzel, bizim ofiste daha çok sabit ve klasik mobilyalar olduğu için uymayacağından daha farklı modellere yönelmek zorunda kalmıştım. 

Türkiye'de almak isteyen olursa linki : Nurus Otto Basic

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye