En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

On 23.10.2018 at 4:26 PM, wazzap said:

amazon.com.tr'den siftahı yaptım ben de. Bakalım kaç günde gelecek,

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B00Q0ZMIT0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Gerçi ben 143 TL'ye aldım.

Ya, ben bunu aldım ve kurdum da ancak pek istediğim gibi olmadı. benim dandirik netmaster infinity 401 ile kablosuzu neredeyse aynı çekiyor. Sizce normal mi bu? Önerisi olan var mı?

edit: şöyle yapsam? bunu kablo ile uzatıp evin ortasına koysam, modem'den de doğrudan PC'ye kablo çeksem? modem, bridge modunda şu an. öyle olunca modemden pc'ye doğrudan internet gider mi?

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, wazzap said:

Ya, ben bunu aldım ve kurdum da ancak pek istediğim gibi olmadı. benim dandirik netmaster infinity 401 ile kablosuzu neredeyse aynı çekiyor. Sizce normal mi bu? Önerisi olan var mı?

edit: şöyle yapsam? bunu kablo ile uzatıp evin ortasına koysam, modem'den de doğrudan PC'ye kablo çeksem? modem, bridge modunda şu an. öyle olunca modemden pc'ye doğrudan internet gider mi?

Hocam 5GHz kullanıyorsanız antenlerini mutlaka takın. O antenler 5 GHz için ve bu bandın yayın mesafesi 2.4 GHz'e göre daha kısadır. O yüzden anten gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg hocam antenler takılı geliyor zaten. 5 GHz muhabbetini bildiğimden dolayı, 2.4 GHz kullanıyorum sadece ama yine de yeterli değil. Çözemedim sorunu. Gerçi bizim apartmanın duvarlarının da maşallahı var, çivi girmez denilen eski beton apartmanlardan. belki onunla da ilgisi vardır. olmadı, yönlendiriciyi kablo ile biraz daha evin merkezi bir yerine taşımaya çalışacağım. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam alet basit bir model cok sey beklememek lazim. 5Ghz bandi 2.5Ghz den azicik genis. Sinyal kaybini goz onunde bulundurunca 2.4'den daha hizli olmaz zaten.

2.4Ghz bandi da zaten 300mbs'de kalmis durumda.

Toplamda 733mbps mevcut bant genişliği için 2.4ghz'de 300mbps ve 5ghz'de 433mbps olmak üzere eş zamanlı bağlantılar

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halo 4'teki Warthog'dan aldım; 1:24 ölçekte diecast (metal) bir model. Yanında Master Chief ve Marine olmak üzere 2 de figür geliyor.

Bu modelin üretimi bitmiş ve hafiften "rare item" mertebesine yükselmiş :) Öyle ki, ilk çıktığında Wallmart'ta falan 20 dolara satılmış. Şu an Amazon, ebay gibi yerlerde 100 dolardan kapıyı açıyorlar.

Zuzu diye bir oyuncakçıda 350 TL etiket fiyatı vardı. 11.11 indirimleriyle 280 TL'ye düşünce kaptım mağazanın elindeki son ürünü :D

warthog.jpg

Mattel'in lego türevi diğer Warthog'larıyla güzel bir ekip oldular.

warthogs.jpg

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 dakika önce, rammstein said:

600€'ya sıfır bisiklet aldım. Fotoğrafları atacağım.

Yol bisikleti mi aldınız? Fotoları bekliyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, antibit said:

Yol bisikleti mi aldınız? Fotoları bekliyoruz.

Şehir bisikleti. Contoura markasının Castello modeli.

Özellikleri:

- 8 Vites tekerlek dişlisi vites (hub gear)

- Shimano marka dinamo

- Axa LED arka ve önde (park lambası)

- Shimano fren sistemi 

- Hartje lastik (patlaması zor)

- Selle Royal sele

Temsili resim (asıl resimler sonra):

SAM_9656.jpg

rammstein tarafından düzenlendi
Najaz, antibit and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus ise pahalıya almışsın diyebilirim. Hissiyattan ziyade Alfine daha uzun ömürlü ve bakımları daha kolay.

Her neyse, alınmış alınmıştır. Güle güle pedalla :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında GTX 1070 ve G-SYNC monitörle jübileyi yaptığımı düşünüyordum ama bir noktadan sonra yine bir kaşıntı tuttu :) Şu son havadislerden sonra RTX serisine cesaret edemedim; hoş zaten fiyat olarak da o seviyelere çıkabilecek bütçem yoktu. RTX'lerin 6-7K TL civarında gezinen fiyatları, henüz elle tutulur bir RT oyunun ufukta gözükmemesi, RTX 2080'in 1080Ti'a eş performans vermesi (üstelik 1080Ti'ın 8 GB yerine 11 GB RAM'e sahip olması) ve doların yerel seçimlerden sonra yine tavan yapma ihtimali, beni ucuz yollu bir 1080Ti arayışına itti. Sonunda faturalı, 2020 yılı sonuna kadar garantili, mining yapılmamış ve uygun fiyatlı bir 1080Ti denk getirebildim. Kartın bana maliyeti, sahibinden.com komisyonu dahil kredi kartına 6 taksitle 3300 TL oldu.

9603740074034.jpg

ASUS Turbo 1080Ti modelini aldım. Her ne kadar blower tipi fanlar üvey evlat muamelesi görse de, kullandığım Corsair 250D mini-ITX kasa için blower tipindeki soğutma sistemi, kasa içinde biriken sıcak havayı tahliye etmesi sebebiyle open-air soğutuculardan daha mantıklı bir seçim oldu diyebilirim. Kartta ASUS'un kendi tasarladığı bir PCB var ve 1080Ti FE PCB'sindeki 7+2 fazlı VRM tasarımını yerine, 8+2 fazlı bir PCB tasarlamış ASUS. GPU voltaj katındaki bu ekstra faz, daha kararlı bir voltaj regülasyonu sağlıyor. Yine PCB'de, ASUS'un üst model kartlarında kullandığı Super Alloy II komponentler mevcut.

1*akMishLCxhZWIAMSyqGVrA.jpeg

Tabii ki her güzelin bir kusuru var ve kartımızın kusuru da, kart yük altındayken 85 derecelere ulaşan GPU sıcaklığı. ASUS'un BIOS'a gömdüğü fan eğrisi, fan gürültüsünü asgari düzeyde tutmak için düşük sıcaklıklardan feragat etme tercihi üzerine kurulmuş. Buna bir çözüm bulmam gerekiyordu ve imdadıma her zaman olduğu gibi MSI Afterburner (aka RivaTuner) yetişti.

Afterburner ile hem voltaj hem fan devri için kendi eğrilerimi oluşturdum. Yani GPU'ya hem undervolt işlemi uyguladım, hem de fanın devirlenme aralıklarına ince ayar çektim. GPU yük altında 0.881v ile 1850 MHz'de, fan devri de azami %55 (2800 devir/dakika) seviyesine ulaşacak şekilde bir eğri belirledim. Bu ayarlarla GPU sıcaklığını 70 dereceye çekebildim, fan gürültüsü ise hala katlanılabilir seviyede. Hoş zaten oyun oynarken kulaklık kullandığım için fan gürültüsü benim için gözardı edilebilen bir unsur. GPU sıcaklığını ve buna bağlı olarak kartın toplam güç tüketimini aşağı çekebiliyor olmak ise güzel bir sonuç oldu.

Kartın GPU bloğunu tutan vidalardan birinin üzerine yapışık garanti etiketi olmasa, soğutucuyu söküp termal macun yenilemesi de yapacaktım ama 2-3 derece fark için kartın garantisini heba etmeye gözüm yemedi :) Aynı kartı kullanan bir-iki kişi, termal macun değişiminin 10 derece kadar fark yarattığını yazmış ama şahsen bunun abartılı bir değer olduğunu düşünüyorum. Garanti etiketine zarar vermeden vidanın üzerinden çıkarmanın yolunu bilen varsa yazsın lütfen; çok makbule geçer...

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun hocam, fiyat uygunmuş bende 2k mönitore geçtikten sonra 1070i değiştirme fikri canlanıyor, 3600e msi gaming 2070 alıcaktım ama yetişemedim bitti ,armor vardı aynı fiyata şimdilik dursun derken onlar da 4,5k seviyesine geldi.

ama 3-3,5k arasına 1080ti alınır bana da mantıklı geliyor hatta bende istemesem de denk gelirse geçebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobat Bildiğim kadarıyla 1080Ti'ların üretimi bitti. Yurtdışında 750-800 dolar istemeye başlamış satıcılar ellerinde kalan son kartlar için. Türkiye'deki mağazalar da kapıyı 6K TL'den açıyorlar

Benim 2. el kart ararken kriterlerim şunlardı:

- Satıcı GET'i kabul edecek; hem kartı deneyip test etmek hem de kredi kartına taksit yaptırabilmek için

- Kartın en az 1 yıl Türkiye'de geçerli garantisi olacak. Faturası mutlaka bulunacak.

- Satıcı, kartın ilk sahibi olacak ve benden, fatura üzerinde yazan bedelden fazla bir para istemeyecek (Aldığım kartın fatura bedeli 3.5K idi).

- Mining ile kartın tarlası bellenmemiş olacak (Bu noktada satıcının sözüne itibar etmek durumundayız; onda da aşağıdaki madde temel kriter haline geliyor. Bir de blower fanlı kartlar madenciler tarafından pek tercih edilmediği için, tercihimiz bu yönde olursa mining yapılmamış bir kart bulma konusunda şansımız biraz daha yaver gidebiliyor).

- Satıcı langır-lungur bir adam olmayacak. Mesajlara düzgün cevap verecek, telefonda diksiyonu düzgün olacak :D (Evet buna ciddi ciddi dikkat ediyorum. Yazdığı mesajlarda de'leri ki'leri ayrı yazmış mı, ona bile dikkat ediyorum). Linkedin profili olacak (İyi bir firmada çalışıyor mu diye bakıyorum :D )

Kartlar karaborsaya düşmeden önce elini çabuk tutup 3 - 3,5K TL civarına garantisi devam eden 2. el bir 1080 Ti alma imkanın olabilir.

1070'in üzerine ne koydu bu kart, diye soracak olursan: 2K'da Doom Vulkan API, tüm ayarlar Ultra'da iken sabit 144 FPS elde edebiliyorsun diyeyim :) Senin monitörde G-SYNC olmadığını da düşünürsek, benden daha fazla faydasını görürsün bu performans artışının. Sistemine 2. bir 1070 takıp SLI yaptığını düşün; üstelik SLI'ın beraberinde getirdiği sorunlarla boğuşmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@NajazValla  hocam sizin kriterler de kariyer netten hallice olmuş :) tabi sizinkiler mantıklı o ayrı.

Şaka bir yana aslında çok uygun turuncu forumda mining ringerini bozan bir adam satıyordu 26 adet garantili 7 ay galiba mining yapılmıs, 2750 miydi neydi fiyatı

hatta son 4 tane kalmış hesaba baktım nakit yoktu almadım ama gözümü karartmıştım ne yalan söyliyim.

Gerçi mining ile içinden geçiyorlar kartın hiç mantıklı değil ama garantili olması cezbetmişti,  adamlara sorsan "fazla yorulmamış" msi afteburner dan güç tuketımi %70e çekilmiş ustune hızlarını düşürmüşler felan yersen...Lan ordan para kazanıyon sen üstüne stabil değerlerde zorladıklarından şüphem yok neyse :D 

Şuan yetmiyor 1070 2k için yani oynadığım oyunlarda ayar kısmadım daha ama genede sınırda..

Bir yandan rtx 2070 de tahrik ediyor tamam rt performansı ortada ama onu görmezden gelirsek ki şu aşamada pek espirisi yok dlss olayı güzel aslında, birde içinde yapay zeka olunca ne biliyim önü çok acık gibi(oyun harici kullanıma açılması gibi)

Bilemedim :) 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Psikobat said:

Bir yandan rtx 2070 de tahrik ediyor tamam rt performansı ortada ama onu görmezden gelirsek ki şu aşamada pek espirisi yok dlss olayı güzel aslında, birde içinde yapay zeka olunca ne biliyim önü çok acık gibi(oyun harici kullanıma açılması gibi)

Bilemedim :) 

Kullanıcıların %0.000001'inde bulunan bir donanımın desteklediği özellikleri oyunlarına entegre etmek için yapımcı firmalar pek fazla gönüllü olmaz bence; o yüzden RT ve DLSS'in (en azından) önümüzdeki 2 yıl içinde yaygın kullanımını göreceğimizi sanmıyorum. DLSS için konuşursak, en azından 2050, 2060 gibi giriş ve orta seviye kartlarda da desteklenmesi lazım ki yaygın kullanım ortamı oluşabilsin, ama hem kartlar daha ortada yok, hem de bu kartların DLSS destekleyeceği şüpheli.

Kaldı ki serinin en baba kartı 2080 Ti'ın bile RT performansı yerlerde sürünüyor. DLSS tam bir muamma; NVIDIA lansmanındaki sabit döngüde çalışan bir demo haricinde işe yarar bir kullanımı henüz görülmüş değil. Yapay zekayı uçuracak-kaçıracak denilen Tensor çekirdekleri kapalı kutu. RTX serisi kartların üretimden kaynaklanan sorunları ortada. Bu durumda RTX serisi bir kart satın almak, dertsiz başına dert almak gibi bir şey olur :)

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@NajazHaklısın :) Ben yapay zekadan ümitliyim ama,bu kadar yatırımı sırf yaptık, yetmedi gpu içine sığdırdık demek için yapmamıştır nvdia cayır cayır arka planda çalışıyorlardır kesin yani.

Rt nin olayı belli gücü felan yetersiz tamam o yaptık ahanda bu ilk örneği denebilir ki oyle ama sevgili tensorler bence verimli olacak hatta günlük kullanım için hayatımıza girecekler diyorum, he bu kriter değil tabiki alım konusunda ama örneklerini göreceğiz derim ben.

Aklınızda bulunsun hocam gene uygun 1080ti gözünüze çarparsa haber edersiniz :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mining ile içinden geçiyorlarmış, diyorsunuz d mining ile ciddi uğraşan adam kartlara undervolt yapıp öyle yapıyor bu mining meretini zaten. Kartların içinden geçmekte kastınız buysa bence bir daha düşünün bence. Ha, kart 7x24 çalışıyor diyorsanız orası ayrı bir mevzu.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap O bahsettiğin bilinçli kullanıcı kesimi, madenciler arasında çok küçük bir azınlığı temsil ediyor :D Ben ne tipler gördüm, bağı-bahçeyi satıp, kulaktan dolma bilgilerle bu madencilik işine giren. İnan ki verimlilik, enerji tasarrufu, kartların düzgün bir güç kaynağıyla beslenmesi, düzgün soğutulması falan hak getire. Zaten o mining rig'ler de dağıtılana kadar iki üç el değiştiriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

n11'den aldığım Xiaomi Mijia Wiha 24'lü hassas tornavida seti geldi. Buram buram kalite kokuyor :) Bizim gibi her şeyin içini açıp kurcalamaya meraklı olanların elinin altında buna benzer bir setin bulunması şart.

wiha.jpg

atp beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, MonkeyBusiness said:

@Najaz

Tam da boyle bisey ariyorum ama daha tasinabilir olmasi lazim

Daha taşınabilir birşey aranıyorsa ben neredeyse anahtarlık büyüklüğünde olan şu setten almıştım, kalitesi oldukça iyi;

https://www.banggood.com/DANIU-25-in-1-Multi-purpose-Precision-Screwdriver-Wallet-Set-Repair-Tools-p-940063.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

19 saat önce, Najaz said:

wiha.jpg

@Najaz hayırlı olsun abi. Oldukça meşhur, beğenilen bir set. Ama ben daha önce yine Xiaomi'nin Wowstick lityum pilli tornavida setini aldığım için bu seti almaya gerek görmedim artık.

ZvAnA tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok