En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Wifi üzerinden bağlanan Internet Radyosu (iradio) aldım, aynı zamanda normal fm ve bt 4.0 bağlantısı ve aux girişi de var. Yakın zamanda Almanya’ya taşınacağım. Orada da istediğim radyo kanallarını rahatça dinlemek için aldım. Dünyadaki birçok online radyo gibi Türk radyoları da içinden kayıtlı olarak geliyor, yek yapmanız gereken ağa bağlanmak ve kanalı seçmek. Ses kalitesi gerçekten şahane ve hiç takılma vs yapmıyor. 

https://www.tchibo.com.tr/wlan-internet-radyosu-beyaz-p400127123.html?source=SUGGEST_SEARCH

r5RVnV.jpg

pentaman and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.12.2018 at 12:10, Psikobat said:

Corsair K70 RGB MK.2 Cherry MX Red  klavye aldım  760 liraya geldi, böylece bir klavyeye sittin sene o kadar para vermem tabumu da yıkmış oldum, umarım değer :) 

Klavye geldi çok beğendim ama ses pek soylendiği kadar rahatsız etmedi beni gerçi kırmızı olanlar sessiz herhalde, eski klavye tuşları birbirine bitişik olduğu için bu bayağı tus araları mesafeli geldi, sürekli yanlıs tuslara basıyorum alışırım sanırım.

Rgb olayını çok tatlı yapmıslar hazır profiller var istenirse redditte felan bayağı custom profil var, uğraşırım diyenler içinde bayağı seçenekli istenilen tuşa atama efekt vs var.

Tuşlar için söyleyebileceğim yani düz membran klavyeden > mekanik klavyeye geçen biri olarak pek fark etmedi desem yeridir o geri bildirim hissi felan yok gibi sadece tam basılmasa da algılaması güzel gibi :D  ama kullanılan malzeme kaliteli hissini kesinlikle veriyor  3-5 tusa aynı anda basınca  o sacma bip bip yapıskan tuslar gelmiyor artık.

Eger yazıları silinmez ise ilerleyen vakit, baska bir beklentim yok :P 

SEP and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde kara cuma indiriminden Spigen 'in 9w kablosuz şarj cihazını aldım, derken bir baktım içinden şarj adaptörü çıkmıyor, az bir araştırdım hepsi böyle oluyormuş mecburen bir cihaz alıcaz uyumlu olması için yine spigen 'in 18W QC3.0 destekli şarj adaptörünü aldım, yaz başında aldığım cihaza kardeşim konduğu için salonda TV'nin yanında eksikliğini hissetiriyordu meret. 

Diyeceğim şu cihaz kesinlikle parasını hakediyor. çift portlu ve gerçekten hızlı şarj ediyor. anker markasıyla arasında kalmıştım beni yanıltmadı. spigen'den ne aldıysam kalitesini belli etti. birkaç gün önce TS'de bir kablosuz şarj cihazı incelemesi vardı cihaza 299TL demezler mi yuh dedim. 

https://urun.n11.com/sarj-cihazi/spigen-f301w-9w-kablosuz-qi-hizli-sarj-cihazi-P236141343?gclid=CjwKCAiA3vfgBRB9EiwAkfpd3GVGXq--mY0JJoa402E0ZQb5sj5UjOPNN9JA7dpmtU9R3NAyhvk4XBoCOjoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://urun.n11.com/sarj-cihazi/spigen-18w-hizli-sarj-cihazi-cift-girisli-duvar-sarji-f207-P303425007?gclid=CjwKCAiA3vfgBRB9EiwAkfpd3DSsmpuW-uhmgedPlLjok58xEVcsCIiazuw9r9PTF3kileC50-xvyRoC_SsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11 indirimlerinde aliexpressten verdiğim siparişler daha anca geliyor.

Artık kullanılmayan netbook, laptop vs bataryalarından söktüğüm 18650 pilleri değerlendirmek için aldığım powerbank kutusu. 12000 mAh kapasiteli.

20181223-014409.jpg

Bu da, daha önce pillisini aldığım Xiaomi Wowstick'in şarjlı versiyonu. Elektronik ürünlerde kullanılan vidalar için çok kullanışlı bir şarjlı tornavida seti.

20181223-015147.jpg

Hamso and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

N11 uzerinden, android tvbox aldim.
uzerinde hdmi, wifi, BT, iki tane USB port var.

klavye ve fare calistiriyor. wifi baglandigi gibi playstore falan guncelleme aldı. 16GB iç bellege, 2GB ram e sahip.

telefonda olan ama bilgisayara kurulamayan uygulamalarim vardi, bunlar icin cok iyi oldu. HDMi monitor olana, hemen 200TLlik bilgisayar dönüşüm imkani sagliyor.

H96 MİNİ ANDROİD TV BOX Amlogic S905W 2GB RAM + 16GB ROM 2.4G+ 5G
https://urun.n11.com/uydu-alicisi/h96-mini-android-tv-box-amlogic-s905w-2gb-ram-16gb-rom-24g-5g-P295377733

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 dakika önce, Psikobat said:

Hayırlı olsun, 2 satır inceleme bekliyoruz (sık boğaz mod on :P )

Ahahaha , vallahi bekliyorum kargo halen Ankara - Antalya yolu üstünde diyor siteye göre.... :(

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, TatanQa said:

Inform Guardian 1000VA UPS aldım , elektrik sorunlarına karşı sistemi koruyayım diye. Hele Bios güncellerken içim bir hoş oluyordu :)

ozel-fiyat-inform-guardian-1000-va-guc-k

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/ozel-fiyat-inform-guardian-1000-va-guc-kaynagi-1-kva-P256281678

Güzel fiyat, hayırlı olsun :thumbs:

Ben de üşenmeyip yeni pil alsam benimkine iyi olacak... Bu ara kesintiler yine başladı buralarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, MilesTeg said:

Güzel fiyat, hayırlı olsun :thumbs:

Ben de üşenmeyip yeni pil alsam benimkine iyi olacak... Bu ara kesintiler yine başladı buralarda.

Şimdi 380₺ olmuş aynı satıcı , ben 360₺ den aldım 22₺ de indirim kuponum vardı 3₺ de bonus 334₺ ye geldi :)

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
N11 uzerinden, android tvbox aldim.
uzerinde hdmi, wifi, BT, iki tane USB port var.

klavye ve fare calistiriyor. wifi baglandigi gibi playstore falan guncelleme aldı. 16GB iç bellege, 2GB ram e sahip.

telefonda olan ama bilgisayara kurulamayan uygulamalarim vardi, bunlar icin cok iyi oldu. HDMi monitor olana, hemen 200TLlik bilgisayar dönüşüm imkani sagliyor.

H96 MİNİ ANDROİD TV BOX Amlogic S905W 2GB RAM + 16GB ROM 2.4G+ 5G
https://urun.n11.com/uydu-alicisi/h96-mini-android-tv-box-amlogic-s905w-2gb-ram-16gb-rom-24g-5g-P295377733
hoşuma gitti, fare klavye de taktım :D9d1ee07b6cb4bddbbb3e6e92d3de7f86.jpgd42e229bd55a9f2c39c87e83a6a6fdb4.jpg2898f73324fb64a961090594c5b27590.jpg
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Is icin kullanmak uzere ikinci tel olarak Xiaomi Mi 8 128GB aldim Migros'tan, ithalatci garantili 2999TL... Ikinci tel olarak aldim ama sahsi no icin kullandigim iphone 6'dan 10 kat falan iyi herhalde... :) iPhone 6'yi is icin kullanayim kendime yeni nesil iPhone alayim dedim ama fiyatlar sacmasapir... Mi8 kalibresinde bir iPhone 10.000TL filan, degmez... Bir dahaki nesile bakacagiz artik... 

Telefonun ozellikleri bayagi iyi 6GB RAM, Snapdragon 845 , 12MP+12MP arka kamera, 20MP on kamera vs. elinize aldiginizda da kalite hissini veriyor... Yuz tanimasi filan isik hizinda, kilit ekranini gormuyorsunuz bile... Parmak izi de gayet basarili... PUBG filan yukleyip bakacagim bir ara... 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 10 günden beri feci bir bel ağrısı çekiyorum. Olayın faili de belli. Normalde bilgisayar başında uzun süreler oturmamaya çalışırım ama geçenlerde bir Cumartesi akşamı Shadow of the Tomb Raider'a fena halde kendimi kaptırınca saatler su gibi akıp geçti ve PC başından kalktığımda "eyvah!" dedim, mekanizmayı sakatladık :)

Halihazırda kullandığım koltuk, Bürosit'in sıradan bir modeliydi. Hayatının hatırı sayılır bir kısmında bilgisayarla haşır-neşir olan biri olarak, bu koltuk mevzusuna gereken önemi göstermeyişimin bedelini acı bir şekilde tecrübe ettirdi şu bel ağrısı illeti. Tabii bunda, yaşın ilerlemesinin getirdiği hamlığın da etkisi büyük. Artık bu konuda bir şeyler yapmam lazım, olmadık şeylere tonla para veriyoruz ama sağlığımızı koruyacak şeylerden esirgiyoruz, diye düşündüm ve kaliteli bir koltuk için kesenin ağzını açmaya karar verdim. Yanılmıyorsam bundan yaklaşık 2 yıl kadar önce, forumda Nurus'un Me Too model koltuğunun bahsi geçmişti ve o dönemde @stardust ve @pentaman bu koltuklardan almışlardı; epey de iyi bir iskontoyla alınmıştı diye hatırlıyorum. Bir bakayım fiyatları ne alemde diyerek Nurus'un internet mağazasına girdim ve baz modelinin fiyatının bile kur etkisiyle 2700 TL'ye fırladığını gördüm. Bu fiyatın üstüne bir de 120 TL kargo ücreti ekleniyor. Lakin Eskişehir'de bir mağazalarının olduğunu öğrenince, mağazaya uğramaya karar verdim; belki pazarlıkla daha uygun bir fiyata düşürebilirim diye.

Dün yağmur-kar-çamur demeden mağazanın yolunu tuttum :) Yalnız adamlar üşenmemiş, mağazayı Allah'ın bile unuttuğu bir yere açmışlar. Eskişehir'in en büyük 2. inşaat firması olan Atabir İnşaat'ın yaptığı Nova City diye bir yer var, mağaza oradaymış. O bölgeye gitmemle, Atabir İnşaat'ın ve daha birçok inşaat firmasının neden battığını, konkordato talep ettiğini daha iyi anladım. 20 katlı, büyük bir kompleks inşaa etmişler lakin faal olan ofis-mağaza sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bütün mağazalar, ofisler boş; camlarında "kiralık-satılık" afişleri. Üstelik Nova City'nin tam karşısında, yine en az onun büyüklüğünde bir başka bina kompleksi, yine Atabir İnşaat ve yine aynı durum; hayalet kasabaya dönmüş o koca yatırımlar. "Parayı betona gömmek" neymiş, kendi gözlerinizle görüyorsunuz ve insan gerçekten üzülüyor ülkenin kaynaklarının bu şekilde çarçur edilmesine.

Her neyse, gelelim asıl konuya. Nurus'un mağazasında bizi çok sıcak karşıladılar. Mağaza sorumlusu Hakan beyle uzun uzun sohbet ettik. Herkes gibi onlar da adı konmamış ekonomik krizden muzdaripler. Yatırımların durduğu, yeni şirketlerin-ofislerin açılmadığı, var olanların da bu bütçeleri iyice kıstığı bu dönemde proje bazlı satışlar, perakende satışlar epey yavaşlamış.

Böyle böyle muhabbet Me Too'ya ve pazarlığa geldi tabii. Me Too'da iki farklı mekanizma kullanılıyor. Fluid Motion ve Fluid Motion Plus. Plus modelinin farkı, mekanizmanın öne doğru da 8 derece kadar eğilebilmesi ve oturma derinliğinin ayarlanabilmesi. Yalnız iki model arasında neredeyse 1000 liraya yakın fark var. Öne eğim özelliği olmazsa olmaz değil benim için, o yüzden kullanmayacağım bir şeye 1K fazla ödeme yapmak istemedim ve Fluid Motion'da karar kıldık. Buna göre 2400 TL gibi bir fiyat çıktı ortaya. Ellerinde hazır birkaç tane Me Too bulunuyordu (bir de Core ve Breeze modelleri vardı ama ben o modeller hakkında araştırma yapmadığım için Me Too'dan başka model düşünmedim açıkçası) Fabrikadan sipariş edildiğinde ürün teslimi 4 haftaya kadar uzayabiliyormuş. O kadar uzun süre beklemek istemedim ve hazırda ne varsa onlara bakalım dedim. Fluid Motion mekanizmalı, baş desteği olmayan, ama benim için oldukça önemli bir özellik olan metal ayağa sahip siyah renk olan bir modeli gözüme kestirdim ve oturduk pazarlığa :) Olurdu, olmazdı, "hadi ama bakın teşhirdeki ürünü alıyoruz" derken 2000 TL'ye el sıkıştık. Nurus'un internet mağazasından alacak olsam 2820 TL ödeyeceğim, üstelik plastik ayaklı olan model yerine, metal ayaklı olanını 820 TL iskontoyla almış oldum.

İlk etapta "Bir çalışma koltuğu için bu kadar para verilmez" diye düşünüyor insan ama inanın şu çektiğim bel ağrısı beni canımdan bezdirdi 10 gündür. İşten-güçten de kalıyor insan, öyle ki yediğiniz yemekten bile tat alamayacak hale geliyorsunuz. Bu koltuğu en az 10 yıl kullanacağımı düşünürsek, senede 200 TL'ye oturmadan kaynaklı bel-sırt ağrısı riskini en aza indirmiş olmak fuzuli bir harcama kalemi değil kesinlikle.

Najaz tarafından düzenlendi
pentaman, Thustu and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Narcissus said:

Koltuktan ziyade düzgün oturmayı öğrenmek önemli diyerek son darbeyi vurayım o halde.. 

Evet o da mühim, ancak bu koltuk seni düzgün oturmaya mecbur bırakıyor bir nevi :)

Bu arada aklıma hemen şu geldi:

s-7cfd98e7cde441185f9eb745134fe632a5ed6d

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC kullanırken ekrana kafayı gömüp klavye mouse a doğru eğilen bireylerdenseniz (kantırsapiens) koltuk isterse cumhur koltugu olsun farketmiyor.. Ben ister gamepad ister klavye+mouse oyunu olsun Batman misali oturduğum için halk rahatsızlıklarından muzdarip olmuyorum.. :D

CbULRZ_UUAAtGj2.jpg

İyi bir koltuğun alınması gerekliliğine karşı çıkarak söylemiyorum buarada bunları, gerekli desteği sağlayamadığı sürece doğru oturuşta da sefaleti yaşatacak koltuklar var/vardır tabi..  :baba: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz hayırlı olsun, güle güle kullan.

me too'dan daha rahat koltuklar da var fakat bu model dik oturmaya teşvik ediyor. 

rakam çoğu insana aşırı pahalı geliyor fakat hesap yapmasını bilene ucuz bile.

ucuz koltuğu 2-3 sene kullanıp atıyorsun, ya bir yeri kırılıyor ya da kumaşı/derisi bozuluyor.

bu markayı 10 - 15 sene hatta iyi bakarsan daha bile uzun kullanmak mümkün.

ayrıca sağlıklı olması, kolçaklarının yükseklik yanında yön ve genişlik ayarı olması, file sırtın yazın deri koltuklar gibi terletmemesi de başka öne çıkan özellikleri.

ayakkabı, çalışma koltuğu, yatak gibi vücudunuzun ağırlığını çeken eşyalarda ucuza kaçmayın. tasarruf ettiğinizi düşündüğünüz parayı misliyle tedavi için harcarsınız.

Thustu and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz, güle güle kullan şeyhim, sakalından kıymetli mi boşver böyle dünyevi şeyleri :D hayırlı olsun. Ben evdeki koltuğu ofise götürmüştüm, ofiste hanım çok memnun halinden, hiçbir yıpranma vs. yok. Eve de bir tane daha sipariş ettim sonrasında, sağolsun @stardust‘ın yakından tanıdığı Fatmagül hanım çok yardımcı oldu ikincisini alırken, ben hep kaptanın referansını kullanıyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben İkea Markus ile cok mutluyum. Ancak onun fiyati bile 1000TL seviyesine geldi. Daha  fazla ozellige sahip bir koltuk icin gayet iyi fiyat olmus 2000 lira bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@pentaman Zaten eve el-etek öpmeye, dua almaya gelenleri böyle iki büklüm karşılayınca sıkıntı oluyordu; "acaba şeyhimizin otoritesinde bir erozyon mu oldu?" diye şüpheye düşüyordu müridler :D Dedikoduya, fitne ve fesada mahal vermemek adına yapıldı bu harcama biraz da...

Bu arada senin koltukla ilgili yorumunu da sitelerine koymuşlar, telif falan iste bari adamlardan :)

Najaz tarafından düzenlendi
pentaman, Psikobat and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, hakancez said:

Ben İkea Markus ile cok mutluyum. Ancak onun fiyati bile 1000TL seviyesine geldi. Daha  fazla ozellige sahip bir koltuk icin gayet iyi fiyat olmus 2000 lira bence

Bende de Markus var ben de memnunum ama fiyat Markus x 2 olsaydı ben de tercih ederdim. Sorun ben ne pazarlıktan anlarım ne bir şey, etikette ne yazıyorsa o :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok