En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

On 25.12.2018 at 21:24, TatanQa said:

Şimdi 380₺ olmuş aynı satıcı , ben 360₺ den aldım 22₺ de indirim kuponum vardı 3₺ de bonus 334₺ ye geldi :)

Neyyy.... Aynı ürünü alacaktım vaz geçtim :D Ben kendime aynı ürünü gidip aynı yerden 380lira almıs dedirtmem gider 396 lira verir fsp alırım :P 

@Najaz

Hocam sizede hayırlı olsun nakliye onlardan mıydı ? :D Hani insan beklentiyi yüksek tutuyor.

Psikobat tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 dakika önce, Psikobat said:

Neyyy.... Aynı ürünü alacaktım vaz geçtim :D Ben kendime aynı ürünü gidip aynı yerden 380lira almıs dedirtmem gider 396 lira verir fsp alırım :P 

@Najaz

Hocam sizede hayırlı olsun nakliye onlardan mıydı ? :D Hani insan beklentiyi yüksek tutuyor.

Valla ben de şaşırdım fiyat artışına..  zaten fsp alabiliyorsan al gitsin derim ,  bendeki 22TL lik kuponla ve 360TL ye indirim yapınca anlamlı oldu , ha ikisi de aynı işi görür , money talks :)

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, TatanQa said:

Valla ben de şaşırdım fiyat artışına..  zaten fsp alabiliyorsan al gitsin derim ,  bendeki 22TL lik kuponla ve 360TL ye indirim yapınca anlamlı oldu , ha ikisi de aynı işi görür , money talks :)

Fiyat güzelmiş gerçekten, ben fsp alırım bu yazdıklarını okuduktan gidip alamam, uyuyamam :D 

Fiyatı aynı zaten aldım demek var, birde indirimi kacırdım ve bile bile genede aldım demek var olmazzz :P 

Bundan once bir tek ups kullandım  tuncmatık oda 1kv idi, hiç unutmam yuk altında(q6600 yada i7 2600k ve  gtx 480 vardı) ups titreyerek zıplayarak o ağırlığına rağmen yer değiştirdiğini biliyorum :D 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, Psikobat said:

Fiyat güzelmiş gerçekten, ben fsp alırım bu yazdıklarını okuduktan gidip alamam, uyuyamam :D 

Fiyatı aynı zaten aldım demek var, birde indirimi kacırdım ve bile bile genede aldım demek var olmazzz :P 

Bundan once bir tek ups kullandım  tuncmatık oda 1kv idi, hiç unutmam yuk altında(q6600 yada i7 2600k ve  gtx 480 vardı) ups titreyerek zıplayarak o ağırlığına rağmen yer değiştirdiğini biliyorum :D 

Nick 'den de belli , psikolojiyi bozmayalım :)

Tunçmatik kadar dandiği yoktur piyasada , boost marka bile ondan iyidir. Kusura bakmasınlar bu kadar şikayete hiç geliştirme yapmıyorlar , sizinkiyle beraber kaçıncı uçan tunçmatik ups haberi okudum ... uçan ups :)

Bu akşam kısmetse denicem Informu fişten çekip bakalım oyun esnasında zıplama yeteneği var mı yoksa oturan boğa ağırlığını koyacak mı ... az sonraaa...  (4-5 saat kadar :) )

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, TatanQa said:

Nick 'den de belli , psikolojiyi bozmayalım :)

Tunçmatik kadar dandiği yoktur piyasada , boost marka bile ondan iyidir. Kusura bakmasınlar bu kadar şikayete hiç geliştirme yapmıyorlar , sizinkiyle beraber kaçıncı uçan tunçmatik ups haberi okudum ... uçan ups :)

Bu akşam kısmetse denicem Informu fişten çekip bakalım oyun esnasında zıplama yeteneği var mı yoksa oturan boğa ağırlığını koyacak mı ... az sonraaa...  (4-5 saat kadar :) )

Psikoloji değil de ikilem beni öldürüyor hiç sevmem 2 alternatif arasında kalmayı çok zor oluyor(giyim elektronik yemek vs hepsi aynı) :D  3te sıkıntı yok 2 sıkıntılı ama sonra sürekli acaba, ile baslayan cumleler kuruyorum neyse :D 

Mümkünse setup 'a monitorde dahil edelim hatta monitor dahil haric şeklinde de olabilir :P Testimiz yük altında ve yüksüz durumda da olursa super olur, gerçi tekrar şarj ne kadar surede oluyor bilmiyorum ama...

Ve evet tuncmatik yerli malı felan ama çok fason uretim yapıyorlar gerçekten.Memnun olana denk gelmedim desem yalan olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, Psikobat said:

Psikoloji değil de ikilem beni öldürüyor hiç sevmem 2 alternatif arasında kalmayı çok zor oluyor(giyim elektronik yemek vs hepsi aynı) :D  3te sıkıntı yok 2 sıkıntılı ama sonra sürekli acaba, ile baslayan cumleler kuruyorum neyse :D 

Mümkünse setup 'a monitorde dahil edelim hatta monitor dahil haric şeklinde de olabilir :P Testimiz yük altında ve yüksüz durumda da olursa super olur, gerçi tekrar şarj ne kadar surede oluyor bilmiyorum ama...

Ve evet tuncmatik yerli malı felan ama çok fason uretim yapıyorlar gerçekten.Memnun olana denk gelmedim desem yalan olmaz.

Valla benim setup standart ,  kasa + monitör şeklinde.   imzamda da sistem yazıyor bu setup 'ı denicez inşallah.  ses sistemi kullanmıyorum kulaklık var onun yerine

edit. ekstra olarak 3 tane 14cm  ,  2 tane 10cm lik fan var.

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Psikobat said:

Çok sağol. Nakliye benden, arabanın arkasına atıp eve götürdüm koltuğu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, TatanQa said:

Su ana kadar kullandigim en dandik psu lar ve ups ler hepside fsp idi, hepside kisa surede bozuldu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

@sCoRPion_tr hayırlı olsun. Nereden ve kaça aldığınızı öğrenebilir miyiz?

Direkt olarak amazon.com dan aldım birkaç hafta önce kampanya vardı 99$a düşmüştü. Daha önce birkaç defa amerikapostam.com'u kullanmıştım, yine orayı kullanarak türkiyeye getirttim. 20$ kargo 20$ kadar da gümrük tutuyor. 140$ civarında maliyeti oluyor yani. 

Aslında Kobo clara ile Kindle arasında kalmıştım fakat 99$ a indiğini görünce Kindle'ı aldım, daha önceden amazondan aldığım e-bookları da hesaba katarak.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2 hafta kadar once ev network unde bazi iyileştirmeler yapmıştım ancak bazi noktalarda hala sinyalin ve hızın arzu ettiğim duzeye çıkmaması sebebi ile yeniden bir duzenleme yapmaya karar verdim. Esimin haklı olarak evin her tarafında kablo gormek istememesi sebebi ile evin icinde -ki gayet makul boyutlarda bir evim var- 80 metreye yakin bir kablo doseme operasyonu yaptim. 

Ne olur ne olmaz diyerek ekranli CAT6 kablo kullandım ve dogal gaz boru hattini takip ederek evin ortasına tekabul eden calisma odama kadar kablolama yaptım. Burada daha once aldığım router vasitasi ile dağıtım yaptım. Su an evin en ucra köşesinde 80mbit in üzerinde hiz alabiliyorum.  811ac üzerinden. 

2.4 ghz ağları internete baglanmak amacli iptal ettim. Bir adet goreceli eski norebook un wireless kartını degistirince 2.4ghz ile isim kalmadi.  2.4 sadece misafir agi olarak kullanilacak...

Ek bir switch vasitasi ile yan dairede bulunan ofisime duvara bir delik delerek ekstra kablo dosedim ve Zyxel marka bir router ile hatti sonlandirdim. Burada 2.4 ghz bandini kullanacagim... Ekstra bir masraf yapmak yerine varolan eski router imi kullandim.  

Eldeki tum TpLink ekipmani söktum. Aslinda iyi marka ama nedense bende sorun çıkartıyor. Bikkinlik geldi artik..  

Ana router lar NBG-6604 ucuncu router ise WAP3205 switch ise Zyxel marka yine.. Simdilik ev icinde gigabit seviyesinde bir veri aktarimk durumu olmadigi icin ecnebilerin proof of concept dedikleri mantikla daha ekonomik cihazlari tercih ettim. Alt yapi hazir olduguna gore ilerleyen donemlerde router lari sokup yenileri ile degistirdigim anda o kabiliyete geçmek mumkun olacak...

hakancez tarafından düzenlendi
ZvAnA and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

v689qO.jpg

Ne zamandir esim wireless kabiliyeti olan bir yazıcı alalim diyordu. Ufaklıgin cok fotoğrafını cekiyor ve basılı resimleri seviyor..  Bende oyle. 

Çözüm olarak bugun HP Wireless 415 modeli bir yazici aldim. 2.4ghz bandinda bir yazıcı ağı oluşturdum. Baski almak isteyen o aga baglanip isini gorebiliyor. Evin her tarafindan hatta ofisten dokuman yazdirmak mumkun hale geldi.. 

nQmnB1.jpg

Hazir yaziciyi alirken tum renkli ve siyah kartuslardan birer yedek ve farkli modellerde deneme amacli fotograf kagidi aldim.. HP nin 10x15 foto kagidinin kalitesi hosuma gitti. Bundan sonra onu stoklarim tahmin ediyorum

hakancez tarafından düzenlendi
ZvAnA, pentaman, Najaz and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acer XF240H 144hz monitörümü emekliye aldım 24'' yetmiyordu konsol falanda alınca aşağıdaki 32 liğe terfi edeyim dedim. Normalde kavisli tv lerde sevmem ama monitörde kasten böyle tercih ettim daha iyi yoğunlaşılıyor görüntüye  görselin içinde hissini alabildim.

https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/XG3240C.php

https://prnt.sc/m0ee9z

Bu da 24-32 arasındaki farkı görebilmeniz için çünkü bazısına 27 bile fazla gelebiliyo.

https://prnt.sc/m0ed8f

Enyalios tarafından düzenlendi
TatanQa, wazzap, Thustu and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, wazzap said:

@Enyalioshocam ekran görüntüsünde isim soyisim ve e-posta adresiniz gözüküyor. 

Yüklediğim yerden silmeyi bulamadım sorun olmaz heralde ya? O hesapta önemli birşeyler yok xbox hesabı dışında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EVGA PSU'dan gelen garip seslerden sonra değişim şart olmuştu. Tam modüler, Corsair RM750i aldım bir adet. Son derece sessiz, tam modüler ve Corsair Link bağlantısıyla sistemden takip edebiliyorum.

MilesTeg tarafından düzenlendi
TatanQa, ZvAnA, Thustu and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lenovo Yoga 300 , ikisi bir arada diye geçen, ekrani tam ters katlanabilen ve dokunmatik laptop aldim. yoga serisi tamamen böyle sanirim.
2 tane aldim.
Teki sıfır ürün, 2.sini alamadan stok bitti, digerini de 2. el aldim mecburen, çünkü elemanlara verdim.
benim hosuma gitti, tezgahda yer kaplamiyor, tek laptopda ben bakicam kavgasi da olmayacak.
:D

Üst kata da server kurdum (athlon x2+2GB ram ve 160GB hdd) içinde sql server var, data base işliyor. Benim laptop+2 mini laptop ona bağlanıp calisacagiz. baska bişi olmadığı için uzerinde server idare ediyor, islemlerde laptop uzerinde gecikme olmuyor.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.12.2018 at 03:49, Enyalios said:

Acer XF240H 144hz monitörümü emekliye aldım 24'' yetmiyordu konsol falanda alınca aşağıdaki 32 liğe terfi edeyim dedim. Normalde kavisli tv lerde sevmem ama monitörde kasten böyle tercih ettim daha iyi yoğunlaşılıyor görüntüye  görselin içinde hissini alabildim.

https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/XG3240C.php

https://prnt.sc/m0ee9z

Bu da 24-32 arasındaki farkı görebilmeniz için çünkü bazısına 27 bile fazla gelebiliyo.

https://prnt.sc/m0ed8f

Aslinda sadece ilk birkac saat. Simdi mesela bunu kullan biraz sonra eski ekranini getir koy onune camdan asagi atarsin.

Kucuk ekranda oyun oynayanlar neler kacirdiklarinin farkinda bile degiller.

Ben yillarca 32 kullandim simgi 40 inch deyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.nanokatalog.com/urun/cooler-master-masterkeys-mk750-mekanik-gaming-klavye

Şunu Hepsiburada'dan 580'e aldım.

Eski klavyem tam bir pislik magnetiydi. Üzerinde kulanılan malzemeye tozlar yapışıp garip çamur gibi birşey oluyordu.

Artık bıktırmıştı resmen. İhtiyacım var mıydı? Hayır. Ancak bazen böyle şeyler insanı rahatlatıyor. Artık 2 günde bir klavyeyi ıslak bezle çitileyerek temizlemek zorunda değilim. Ayrıca masadaki alanımda arttı klavyenin compactlığı sayesinde. Memnun kaldım mı? Evet. Gerisi boş. :D

Erwin tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci el 1 yıl daha garantisi olan Sapphire Nitro+  RX580 4GB Ekran kartı aldım . Rx470 boşa çıktı bu arada :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittim gene indirim var diye 4tb hdd aldım :D  Hatırlarsanız bir ara ciddi başım ağrımıştı bu harddisklerden, korkudan kenarda duran o hdd(kurtarabildiklerim) hala kenarda bekliyor... ups alınca onları sisteme dahil edip yedeklerimin yedeğini alıp bir tanesini dısarıda muhafaza edeceğim şekilde kullanmaya karar verdim.Yani gerçekten şu anakadar yaptığım en gereksiz ve lüzümsüz alışveriş oldu.

Ups arıyordum nasıl denk geldim bilmiyorum(560liraya aldım bu arada 4tb wd blue).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Squall said:

Aslinda sadece ilk birkac saat. Simdi mesela bunu kullan biraz sonra eski ekranini getir koy onune camdan asagi atarsin.

Kucuk ekranda oyun oynayanlar neler kacirdiklarinin farkinda bile degiller.

Ben yillarca 32 kullandim simgi 40 inch deyim.

Ya bahsettiğin yılllarda 32 yoktu olsa bile mucize fiyatlardı sen tv kullanıyordun. tv 32 olsaydı yinede kullanmazdım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus PG191 19 inch monitör aldım, hala da var ellerinde.

https://market.cizgi.com.tr/product/out/out-asus-pg191

ikinci el dediklerine bakmayın bayağı temiz kullanılmış cihazlar (bana gelen öyle en azından) ayrıca kallavi bir boyutu ve ağırlığı var. Dezavantajı en azından full hd olmasını ve hdmi girişi  bulunmasını isterdim, avantajı dahili 2+1 ses sistemi, DVI girişi olması, zamanının premium bir ürünü olması ve görece ciddi uygun fiyatı. Bu arada orjinal kutusu ile olmasa da kargolama dörtdörtlüktü.

Ben bunu mac mini (late 2012 i7 işlemci 16 gb ram ve ssd terfisi yapılmış) ve Gole 1 mini pc ile birlikte kullanmayı düşünüyorum. Henüz kurmadım.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok