En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

1 hour ago, Najaz said:

Güle güle kullan hocam. Bellek 8 GB mı?

Yok hocam 4GB. Cebimden neredeyse para çıkmadığı icin hemen kaptim. Navi cikana kadar idare eder beni bu

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Televizyon kumandası için silikonkılıf aldım.
Piyano siyah kaygan yüzeyli kumanda zor tutulsun düşürülsün diye yapılmış sanki , bu silikon kılıf pütürlü yüzeyli , tutuş rahat ele yapışıyor kaymıyor ,  düşünce koruyor .
Ben siyahını aldım , aslında gözüm kırmızıdaydı ama kir tutar pis gözükür diye kırmızıya cesaret edemedim.
https://www.amazon.com/Protective-Silicone-Shockproof-Washable-Anti-Slip/dp/B06XK8BCJL?th=1&fbclid=IwAR1skqjZ6zbpUecDkY3505upzWtAx3JXoMi4CCV_nBcEAyS4XZfI02kO51c
TRY 12.46 21%OFF | 5 Packs 25Pcs Heat Shrink Film Clear Video TV Air Condition Remote Control Protector Cover Home Waterproof Protective Case New
https://s.click.aliexpress.com/e/bRm68uYY
Böyle de bir ürün var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.01.2019 at 10:18 PM, Whooosh said:

CoolerMaster dikey ekran kartı aparatı ve EVGA powerlink adaptör aldım. Şimdi yeni ekran kartını bekliyorlar.

OoMpP4X.jpg

Powerlink'i tam ayarlayınca ramler ile çakışıyor ondan dolayı dışa doğru biraz kaydırdım ve şu haliyle sanki kelebek konmuş gibi oldu ama olsun şuan için bir zararı yok.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

OoMpP4X.jpg

Powerlink'i tam ayarlayınca ramler ile çakışıyor ondan dolayı dışa doğru biraz kaydırdım ve şu haliyle sanki kelebek konmuş gibi oldu ama olsun şuan için bir zararı yok.

Sakil durmamış bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5aDmNq.jpg

Zamaninda salaklik yapıp modüler güç kaynağı almadığım icin kasanin alt bölümünde delikli bolgeden sari kablolar cirkin gözüküyordu. Bir parca siyah dekato uzerine delikler acip PSU nun oldugu bolume taktim. 10 cm kadar 5050 led ile kucuk bir isik oyunu yaptim. Bana kalirsa guzel oldu. 

Gecici ekran karti olarak aldığım 580 8+6 guc kablosu kullanıyormuş maalesef 8 tane kablo daha sleeve ettim. Yine akrilikten kablo tutucu yaptim. Ama hic aklima gelmedi 4+3 şeklinde yapmak. Vakit bulursam öyle yapacağım 

hakancez tarafından düzenlendi
pentaman, ZvAnA, Atrin and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 yıl önce f/p sistemi toplamaya başladığımda aldığım 30₺ lik zalman klavyemi değiştirmeye karar verdim.

Mouse ‘um da A4 A7VM serisi olduğundan uyumlu olsun dedim epey inceledim ve:

Bloody B120 klavye sipariş ettim 133₺

6D86B915-A28E-463C-8AD7-DD8BBC3503ED.jpeg

gg uzerinden dun verdigim firmaye mesaj attim 4 saatte cevap vermeyince iptal ettim.  bi insan yerine koyun da cevap verin.

onumuzdeki maclara bakicaz , calisan klavemiz var kel kör :)

TatanQa tarafından düzenlendi
iptal

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, Najaz said:

@hakancez Bize de öğretir misin akrilikten kablo tutucu yapmayı hocam?

Hocam gayet basit aslinda kalin bir aktilik parcadan yaklasik olcuye gore kesim yapilacak. Biraz fazla kesmek en iyisi. 

Arkasindan delik olacak yerleri havye ile delmek gerekiyor. Cok kolayca oluyor. Havye kullanmak istemezseniz matkap ucu ile delebilirsiniz ama ucun kaymamasi icin punch ile ucun tutunabilecegi delik acmak lazim. Matkap hizli olursa catlama yapiyor en guzeli havye. 

Delikleri deldikten sonra yuvarlak ege ile delikleri duzeltmek mumkun. İslak calisirsaniz ortalik pislenmez. 

Delik isinden sonraki adim yanlari düzeltmek kalin zimpara ile veya ege ile yapabilirsiniz. 

Eger seffaf istiyorsaniz su zimparasi ile son islem yaparsaniz cok temiz goruntu elde ediliyor.  Siyah boyayacaksaniz o kadar ugrasmaya gerek yok

islem bittiginde ben WD40 ile parlattim mikro fiber bez kullanarak. Eger daha hatasiz görülsün derseniz Tamiya nin maketler icin ozellikle seffaf bolumler icin ozel bir pastasi var. Dremel varsa mob bez zimpara ile parlatilabilir

Ki ben sonradan baska yöntem buldum tatbik etmedim ama daha kolay. Cable modun yaptigi gibi akrilik panel kesilir. Bu defa sadece delik acilir. Kablolar sleeve lendikten sonra bu deliklerden gecirilir ve konektore lehimlenir. Burada ege ve zimpara isi yuzde 70 olcusunde dusecektir

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@hakancez Hocam çok sağol detaylı açıklama için. Gerginix rumuzlu Umut arkadaşımız 3D yazıcıda basmayı deneyecek bakalım, olmazsa bu yöntemle yapmayı deneyeyim kendime.

IN WIN Chopin mini-ITX kasa aldım. Bu 5. mini-ITX kasam :) Kasanın 150W 80+ Bronze güç kaynağı var, Ön paneli fırçalanmış aluminyum, anakart tarafındaki yan panel ızgaralı. Bu kasayla ve Ryzen APU ile sırt çantasına atıp her yere götürülebilen sistemler kuruyorlar. İleride öyle bir şey düşünebilirim, Şimdilik HTPC gibi kullanacağım.

DSC-0111.jpg

DSC-0112.jpg

Hamso, ZvAnA, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz 3D printer yazici mantikli. Ben SSD lerin kablolari icin arkadasimdan rica ettim siyah malzemeden basti. Gayet guzel oldu. Yalniz filament kaliteli olmazsa kiriliveriyor anladigim kadari ile. Bir tane kendim yapmak zorunda kaldım sonra

En pisi anakart kablosu yalniz. Allahtan gerek plastik gerekse de plexi kaliteli japon ile yapışıyor. Belki delrin gibi bir malzeme kullanmak faideli olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PETG olayına giriyorum, bakalım becerebilecek miyim?

EK-Supremacy EVO X99 Full Nickel Water Block

Enermax Neochanger Resevoir/Pump Combo Unit 300ml

XSPC RX360 Triple Fan 360mm Radiator V3 (360x45mm)

XSPC PETG Tubing 14/10mm 0.5m (White)

XSPC 14/10mm Rigid Tubing Fitting Matte Black, 8-pack

XSPC LCD Temperature Display (Red) V3 + G1/4 Inline Sensor

XSPC Easy Bending Tool for Rigid PETG and Acrylic Tubing

Tırstığımdan fazla fazla (3 metre) boru aldım. Herhalde hepsini bitmeden bu işi kotarırım.

XSPC-RX360-V3.jpg?fit=750,563&ssl=1ek-supremacy-evo_fn_front1_800.jpg

71WbPCgjiXL._SY550_.jpgWC42XXS_180166_800x800.jpgWC291MO_117814_800x800.jpg

ZvAnA, Psikobat, wazzap and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh korkacak birşey yok. Öyle zannedildiği kadar zor bir işlem değil. Hele ki petg ile klasik akrilik tüplere göre çok daha rahat çalışılıyor. En büyük mesele eğilecek noktanın yerinin doğru tespit etmek. Döşenecek hat ve kasanın tipine göre değişmekle birlikte o 3 metrenin borunun 2 metresine dokunmazsın bile.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Hamso and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh İleride grafik kartını da dahil edecek misin sisteme?

Senin radyatör epey kalınmış, yüksek statik basınç değeri olan fanlardan tercih etmen isabetli olur.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh Benim de isteyip bir türlü cesaret edemediğim bir konu :)  Ara ara dürtmüyor değil...Kurulum aşamasında detay pls diyorum.

Ne kadar tuttu ? Birde nereden temin ettiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, ZvAnA said:

@Whooosh korkacak birşey yok. Öyle zannedildiği kadar zor bir işlem değil. Hele ki petg ile klasik akrilik tüplere göre çok daha rahat çalışılıyor. En büyük mesele eğilecek noktanın yerinin doğru tespit etmek. Döşenecek hat ve kasanın tipine göre değişmekle birlikte o 3 metrenin borunun 2 metresine dokunmazsın bile.

Ben de böyle olacak diye düşünüyorum. Petg akrilik gibi değil muhtemelen, çat çut yapılabiliyor gibi görünüyor.

7 hours ago, Najaz said:

@Whooosh İleride grafik kartını da dahil edecek misin sisteme?

Senin radyatör epey kalınmış, yüksek statik basınç değeri olan fanlardan tercih etmen isabetli olur.

Gpu dahil etmeyi düşünmüyorum ama belki 2. işlemci gelebilir. Gpu konusunda çok dilim yandı benim, ciddi paralar kaybettim ve uzun süre ekran kartsız kaldım. Dolayısıyla gpu'ya müdahele etme konusunda tövbe ettim, bu saatten sonra OC bile yapmam gibi geliyor. Gerekirse basarım parasını iyisini alırım, aldığım gibi de default haliyle kullanırım. (tabi "O..nun yemini ..... görene kadar" diye bir laf da var, bunun da farkındayım :D )

Radyatör kalın ama fin yoğunluğu düşük tutulmuş. Optimize edilmiş bir radyatör bu yani en azından firmanın iddiası bu şekilde. Toplam kalınlığı daha az olmasına rağmen core kalınlığı standart 60mm radyatörler ile aynı. Böylece hem daha sessiz hem daha az yer kaplıyor, hem de çok güçlü statik fanlara ihtiyacınız olmuyor. Eldeki fanlarla deneyeceğim önce eğer randıman alamazsam bakarız fakat şuan için radyatörü pasif bile kullansam iş göreceğini düşünüyorum.

7 hours ago, Psikobat said:

@Whooosh Ne kadar tuttu ? Birde nereden temin ettiniz.

Bütün parçaları Amerika'dan sağdan soldan topladım ve bu custom su soğutma işi kargo vs toplamda 400$ civarında maliyeti olacak gibi görünüyor. Radyatör ve pompa çok tuttu ama almışken iyi bir şey olsun istedim. Belki son defa böyle bir işe girişiyorum. Bari jübileyi güzel yapalım.

Najaz, Hamso, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Najaz said:

LlDZrJ.jpg

Bu salak hizliresim.com yurtdışından görüntülenemiyor, yani ne olduğunu bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

okuzaliriz.jpg

Çok para.
Tavsiye etmiyorum, mantıklı bir iş değil. Bu noktaya gelene kadar bir sürü alternatif var. Bu paranın yarısına çok çok sağlam all in one bulabiliyorsunuz.

İhtiyaçtan giriştiğim bir şey değil, hali hazırda kullandığım tuhaf soğutma sistemi işlemciyi 60c altında tutmayı başarıyor ama rezervuar olarak pet şişe kullanıyorum.

Diğer taraftan çöpe atılan bir para değil. İleride işlemciyi anakartı vs güncellediğinizde aynı soğutmayı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Yani işlemci bloğunu komple değiştirmenize bile gerek yok, EK işlemci bloğunu oluşturan parçaların her birini tek tek satıyor.

Yarın öbür gün boruları contaları yenile, radyatörü başka renge boya, kasayı değiştir, al sana yeni sistem.

Ayrıca "içkim yok kumarım yok..... " şaka şaka her türlü itlik hergelelik var.(lanet olsun atom fiziğine) Kırk yılda bir en büyük hobime 400$ harcamışım çok mu? Millet bu parayı 1 gecede yiyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, stardust said:

bu tip şeylerin fiyat performans dengesine bakılmaz, adam keyfim için yaptım diyor daha ne kadar açık söylenebilirdi?...

Dolarla cuğara yakmak da var tabii :P...

pentaman and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok