En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

A101 in internet Marketi acildi.
Emteresan fiyatli urunler olabiliyor.

ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair h150i pro rgb... nzxt x72 bulamadım mecbur bunu aldım.

Fiyatı diğer sitelere göre biraz uygun 

https://www.itopya.com/corsair-hydro-h150i-pro-rgb-360mm-yuksek-performansli-sivi-sogutma-sistemi/

1047 lira.+ 7 lira kargosu var.

Aslında aklımda bir sorun var kasada ön tarafına takmak için butun 3,5hdd leri iptal etmem gerekiyor, mecbur yukarı konumlandıracağım ama bu şekilde fanların yönünü acaba dısarıdan temiz havayı alıp kasa içine sıcak hava atacak şekilde taksam ve aynı şekilde kasanın onunde duran fanlarıda ters çevirerek içerideki havayı dısarı atacak sekilde ayarlasam çokmu saçma olur ?

Birde eksoz fan arkada onun yönüne karar veremedim :D 

kasa nzxt h440 razer ed.

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valide hanımın telefonu sizlere ömür.. Bendeki Xperia Z5'i kendisine vereceğim için bana da 1500 TL altı yeni telefon lazım oldu. Xiaomi Note 5 ve 6'lara baktım ama garanti konusunda sıkıntıları var. Xiaomi Türkiye garantili yazanları EVOBT diye bir firma ithal ediyormuş ve yorumlardan anladığım kadarıyla garanti sürecinde ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getiriyorlar. KVK garantili olanların fiyatları 2000 TL'ye yaklaşıyor. Paralel ithalat olayına hiç girmek istemiyorum bile. Xiaomi'leri nereden alırsak alalım çakkal-çukkal'la uğraşmak zorunda kalacağız yani.

Redmi 6 PRO ile benzer özelliklere sahip ASUS Zenfone Max PRO buldum. Satıcı Amazon TR, garanti ASUS Türkiye. Fiyatı 1400 TL. 4GB RAM, 64 GB depolama, Snapdragon 636 SOC, metal gövde, 5000 mAh pil, stok Android 8.1 ile geliyor (bloatware yok) ve 9 güncellemesi de alacakmış (bazı bölgelerde OTA ile dağıtıma başlanmış).

Redmi 6 PRO'dan 200 TL daha ucuz, pili daha iyi (4000 mAh vs. 5000 mAh) Amazon TR sayesinde çakkal-çukkal'la uğraşmamak da cabası.

Telefonun benim görebildiğim eksi yönleri, Gorilla Glass'a ve 5 GHz Wi-Fi desteğine sahip olmaması. İyi bir kılıf / temperli cam ikilisi lazım olacak yani. n11'de şu seti buldum, telefon gelsin bundan da sipariş edeceğim:

ZB602KL Kılıf Room Armor - Nano Esnek Cam

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/10/2019 at 10:27, Psikobat said:

Corsair h150i pro rgb... nzxt x72 bulamadım mecbur bunu aldım.

Fiyatı diğer sitelere göre biraz uygun 

https://www.itopya.com/corsair-hydro-h150i-pro-rgb-360mm-yuksek-performansli-sivi-sogutma-sistemi/

1047 lira.+ 7 lira kargosu var.

Aslında aklımda bir sorun var kasada ön tarafına takmak için butun 3,5hdd leri iptal etmem gerekiyor, mecbur yukarı konumlandıracağım ama bu şekilde fanların yönünü acaba dısarıdan temiz havayı alıp kasa içine sıcak hava atacak şekilde taksam ve aynı şekilde kasanın onunde duran fanlarıda ters çevirerek içerideki havayı dısarı atacak sekilde ayarlasam çokmu saçma olur ?

Birde eksoz fan arkada onun yönüne karar veremedim :D 

kasa nzxt h440 razer ed.

Sıcak olan hava yükseleceği için çok etkin olmayabilir. Öndeki fan kasanın alt tarafına mı yakın olacak, boyutu, debisi ona göre olmalı çünkü 12 lik 3 tane fan içeri fazla hava basıyor olacak."Airflow guide" lar genel anlamda üst ve arka tarafları egzost amaçlı, ön taraflı dizilimleri hava alış amaçlı tasarlanmalı diyor. Alış fanlarında filtre olması da toz çısından büyük avantaj sağlayacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@BarbarconanHocam turuncu forumda güzel bir inceleme buldum aslında,

Arkadaş olabilecek montaj turlerini incelemiş ve sıcaklıkları kayıt altına almış. Arkadaşın dediği gibi senaryodan gidecek olursak benim aklıma yatan 3 ve 6 idi. tabi tek fark bende bahsi gecen  yerlerde 3er adet fan olması(kasanın on tarafı ve ust tarafında 12cm lik) en kotu durum sıcaklık olarak senaryo 6da yasanmış oyle diyor incelemeyi yapan kişi.

Bu gune kadar senaryo 1 dekini doğru kabul ederdim ama radyator kurulumu için mantıklı değil gibi cunku butun ısınan hava radyator uzerinden tahliye ediliyor e buda olumsuz yonde sıcaklıkları etkiler.

b7f5431c0917e103b898ce69f2e2eda1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

İyi de ideali 4 zaten bunu daha önce çözüme kavusturmustuk.. 

O konu blower fanlı vga vs custom vga için değil miydi radyator konumu ? :D  Bu arada canına yandım itopyası çarşamba gönderecekler gibi gorunuyor elim iptal butonunun ustunde bekliyor, amazondan bahaneyle nzxt x72 alayım diyorum da onunda gelmesi herhalde 1 nisanı bulur gibi...Poff..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız, 4. senaryoda negatif basınç olacağından içeriye her yerden toz girer. Yerleşim doğru ama fanların boyutları yanlış. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Psikobat said:

O konu blower fanlı vga vs custom vga için değil miydi radyator konumu ? :D  

Hocam bu ikisinden başka herhangi bir PC kurulumu var mı ? :D 

AIO sıvı soğutmaya geçip ekran kartı yerine piknik tüpü, anakart yerine narenciye sıkacağı kullanmıyorsanız bu iki alternatif sistem düzeneğinden başka şansınız yok :)

1 hour ago, wazzap said:

Yalnız, 4. senaryoda negatif basınç olacağından içeriye her yerden toz girer. Yerleşim doğru ama fanların boyutları yanlış. 

Bu fan sayısı ve boyutu için evet, o durumda da yukarıdaki fanlardan birini iptal edeceksiniz, ama 3 fanlı bi radyator formasyonu için konuşuyoruz zaten o nedenle sorun yok.. 

Ha tabi buarada psikobatta blower mı custom mı var .. 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, wazzap said:

Artık haftasonunu bekliyoruz. :icon_starvin:

RHDOAS.jpg

hangi marka kasa bu full siyah olan? (sagdaki corsair'den bende de var. cami cok pis zangirdiyor adinin :baba:

bir de yere kasa koymayin yahu. elektrik supurgesi gorevi goruyor :D

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garip gelişmeler oldu kısaca belirtelim,

noctuanın amd soketinden 1151 lga için kitini iptal etmiştim ama inventus gondermiş.

Neyse teslim almış arkadaşlar.Daha sonra corsair h150i pro rgb gittim iptal ettim(çarşamba göndericez diyorlar ama telefondaki arkadaşın sesinden dahada gecikecek gibi algıladım)

Şuan montajı yeni tamamladım.5ghz 1,25vcore ile cinebench felan alıyor bakalım uğraşıcam. aio olmadan 5ghz kullanabilirsem off deymeyin keyfime :D 

@Narcissus Hocam ben konu derken hani bir başlık altında konusu geçmişti ona istinaden dedim yahu :D  Bende rtx 2070 var bloser değil msi armor modeli.Zaten aio olayı iptal oldu gibi hatta gibisi fazla.

auros.jpg

wazzap and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz önce Amazon'dan indirim yakalayınca (450 dolardan 378 dolara düştü) ve dolar artıcak ileride alamam ben bunu korkusuyla motor kaskım için ikili paket Cardo Freecom 4+ intercom siparişi verdim. 2019 yılında Cardo ürün yelpazesindeki en üst 3 modeli (Packtalk Bold, Pakctalk Slim, Freecom 4+) JBL ses sistemi ile donattı. Bu seçimi yapmak oldukça zor oldu çünkü firmanın en üst modeli Packtalk Bold (JBL'li olanı) 509 dolar gibi bir fiyatı vardı ve ona param yetmiyordu. Fakat Packtalk Bold 2018 (tek farkı JBL olmaması geriye kalan her şey aynı) dün amazonda 380 dolara indi.

Yani serinin en üst modeli (Packtalk Bold) ve bir alt modeli fakat JBL'li olanını (Freecom 4+) almak arasında kalmıştım. İkisinin arasındaki en büyük fark Packtalk Bold'da DMC teknolojisinin olması. Bu DMC sayesinde 15 sürücüye kadar bağlantı yapabiliyorsunuz ve sürücülerden biri grubu terk etse bile geri geldiğinde otomatik olarak sistem onu gruba dahil ediyor. Buna self healing system diyorlar. Geleneksel bluetooth bağlantısında (en fazla 4 kullanıcı) bağlantı koptuğunda sürücülerin durup bağlantıyı tekrar kurup yola devam etmeleri gerekiyor. Benim ana amacım uzun yol yaparken müzik dinlemek, şehir içi / dışı gelen telefona cevap vermek, gps talimatlarını duymak ve eşim arkamda olduğunda onunla intercom üzerinden konuşmak olduğu için DMC ye ihtiyacım olmadığını karar verip JBL'li modeli tercih ettim. Herhangi bir motor topluluğuna da üye değilim. Motoru olan arkadaşımda yok yani bu DMC benim pek işime yaramayacaktı yakın zamanda. Şimdiye kadar bu JBL li modellerin hiç incelemesi yoktu. Umarım eski hoparlörlere göre bir fark yaratıyordur çünkü Packtalk Bold'un normal hoparlörleri incelemelerde baya övgü almış.

cardo-freecom-4-plus-duo.jpg

https://www.cardosystems.com/products/devices/freecom-4-plus/

https://www.amazon.com/gp/product/B07MYD5BF8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Atrin tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aldım tam istediğim gibi küçük sessiz Türkçe ve ışıklı bir klavye:

Yalnız şaşırdım ben yani böyle sağı solu oynayan birşey bekliyordum 65 tl ye ama tank gibi çıktı.. Tuşlar asla oynamıyor ve son derece yumuşak ve sessiz daha önceki low profile klavyemden bile çok daha sessiz.

Bundan önce deneyimlediğim dötü başı oynayan g410 dan sonra ilaç gibi geldi tavsiye edenlere teşekkürler... g410 un ışıkları daha iyiydi o kadar.

2dac111b-8d49-4364-9205-81abbb97b49e.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 dakika önce, Squall said:

Bende aldım tam istediğim gibi küçük sessiz Türkçe ve ışıklı bir klavye:

Yalnız şaşırdım ben yani böyle sağı solu oynayan birşey bekliyordum 65 tl ye ama tank gibi çıktı.. Tuşlar asla oynamıyor ve son derece yumuşak ve sessiz daha önceki low profile klavyemden bile çok daha sessiz.

Bundan önce deneyimlediğim dötü başı oynayan g410 dan sonra ilaç gibi geldi tavsiye edenlere teşekkürler... g410 un ışıkları daha iyiydi o kadar.

2dac111b-8d49-4364-9205-81abbb97b49e.jpg

Everest KB-GX6 mı o ?  :lol:

Edit.  Hayırlı olsun... ben çok beğendim bu klavyeyi , fiyatına göre muazzam.. 2.yi alıp yedeklesem mi diye düşünmüyorsam ne olayım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa

Ben sana mouse aldırmıştım sende bana klavye aldırdın. :zuh:

Şimdi overwatch oynadım 5 el, testten geçti klavye. Ow çok hızlı bir oyun olduğu için orada test ederim klavye mouse ları hiç sıkıntı yaşatmadı..

Bol bol yerde açıldı oh be iyiki almışız. 

Şu anda tkl, ışıklı ve Türkçe oyun klavyesi 3 tane var bir bizimki birisi asus (900tl) biride msi (650tl) o yüzden bu klavye iyi satar..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Squall said:

@TatanQa

Ben sana mouse aldırmıştım sende bana klavye aldırdın. :zuh:

Şimdi overwatch oynadım 5 el, testten geçti klavye. Ow çok hızlı bir oyun olduğu için orada test ederim klavye mouse ları hiç sıkıntı yaşatmadı..

Bol bol yerde açıldı oh be iyiki almışız. 

Şu anda tkl, ışıklı ve Türkçe oyun klavyesi 3 tane var bir bizimki birisi asus (900tl) biride msi (650tl) o yüzden bu klavye iyi satar..

O zaman bir teşekkür gelsin yine @hakancez hocamıza :)

ikinciyi ciddi sipariş edeceğim :)

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, TatanQa said:

Everest KB-GX6 mı o ?  :lol:

Edit.  Hayırlı olsun... ben çok beğendim bu klavyeyi , fiyatına göre muazzam.. 2.yi alıp yedeklesem mi diye düşünmüyorsam ne olayım :)

@Squall ve @TatanQa memnun musunuz klavyeden. Bende G710+ var. Hem büyük geliyor, hem de gürültüsü az değil. Mekanik klavye gerektiren bir iş de yapmıyorum. Ucuzundan bir klavye arıyorum ama numerik olsa daha iyi olur. Numerikli modeli var mı? Tavsiye eder misiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, Kibitzer said:

@Squall ve @TatanQa memnun musunuz klavyeden. Bende G710+ var. Hem büyük geliyor, hem de gürültüsü az değil. Mekanik klavye gerektiren bir iş de yapmıyorum. Ucuzundan bir klavye arıyorum ama numerik olsa daha iyi olur. Numerikli modeli var mı? Tavsiye eder misiniz?

Yani uzuun süredir kullanmıyoruz henüz ama 1 haftadır ben şahsen şaşkınım biraz ,  bu fiyatlara böyle klavye nasıl olabiliyor . Allah bu çinli kardeşlerimizden razı olsun , yoksa fahiş fiyatlara talim edecektik :)

Klavyeleri araştırırken bunun numerikli olanı vardı , hatta rampage yazıyor space tuşunda. Bulunca yazarım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TatanQa said:

Yani uzuun süredir kullanmıyoruz henüz ama 1 haftadır ben şahsen şaşkınım biraz ,  bu fiyatlara böyle klavye nasıl olabiliyor . Allah bu çinli kardeşlerimizden razı olsun , yoksa fahiş fiyatlara talim edecektik :)

Klavyeleri araştırırken bunun numerikli olanı vardı , hatta rampage yazıyor space tuşunda. Bulunca yazarım

Teşekkürler. Onu gördüm sanırım. Enter tuşu büyük sorun değil benim için. İnce yatay tek sıralık olmadıktan sonra :)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada mekanik hisli denilen modellerde tuş sesi ne düzeyde bilen var mı? Tamam bazen güzel ama geceleri çakır çukur baya rahatsız ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok