En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

@Najaz Keske hocam ama bizim apartmanda gorevli yok. Olsa bile anahtari ona teslim etmezdim :) Verdigimiz paradan bende memnun degilim biraz fazla oldu ama napalim. Yillarca CS’ci arkadaslardan bana custom made sadece on off yapicak bir cihaz yapmalarini istedim yapmadilar. Yok rasberry pi yok bimlemle yapmasi cok kolay yapariz ucariz kacariz dediler. Sadece lafta kaldi sonucta kazik bana girdi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

corsair rm850i aldım, 750w olanı alacaktım sonra fark ettim ki psu da anakartın cpu için 8pin soket bağlantısı 1 taneymiş 850w olanda 2, gerekli olmasa da olmuşken orası boş kalmasın dedim,  bir soket ve +100w için 220lira daha ekleyip 850ye geçtim, :P dolarda hareketlenmeye başladı, aklım ertelediğim ups te :D 

MilesTeg and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

çok akıllıca bir hareket olmuş valla, ben de mi yapsam, TL kazanmaya devam edeceğimize göre şuan taksitli almak mantıklı gibi amerikadan getirtmeye uğraşana kadar.

stokta yok 9900k önümüzdeki hafta gelecekmiş ama dolar artmaya başlayınca 5.50 civarından newegg'den alımı yaptım. beklettiğim bir dolar vardı ondan öderim önümüzdeki ay diye düşündüm. Yoksa en son gene falan 5.80 falan gördü dolar. şimdi geriye bir NAS bir de onun 6 TB RED diski kaldı. sanırım onları da bayağı bir zararla dolar 6 olduktan sonra alabilieceğim :\

allreadydead tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofiste uzunca bir süredir 20 senelik Xerox 3130 yazıyıcı kullanıyorduk, bunu time capsule üzerine usb 2.0 ile bağlayarak uzunca bir süredir çalışıyordum. Çok nadiren faks gerekmesi, arada bir fotokopi gerekliliği gibi sebeplerle uzunca bir süredir sekreterimiz isyandaydı. Xerox 3130'un tonerini son bir defa doldurduktan sonra değişime karar verdim. Hepsiburada'dan Oki MC363dn siparişi verdim, dün geldi bugün de kurulumunu yaptım. Ethernet kablosunu bağladığınız anda direkt ağda görünüyor zaten ama yine de sürücüleri yükledim ben. Sonrasında birkaç ayar yapılması gerekliliğinden bahsetmişler alanlar, özellikle tarayıcı özelliğinde sorunlar yaşamışlar ince ayar yapılmadığında ama ben böyle bir durum gözlemlemedim. Baskı kalitesi fena değil, renkli baskıda uzunca süredir kullandığım Canon MG7150 6 kartuşlu mürekkep püskürtmeli yazıcı kadar iyi baskı veriyor açıkçası, lazer çok daha iyi basar diye düşünebilirsiniz ama iş ciddi resim vs. olunca her nedense Canon mürekkep püskürtmeliler daha iyi çıktı veriyor. PCL6 sürücü kurulumu windows üzerinde kendiliğinden oluyor, Macbook Air'de herhangi bir sürücü kurulumuna dair iz bulamadım ancak .pdf dosyaları gayet güzel ve hızlı basılıyor. Arkalı önlü baskıda resimde 3-4 sn, yazıda 1-2 sn'de baskı alabiliyorsunuz. Kağıt haznesi 250 kağıt alıyor gibi yazılmış kullanım kılavuzunda ancak 500'e yakın bir sayıda rahatlıkla alıyor.

Faks konusunu da denedim, işyerinde sabit bir hat var, evde şans eseri bir tane hat bölücü-çoklayıcı buldum, hat üzerine telefon ve faksı bir arada bağladım. @Mr.Crunch sağolsun faks denemeleri yaptık ve sorunsuz bir şekilde faks alıp gönderebildiğimi gördüm. Yazıcı ebat olarak biraz büyük, altında gördüğünüz şifonyer-komidin tarzı çekmeceli dolap Ikea'nın klasik 3 çekmeceli modeli, üzerine tam oturdu bu yüzden alt kapaklı başka bir dolap almayı planladım. Yazıcının fanı arkaya doğru üflüyor, arkada perde olduğu için biraz öne çekmek zorunda kaldık çekmeceli dolabı. Fotokopi özelliği gayet güzel, üzerindeki otomatik tarayıcı kısmına faks-fotokopi için kağıdı koymanız yeterli, direkt mono veya renkli fotokopi yapabiliyorsunuz. Panel kısmında anlaşılmayı zorlaştıracak aşırı düğme yok, her şey yerli yerinde, yine panel dilini Türkçe ayarlamak mümkün.

Eksileri, bu aletin wi-fi özelliği yok, abisi olan MC363dnw modelini almanız gerekiyor bu da Türkiye'de yok sanırım. Ya da yazıcının sağında bir bölüm yapmışlar wi-fi modülü sonradan eklenebiliyor. Bizim ev ve işyerinde dağıtıcılar airport time capsule ve express olduğu için en ufak bir sorun yaşamadım. Airprint özelliği wi-fi olmadığı için yok gibi görünse de router üzerine resim göndermeniz yeterli, cep telefonundan direkt baskı alabiliyorsunuz. 

Artıları, muadil toner kullanımı mümkün, 4'lü set 450 TL civarında, gayet uygun. Ayda 300-400 baskı alsanız senelik 500-600 TL civarında bir baskı maliyetiniz oluyor. Evde uzunca bir süredir kullandığım Canon MG7150'nin doldurulabilir kartuşları maalesef mürekkep kaçırmaya başladı, yazıcı kafasında muhtemelen arada bir kısa devre yapıyor ve B200 hatası veriyor, yarım saat temizlik sonrası bir çıktı alabiliyorum. Bu nedenle eve de bir tane bundan sipariş edip yazıcı sorununu Xerox 3130'da olduğu gibi 10-15 sene düşünmek istemiyorum açıkçası. Hadi hayırlısı diyelim. Ürünün fiyatı bu haftasonu hepsiburada'da 1950 TL'ydi. İndirim ne kadar sürer bilemiyorum açıkçası ancak Hepsiburada büyük ihtimalle fiyat artışına gidecek çünkü Türkiye distribütörünün satış fiyatı bunun üzerinde kalıyor an itibarı ile. Almayı düşünüyorsanız hızlı davranırsanız iyi edersiniz.

oki.jpg

TatanQa, Hamso and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önde gördüğünüz mk240 a ait alıcının bozuldu.

Unified alıcı desteklemiyor. Başka alıcı da desteklemiyor. Herhangi bir alıcı ile eslestirilemiyor.

Logitech müşteri hizmetlerine aynı seri kodda alıcı rica ettim. Özel bir yazılımları var sitelerine. Eşleştirme yapabiliyirsunuz.

Adamlar sıfır tam kutu gönderdi.3fa7a953c8eb4698f617d8201b309cfb.jpg

TatanQa and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Hamso said:

Önde gördüğünüz mk240 a ait alıcının bozuldu.

Unified alıcı desteklemiyor. Başka alıcı da desteklemiyor. Herhangi bir alıcı ile eslestirilemiyor.

Logitech müşteri hizmetlerine aynı seri kodda alıcı rica ettim. Özel bir yazılımları var sitelerine. Eşleştirme yapabiliyirsunuz.

Adamlar sıfır tam kutu gönderdi.3fa7a953c8eb4698f617d8201b309cfb.jpg

Benim de Logitech G602 nin orta tuşu basmamaya başladı, 1 haftadır destek tarafıyla mailleşiyoruz. İstediklerini gönderdim, bakalım ne zaman dönecekler. Siz ne zaman almıştınız ürünü? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de Logitech G602 nin orta tuşu basmamaya başladı, 1 haftadır destek tarafıyla mailleşiyoruz. İstediklerini gönderdim, bakalım ne zaman dönecekler. Siz ne zaman almıştınız ürünü? 
Ürün bana ait değil. 1 adet USB tasarrufu yapmak için yegenden tokatladim. Ürün bana geldi 1 hafta sonra USB bozuldu.
120TL ye yeni set alacaktım çocuğa, sonra benzer seri kodda alıcı aradım. Ama bulunmuyor. Alibaba da 10 dolara buldum bu sete özel.

Sonra mail atayım adamlara bir yer önerirler belki dedim.

Bana komple set gönderdiler. Belki problemli bir seridir bilemiyorum.
Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geleneği bozmayalım ,  Deep Cool Gammaxx 200T işlemci soğutucu aldım Ryzen 5 2600 için ..

inceleme ve detay : 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.03.2019 at 20:47, Zoma said:

G602 nin yenisi geldi bugün. Hollanda'dan yollamışlar. 500 TL lik ürünü hiç ikiletmeden, alımından 2.5 yıl geçtikten sonra göndermeleri takdire şayan. Logitech için bir artı puan oldu. 

@Hamso

Zoma tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Zoma said:

G602 nin yenisi geldi bugün. Hollanda'dan yollamışlar. 500 TL lik ürünü hiç ikiletmeden, alımından 2.5 yıl geçtikten sonra göndermeleri takdire şayan. Logitech için bir artı puan oldu. 

@Hamso

Ben bir daha Logitech mouse almam ya. En azından Oyuncu" mouse' ı diye geçinen modellerinden. G5 aldım, garantisi bitti çift click sorunu çıktı. G500s aldım, garantisi bitti çift tıklama sorunu çıktı. Logitech desteğine bir yazdım 4-5 gün sonra standart bir cevap maili gönderdiler uğraşmadım G502 aldım. Şimdi daha 2 yılını doldurmadan G502' de çift tıklama sorunu çıktı... Logitech' e yazdım, yine standart cevap üstüne direttim, aldığınız yere götürün dediler. Vatan bilgisayara teslim ettim mouse' ı, Logitech' den gelen cevabı da ek olarak verdim, sonuç bekliyorum bakalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitechin gevuristandaki mail adresiyle iletişime geçseydin keşke.. logitech tuvalet kağıdı gibi ürünler ürettiğini bildiği icin herkese yenisini göndererek gönülleri fethetmeye çalışıyo.. 

tam bir  2. Dünya savasındaki rusya gibi .. 1 alman askeri 3 rus askerine eş değerdi.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, Narcissus said:

Logitechin gevuristandaki mail adresiyle iletişime geçseydin keşke.. logitech tuvalet kağıdı gibi ürünler ürettiğini bildiği icin herkese yenisini göndererek gönülleri fethetmeye çalışıyo.. 

tam bir  2. Dünya savasındaki rusya gibi .. 1 alman askeri 3 rus askerine eş değerdi.. 

bende eskiden logitech performance mouse mx vardi. 3 kere RMA oldu (yani 3 kez yeni mouse gonderdiler). en sonunda parami geri verdiler :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Onur said:

Ben bir daha Logitech mouse almam ya. En azından Oyuncu" mouse' ı diye geçinen modellerinden. G5 aldım, garantisi bitti çift click sorunu çıktı. G500s aldım, garantisi bitti çift tıklama sorunu çıktı. Logitech desteğine bir yazdım 4-5 gün sonra standart bir cevap maili gönderdiler uğraşmadım G502 aldım. Şimdi daha 2 yılını doldurmadan G502' de çift tıklama sorunu çıktı... Logitech' e yazdım, yine standart cevap üstüne direttim, aldığınız yere götürün dediler. Vatan bilgisayara teslim ettim mouse' ı, Logitech' den gelen cevabı da ek olarak verdim, sonuç bekliyorum bakalım...

Bana da basta aldiginiz yere verin dediler, Amazon.de ile iletisim kurdum, onlar da "bizim garantimiz 2 yil, firma 3 yil veriyorsa onlara gidin" dedi, Maili aynen Logitech'e yollayinca urunun yenisini gonderdiler.

1 saat önce, Narcissus said:

Gavuristan'a atsan da Turkiye'deki elemanlarina yonlendiriyor onlar da. Tabii yonlendirmenin oradan yapilmasinin etkisi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorum işte adamlar bunu göze almış ve yalnızca bizim forumda bile sayısız örneği var.. Uzun süre yaşayan bi ürünü olmadığı için açılan her logitech başlığını aratın hep "iletişime geçtim klavyenin yenisini yolladılar, yok mouse getirdiler, hede hödö" şeklinde olduğunu göreceksiniz... 

Hayatımda yalnızca bir kere o da 16 yıl önce falan heralde.. Logitechin bir ürününü aldım, gamer kulaklığı falan diye geçen bir şey ki o zamanlar her şeyi kırmızıya boyayıp bu gamer ürün bak falan diye kefallemeceler daha başlamamıştı..  Hepsiburada dan almıştım... 

Kulaklık bir geldi bass denen şey aleti teğet geçmiş sefalet ötesi bir şey.. Hemen ertesi gün epsiburadaya msg attım hatta hemen iade için yolladım "bok gibi lan bu hiç beğenmedim bunu bunu alın dışarı diye".. Kulaklığı iade alamıyoruz diye kargoyu geri yolladılar..  :S

Bende bunu çirkin üvey evlat misali evde bi kenara koydum ve 2 yıl boyunca top sektirmek, stress atmak, kum torbası olarak kullanmak gibi eğlencelerde değerlendirdim... Tam garantisi bitmeden 1 hafta önce falan aklıma geldi evde böyle bir bokun varlığı ve yediği dayaklardan ötürü iyice boktanlaşan ses kalitesiyle hepsiburadaya yolladım... (twiste dikkat) Adamlar iade aldı.. :icon_eek: 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 seneden fazla oldu alali ama memnun kaldigim bir urun oldugu icin paylasayim.

Kingston hypex cloud alpha kulaklik ve mikrofon.

https://www.hyperxgaming.com/us/headsets/cloud-alpha-pro-gaming-headset

Once sunu soyleyim, ben kesinlikle bir audiophile degilim ve ses kalitesi benim icin bir kistas degildi, zaten muzik icin degil oyun icin aliyordum. Ancak denildigi kadari ile ses kalitesi de cok iyi olan bir kulaklikmis.

Bir de sunu ekleyim, urunu gormeden online aldim, yani elime gecene kadar neye benzedigini bilmyordum ama malzeme kalitesi beklentimin ustunde cikti.

+ Cok kaliteli oldugunu elinize aldiginizda anladiginiz bir urun

+ Mikrofonu cekip kulakliktan ayirabiliyorsunuz (Bu benim icin onemli bir ozellikti, cunku mikrofona ihtiyac olmadigi durumda yuzunuzun onunde sallanmak zorunda degil)

+ Mikrofonun hareketli bir "cubugu" var. Mikrofonun konumunu isteginiz gibi ayarlayabilirsonuz

+ Kulaklik kablosu da aynen mikrofon gibi kulakliktan cekilip ayirlabiliyor (Bu da benim icin onemli bir ozellikti, cunku her kulakligin en zayif noktasi olan kablosunu kolaylikla degistirebiliyorsunuz. Netekim aldiktan 2 ay sonra ucakta koltuga otururken kablonun ucunu kirdim ayi gibi ve hemen yeni bir kablo siparis ederek bu sorunu kolaylikla, kulakligin yaklasik 1/10 fiyatina, cozmus oldum)

Begenmedigim yonleri ise soyle:

- Biraz fazla buyuk, kalin. Daha ince olabilirdi

- Ucuz degil

Ancak daha ucuz modeller de var ve asagi yukari bu ozelliklere sahip cogu

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir kutuda geldi. Evet, M harfini gelir gelmez ben çizdim. Tuş çıkarma aparatını denerken yaptım. Aferin bana. :D

cuUUI4.jpgwG1jJg.jpg

wazzap tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ViewSonic XG2401  ... 75Hz AOC dan sonra çok farketti , hem hız , hem görüntü renk dağılımı ve keskinliğiyle . Daha hiçbir ayar yapmadım ama stok haliyle bile bu kadar fark etmesini beklemiyordum. 

24" , 1080p , 144hz , 1ms , freesync

viewsonic-xg2401.jpg

TatanQa tarafından düzenlendi
wazzap and Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

Böyle bir kutuda geldi. Evet, M harfini gelir gelmez ben çizdim. Tuş çıkarma aparatını denerken yaptım. Aferin bana. :D

cuUUI4.jpgwG1jJg.jpg

Daha ilk günden çızıklemişsin hocam, ben olsam kullanmazdım.. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 dakika önce, wazzap said:

@TatanQaaz duraydın benimkini güzel bir fiyattan verirdim. :D

@Narcissusoda karanlık, pek belli olmuyor. :P

Vallahi alıcı hemen aldı hiç beklemedi öyle kaldım monitörsüz ortada :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok