En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.944 mesaj var

@TiesTorN Kullanmak için almadım. ebay fiyatlarıyla kıyaslarsak çok önemsiz bir para ödedim.

walkman.jpg

Not: Eşinde, dostunda MZ-N1 veya MZ-N10 olan Allah rızası için bana haber versin :) 

Najaz tarafından düzenlendi
Chandos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o usr modemin siyah olanı efsaneydi, kara kutu derdik... beyazı da çok iyiydi ama siyah olan ayrı bi dünyaydı, herkes onu arardı. diğer 56k modemler online oyunlarda 180-200 ping verirken bu kara kutu 110 ping falan verirdi acaip bişeydi. beyaz olanı (bende de vardı) 140 ping falan verirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz Kutulu, mavi renkte, aksesuarları tam MZ R900 var elimde. Yanında Sony "celatini" açılmamış MDsi bile duruyor fazla fazla almıştım. Zamanında optikten real time kayıt yapıp günlerimi harcamıştım. Arkadaşta usbden hızlı kayıt yapabilen bir versiyonu vardı durur durur kıskanırdım :D  İşine yararsa konuşalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay/63-26-marine-2d

Katlanır Mosso Marine 2D aldım. Normal ehliyetlerle 50ccye kadar olan motosikletlere bir süredir bakıp duruyordum. Arabayla sağa sola gitmek eyvallahta kısa mesafeli yerlerde hep ulaşımda trafik sorunu, park sorunu vs vs sürüyle durum oluyor, araç ne kadar az yaksada birde yakıt tüketimi zaten cabası. Motosiklet içinde işyerine gelsem yine park problemi, hatta çalınma riskini falan düşündüm. Derken normalde eski tip bianchi model bir bisikletim vardı ama katlanır bisikletleri biraz inceledikten sonra mossonun modelini almaya karar verdim. Katlandıktan sonra yarıboya geldiği için zaten çok fazla bir yerde kaplamıyor. Şimdi işyerine bugün ilk defa geldim mesela merdivenlerden falan çıkarkende sorun yok odanın bir köşesine koydum, güzel bir alışveriş oldu. :8

Thustu, pentaman, OnLyTNT and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eskileri satıp bütçemi ayarlayınca Ryzen 5 3600 ve Aorus X570 Pro aldım. Noctua'dan NH-12P SE2 için AM4 kiti bekliyorum. Kit gelince toplayacağım. Toplarken ayrı bir başlık açıp deneyimlerimi paylaşırım.

IMG_1820.JPG

wazzap, TiesTorN and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN

Açıkcası, Aorus X570 Elite alacaktım. Inventus indirimini alım fırsatı olarak gördüm. Haftasonu Pro ve Elite arasında 150 TL. gibi bir fark vardı. İşlemci olarak 4/4'ten yeni nesil 6/12'e geçmek benim için yeterli bir terfi olacaktı. Zira fazladan çekirdek ihtiyacım vardı. Yıl sonunda ekran kartı almak gibi bir planım var. Bütçeyi ona saklıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle ev-iş arasında malzeme taşırken ciddi zorluk çekiyordum, market-toptancıdan aldığım ne varsa orada arabaya kadar taşımak sorun olmasa da ev-işyerine taşırken zor oluyordu. Ne zamandır aklımdaydı portatif bir taşıma arabası, Koçtaş'ta 170 TL'ye bulduğum bu araba sayesinde çok rahatladım. İkiyi katlanarak bagaja çok rahat sığıyor. Eşyaları taşıyıp üzerine de bunu atıyorum ve sonrasında keyfime bakıyorum. 150 kg taşıma kapasitesi var ama ben şu ana kadar 50-60 kg yük koydum üzerine, genel olarak çok memnunum. Tavsiye ederim.

Rg8BBa.jpg

wazzap, OnLyTNT and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablolara savaş açtım: QCY T1C

Kulaklık çok iyi çıktı bu arada sorunsuz ses kalitesi iyi aldığımdan beri kulağımdan çıkarmadım çok sevdim..

sdfsdfs.jpg

wazzap and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.08.2019 at 12:12, Psikobat said:

Gene hiç ihtiyacım olmayan bir ürün aldım, Corsair 680X siyah :D 

Bayağı bir inceledim, gözüme batan tek saçmalık ki kimse bahsetmemiş ama oda 2,5/3,5" hdd için hiç hava akımı olmaması(sözde high airflow !), internette biraz bakınınca corsair forum ve reddit te tahmin ettiğim şikayetler var yuksek hdd ısıları ile ilgili, şahıslar ufak bir fan koyarak çözmüşler.

Neyse bakalım gelsin de.

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Crystal-Series-680X-RGB-High-Airflow-Tempered-Glass-ATX-Smart-Case/p/CC-9011169-WW

Geldi çocum :D 

WhatsApp Image 2019-09-05 at 16.10.25.jpeg

pentaman and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xlc delta pu-s04  pompa aldım . Yol bisikletime artık evden çıkmadan rahat 110psi basıyorum. 84,5₺ fiyatı bonusla 77₺ ye geldi.

NL8OgQ.jpg

TatanQa tarafından düzenlendi
Thustu, Squall, MilesTeg and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/5/2019 at 9:38 AM, pentaman said:

Özellikle ev-iş arasında malzeme taşırken ciddi zorluk çekiyordum, market-toptancıdan aldığım ne varsa orada arabaya kadar taşımak sorun olmasa da ev-işyerine taşırken zor oluyordu. Ne zamandır aklımdaydı portatif bir taşıma arabası, Koçtaş'ta 170 TL'ye bulduğum bu araba sayesinde çok rahatladım. İkiyi katlanarak bagaja çok rahat sığıyor. Eşyaları taşıyıp üzerine de bunu atıyorum ve sonrasında keyfime bakıyorum. 150 kg taşıma kapasitesi var ama ben şu ana kadar 50-60 kg yük koydum üzerine, genel olarak çok memnunum. Tavsiye ederim.

aha tam aradığım şey :D sepet gibi olanı da var mı bunun acaba? içine torba vs doldurabilmek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05/09/2019 at 9:38 AM, pentaman said:

Rg8BBa.jpg

sunlar da iyi:

2-wheel-hand-trolley-1-370x470.png

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpress'den laptop için batarya almıştım, satıcı J-NET diye bir firma ile göndermiş. JNTCU50******83YQ şeklinde bir kargo takip numarası var. 17track üzerinden takip edilebiliyor fakat PTT'ye geçince nasıl takip edeceğim onu çözemedim. Batarya 10 gün önce oradan ayrılmış görünüyor, muhtemelen PTTye geçmiştir. Aldığı ürün daha önce bu firma ile gönderilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, sCoRPion_tr said:

Aliexpress'den laptop için batarya almıştım, satıcı J-NET diye bir firma ile göndermiş. JNTCU50******83YQ şeklinde bir kargo takip numarası var. 17track üzerinden takip edilebiliyor fakat PTT'ye geçince nasıl takip edeceğim onu çözemedim. Batarya 10 gün önce oradan ayrılmış görünüyor, muhtemelen PTTye geçmiştir. Aldığı ürün daha önce bu firma ile gönderilen var mı?

10 gün kısa bir süre. Eğer yurtdışı takibi yapılabiliyorsa PTT Kargo takip sayfasından aynı takip koduyla ülke sınırlarına girdikten sonra takibe devam edersiniz. Biraz daha bekleyin, Türkiye'de takibi hala görünmüyorsa bir PTT şubesine gidip sorgulatabilirsiniz. Satıcıyla da temasa geçip 17track dışında takip yapabileceğiniz bir yer var mı öğrenin bence. 

Yalnız son kanun değişikliğinden sonra şöyle bir durum oldu. Artık yurtdışından gelen ürünler eskisinden de gecikmeli olarak alıcıların eline ulaşıyor. Hatta takip edilebilir bir kodla gönderilmedilerse alıcılara hiç ulaşmayabiliyor bile. Bu gecikmenin sebebi de ürünlere kafalalarına göre gümrük vergisi eklemeleri için geçen süre. Örneğin eşim için 10TL'lik dikiş makinesi iğnesi almıştık, 11TL'lik gümrük vergisi ile geldi kapımıza. Caydırmak için ellerinden geleni yapacaklar. Caymayanlardan da para alıp yine köşe olacaklar.

Uzun lafın kısası biraz daha bekleyin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7.09.2019 at 08:03, TiesTorN said:

aha tam aradığım şey :D sepet gibi olanı da var mı bunun acaba? içine torba vs doldurabilmek için.

Koçtaş’ta görmedim ama çeşitleri var bunların. Bauhaus’a da bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar yeni projeler için ıvır zıvır takım zerzevat toparlıyorum.

Geçen gün takım aletlerime kalıpçı taşlama dahil ettim. Proter PR 670 E modelini satın aldım, aslında dremel mevcut ama bu tip cihazlar güç bakımından dremel gibi daha düşük güçlü motorun yetmediği yerlerde işi devralıyor. Şimdi bununla tezgah yapıp kendi Sütunlu/freze tezgahımı yapacağım. Bunun haricinde İzmirde ki bit pazarına ziyaret ettik haftasonu dayıyla... Oradanda şu an piyasada 575lira tabi set olarak civarına satılan Einhell matkabın BT-ID 720 E modelini 30liraya kaptım :D Kitsiz halinin bile benzeri 300lira olan modeli düşünülünce çok iyi fırsat olarak denk geldi, iş yerinde temizliğini yaptım tek mandrelinde bir sıkışıklık vardı onuda hallettim. Bunun haricinde Bosch PST 650 500w dekupaj testere makinesi aldım.

Bit pazarında aldığım daha sürüyle ıvır zıvırda var tabi, misal ardunio projelerimde kullanacağım şerit ledler, güç kaynakları falan 5 10lira gibi komik rakamlara aldık sıfır gibiler.

Oradaki esnaf yeni yerin bilinmemesinden şikayetçi çok gelen yok diyorlar. Merak eden varsa her pazar https://goo.gl/maps/ayRLXi2rqjm1hbxCA

Biz dayıyla gittiğimizde Kahramanlardan basmane yoluna girişten hemen geri dönüş yoluna tekrar döndük, normalde oradanda direk pazara yakın gidilebiliyor ama muhit pek sağlam değil. Dediğim şekilde dönüş yolunda haritada bakılırsa üstgeçit var zaten arada sağda medicana hastanenin bir şubesi inşa halinde şu an onun yan tarafında araç park edilebiliyor. Araçla gitmeyecek olanda yine Hilal metro ile kolaylıkla erişebilir.

Hamso and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bit pazarları normalde sabaha karşı falan açılıyor. :icon_think:

Duo olmayan modeli aldım ama duo modelini yolladılar. :)

MVIMG-20190911-180140.jpg

wazzap tarafından düzenlendi
Resimleri küçük yapmayı öğrendim. :)
Chandos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok